Ogznet.com
Ogznet.com

Tinder Oturum Açma Sorunu ve Çözümü

Tinder yüksek oranda kullanılıyor olsa da, bazı uygulama hataları mevcut. En sık karşılaşılan hatalardan bazıları ”Tinder Giriş Başarısız”, “Tinder Server Hatası”, “Facebook Giriş İptal”, “Zaten Yetkili Tinder” ve “Bağlantı Sorunu”. Bu sayfada olduğunuza göre, bu tip bir sıkıntıdan muzdaripsiniz. Panik yapmayın! Çözümleri ile Tinder kullanıcılarının kaydettiği tüm şikayetleri derledik.

Android'de Tinder Giriş Sorunlarını Düzeltmek için Birden Fazla Yöntem Bulunuyor

Tinder'i Sil ve Yeniden Yükle:

Yapılacak en belirgin şey mevcut Tinder uygulamanızı kaldırmaktır. Bu yapıldıktan sonra, Play Store'a geri dönün ve uygulamayı yeniden yükleyin. Bazen paket yükleme işlemi başarılı olmayabilir.
Uygulamayı yeniden yüklemek genellikle bu sorunu giderir. Yapmanız gereken tek şey, telefonunuzun ayarlarını açmak, “Uygulamalar” ı seçmek, “Uygulamaları Yönet” i seçmek, “Tinder” e dokunun (“Tinder göstermiyorsa, Tüm Uygulamalar / Uygulama bilgilerini göster” e tıklayın) ve “Kaldır” seçeneğini tıklayın. ”. Tinder'ı yeniden yüklemek aynı derecede kolaydır. Arama çubuğuna “Tinder” yazın ve komutları takip edin.
Bunun Tinder hesabınızı kaybetmenize neden olabileceğinden endişeleniyorsanız endişelenmeyin; Bunu yapmak muhtemelen Android telefonunuzda Tinder giriş sorununu düzeltecektir.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın:

Muhtemelen cihazınızda bir yeniden başlatma gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz çünkü bu, bir şeyler ters gittiğinde yapmaya çalıştığımız ilk şey. Ve bu, çoğu teknik aksaklığı giderir. Bunun dışında, arka planda çalışan tüm uygulamaları otomatik olarak kapatarak da ekstra RAM alanı sağlar. Telefonunuzu yeniden başlatmanın en doğru yolu, gücü açmadan önce kapatıp iki dakika beklemektir. Daha sonra Tinder uygulamasına gidin ve Facebook ile giriş yapmayı deneyin.

Google Play Hizmetlerini Güncelleyin:

Genellikle Google Play hizmetleri, Google Play Hizmetleri uygulaması aracılığıyla kendi kendine güncellenir. Ancak, bazen güncelleme işlemi başarısız olabilir veya kesintiye uğrayabilir. Bu nedenle, Google Play Hizmetleri'nin en son sürüme güncellendiğini manuel olarak kontrol etmeniz ve onaylamanız gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu, Google’daki “Google Play Hizmetleri” ni arayarak ve uygulamayı tıklayarak olur. İki şeyden birini göreceksiniz - kaldırma veya güncelleme. Güncelleme gösteriyorsa, bu, Google Play Hizmetleri’nizin güncellenmediği anlamına gelir ve bunu hemen yapmanız gerekir.

Google Play Hizmetleri uygulamasının ne olduğundan emin değil misiniz? Önceden yüklenmiş olmasına rağmen,
birçoğumuz uygulamanın ne yaptığını bilmiyoruz. Arka planda çalışır ve uygulama güncellemeleri, konum hizmetleri, kullanıcı kimlik doğrulaması ve gizlilik ayarları gibi öğelerle ilgilenir. Temel olarak, genel deneyiminizi geliştirir.

Tinder'ın Çalışır Halde Olduğunu Kontrol Et:

Her sorunun sizin cihazınızdan kaynaklanması mümkün olmayabilir, kendi bölgenizde Tinder'ın çalıştığını test etmeniz gerekir. Tinder uygulamanız kilitleniyorsa veya buna erişemiyorsanız, Tinder'ın bulunduğunuz yerdeki herhangi bir sorunla karşılaşıp karşılaşmadığını kontrol etmek için bu bağlantıyı kullanın: http://downdetector.com/status/tinder/map/. Genellikle, sorun birkaç saat veya birkaç gün içinde kendi kendine çözülür.

Tinder Önbelleğini Temizle:

Cihazınızın hafızasının bir kısmını kaplayan fazla önbellek varsa, Tinder çalışmayabilir. Önbelleği temizlemek “Facebook Giriş İptal” sorununu çözebilir. Bunu yapmak için cihaz ayarlarınıza gidin, “Uygulamalar” ı seçin, aşağı kaydırın ve “Tinder” e dokunun ve “Önbelleği temizle” yi seçin. Bundan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve Tinder App'e giriş yapın. Bu adımın tercih ayarları dahil olmak üzere uygulama ile ilgili verileri silebileceğini unutmayın. Ancak bu büyük bir sorun değil çünkü bu değişiklikleri tekrar yapmak sadece birkaç saniye sürüyor.

Google Play Hizmetleri Önbelleği'ni temizle:

Google Play Hizmetleri Önbelleği'ni temizleme işlemi, Tinder önbelleğini temizlemeye benzer. Ayarlara gitmeniz, “Uygulamalar / Uygulama yöneticisi” seçeneğini tıklamanız, Google Play Hizmetleri uygulamasını aramanız ve “Önbelleği Temizle” yi tıklamanız gerekiyor. Herhangi bir uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra, telefonunuzu hemen sonra tekrar başlatmayı unutmayın.

Google Hizmetleri Framework Önbelleği'ni temizle:

Önceki adımı tekrarlayın; ancak Google Play Hizmetleri'ni seçmek yerine Google Hizmet Framework seçin. “Force Stop” üzerine tıklayın ve “Clear Cache” düğmesine basın. Son olarak, Android cihazınızı yeniden başlatın.

Kablosuz bağlantınızın çalıştığından emin olun:

Belki de listeyi kontrol etmek için en önemli şeylerden biri internet bağlantınızdır. Wi-Fi'nizin düzgün ve sabit bir hızda çalıştığından emin olun. Wi-Fi bağlantınızda bir uygulamayı taramaya veya kullanmaya çalıştığınızda bundan emin olmalısınız. Sorun diğer tüm uygulamalarla devam ederse, suçlu Wi-Fi bağlantınızdır. Bunu, telefonunuzun hücresel verilerine geçerek de kontrol edebilirsiniz. Tinder uygulaması, telefonunuzun verilerini kullanarak iyi çalışıyorsa, çalışmamasının nedeni kötü bir Wi-Fi bağlantısıdır. Ortak bir Wi-Fi bağlantısına bağlıysanız, ayrıca, belirli bir ağın Facebook ve Tinder'ı yalnızca Facebook üzerinden erişebilmeleri mümkün olabilir, bu yüzden işe yaramaz.

Yeni İşletim Sistemine Yükseltme:

Söylemeye gerek yok, çoğu zaman, sorunun cevabı sadece Android İşletim Sisteminin en son sürümünde geçiyor. Ayarlar'a gidip “Aygıt Hakkında” yı seçerek ve “Yazılım Güncelleme Kontrolü” düğmesini kullanarak bir yazılım güncellemesinin mevcut olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kullanılabilir bir seçenek varsa, yükleme seçeneği içeren bir açılır pencere görünecektir. Daha sonra “Evet” seçeneğini seçebilir ve kurulum prosedürüne devam edebilirsiniz. Tüm verilerinizi yedeklemeniz, biraz yer açmanız ve yazılımınızı güncellemeden önce bir Wi-Fi ağına bağlanmanız önerilir.

