Ogznet.com
iOS ve Android için En İyi Telsiz Uygulamaları Paylaş:

iOS ve Android için En İyi Telsiz Uygulamaları

iOS ve Android için En İyi Telsiz Uygulamaları

En İyi Telsiz (Walkie Talkie) Uygulamaları

Android ve iOS için en iyi telsiz uygulamaları ile bir arkadaşınıza veya sevdiğiniz birine hızlı bir sesli mesaj gönderebilirsiniz. Bu uygulamalar geleneksel telsiz deneyimini taklit eder. Ancak bu uygulamalar geleneksel bir telsiz deneyimini taklit ederken, hiçbiri telefonunuzun “gerçek” telsiz gibi çalışmasını sağlamaz. Çünkü gerçek telsizler mesaj göndermek için radyo dalgalarını kullanır ve mesaj göndermek için LTE bağlantısına güvenmezler.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Tabii ki, telefonlar gerçek telsiz frekansları kullanmazlar, ama yine de arkadaşlarınızla konuşmanın en havalı ve en retro yoludur. Bölgenizdeki ve dünya çapındaki kullanıcılarla konuşmanıza izin veren uygulamalar bile var. Voxer, Two Way ve Walkie-Talkie mevcut seçeneklerden sadece birkaçıdır.

Telefonlar, donanım eksikliği nedeniyle gerçek bir telsiz gibi iletişim kuramazlar. Bu yüzden, bu telsiz uygulamaları mesaj göndermek için veri bağlantısını kullanırlar. Yine de, bir arkadaşınızın telefonuna hızlı bir şekilde mesaj göndermek için bu uygulamalardan birini kullanabilirsiniz. İşte iOS ve Android için en iyi telsiz uygulamaları.

Burada listelenmiş en iyi uygulamalarla Android veya iOS cihazınızı dijital bir telsize dönüştürün.

1. Zello PTT Walkie Talkie

Zello telefonunuzu bir telsize dönüştürür ve internete bağlı olduğunuz sürece dünyanın herhangi bir yerinde çalışır. Zello, en tanınmış telsiz uygulamalarından biridir. Çoğu insan bir telsiz deneyimi için bu uygulamayı tercih etmektedir. Bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, kullanılabilirliğidir. Kişileri içe aktarmak kolaydır. Doğrudan kişilerle konuşabilir veya arkadaşlarınız yada çalışma arkadaşlarınız için bir grup kanalı oluşturabilirsiniz.

Özelliklerle doludur ve kısa mesajlar, resimler veya uyarılar da gönderebilirsiniz. Yararlı bir özellik, her kullanıcı için bir ses seviyesi belirleme yeteneğidir. Mobil VPN kullanırsanız çalışmaz ve bazı herkese açık Wi-Fi ağlarında sorun çıkabiliyor. Ancak şu anda, telsiz uygulamaları içinde mevcut en iyi seçenektir.

2. ProPTT2 Video Push-To-Talk

Sesli bas-konuş güzel bir şeydir, ancak videolu bas-konuş kesinlikle başka bir şeydir. ProPTT2 sesli Bas-Konuş ile birlikte gerçek zamanlı HD kalitesinde video paylaşım fonksiyonu sağlar. ProPTT2 video görüntülerini ses kadar kolay iletme özelliğine sahip mükemmel bir telsiz uygulamasıdır. Grup dahilinde veya birebir sohbet edebilir ve çeşitli ilgi alanları için grupları arayabilir ve bunlara katılabilirsiniz.

Çeşitli PTT cihazları ve Apple Watch için desteği vardır ve gerçek zamanlı konum paylaşımı gibi çeşitli sohbet özelliklerine erişebilirsiniz. Uygulamanın özelliklerini doğru bir şekilde kullanmak için kaydolmanız gerekir ve yalnızca bir kanalı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

3. Voxer Telsiz Bas-Konuş

Voxer bir Walkie-Talkie’den (telsiz) çok daha fazlasıdır. Voxer arkadaşlarınızla kolaylıkla ve anında birebir veya grup halinde sohbet etmenizi sağlar. Arkadaşlarınız ses mesajınızı siz konuşurken veya daha sonra dinleyebilir.

Ayrıca telefon aramaları yapmayı, sesli mesajlar, e-postalar göndermeyi ve metin mesajları yazmayı artık unutun. Voxer ile anında sesli mesaj veya metin mesajı gönderebilir, fotoğraflarınızı ve konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Voxer, daha çok geleneksel bir anlık mesajlaşma uygulaması gibi inşa edilmiştir. Uçtan uca şifrelemeye sahip telsiz uygulamalarından biridir. Temel erişim ücretsizdir, ancak ahizesiz kullanım modu, sesten metne dönüştürme, gönderilen mesajları geri çağırma yeteneği ve daha fazlası dahil olmak üzere en iyi özellikler için bir Pro hesabına geçmeniz gerekir.

4. Walkie Talkie App: VoicePing

Telsiz uygulamlarının asıl amacı, gerçek zamanlı olarak iletişim sağlamaktır. VoicePing, tüm walkie talkie ve akıllı telefon özelliklerini birlikte sunar.

VoicePing oldukça basit bir telsiz uygulamasıdır, çünkü öncelikle iş amaçlı kullanımlar için tasarlanmıştır. Android veya iOS cihazı olan herkes tarafından kullanılabilir ve daha geleneksel bir mesajlaşma uygulamasına benzemek için tasarlanmıştır ancak, burada sohbet uygulaması arayüzünden daha fazlası vardır.

Sesli mesajlar, ekran kapalıyken ve telefon kilitliyken bile herhangi bir kişiden herhangi bir zamanda dinlenebilir. Bire bir sohbet edebilir veya grup sohbetinde en fazla 200 kişi ile konuşabilirsiniz. Gelişmiş özellikler, belirli kişilere dikkat çekmek için ping atmanızı veya bir SOS mesajıyla grup sohbetini kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca, PTT düğmeli kulaklıklarla çalışır, bu da belirli iş kullanıcıları için son derece yararlıdır.

5. BreakR

BreakR, hareket halindeki insanlar için ücretsiz bir sesli mesajlaşma platformudur. Telefonunuzu telsize çevirin ve gelen mesajları dinlemek ve herhangi bir düğmeyi tutmak zorunda kalmadan yanıtlamak için sesli aktivasyonu kullanın.

Sürüş, koşu veya kayak yaparken güvenliğinizden ödün vermeden arkadaşlarınızla iletişimde kalın.

Sesli not kaydedip komik ses değiştirici filtreleri uygulayarak gerçek zamanlı olarak telsiz modu ile arkadaşlarınızla konuşun. Ayrıca konuşamıyorsanız, metin konuşma özelliği ile alıcıya mesajınızı yazın.

24 saatlik mesaj geçmişimizle hiçbir mesajı kaçırmayın. Mesajlarınızı daha sonra dinlemek için istediğiniz zaman konuşmayı MUTE yapın. Bire bir veya bir grupta sohbet edin.

6. Two Way : Walkie Talkie

Two Way, bu listedeki diğer uygulamalardan bazılarına göre çok daha basit bir telsiz uygulamasıdır. Tek tek kişileri seçme seçeneği yoktur ve kısa mesaj veya resim gönderemezsiniz. Bunun yerine, belirli bir coğrafi bölgeyi (yerel veya ulusal) seçebilir ve o bölgeye yayın yapabilirsiniz. Bu yüzden tanımadığınız kişilerden yanıt almaya başladığınızda şaşırmayın.

Daha özel bir görüşme yapmak istiyorsanız, Key Pad özelliğine gidebilir ve bunun yerine sohbet etmek için bir kanal seçebilirsiniz. Çok sayıda kanal numarası seçeneği, başka kimseyle paylaşmanız gerekmeyeceği anlamına gelir. Uygulamanın Android 9.0 Pie ve Android 10'da düzgün çalışmadığı söyleniyor ancak, bu uygulama için Pil Optimizasyonunu kapatırsanız bir sorun yaşamamanız gerekir.

7. Walkie-talkie - Communication

Bu telsiz uygulaması arkadaşlarınızla hızlı ve kolay iletişim kurmanızı sağlar. Aynı radyo frekansına gidin ve konuşun, hepsi bu kadar!

Walkie-talkie, minimalist bir telsiz uygulamasıdır. Bu sadece bir telsiz uygulamasıdır, önyükleme yapın, seçtiğiniz frekansı girin ve uzaklaşın. Bir hesaba giriş yapmak yok, bu da sadece indirmek ve kullanmak isteyen herkes için mükemmel hale getiriyor. Yapmanız gereken tek şey uygulamayı açmak ve konuşmaya başlamak.

Eski stil plastik telsizleri taklit eden bir arayüzle de sevimli bir tasarıma sahiptir. Farklı frekansları dinleyebilir ve arka planın rengini değiştirebilirsiniz.

8. Walkietooth

Walkietooth, her zaman iletişim kurmalarını sağlamak için iki Android cihaz arasında tam iletişim kanalı kurmanızı sağlar.

Ayrıca bebek monitörü olarak ta kullanabilirsiniz. Ya da spor sırasında veya doğrudan telefonu elinize alamadığınız bütün faaliyetlerde iletişim kurmak için kullanabilirsiniz.

Diğer telsiz uygulamaları, veri bağlantısına bağımlı olarak çalışırken, Walkietooth, Bluetooth veya Wi-Fi ile cihazdan cihaza bağlantı veya paylaşılan bir Wi-Fi ağı üzerinden doğrudan bağlantı kullanarak çalışabilir.

9. HeyTell

HeyTell, arkadaşlarla iletişim kurmak için iyi bir çapraz platform telsiz uygulamasıdır. Diğer birçok telsiz uygulamasının aksine, HeyTell Facebook bağlantısı ile birlikte gelir, böylece sizi platformda bulunan arkadaşlarınıza bağlamak için profilinizi kullanabilir, bu da hizmete başlamayı ve çalıştırmayı son derece kolaylaştırır.

HeyTell'in üç katmanlı gizlilik sistemi sayesinde güvenlik sıkıntısı da yoktur. Daha anonim olmayı tercih ederseniz bir ses değiştirici vardır. Çok eski bir uygulama ve 2016'dan beri güncellenmedi.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!