Ogznet.com
TikTok için En İyi 8 Alternatif Paylaş:

TikTok için En İyi 8 Alternatif

TikTok için En İyi 8 Alternatif

TikTok Benzeri Uygulamalar 2021

TikTok, birçok nedenden ötürü çok popüler oldu. Sadece inanılmaz derecede popüler hale gelmekle kalmadı ve platformu kullanan çok sayıda sosyal medya yıldızı doğdu. Aynı zamanda TikTok, güvenlik ve gizlilik endişelerinin de odak noktası oldu. Bazı ülkelerde yasaklanan TikTok’un devam edip etmeyeceğinden şüphe etmek için bir çok neden var. Kısa biçimli video paylaşmanın ve izlemenin başka bir yolunu arıyorsanız, işte TokTok’un en iyi alternatifleri.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Instagram

Instagram, sosyal medya dünyasında yeni değil ve kullanıcılar yıllardır video yayınlayabiliyor. Canlı videolar gönderme, bir Instagram Hikayesine video ekleme seçeneğiniz var ve şimdi Instagram Reels adında yeni bir özellik var. Reels, tek bir videodan veya bir dizi klipten yapılmış 15 saniyeye kadar video montajlayıp kaydetmenizi ve düzenlemenizi sağlar. Ayrıca kitaplıktan film müziği ekleyebilir ve bir dizi görsel efekt ekleyebilirsiniz.

TikTok ile aynı şekilde çalışır ve Instagram Hikayeleri ile aynı efektleri ve düzenleme araçlarını paylaştığı için iyi bir alternatif olduğunu gösterir. Ek olarak, Reel'in, grafikleri video ile birleştiren artırılmış gerçeklik araçlarını da keşfedebilirsiniz.

Snapchat

Snapchat, video paylaşma hizmetini TikTok'tan önce başlatan başka bir platformdur. Uygulama, kısa bir süre sonra kaybolacak şekilde tasarlanmış olsalar da kısa videolar oluşturmanıza olanak tanır, böylece TikTok videosuyla aynı kalıcı güce veya etkiye sahip olmazlar, ancak önemli ölçüde daha fazla gizlilik sunarlar. Snapchat, video kreasyonlarınıza metin, karalamalar ve gifler eklemenize olanak tanır.

Kendi Snap'lerinizi oluşturmanın yanı sıra, uygulama, diğer kişilerin videolarını ve Snapchat kullanıcıları için özel olarak oluşturulmuş premium videolar olan Snap Originals'ı izlemek için bir Keşfet sayfasına sahiptir. Tam olarak TikTok alternatifi olmasa da, senaryosuz şovlar, belgesel dizileri ve hatta seri hale getirilmiş dramalar ve komediler içerir.

İstediğiniz yerde o an için mükemmel şarkıyı seçin ve birkaç deneme çekin.

İstediğiniz yerde o an için mükemmel şarkıyı seçin ve birkaç deneme çekin. Triller ile tek bir tuşa dokunun ve başrolünde sizin ve arkadaşlarınızın olduğu, en sevdiğini sanatçıların videolarına benzer profesyonel kalitede müzik videoları hazırlayın.

Triller, hem müzisyen hem de komedyen olan bazı ünlülerin buraya ev demeyi seçmesi sayesinde popüler oldu ve hızla büyüyor. Justin Bieber, Kevin Hart, Cardi B ve Mike Tyson'ın yer aldığı bir boks maçı da dahil olmak üzere burada çok sayıda ünlü var. Büyük isimler ve muazzam içerik oluşturucu topluluğu arasında içerik sıkıntısı yok.

Bunun nedeni, uygulamanın kullanımının çok kolay olması olabilir. Müzik videoları ile sosyal videoları birbirinden ayırır ve en başta ne tür yaptığınızı seçersiniz. Oradan, sosyal videolar kamera rulonuzdan ve filtrelerden video klipler içerebilir, ancak başka efekt, metin veya çıkartma içeremez. Bir müzik videosu hazırlamak için Triller'in geniş kitaplığından bir parça veya telefonunuzdan bir şarkı seçersiniz. Hızlı, kolay ve eğlenceli.

Likee - video düzenleyici

Likee, dünya çapında popüler bir özgün video oluşturma ve paylaşım platformudur.

Likee'de hayran kitleni hızla genişletebilirsin! Likee, yetenekli video yaratıcılarının kişisel yeteneklerini geliştirmek için kullanabileceği bir sahnedir. Herkesin yüksek kaliteli video içeriği üretme ve popüler sayfalarda önerilme, videolarını milyarlarca kişiye sergileme, Kreatör Ödülü özelliğiyle gelir elde etme, Kreatör Programımız üzerinden profesyonel eğitim alma ve bir sonraki internet yıldızı olma şansı var!

Likee, TikTok benzeri videolar kaydetmeyi kolaylaştırır, ancak aynı zamanda canlı yayına geçebilir ve Facebook Canlı tarzı uzun biçimli video yapabilirsiniz. Bir dizi düzenleme ve filtre seçeneği, yumuşak odak ve güzellik geliştirmelerinin yanı sıra eller serbest kayıt için bir geri sayım sayacı vardır. Likee'deki en güzel özelliklerden biri, uygulamanın müziğe yaptığı vurgudur. Yalnızca aralarından seçim yapabileceğiniz sağlam bir kitaplık değil, müzik filtreleri de müziğin ritmine ve temposuna göre klibinizi düzenleyebilir.

Uygulamanın gelişen bir topluluğu ve göz atacak çok sayıda içeriği var, bu yüzden ister oluşturucu ister izleyici olun, burada sizin için mutlaka bir şey var.

byte, topluluklar için bir video uygulamasıdır.

byte, topluluklar için bir video uygulamasıdır. Kendi ilgi alanınızı bulun, yeni insanlarla bağlantı kurun ve dünyanızı paylaşın.

byte, bir zamanlar popüler olan ve 6 saniyelik videolar yapan Vine video uygulamasının arkasındaki kişiler tarafından size sunuluyor ve kısa döngülü videolar oluşturmak için neredeyse TikTok benzeri basit bir arayüze sahiptir. Daha önce hazırladığınız veya kaydettiğiniz videoları içe aktarabilirsiniz. Metin ve müzik ekleyebilirsiniz, ancak bir klibi kaydedildikten sonra düzenleyemezsiniz ve filtreler benzeri herhangi bir şey sunmaz.

byte, gelişen bir topluluk gibi görünüyor ve komedi, Minecraft, K-pop ve çok daha fazlası gibi temalara sahip çok çeşitli video kanallarına abone olabilirsiniz.

byte uygulamasına şu anda Türkiye üzerinden ulaşılamıyor. Ancak Android için apk dosyasını indirip telefonunuza yükleyebilirsiniz.

 

Dubsmash daha çok müziğe odaklanmıştır. Dubsmash'i bir dakikaya kadar sıradan kısa videolar kaydetmek için kullanabilseniz de uygulama onu 10 saniyelik kısa videolar yapmak için kullanmanızı istiyor. Dubsmash'in kütüphanesinden bir müzik klibi kullanabilir veya kendi klibinizi içe aktarabilir ve ardından sesin üzerine video kaydedebilirsiniz. Telefonunuzdan müzik aktarmak biraz can sıkıcı ama o kadar da zor değil (dönüştürülmesi gerekiyor ve hangi 10 saniyelik bölümü almak istediğinizi seçmeniz gerekiyor).

İçerik tarafında, sizi bir süre meşgul edecek kadar topluluk var, ancak burada yetişkinler için fazla bir şey bulamazsınız. Burası daha çok gençlere uygun bir bölge.

Harika efektlere ve geçişlere sahip harika video düzenleyici.

Funimate, harika müzikal video klipler, hayran videoları, dudak senkronizasyonu videoları, ağır çekim videolar ve daha fazlasını oluşturmak için en eğlenceli video düzenleme uygulamasıdır. Videolarınızı kırpın, videolarınıza hareketsiz görüntüler, harika efektler, müzik, metin ve emoji ekleyin ve yaratıcılığınızla arkadaşlarınızı şaşırtın.

Ancak uygulamayı kullanırken çıkan reklamları sizi oldukça kızdırabilir. Reklamlar bu kadar çok olmasaydı Funimate biraz daha eğlenceli olurdu. Uygulamadaki reklamlar kullanma deneyimini düşürür ve uygulamanın temel özelliklerinin çoğu ücretlidir. Aslında, Pro sürümüne sık sık yükseltme fırsatı sunuluyor ve belirli özellikleri kullanmak için reklamları izlemeniz gerekiyor. Tüm bunları bir kenara bırakabilirseniz, Funimate, uygulamada göz atabileceğiniz karmaşık görünümlü içerik oluşturucu topluluğu videolarının birçoğunun kanıtladığı gibi harika bir kısa form video oluşturucusudur.

Aslında, bir video oluşturmaya çalıştığınızda, sadece kaydetmeye başlayabileceğinizi veya videonuzu farklı kılmak için bir dizi şablon arasından seçim yapabileceğinizi göreceksiniz. Funimate'in müzik kitaplığından veya kendi şarkılarınızdan seçim yapabilirsiniz ve kullanmayı seçerseniz, şaşırtıcı derecede güçlü video düzenleyicisine sahip birkaç uygulamadan biridir.

 

Firework, TikTok'un yetişkin bir versiyonu gibi geliyor. Arayüz büyük ölçüde aynıdır ve aynı araçların çoğunu sunar, ancak uygulama, izlemek istediğiniz videoları keşfetmenize ve favori içerik oluşturucuların özel koleksiyonlarını oluşturmanıza yardımcı olmaya vurgu yapar, bu nedenle dikkatinizi sadece harika videolar oluşturmaktan alıkoyan hiçbir özel seçenek yoktur. Keşfet sekmesi, hashtag ile arama yapmayı veya göz atmayı kolaylaştırır ve temsil edilen çok sayıda konu ve yaş grubu vardır.

Ve bir TikTok kullanıcısı olarak, video oluşturma deneyimi tanıdık gelebilir. Yeni video kaydedebilir veya film rulonuzdan dosyalar alabilirsiniz. Çok çeşitli filtreler ve efektler var ve sağlam bir müzik kitaplığından seçim yapabilirsiniz. Maalesef kişisel müzik dosyalarınızı içe aktarmanın bir yolu yok.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!