Triangle ile Uygulamaların Veri Kullanımını Kısıtlayın

Triangle ile Uygulamaların Veri Kullanımını Kısıtlayın

/ / Okuma süresi: 2 dk, 29 sn / Yorum (0)
A A A

Google'ın yeni denemesi olan Triangle, ayrı ayrı uygulamaların mobil veri kullanmasını engellemenize olanak tanır.

Google son zamanlarda akıllı telefonlar tarafından kullanılan mobil verilerin daha iyi yönetilmesine yardımcı olan yeni bir aracın testine başladı. Triangle olarak adlandırılan yeni Android uygulaması, şu anda sadece Filipinler'de indiriliyor ve test ediliyor. Mobil veriler kullanımınızı görüntülemek, hangi uygulamaların daha fazla veri kullandığını görmek ve hatta ayrı ayrı uygulamaların mobil veriyi kullanmasını engellemek gibi şeyleri yapmanıza olanak tanır uygulama.

Şu anda test aşamasında ancak denemek isterseniz yazımızda apk dosyasını vereceğim. Telefonunuza dışarıdan apk uygulaması yüklemesini biliyorsanız deneyebilirsiniz. Ayrıca uygulama Android 5.0 ve üzerindeki sisteme sahip cihazlarda çalışıyor.

Kotalı mobil veri hepimizin sorunu. Özellikle 4,5G ile birlikte cepten internet deneyimimiz iyice arttı. Ancak sınırlı kotalar bizi zorluyor. Google, Triangle ile, kullanıcılara verilerin nasıl kullanılacağı konusunda daha ayrıntılı denetim sağlayarak mobil verilerin kısıtlanması için farklı bir yol deniyor.

Bu, Google'ın bizler için daha iyi mobil veri kullanımı denetimleri sunmasının ilk girişimidir. Şirket, örneğin, yıllar önce mobil Chrome tarayıcısına "Veri Tasarrufu" modu ekledi ve Pixel telefonlarındaki Veri Tasarrufu özelliği gibi belirli cihazlarda yerleşik veri koruma kontrollerini tanıttı.

Karşılaştırma yaparsak, Triangle, uygulamalarınız üzerinde Pixel'de sağlananlara kıyasla daha ince kontrol sağlar.

Tekli uygulama düzeyinde, Triangle kullanıcıları, her seferinde 10 dakika, 30 dakika veya "Her Zaman" gibi seçenekler arasından seçim yaparak uygulamanın mobil veriyi nasıl kullanılacağını özelleştirebilir.

triangle

Uygulama test aşamasında olduğu için Türkiye'den bir operatör desteği yok ancak diğer ülke kullanıcıları, Globe ve Smart gibi operatörlerde ön ödemeli mobil veri bakiyelerini görebilir ve veri dolaşım uygulamalarıyla ilgili genel bir fikir edinebilir. Operatörler, kullanıcılara mobil veriyi etkilemeden yeni uygulamalar indirip denemelerini sağlayan, Triangle aracılığıyla mobil veri ödülleri de sunmakta ve hesaplarına ekstra veri eklenmesi karşılığında mevcut uygulamaların kullanımını teşvik etmektedir.

Google, Triangle'ın lansmanı hakkında resmi bir açıklama yapmadı, ancak uygulama sadece geçen ay çevrimiçi forumlarda tartışılıyordu. Bununla birlikte, Google'ın Nisan ayında Triangle'yi denemeye başladığını anlıyoruz.

triangle

Deneysel olsa da, Triangle resmi bir Google ürünüdür. Sizde mobil verilerinizi kontrol etmek isterseniz bu deneysel uygulamayı telefonunuza yükleyip sonuçlara bakabilirsiniz.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 765 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Triangle ile Uygulamaların Veri Kullanımını Kısıtlayın konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Triangle ile Uygulamaların Veri Kullanımını Kısıtlayın ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Triangle ile Uygulamaların Veri Kullanımını Kısıtlayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.