En iyi Torrent İndirme Programları 2019

En iyi Torrent İndirme Programları 2019

BitTorrent protokolü, veri paylaşmanın ve “indirmenin” en etkili ve verimli bir yoludur. Video izleme siteleri aracılığıyla sunulan çevrimiçi yayın hizmetleri bugünlerde çok popüler ancak geleneksel torrent kullanımı halen devam ediyor.

Uyarı: Torrent dosyası indirmek, içerik sahiplerinin izin vermesi durumunda teknik olarak yasaldır. Eğer izniniz yoksa, BitTorrent protokolünün çalışma şekli nedeniyle torrent kullanmamanız önerilir, telif hakkı sahiplerinin fikri mülkiyet haklarını indiren herkesin IP adresini keşfetmesi kolaydır. Daha sonra internet servis sağlayıcınız ilgili kurumlara bilgi verebilir veya aleyhinize yasal işlem yapabilir.

Bu nedenle, aşağıda listelenen web sitelerinden torrent içeriğini indirirken kendinizi bir VPN ile koruma altına almanız önerilir. Bir VPN gerçek IP'nizi gizler ve trafiğinizi şifreler, böylece internet servis sağlayıcınız ne yaptığınızı göremez. Ayrıca, indirme sırasında VPN'in bağlantısı kesilirse sizi korumak için bir sonlandırma anahtarı kullanılması da iyi bir fikirdir. Kullanılacak en iyi VPN'ler hakkında daha ayrıntılı bilgi için bu makaleye göz atabilirsiniz.

Şimdi 2019 yılı için en iyi torrent indirme programlarına bakalım:

qBittorrent

qBittorrent torrent istemcisi

Bu programın artı yönleri açık kaynak olması, kurulumun sistemi çok yormaması, verimli ve Vpn'ler ile uyumlu çalışmasıdır.

Daha önce Vuze kullanan kullanıcılar için muhteşem bir alternatif. Bu hafif açık kaynaklı BitTorrent istemcisi bilgisayrınızda Vuze'nin yerini alabilir. Vuze gibi bu torrent istemcisi de VPN arayüzüne kolayca bağlanır.

VPN yazılımınız bir sonlandırma anahtarı içeriyorsa VPN aktif olmadığında istemcinin torrent indirmesini önler.

qBitTorrent'in daha birçok özelliği bulunmaktadır. Ayrıca QBitTorrent'in 100 MB veya daha az kurulum boyutu (platforma bağlı olarak değişir) sistem kaynaklarını çok tüketmeden işinizi yapmanızı kolaylaştırır.

Buna hafifliğe rağmen, qBitTorrent, çoğu popüler torrent istemcisinin yapacağı bir çok şeyi içerir. Buna BitTorrent protokolü şifrelemesi, torrent önceliği, torrent sorgusu, seçici içerik indirme, torrent oluşturma, uzaktan erişim ve RSS aboneliği dahildir. Torrentleri istemcinin içinden arayabilirsiniz veya yerleşik medya oynatıcıyı kullanabilirsiniz.

qBitTorrent tamamen ücretsiz ve reklamsızdır. Windows, MacOS ve Linux için kullanılabilir.

Transmission

Transmission torrent indirme yazılımı

Transmission, yine açık kaynaklı yapısı ile hafif kuruluma sahip ve bi ton özellikle geliyor.

Transmission, Mac ve Linux  sistemlerde popüler bir BitTorrent istemcisidir. Ancak artık Windows kullanıcıları da bu programı kullanabilir. Çok yetenekli bir BitTorrent istemcisi olmasına rağmen, Transmission'ın ana özelliği Mac kullanıcıları için Growl bildirimleriyle birlikte gelen güzel kullanıcı arayüzüdür.

Ama bu ünü sadece arayüzün güzel olması ile ilgili değildir. Transmission, web kullanımı desteği, BitTorrent protokolü şifrelemesi, izleme dizinleri, izleyici düzenleme, genel ve torrent başına hız limitleri ve daha fazlası gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca, özellik kümesini genişletebilen isteğe bağlı eklentileri de destekler. Bunlar arasında RSS abonelik araçları ve bir Kodi eklentisi bulunur.

Transmission, son zamanlarda bilgisayar korsanlarının yararlanabileceği bir güvenlik açığı nedeniyle çok tartışıldı. Ancak bunu bir yama ile düzeltmek çok kolaydır.

Transmission da tamamen ücretsiz ve açık kaynaktır. Windows, Mac OSX / MacOS, Linux (birçok dağıtım), FreeBSD, Gentoo ve daha birçok işletim sisteminde kullanılabilir.

Vuze

Vuze bittorrent istemcisi

Vuze, birçok özellik kümesi barındıran, indirmeleri VPN'ye bağlayabilen, işlevselliği artırmak için çok sayıda eklentiye, dahili video oynatıcısına ve çok iyi bir Android uygulamasına sahip bir bittorrent istemcisidir.

Olumsuz yanları ise biraz ağır olması ve sisteme yukarıdaki diğer iki seçeneğe göre daha çok yük bindirmesi, reklam gösterimleri ve arayüzün biraz kullanışsız olması sayılabilir.

Vuze, BitTorrent indirmesi yapa nbirçok kişinin bilgisayarında yüklüdür. Ancak artık tamamen açık kaynaklı değildir ve sayısız özelliğinin ağırlığı altında bazen düzgün çalışmayabiliyor. Başka bir deyişle, qBitTorrent gibi hafif istemcilerin tam karşıtıdır.

Çoğu torrent indiricisi mevcut tüm araçları kullanmaz ancak, Vuze'nin Torrent ile ilgili yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Vuze ile VPN servisinize bağlanabilir aynı zamanda otomatik abonelikler aracılığıyla içerik arayabilir, entegre medya oynatıcıyı kullanabilir, uzaktan yönetim ve daha pek çok şey elde edebilirsiniz.

Vuze'in sürükle ve bırak arabirimini kullanarak dosyaları birden çok biçime dönüştürebilir ve çok sayıda istatistik ve görselleştirme kullanarak indirmelerinizi analiz edebilirsiniz. Vuze, profesyonel kullanıcılar için çok iyidir.

Olumsuz tarafı, Vuze'nin arayüzü artık eski duruyor. Ayrıca, reklamların ücretsiz sürüme eklenmesi veya kurulum esnasında size başka bir sürü ekstra program yükletmek istemesi biraz can sıkıcı. Bu yüzden, yükleme sırasında dikkatli olmanız ve gereksiz programların yüklenmesini engellemeniz gerekiyor.

Her ne kadar Vuze ücretsiz olsa da, yıllık bir ücret karşılığında premium sürüm de mevcut. Bir Vuze Plus aboneliği, reklamları kaldırır ve yerleşik virüsten koruma taraması, DVD yazıcı ve "şimdi oynat" desteği sağlar.

Masaüstü istemcisinin aksine, Android uygulaması hafif ve reklam içermez. Pro sürümü artık uygulama içi satın alma yoluyla sunuluyor.

Vuze Remote, masaüstü torrent indirme işlemlerinizi uzaktan kontrol etmenizi sağlayan Android için kullanışlı bir uygulamadır.

Vuze, Windows, Mac OSX / MacOS, Linux ve Android için kullanılabilir.

Popcorn Time

Popcorn Time

Popcorn Time, yüksek kaliteli BitTorrent içeriğini anında oynatabilceğiniz, açık kaynak kodlu, sezgisel bir arayüze sahip, Chromecast, Airplay ve DLNA desteği bulunan ve hemen hemen her platformda kullanılabilen bir programdır.

Yalnız bu programla sadece video içeriğini görebilirsiniz. Diğer torrent içerikleri için bir desteği bulunmamaktadır.

Bu listedeki diğer tüm programlar bir BitTorrent istemcisidir. Bir .torrent dosyası indirirsiniz veya bir magnet bağlantısını tıklarsanız, içerik bilgisayarınıza indirilir.

Popcorn Time çalışma mantığı farklıdır; tüm büyük platformlara yüksek kaliteli video içeriği aktarmak için BitTorrent teknolojisini kullanan açık kaynaklı bir uygulamadır. Bu, geleneksel BitTorrent istemcilerinden farklı olarak, indirme işleminin tamamlanmasını beklemeden bir film veya dizi izleyebileceğiniz anlamına gelir. "Popcorn Time güvenli midir?" diye düşünebilirsiniz, bilgisayarınız için tehlikeli olabilir, ancak VPN kullanmak cihazınızı güvende tutabilir.

Çok akışkan ve sezgisel bir arayüze sahip olmakla birlikte güncel bir içerik kütüphanesine erişim sağlamaktadır.

Öncelikle bir online izleme platformu olmasına rağmen, içeriği bilgisayarınıza da indirilebilirsiniz. Popcorn Time'ın çeşitli sürümleri bulunmaktadır.

Spesifik özellikler, kullandığınız sürüme bağlı olarak biraz değişebilir, ancak Chromecast, Airplay ve DLNA üzerinden büyük ekran televizyonunuza bağlanması standart bir özelliktir.

Popcorn Time ücretsizdir ve düzgün sürümleri reklamlardan ve diğer yazılımlardan arınmışdır. Windows, Mac OSX / MacOS, Linux ve Android için kullanılabilir.