Tinder Uygulamanızı Güncelleme:

Önceki adımda olduğu gibi, Tinder uygulamanızın en son sürümde çalıştığından emin olmanız da önemlidir. Daha önce “Otomatik güncelle” seçeneğini seçtiyseniz, o zaman Tinder uygulaması belki de en yenisidir. Aksi takdirde, Play Store'a gidip “Uygulamalarım ve oyunlarım” ı seçerek bunu kontrol etmeniz gerekebilir. Güncellenmesi gereken tüm uygulamaları listeleyecek. Güncelleme seçeneğiyle listede Tinder bulursanız, mevcut uygulamanızın eski bir Tinder sürümü olduğu anlamına gelir. Ya Tinder'i ayrı ayrı güncellemeyi seçebilir veya tüm uygulamalarınızı bir kerede güncellemek için “Tümünü Güncelle” düğmesine basabilirsiniz.

Tinder'a Tam İzin Verme:

“Facebook Giriş Başarısız”, “Zaten Yetkilendirdiniz” veya “Facebook Giriş İptal” gibi hatalar alıyorsanız, o zaman bu sizin için uygun bir çözüm olabilir. Çoğu zaman, Facebook hesabımıza erişme iznini bilmeden reddediyoruz. Bu hakkı ayarlamak için, sadece Facebook hesabınıza giriş yapmalısınız, “Uygulamaları Yönet” seçeneğine gidin, Tinder'ı bulun ve “İzin ver” butonuna basın. Bu, probleminizi çözmek için yeterli olmalıdır. Ancak, bazen bu çalışmayabilir. Ayrıca, Tarih ve Saatinizin doğru olduğundan ve Google Hesabınızın geçerli olduğundan emin olmanız gerekebilir (bunu Ayarlar >> Hesaplar >> Google Hesabı'na giderek yapabilirsiniz). Facebook ile ilgili başka bir senkronizasyon hatası oluşabilir. Tinder'in Facebook hesabınızla başarılı bir şekilde senkronize olduğundan emin olmak için,
Ayarlar >> Hesaplar >> Facebook'a gidin ve senkronize edilmemişse Şimdi Senkronize Et'i tıklayın.

Şifre Değişiminde Telefonda Facebook'u Doğrula:

Yakın zamanda Facebook şifrenizi dizüstü bilgisayarınız veya PC'niz gibi farklı bir cihaz kullanarak değiştirdiyseniz daha sonra, aynı uygulamayı Facebook uygulamasında Tinder'i kullanmayı planladığınız cihaz aracılığıyla güncellemeniz gerekir. Güncellenmezse, Tinder “Facebook Giriş Başarısız” olarak belirten bir hata mesajı görüntüler.

Uygulama Tercihlerini Sıfırla:

Yine de deneyebileceğiniz diğer bir çözüm, tüm uygulama tercihlerinizi sıfırlamaktır. Bunu “Ayarlar” a geçerek yapabilirsiniz.
“Uygulamalar / Uygulamalar Yöneticisi” üzerine dokunarak, “Tüm Uygulamalar” ı seçin, menü simgesine (üç nokta) basın ve “Uygulama Tercihlerini Sıfırla” yı tıklayın.

Uygulamanın Resmi sürüm olduğundan emin olun:
Android cihazınızın en son Tinder sürümünü desteklememesi oldukça olasıdır; bu yüzden muhtemelen bir üçüncü parti APK dosyasını indirdiniz. En son Tinder sürümünü düzgün bir şekilde çalıştırabilmeniz için, uygulamayı / güncellemeyi yalnızca Google Play Store'dan aldığınızdan / güncellediğinizden emin olmak için başka bir cihaz kullanabilir veya eski sürümü yükleyebilirsiniz. Hala işe yaramıyorsa, Android telefonunuzdaki başka bir bağlantı uygulamasını deneyebilirsiniz.

Sonuç:
Umarım Android telefonunuzda Tinder giriş sorununu düzeltebilirsiniz. İşe garantili çözümler sunan forumlar ve blog siteleri ile başlarsanız bu çevrimiçi bir kalabalıktır, ancak gerçekte sorununuzu nadiren çözer. Çözümlerimizin daha iyi olduğunu veya sizin durumunuzda kesinlikle çalışacaklarını iddia etmiyoruz (çünkü her bir aksaklık benzersiz olabilir).

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz