Telefon ve Tabletler için Gizlilik Esaslı En İyi 8 Web Tarayıcı

Telefon ve Tabletler için Gizlilik Esaslı En İyi 8 Web Tarayıcı

Akıllı telefonunuzu kullanırken, meraklı gözlerden uzak durmak kolay değildir. Web siteleri, işletmeler, bilgisayar korsanları ve hükümetlerin tümü online yaptığınız her hareketi izlemek ister. Tarayıcıların gizlilik konusunda ne denli geri kaldığını göz önüne aldığınızda, gizlilik odaklı bir alternatif web tarayıcıya geçmenin zamanı gelmiş demektir.

1. DuckDuckGo (Android | iOS)

Listenin başında normal olarak DuckDuckGo bulunuyor. Şirket, bir arama motoru olarak hayatına başladı, ancak şimdi hem Android hem de iOS için harika bir gizlilik esaslı bir web tarayıcısı yapıyor.

Tarayıcı, sizi reklam ağlarından korumak için üçüncü taraf çerezleri otomatik olarak engeller ve siteleri şifreli bağlantılar kullanmaya zorlar. Söylemeye gerek yok, DuckDuckGo tarama alışkanlıklarınız hakkında hiçbir bilgi saklamaz.

Ayrıca her sitenin yanında bir gizlilik notu bulacaksınız. Puanlama A'dan F'ye kadar yapılır ve güvenle ziyaret edip edemeyeceğinize karar vermenize yardımcı olur.

2. Ghostery Gizlilik Tarayıcısı (Android | iOS)

Ghostery, gizliliğinizi korumak istiyorsanız, olması gereken bir Chrome eklentisi olarak bilinir. Uzantı, reklam ağlarını yönetebilir, web sitelerinden istenmeyen kodları kaldırabilir ve göz atma deneyimini hızlandırabilir.

Şimdi, Chrome uzantısının özellikleri bir tarayıcı deneyimine iyi dönüştü. Tarayıcı, bir sitenin izleyicilerini ayrıntılı bir şekilde yönetmenize izin verir, tehlikeli web sayfalarını işaretlemek için “akıllı engelleme” teknolojisini kullanır ve tüm giden kişisel verileri engelleyen bir Hayalet Modu vardır.

Ghostery Android cihazlarda, iPhone'larda ve iPad'lerde kullanılabilir.

3. SecureWeb Tarayıcı (Android | iOS)

Webroot, SecureWeb Tarayıcı; Anti-virüs paketi ve web güvenlik araçlarıyla ünlü bir şirket.

Bu nedenle, şirketin akıllı telefon tarayıcısı, en yeni antivirüs teknolojisini sunuyor. Webroot veritabanı sayesinde kötü amaçlı web sitelerine karşı gerçek zamanlı koruma ve tüm cihazlarınızda şifre yönetimi içerir.

4. Red Onion (iOS)

Alanı genişletelim ve Tor ağı ile karanlık ağa erişmenize izin veren bazı tarayıcılara bir göz atalım.

Tor tabanlı tarayıcıları kullanarak internette gezinirken, bilgileriniz bir soğan ağı üzerinden yayınlanır, böylece izlenmesi ve tanımlanması son derece zor (imkansız olmasa da).

Bir iPhone veya iPad'iniz varsa, Red Onion'ı mutlaka denemeniz gerekir. Tüm ağa erişmenizi sağlar (bir ağda engellenmiş olsa bile). Gizlilik açısından, Red Onion, uygulamayı yeniden başlattığınızda tüm göz atma verilerinizi sıfırlar.

Diğer özellikleri arasında bir şifre kilidi, bir ses çıkarıcı (MP4 > MP3 ) ve M3U8 akışları ve çalma listeleri aracılığıyla IPTV desteği bulunur.

5. Orbot (Android)

Android kullanıyorsanız, yukarıdakinin yerine Orbot'u inceleyin. Ağa erişmenizi sağlayan bir Tor proxy uygulaması.

Belki de Orbot'un en eşsiz özelliği, cihazınızdaki tüm uygulamalar için desteğidir-hepsi normal interneti kullanmak yerine Orbot'u Tor üzerinden internete erişmek için kullanabilir.

Tarama verileriniz ve geçmişiniz tamamen özeldir; Ne Orbot ne de başka web siteleri sizi izleyemez.

6. Frost (Android)

Frost, işletim sistemindeki en popüler özel tarayıcılardan biri ve bunun da iyi bir nedeni var.

Uygulamanın en önemli özelliklerinden bazıları, kapattığınızda tüm verilerinizi, yerleşik bir reklam ağı yöneticisini ve açılır pencere engelleyicisini otomatik olarak silmeyi içerir.

Benzersiz bir özellik, Frost gizli bir kasa sunmaktadır. Böylece diğer kullanıcıların meraklı gözlerinden uzakta, görüntüleri ve yer imlerini kaydetmek için kullanabilirsiniz. Gizli olmanın yanı sıra, kasa şifre korumalıdır.

Son olarak, Frost, kullanıcıların tarayıcının ekran görüntülerini almasına izin vermez.

7. InBrowser (Android | iOS)

InBrowser uzun süredir Android'de bulunuyor ve artık bir iOS sürümü var.

Tor desteği ile hem normal web hem de karanlık web için bir mağaza sunuyor.

(Not: Uygulamanın Tor özelliklerini kullanmak istiyorsanız, Orbot'un kurulu olması gerekir.)

Tor desteğinin yanı sıra InBrowser, sağlam gizlilik özellikleri de sağlar. En önemlisi, oturumlar arasında verilerinizin hiçbirini kaydetmez. Giriş, Çıkış veya Kapat düğmesine dokunduğunuzda, uygulama geçmişinizi ve tarama bilgilerinizi silecektir.

InBrowser dört entegre arama motoru sunar: DuckDuckGo, StartPage, Bing, Google ve Yahoo. DuckDuckGo ve StartPage, web’deki en güvenli arama motorlarından bazılarıdır.

8. Firefox Focus (Android | iOS)

Firefox Focus, Mozilla'nın özel bir tarayıcı oluşturma girişimidir.

Ünlü markaların sahip olduğu büyük teknoloji şirketlerinin ürünlerini kullanmayı tercih ediyorsanız, Firefox Focus mükemmel bir seçimdir. Marka tanıma uygulaması, uygulamanın anında her iki mobil platformdaki en popüler özel tarayıcılardan biri haline gelmesine de neden oluyor.

Tarayıcı şifrelerinizi kaydetmez ve çerezleri veya izleyicileri engeller. Bir reklam engelleyicinin varlığı, Firefox Focus’un Google Chrome gibi normal tarayıcılardan daha hızlı sayfa yükleme süresi sunabileceği anlamına gelir.

Firefox Focus hem Android hem de iOS'ta kullanılabilir. iPhone'larda ve iPad'lerde çalışır.

Sonuç

En Güvenli Web Tarayıcıları 2018

İnternette gezinirken gizliliğinize önem verenlerdenseniz tarayıcı seçiminiz büyük önem arz ediyor. Popüler web tarayıcılarının çoğu ekstra gizlilik ve güvenlik sağlamazlar. Bu yazıda en güvenli web tarayıcılarını listeledik.

Özel tarayıcılar her zaman kullanım için uygun değildir; Chrome ve Safari gibi uygulamalar gizlilik odaklı tarayıcıların sağlayamadığı yüzlerce özellik sunabilir. Ancak, verilerinizi güvende tutmak, internette gezinmenin ayrılmaz bir parçasıdır. Gizlilik gerektiren durumlarda, hemen bu listedeki uygulamalardan birine geçmelisiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.