Deluge

Deluge torrent istemcisi

Deluge, açık kaynak kodlu, sisteminizi çok yormayan, birçok özellik ve eklentiler aracılığıyla genişletilebilir (RSS dahil) bir torrent indirme programıdır.

QBitTorrent gibi, Deluge de oldukça geleneksel fakat hafif ve açık kaynaklı bir BitTorrent istemcisidir. Özellik listesi çok uzun değil, ancak çoğu kullanıcıyı memnun edecek özelliklere sahiptir. Özellikler arasında uzaktan web yönetimi ve magnet bağlantıları için destek sayılabilir.

İşlevsellik, hem kendi içinde hem de üçüncü taraf eklentileriyle daha da genişletilebilir. Önemli noktalar arasında RSS desteği, indirme sırasında izleme ve daha fazlası için eklentiler var.

Windows, OSX, Linux (çeşitli dağıtımlar) ve FreeBSD sistemlerinde kullanılabilir.

En İyi 10 Torrent Sitesi 2019
İlginizi Çekebilir

En İyi 10 Torrent Sitesi 2019

BitTorrent Nedir?
BitTorrent eşler arası (P2P) bir dosya paylaşım protokolüdür. İndirdiğiniz dosya merkezi bir sunucuda bulunmaz ve bunun yerine, torrent dosyaları diğer birçok BitTorrent kullanıcısı ile paylaşılır. Popüler dosyalar bu şekilde yüzlerce kullanıcı arasında kolayca paylaşılabilir.

BitTorrent protokolünü kullanarak bir dosyayı “indirirken”, gerçekte yaptığınız şey, aynı dosyayı indiren herkesle küçük parçalarını paylaşmaktır.

Bir dosyayı bir araya getirmek için gereken tüm parçalara sahip olduğunuzda indirme işlemi “tamamlanır”. Diğer indirme yapan eşlerin dosyayı %100 indirmesine yardımcı olmak için dosyayı indirdikten bir süre sonra dosyayı paylaşmaya devam etmek torrent'in doğasındandır.

Hala çok popüler olmasına rağmen, BitTorrent kullanımı son yıllarda bir miktar azalmıştır. Bu kısmen Netflix ve Amazon Prime gibi sağlayıcıların sunduğu yasal film izleme seçeneklerinin zenginliği sayesindedir. Kodi ve gerçek zamanlı video izleme web siteleri gibi yasadışı seçeneklerin popülaritesi de bir faktördür.

Bununla birlikte, bir BitTorrent istemcisi kullanarak daha geleneksel indirme yöntemi, bazı büyük avantajlar sunmaya devam ediyor:

 • BitTorrent içeriği yerel olarak indirilir, bu nedenle internet olmadan da kullanılabilir ve cihazlar arasında kolayca fiziksel olarak aktarılabilir.
 • Kelimenin tam anlamıyla, sadece video içeriği değil, her türlü dijital içeriği indirebilirsiniz. Bu, yazılım, resimler, e-Kitap, oyunlar, program vb. her şeyi içerir.
 • Video içeriğine gelince, kalite genellikle online video izleme sitelerinden çok daha yüksektir. Bunun nedeni, içeriğin kaydedildiği cihaz hafızasından oynatılmasından dolayı arabelleğe alma sorunlarından kaçınmak için dosya boyutlarını düşük tutmaya gerek olmamasıdır.
 • BitTorrent, kendi içeriğinizi başkalarıyla paylaşmak ve tanıtmak için çok verimli ve uygun bir yoldur.

Birçok Linux dağıtımı, torrent bağlantılarının, pahalı sunucularında barındırılmak zorunda kalmadan yazılımlarını dağıtmanın en iyi yoludur.

Torrent indirken bir VPN kullanın
BitTorrent içeriği birden fazla bilgisayar arasında paylaşılıyor. Bu gizlilik için iyi değildir, çünkü dosyaları rasgele bir grup başka “indirici” ile internette paylaşmak pek de güvenli değildir.

Doğru yazılımı kullanarak (birçok popüler BitTorrent istemcisi içerir), aynı dosyayı paylaşan (“indirme”) aynı zamanda her kişinin benzersiz İnternet Protokolü (IP) adreslerini görmek kolaydır.

torrent ip adresleri

Yukarıda gösterildiği gibi, sizinle aynı dosyaları indiren diğer tüm kişilerin IP adreslerini görebilirsiniz.

VPN sizi korur
Bir VPN indirirken sizi koruyacak, çünkü:

 • Bir VPN IP adres bilgilerinizi diğer indiricilerden gizler.
 • Bir VPN, bilgisayarınız ile VPN sunucusu arasındaki tüm internet trafiğini şifreler.
 • İnternet servis sağlayıcınızın indirdiklerinizi göremediği anlamına gelir.

Güçlü kayıt politikalarına sahip VPN'lerin, hangi baskı altında olursa olsun, yetkililere vereceği hiçbir şey olmayacak. Bir VPN ayrıca, herhangi bir sebepten sansürlenmeleri durumunda web sitelerinin engellemesini kaldıracaktır.

P2P indirme işlemi kullandığınız sürece, indirme sırasında bir VPN gizliliğinizi korumada çok etkilidir.

BitTorrent protokolü şifreleme
Bazı BitTorrent istemcileri BitTorrent protokolü şifrelemesini destekler. Bunlar Transmission, qBitTorrent ve Vuze'yi içerir. İnternet Servis Sağlayıcınızdan (ISS) torrent indirdiğiniz gerçeğini gizlemek için tasarlanmış bir özelliktir.

VPN'ler ayrıca, gerçek IP adresinizi diğer torrent kullanıcılarından ve internette sizi izleyen herhangi birinden gizler.

BitTorrent protokol şifrelemesini kullanmak, muhtemelen hiçbir şey kullanmamaktan daha iyidir, ancak VPN kullanmak, indirme sırasında çok daha iyi koruma sağlar.

Bir BitTorrent istemcisini nasıl kullanırım?

 • Yukarıdaki listeden bir BitTorrent istemcisi indirip yükleyin.
 • (İsteğe bağlı, ancak şiddetle önerilir) Sisteminizde bir VPN olduğundan emin olun. Bu, torrent sitelerinin sansürünü atlar, IP'nizi paylaşım yaptığınız diğerlerinden gizler ve indirmelerinizi ISS'nizden gizler.
 • Bir BitTorrent web sitesini ziyaret edin. Bu web siteleri torrent dosyalarına bağlantılar sunar. Sizi ilgilendiren içeriğe göz atabilir veya özel bir şey arayabilirsiniz.
 • İstediğiniz içeriği bulduğunuzda, torrent bağlantısını veya magnet bağlantısını tıklamanız yeterlidir. Torrent BitTorrent istemcinizde açılır ve indirmeye başlar.
 • İndirme %100 tamamlandığında, dosyanızı kullanabilirsiniz. Bazı BitTorrent istemcilerinde yerleşik olarak medya oynatıcıları bulunur.

Seeding
BitTorrent merkezi olmayan bir dosya paylaşım platformudur. Çalışması için kullanıcılar dosyaları diğer kullanıcılarla paylaşır. Bu, bir dosyayı indirirken olur, ancak diğer kullanıcılardan yararlanmak için bir dosyayı indirmeyi tamamladıktan sonra BitTorrent istemcinizi açık bırakmak iyi bir form olarak kabul edilir.

Bu tohumlama olarak bilinir ve tohumdan tohumlamaya en az 1:1 oranında iyi gelir (yani, diğer kullanıcılara indirdiğiniz verilerin miktarını yükleyin.) Çoğu BitTorrent istemcisi indirilen dosyaların tohum oranını görüntüler.

Sonuç
Dürüst olmak gerekirse, torrent ile ilgili yukarıda verilen bilgilerden daha fazlasını bilmeniz gerekmez.

Herkese açık torrent sitelerinde dikkat edilmesi gereken bir şey sponsorlu bağlantılar. Bunlar genellikle belirgin bir şekilde görüntülenir ve genellikle karıştırılmak için kasıtlı olarak tasarlanmıştır. Genellikle ticari doğrudan indirme sitelerine veya Usenet servislerine işaret ederler. Özellikle “Torrent” veya “Magnet Link” yazan bir link arayın.

uTorrent
uTorrent (ve resmi BitTorrent istemcisiyle neredeyse aynı), bu listede yer almamasına rağmen dünyadaki en popüler BitTorrent istemcisi olmaya devam etmektedir.

uTorrent kapalı kaynak ve reklamlarla kendisini destekliyor. Yazılımın ayarlarına yeterince inmeniz durumunda bu reklamlar kapatılabilir, ancak bu yine de çok rahatsız edicidir. uTorrent'in Vuze'nin tüm dezavantajlarına sahip olduğu, ancak pek çok kullanışlı özelliğe sahip olmadığı anlamına geliyor.

Bu nedenle, biraz dağınık, kapalı kaynaklı, reklam destekli bir BitTorrent istemcisi istiyorsanız, ancak bunun için bir çok özellik sunarak bunu telafi eden bir program istiyorsanız, Vuze kullanın.

En İyi 6 Torrent Arama Motoru Sitesi 2019
İlginizi Çekebilir

En İyi 6 Torrent Arama Motoru Sitesi 2019

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile