Ogznet.com
Tembellikle Mücadele Etmek için Yapmanız Gereken 8 Şey Paylaş:

Tembellikle Mücadele Etmek için Yapmanız Gereken 8 Şey

Tembellikle Mücadele Etmek için Yapmanız Gereken 8 Şey

Herkes amaçları doğrultusunda birçok şeyler yapmak istiyor. Ancak, bu çok çaba gerektirir. Tembellik yaygın ve doğal bir süreç olsa da, bizi tüketir ve kişisel gelişimimiz açısından büyük bir sorun olma potansiyeline sahiptir.

Tembel olmak bir sorundur, çünkü diğerleri hayallerinin peşinden koşmayı sürdürürken siz uyur, konsolda oyun oynar veya Facebook'ta fotoğraf veya video görüntülersiniz. Bu da hedeflerinize ulaşmanız için gereken tüm aktivitelerden uzaklaşıyorsunuz anlamına gelir.

Tembellikle mücadele yollarını arayışta bu sayfaya geldiyseniz, bu sorunun çözümü için zaten bir adım attınız demektir. Zoru başarmak istiyorsanız, acı çekmek ve çabalamak zorundasınız, bu kadar basit. Başarı tembellikle oluşmaz.

İş yerindeki stresli ve yorucu bir günün ardından saatlerce yataktan kalkmama isteği doğal bir durumdur ve yanlış bir şey yoktur. Bununla birlikte, bir yandan dinlenme ve dinlenme arzusu ile diğer yandan ciddi tembellik ve erteleme arasında ince bir çizgi vardır. Tembellikten kurtulmanın birkaç etkili yolu şunlardır:

1. Motivasyon Eksikliği

Tembelliğin en yaygın nedeni, motivasyon eksikliğidir ve tembelliği yenmenin en önemli adımı da kesinlikle güçlü iradedir. Yapmanız gereken güçlü ve etkili bir motivasyon hedefi belirlemek. Ve bu sizi motive etmeye yardımcı olacaksa, görevi tamamladığınızda kendinize bir ödül verin.

2. Kendine Çok Fazla Yüklenme

Birçoğumuzun yaptığı yaygın bir hata, aynı anda birçok işi yapmaya çalışmaktır. Bazı insanlar bunu başarabiliyor ve zamandan tasarruf edebiliyor olsa da, çoğu kişi aynı anda iki işi yürütemezler. Sonuç olarak, aşırı yük veya yüklerin altında “ezilme” hissi sizi teslim alabilir. Erteleme ve tembellik size en iyi çözüm olarak empoze edilir. Bu nedenle, kendinizi veya kendi görev ve hedeflerinizi kontrol etmeniz çok önemlidir.

3. Fiziksel Aktivite

Fiziksel aktiviteyi asla hafife almayın! Eğer tembelseniz, elbette, aklınızdaki son şey biraz egzersiz yapmaktır. Bununla birlikte sadece 30 dakikalık bir yürüyüş, koşu ve temiz havada yürümenin vücudunuz ve ruh haliniz için ne kadar olumlu olacağını göreceksiniz. Kendinizi teşvik edin, kulaklıklarınızı takın ve yakındaki parka yürüyüşe çıkın.

4. Zor Görevi Birkaç Küçük Parçaya Bölün

“Erteleme” nin yaygın bir nedeni, yapılacak işin karmaşıklığı ve yapılması için gereken sınırlı zamandır. Buradaki püf nokta, farklı bir yaklaşım gerektirmektedir. Görevi birkaç küçük parçaya bölün ve adım adım ilerleyin. Her şey iyi bir organizasyon meselesi.

5. Başarılı İnsanlardan İlham Alın

Bazıları için, başarılı bir kişinin örnek alınması motivasyonu sağlamanın en önemli yoludur. İyi bilinen, daha yakın bir çevreden başarılı insanların örnek alınması kişiyi daha çok motive eder. Bir zamanlar sizin yerinizde bulunan insanların şimdiki iyi durumlarını düşünerek kendinizi teşvik edin. Bu, başkalarıyla kendinizi karşılaştırmak değil, sadece insanların deneyimlerinden ilham almakla ilgilidir.

6. Sonuçlarını Düşünün

Başlamak için tek bir olumlu bir neden bulamıyorsanız, gerçekleştirilmeyen her görevin tembellikle sonuçlanacağını unutmayın. Tamamlanması gereken bazı şeylerin sürekli ertelenmesi, kafanızda, ister istemez artan bir baskı yaratır. Bir şey bittiğinde ne kadar iyi hissedeceğinizi düşünün ve yapılan işi “aklınızdan çıkarın”.

7. Görselleştirme Tekniği

Kısacası, tek yapmanız gereken, kafanızda ne yapmanız gerektiğine dair bir resim yaratmak. Zihninizi harekete geçirecektir. Kendinizi bitiş çizgisinin sonunda ve görevi bitirdiğinizde elde edeceğiniz tüm avantajlarla birlikte hayal edin. Ve bu da geleceğiniz ve girişiminiz hakkında biraz daha yardımcı olacaktır.

8. Yapılacak İş için Zaman Sınırlaması Belirle

Kimse zaman kısıtlamalarını sevmez, ancak bazen bu yöntem tam olarak yardımcı olabilir. Bir program oluşturun ve buna uymaya çalışın. En zor şey başlamaktır, ancak bir kez planlı bir başlangıç yaptıktan sonra her şey daha kolay olacaktır.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!