Telefonunuzun Pil Ömrünü Uzatmak için Karanlık Modu Kullanın

Telefonunuzun Pil Ömrünü Uzatmak için Karanlık Modu Kullanın

Gece veya karanlık modda büyük bir hayranıyım ve ekranınızı karartmak için kullanabileceğiniz farklı uygulamalar ve uzantılar hakkında bir ton yazdım. Herhangi bir karanlık mod tutkunu, cihazınızı beyaz yerine koyu bir arka plan ile kullanmanın, cihazınızın pil gücünün yanı sıra gözlerinizi nasıl kurtaracağınız hakkında size bilgi verecektir. Bu hafta Google bir adım daha ileriye gitti ve karanlığa giderek tasarruf ettiğiniz pil gücünden bahsetti.

Google'ın bu haftaki Android Dev Summit sırasında, Google, beyaz veya siyah bir ekran arasındaki farkı gösteren bazı grafikler hazırladı.

Batarya gücü söz konusu olduğunda, maksimum beyaz, 2016 Pikselini kullanarak cihazınızda maksimum siyah kullanımına göre kabaca altı kat daha fazla güç harcar.

SlashGear'da, gece modunun cihazınızın güç kullanımını nasıl etkilediğiyle ilgili bazı grafiklerle birlikte tüm ayrıntılara bakabilirsiniz.

Dev konferansı sırasında Google, kendi uygulamalarının tasarımlarından dolayı pil canavarı olabileceğini ve bu sorunu gelecekteki sürümlerde düzeltmeye yönelik planlardan bahsetti.

Şimdilik, Android cihazınızda Gece modunu Ayarlar menüsünden açabilirsiniz.

Bu ayara gitmek için Ayarlar ve ardından Ekran'a gidin. Bir sonraki menüde, “Gece Modu” veya “Okuma Modu” olarak adlandırılan bir şey arayın. Bu özellik her cihazda mevcut değildir. Bu nedenle sorun yaşarsanız, Google Play Store'dan Twilight Uygulamasını kullanarak karanlık modunu etkinleştirebilirsiniz.

Android Pie'da, Ayarlar ve ardından Ekran'a gidip Gelişmiş, ardından Cihaz teması ve ardından Koyu seçeneklerini seçerek Karanlık Modu'nu etkinleştirebilirsiniz.

iPhone kullanıcıları, cihazın “Akıllı Giriş” özelliği ile karanlık bir mod gibi bir şeyi etkinleştirebilir. Gerçek bir karanlık modun aksine, özellik Apple yapımı uygulamalarla mükemmel çalışır ancak üçüncü taraflarla sorun yaşayabilir, yani, sık sık kullandığınız uygulamalara bağlı olarak bu değiştirebilir.

Bunu denemek için, cihazınızın Ayarlar menüsüne Genel ve ardından Erişilebilirlik'e gidin. Buradan Display'i ve Invert Colors'ı ve ardından Smart Invert'u seçin.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile