Thulium Lazer nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Thulium Lazer nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Güzel görünüm binlerce yıldır insanların en büyük problemlerinden birisidir. Günümüz şartlarından onlarca farklı estetik uygulama ile kusurlarınızdan arınabiliyor ve daha iyi bir görünüme kavuşabiliyorsunuz. Özellikle lazer sistemleri ile cerrahi bir operasyona girmeden güzelleşebilen insanlar, bu uygulamalar ile birçok sorununu kısa bir süre içerinde çözmektedir.  Uzun süredir kullanılan lazer uygulamaları, her geçen gün biraz daha gelişim göstermektedir. En son çıkan lazer çeşitlerinden birisi olan Thulim Lazer, 1927 nm dalga boyuna sahip olan fraksiyonel bir lazer sistemidir.

Prostat hastaları için kullanılmaya başlanan bu lazer sistemi, 2005 yılında üretilmişti. 2011 yılında melazma tedavisi ile estetik alana geçiş yapan Thulium Lazer, akıllı lazer olarak da bilinmektedir. Derinin kendisini tedavi etmesi üzerine çalışan bu lazer sistemi, genel olarak leke tedavisi amaçlı kullanılmaktadır.

Thulium Lazer Uygulama Alanları

Genel olarak leke tedavisi amaçlı olarak kullanılsa da farklı amaçlarda da kullanılabilmektedir. Thulium lazer fiyatları uygulama yapılacak soruna ve seans sayısına göre değişim gösterebilmektedir. Ayrıca nerede ve kime muayene olduğunuz gibi farklardan dolayı da fiyatlar değişebilmektedir. Bunun için muayene olarak tam bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 • Leke tedavisi
 • Pigment tedavisi
 • Cilt beyazlaştırma
 • Yaşlanma lekeleri giderme
 • Kırışıklık tedavisinde
 • Cilt sıkılaştırma ve geniş gözenekleri küçültmek amaçlı olarak kullanılabilmektedir.

 Thulium Lazer Fiyatları bölgeye göre değişim gösterebilmekle birlikte seans ücretleri 800-1500 TL arasında değişim göstermektedir. Lokal anestezik krem sürülerek uygulanan yöntem durumuma göre 1 veya 3 seansa kadar yapılabilmektedir. Tedavi sonrasında birkaç saat kızarıklık olabilir, kabuklanmalar ise 1 hafta içerisinde ortadan kalkmaktadır.

Buz Lazer Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Yüzyıllardır kadınların en büyük sorunlarından biriside istenmeyen tüylerden kurtulma çabasıdır. Geçmişte ağda ve bunun gibi birçok farklı şekilde yapılsa da, gelişen teknoloji ile birlikte bu sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırabilirsiniz. Lazer epilasyon olarak da bilinen bu yöntem, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak amacıyla uygulanmaktadır. Lazer ışını milisaniyelik atışlar ile kıl köklerine uygulanmakta ve kıl köklerini tahrip ederek ortadan kaldırmaktadır.

12 yaş ve üzeri olmanız durumunda herkesin faydalanabileceğiniz bu yöntem FDA onaylıdır. Birkaç farklı çeşidi bulunan lazer uygulamalarında, en yaygın olarak uygulanan buz lazer yöntemidir. İstenmeyen kıllar için kesin çözüm olan bu yöntemde, seanslar ortalama 30-40 dakika arasında sürmektedir.

Buz Lazer Avantajları Nelerdir?

En acısızı ve ağrısız epilasyon yöntemi olan buz lazer fiyatları uygulama yapılacak olan bölgeye ve seans sayısına göre değişim gösterebilmektedir.  Soprano Ice olarak da bilinen bu yöntem;

 • Ağrı ve acı içermemektedir.
 • Seans süresi normal lazere göre daha kısadır.
 • Her cilt tipine ve kıl rengine uygundur
 • İnce tüylerde başarılı sonuçlar vermektedir
 • Her mevsimde uygulanabilmektedir

Ortalama olarak 4-8 seans arasında uygulanan buz lazer'de, kişinin kıl yapısı ve cilt rengine uygun olarak seans sayı belirlenmektedir. Kalıcı bir yan etkisi bulunmayan lazer uygulaması, işlem sonrasında kısa süreli kızarma ve kabarma görülebilmektedir. Bu etkiler bir süre sonra kendiliğinden geçmektedir. Buz Lazer Fiyatları uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişim göstermekle birlikte, seans ücreti 100-250 TL arasında değişim gösterebilmektedir. Bu işlem hakkında Dr. Oğuz Uçar'dan bilgi ve destek alabilirsiniz.

Karbon Peeling Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Cilt üzerinde bulunan lekelerden kurtulmak amacıyla uygulanan karbon peeling, herhangi bir soyma işlemi yapılmaksızın sadece yüksek lazer atışları ile yapılmaktadır. Daha canlı ve ışıltılı bir cilde kavuşmak amacıyla yapılan bu uygulamada, Q-switched Nd-YAG lazer kullanılmaktadır. Cilt lekelerinde, gözenek sıkılaştırmasında ve cilt sarkmaları gibi birçok rahatsızlık da kullanılan bu işlemde, herhangi bir acı veya ağrı meydana gelmemektedir.

Karbon Peeling Uygulaması

Karbon peeling fiyatları, seans sayısına ve uygulama yaptırdığınız yere göre değişim gösterebilmektedir. Karbon peeling uygulamasında cildiniz karbon kremle kaplanmakta ve ardından lazer atışları yapılmaktadır. Hücre yenilenmesi amaçlanan bu uygulamada, lazer kolajen üretimini desteklemekte ve hücreye elastikiyet sağlamaktadır.

Ortalama olarak 15-20 dakika içerisinde sona eren karbon peeling uygulaması, ciltte toparlanma ve lekelerin ortadan kaldırılmasında başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Her mevsimde rahatlıkla uygulanabilen bu yöntemde, hızlı bir sonuç alabiliyorsunuz. Karbon Peeling Fiyatları seans sayısına göre değişmekle birlikte, seans başına 250-400 TL arası bir ücret istenmektedir.

İşlem sonrasında kısa süreli kızarıklık veya kabuklanma meydana gelebilmekte, bu etkiler kendiliğinden geçmektedir. Hayatınıza ara vermeden yaptırabileceğiniz bu uygulama sonrasında güneş ışığına maruz kalmamaya dikkat etmelisiniz. Yan etkisi bulunmayan yöntem ile sizlerde daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile