Ogznet.com
Toplu Resim Optimizasyonu için En İyi Ücretsiz Programlar Paylaş:

Toplu Resim Optimizasyonu için En İyi Ücretsiz Programlar

Toplu Resim Optimizasyonu için En İyi Ücretsiz Programlar

Seo Uyumlu Resim Optimizasyonu için En İyi Ücretsiz Programlar

Bu yazılımlar görüntüleri optimize etmek için temel olarak çeşitli sıkıştırma yöntemleri kullanarak bunları sıkıştırır. Pek çok yazılımda, görüntüleri ihtiyacınıza göre optimize etmek için sıkıştırma yöntemini ve sıkıştırma seviyesini seçme seçeneği bulunur. Burada, görüntüleri buna göre optimize etmek için hem sıkıştırma yöntemlerini hem de sıkıştırma seviyelerini belirlemenizi sağlayan bazı yazılımlar vardır.

Bu toplu resim optimizasyon programlarından bazıları, seçilen çıktı görüntü formatına göre farklı sıkıştırma yöntemleri sunar. Doğru sıkıştırma yöntemini ve sıkıştırma seviyesini belirleyerek, mükemmel görüntü optimizasyonu sağlayabilirsiniz. Görüntü optimizasyonunun yanı sıra, bu yazılımların birçoğu aracılığıyla toplu resim yeniden adlandırma, toplu resim yeniden boyutlandırma veya toplu resim format dönüştürme işlemlerini de yapabilirsiniz.

Bu yazılımlar PNG, JPEG, BMP, JFIF, ICO, TIFF ve daha fazlası gibi çeşitli görüntü biçimlerini destekler. Bununla birlikte, çoğu yazılımda, bunları toplu halde işlemek için giriş görüntülerinin biçimini ortak bir çıkış görüntü biçimiyle değiştirmeniz gerekir. Genel olarak, bu yazılımların tümü basit ve kullanımı kolaydır.

Mass Image Compressor, Windows için ücretsiz bir açık kaynaklı toplu görüntü optimize yazılımıdır. Bu yazılımın yardımıyla, görüntü kalitesinden çok fazla ödün vermeden aynı anda birden çok görüntünün boyutunu azaltabilirsiniz.

Bu yazılımda, PNG, JPEG, BMP, GIF, JFIF vb. gibi hemen hemen her resim formatındaki görüntüleri işleyebilirsiniz. Bu yazılımla ilgili en iyi şey, optimizasyondan sonra bile her görüntünün orijinal resim biçimini korumasıdır. Ancak, görüntü formatını değiştirmek istiyorsanız, o zaman bu yazılımı kullanarak da yapabilirsiniz. Toplu görüntü sıkıştırmasını gerçekleştirmeden önce görüntü kalitesini, çıkış görüntü formatını, görüntü boyutlarını ve hedef klasörü belirleyebilirsiniz. Ayrıca, içinde gerçek sıkıştırma gerçekleştirmeden önce çıktı görüntülerinin görünümünü önizlemenizi sağlayan kullanışlı bir Sıkıştırma Önizleme bölümü de bulunmaktadır.

FastStone Image Viewer, Windows için başka bir ücretsiz toplu görüntü optimize yazılımıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, bir kerede birden fazla görüntü optimize etmenizi sağlayan bir resim görüntüleme yazılımıdır. JPEG, BMP, GIF, PNG, TIFF, PCX, ICO ve daha fazlası gibi bu yazılımla çeşitli formatlardaki görüntüleri kolayca kullanabilirsiniz. Benzer şekilde, çoklu çıktı görüntü formatlarını da destekler. Toplu görüntü optimizasyonunun yanı sıra, bu yazılımı toplu görüntü formatı dönüştürme ve toplu görüntü yeniden adlandırma için de kullanabilirsiniz.

Birden çok görüntüyü aynı anda kolayca optimize edebilmenizi sağlayan, zengin özelliklere sahip ve çok yetenekli bir toplu görüntü iyileştiricidir. Ayrıca, sağladığı çeşitli ek özellikler birçok kullanıcı için yararlı olabilir.

Not: Bu yazılım sadece kişisel kullanım için ücretsizdir.

IrfanView, toplu görüntü optimizasyonu yapabileceğiniz toplu dönüştürme özelliğini de içeren ücretsiz ve popüler bir resim görüntüleme yazılımıdır. Bu yazılımda, çok fazla çaba harcamadan, neredeyse her görüntü formatındaki görüntüleri yükleyebilir ve optimize edebilirsiniz. Toplu görüntü optimizasyonunun yanı sıra, toplu görüntü formatı dönüştürme ve toplu yeniden adlandırma işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Toplu görüntü optimizasyon seçenekleri de sunan, zengin özelliklere sahip bir grafik görüntüleme yazılımıdır. Ayrıca, birçok ek özelliğe de sahiptir.

RIOT, Windows için bir başka ücretsiz toplu görüntü optimize yazılımıdır. Bu yazılımı kullanarak, bir seferde çeşitli standart görüntü formatlarının bir veya daha fazla görüntüsünü optimize edebilirsiniz. Çıktı olarak, PNG, JPEG ve GIF formatlarını destekler. Tek görüntü optimizasyonu durumunda, bu yazılım meta verileri kaldırma, renk niceleme algoritması, renk azaltma, otomatik / manuel mod ve daha fazlası gibi birçok özellik sunar. Ancak toplu görüntü optimizasyonu için, Çevir, Döndür, Yeniden Boyutlandır ve Sıkıştır gibi yalnızca dört görevi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, çıktı için optimize edilmiş görüntü yalnızca GIF görüntü biçiminde kaydedilebilir.

RIOT kullanarak, çıktı görüntü kalitesinde küçük bir azalma ile görüntüleri optimize edebilirsiniz. Basit ve güçlü bir toplu görüntü optimizasyon yazılımıdır.

Advanced Batch Image Converter, Windows için başka bir ücretsiz toplu görüntü optimize aracıdır. Bu yazılımı kullanarak, PNG, JPEG, BMP, JFIF, ICO, TIFF vb. gibi çeşitli formatlardaki görüntüleri kolayca optimize edebilirsiniz. Ancak, çıktıda JPG, JP2, TIFF, PNG ve WebP formatlarında optimize edilmiş görüntüler verir. Her çıktı görüntü formatı için farklı sıkıştırma yöntemleri elde edersiniz.

Farklı çıktı görüntü formatları tarafından sunulan sıkıştırma yöntemlerine bir göz atalım:

 • JPG: JPG formatı, sıkıştırma seviyesini 1 ile 10 arasında belirlemenizi sağlar.
 • JP2: Bu görüntü formatı kayıpsız, kalite bazlı ve oran bazlı sıkıştırma arasında seçim yapmanızı sağlar.
 • TIFF: LZA, LZMA, ZIP, PackBits ve JPEG sıkıştırma olmak üzere beş farklı sıkıştırma yöntemi sunar.
 • PNG: PNG sıkıştırmasını 0 ile 9 arasında manuel olarak belirlemenizi sağlar.
 • WebP: Kayıpsız, Kalite bazlı ve Oran bazlı sıkıştırma sağlar.

Görüntüleri yükledikten ve doğru çıkış görüntü formatını ve sıkıştırma yöntemini seçtikten sonra, Dönüştür düğmesine basarak toplu optimizasyonunu başlatabilirsiniz.

Çeşitli çıktı görüntü formatları ve sıkıştırma seviyeleri sağladığı için çok iyi bir toplu görüntü sıkıştırma yazılımıdır.

Imagine, Windows için ücretsiz bir açık kaynak kodlu toplu görüntü iyileştirici yazılımıdır. Bu yazılımı kullanarak JPG, PNG ve WebP formatlarındaki görüntüleri optimize edebilirsiniz. İçinde aynı anda birden fazla görüntünün biçimini de değiştirebilirsiniz. Diğer toplu görüntü optimize edicilerinden farklı olarak, bu yazılım farklı giriş formatlı görüntüler için farklı çıkış görüntü formatları ayarlamanıza izin verir. Ancak, çıktı görüntü formatı olarak yalnızca JPG, PNG ve WebP'yi seçebilirsiniz. Toplu görüntü dönüştürmeye başlamadan önce, JPEG  görüntülerde görüntü kalitesini artırabilir veya azaltabilirsiniz. PNG görüntülerinde, çıktı görüntüsünde istediğiniz renk sayısını belirleyebilirsiniz. Belirtilen görüntü kalitesi ve renklere göre, görüntülerin boyutunu azaltabilirsiniz.

Bu yazılımın ana sınırlaması BMP, GIF, TIFF ve daha fazlası gibi birçok popüler görüntü formatını desteklememesidir.

Seçili görüntü formatları için çok iyi bir toplu görüntü iyileştirici. Ayrıca, bir diğer avantajı, görüntü kalitesini veya görüntü rengini manuel olarak tanımlayarak optimizasyon seviyesini belirlemenize izin vermesidir.

Pixillion Image Converter Software, toplu görüntü iyileştirici yazılımı olarak da kullanılabilen ücretsiz bir toplu görüntü dönüştürücü yazılımıdır. Bu yazılımda, PNG, JPEG, JPG, GIF, BMP, JFIF, ICO ve daha fazlası gibi çeşitli formatlardaki görüntüleri kullanabilirsiniz. Görüntü dönüştürme ve görüntü optimizasyonu dışında, filigran eklemek, görüntüleri yeniden boyutlandırmak, görüntüleri döndürmek, görüntüleri çevirmek vb. için de kullanabilirsiniz. Bu yazılımda, eklenen görüntüleri tek tek görüntülemenizi sağlayan bir görüntü görüntüleyici de edinebilirsiniz. Toplu görüntü optimizasyonu işlemi bu yazılımda oldukça basittir.

Bir seferde birden fazla görüntüyü yeniden boyutlandırmanın yanı sıra en iyi duruma getirebileceğiniz, toplu görüntü iyileştirici kullanmak başka bir basit ve kolaydır.

Not: Bu yazılım sadece ticari olmayan kullanım için ücretsizdir.

Caesium - Image Compressor, Windows için bir sonraki ücretsiz toplu görüntü optimize yazılımıdır. Bu yazılımı kullanarak, bir kerede birden fazla görüntüyü yeniden boyutlandırabilirsiniz. Bu yazılımla, PNG, JPEG, BMP, TIFF, PPM, XBM ve XPM formatlarındaki görüntüleri kullanabilirsiniz. Ancak, optimizasyondan sonra, yalnızca JPEG, BMP ve PNG resim formatları resimlerini oluşturabilir.

Ek özellikler:

 • Resim Görüntüleyici: Birden fazla resim arasında gezinmek ve gezinmek için dahili resim görüntüleyiciyi kullanabilirsiniz.
 • Önizleme: Bu seçenek, gerçek toplu görüntü optimizasyonunu gerçekleştirmeden önce size optimize edilmiş görüntülerin önizlemesini gösterir.

Herkesin fazla uğraşmadan kullanabileceği, basit ve anlaşılır bir toplu görüntü iyileştiricidir.

One Simple Image Compressor, Windows için bir sonraki ücretsiz toplu görüntü optimize yazılımıdır. Aynı anda tüm popüler görüntü biçimlerinin birden fazla görüntüsünü optimize etmenize olanak tanıyan toplu görüntü iyileştirici yazılımı kullanmak kolaydır. Bu yazılımın desteklediği görüntü biçimlerinin bazıları JPG, PNG, BMP, TIFF, ICO vb. Görüntü optimizasyonunun yanı sıra, aynı anda birden fazla görüntünün boyutlarını yeniden boyutlandırmak için de kullanılabilir.

Bu yazılım otomatik olarak farklı formatlardaki tüm görüntüleri sadece JPG görüntü formatına dönüştürür.

Çok fazla çaba sarf etmeden herkesin çalışabileceği başka bir kullanışlı toplu görüntü optimizer yazılımıdır.

Pngyu, Windows için ücretsiz taşınabilir toplu görüntü optimize yazılımıdır. Bu yazılımı kullanarak, bir kerede birden fazla görüntünün boyutunu optimize edebilir veya sıkıştırabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, sadece PNG görüntü formatındaki görüntüleri optimize edebilir. Bu yazılımda, Varsayılan ve Özel olmak üzere iki görüntü optimizasyon modu elde edilir. Varsayılan modda, yalnızca birden fazla PNG görüntüsü girebilir ve herhangi bir görüntü parametresini değiştirmeden bunları optimize edebilirsiniz. Ancak, Özel modda, görüntüleri optimize edebilir ve çıktı görüntülerin rengini ve kalitesini belirleyebilirsiniz. Hem görüntü kalitesi görüntü renkleri , çıktı görüntülerin boyutunu etkiler.

Ek özellikler:

 • Önizleme: Optimizasyonu gerçekleştirmeden önce yüklenen tüm görüntüleri hızlı bir şekilde önizleyebilirsiniz.
 • Orijinalin üzerine yaz: Bu seçenek, orijinal görüntüleri otomatik olarak optimize edilmiş görüntülerle değiştirmenize olanak sağlar.
 • İkame: Bu seçeneği optimizasyondan önce etkinleştirerek, yalnızca görüntü boyutunu küçültmekle kalmaz aynı zamanda renkleri de azaltabilirsiniz.

Yalnızca PNG görüntülerini optimize etmek istiyorsanız, çok iyi bir toplu görüntü optimizasyon yazılımıdır.

OptiPNG, Windows için ücretsiz bir açık kaynak kodlu toplu görüntü iyileştirici yazılımıdır. Bu yazılımı kullanarak, bir kerede birden fazla PNG görüntüsünü kolayca optimize edebilir veya sıkıştırabilirsiniz. PNG'nin yanı sıra, başka hiçbir görüntü formatını desteklemiyor. Bu yazılımın görüntü optimizasyonu, optimizasyondan sonra görüntü kalitesini bozmadığından gerçekten iyidir. Toplu görüntü optimizasyonu işlemi, bu yazılımda, herhangi bir arabirimle gelen komut satırı tabanlı bir yazılım olduğu için, biraz karmaşıktır.

Komutu kullanarak birden fazla görüntü nasıl optimize edilir:

 • Bu yazılımı komut isteminde başlatın.
 • Bundan sonra, sıkıştırmak istediğiniz tüm PNG görüntülerini OptiPNG klasörüne kopyalayıp yapıştırın.
 • Şimdi optipng.exe "image1.png" "image2.png" "image3.png" komutunu girin.
 • Son olarak, görüntü optimizasyon işlemini başlatmak için enter düğmesine basın.

Yukarıdaki komutta, image1.png, image2.png ve image3.png öğelerini gerçek görüntülerin adları ile değiştirmeniz gerekir. Optimizasyondan sonra, bu yazılım orijinal görüntüleri siler ve onları optimize edilmiş görüntülerle değiştirir.

Sınırlamalar:

 • Yalnızca PNG görüntülerini destekler.
 • Size sıkıştırma seviyesini ve diğer önemli görüntü özelliklerini ayarlama seçeneği sunmaz.

Grafiksel bir kullanıcı arayüzü ile gelmediğinden ve birçok popüler görüntü formatını desteklemediğinden ideal bir toplu görüntü iyileştiricisi değildir.

PngOptimizer, Windows için bir başka ücretsiz taşınabilir toplu görüntü optimizer yazılımıdır. En basit toplu görüntü optimizasyon yazılımlarından biridir, çünkü optimize edilmiş veya sıkıştırılmış çıktı görüntüleri elde etmek için birden fazla görüntüyü bu yazılıma sürüklemeniz gerekir. Bununla birlikte, yalnızca PNG görüntülerini desteklemesi de en büyük dezavantajı. Bu yazılım, sağ tıklama menüsünden erişebileceğiniz kullanışlı PNG seçenekleriyle birlikte gelir. PNG seçenekleri kullanarak şunları yapabilirsiniz kaldırmak veya arka plan rengini saklamak, kaldırmak veya görüntü verilerini saklamak, çıkış görüntülerinin piksel yoğunluğu belirtmek, ekran görüntüleri almak vs.

Bu toplu görüntü iyileştirici yazılımı kullanılarak birden çok PNG görüntüsünün nasıl optimize edersiniz:

 • Bu yazılımı başlatın ve sağ tıklatma menüsünü açın ve PNG seçeneklerine gidin.
 • Bundan sonra, gerekli PNG özelliklerini belirtin ve etkinleştirin.
 • Son olarak, optimize edilmiş görüntüleri kaynak görüntü klasöründen almak için PNG görüntülerini arayüzüne bırakın.

Özellikler:

 • Metin Verileri: Adı, kaynağı, telif hakkı bilgisi vb. yüklü resimlerin tüm EXIF verilerini tamamen kaldırmanıza veya saklamanıza olanak tanır.
 • Arka Plan Rengi: Bu seçenek, giriş görüntüleri için yeni bir özel arka plan rengini kaldırmanıza veya belirlemenize olanak sağlar.
 • Fiziksel Piksel Boyutları: Bu seçenek, bir kerede birden fazla görüntünün piksel yoğunluğunu değiştirmenizi sağlar. Temel olarak, birden çok görüntünün çözünürlüğünü aynı anda değiştirmenize olanak sağlar.

Aynı anda yalnızca birden fazla PNG görüntüsünü optimize etmek için kullanılabilecek başka bir PNG'ye özgü toplu görüntü iyileştirici yazılımıdır.

İlginizi çekebilir

Resim Sıkıştırma için En İyi 15 Ücretsiz Görüntü Optimizasyon Aracı

Resimlerinizi sitenize yüklemeden önce sıkıştırmak iyi fikirdir. Web sitenizde kullanılan çok sayıda resim olabilir, bu nedenle sitenizin daha hızlı yüklenmesin..

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!