Tüm Platformlarda Kullanabileceğiniz En İyi 15 Antivirüs Uygulaması

Tüm Platformlarda Kullanabileceğiniz En İyi 15 Antivirüs Uygulaması

Antivirüs uygulamaları sadece bazı platformlarda gerçekten gereklidir ve yeterince dikkatli olanlar için diğer platformlarda hiç ihtiyaç olmayabilir. Bununla birlikte, birçok kişi tüm platformlarda ekstra koruma tercih eder. Bu listede, hemen hemen mevcut platformlar için en iyi antivirüs uygulamaları ve anti-malware uygulamaları bulunmaktadır.

Antivirüs ve anti-malware uygulamaları sistemler için gerekli bir angaryadır aslında. Birçok platform bu günlerde genellikle onlara ihtiyaç duymaz. Ancak, sadece güvenli tarafta olmaktan daha fazla koruma isteyen milyonlarca insan var. Antivirüs uygulamaları hack saldırılarından sizi uzak tutabilir, fidye yazılımı gibi olayları önleyebilir ve gezinirken güvenliği artırabilir. Kullanılabilir platformların çoğunda bir ton seçenek vardır. Burada ise her platform için en iyi antivirüs uygulamaları bulunuyor.

Windows için Güvenlik Uygulamaları

Bitdefender

Fiyat: Ücretsiz ve Ücretli Seçenekler

Bitdefender, Windows'ta popüler bir virüsten koruma uygulamasıdır. Windows 10, 8 ve 7 ile de çalışır. Bunun iki versiyonu var. Ücretsiz sürüm, normal virüs ve kötü amaçlı yazılım taramasıyla birlikte kimlik avı ve dolandırıcılık önleme özelliklerini içerir. Verilerin imhası, güvenlik duvarı, VPN, şifre yöneticisi, bir dosya öğütücü seçeneği ve  başka bazı özellikler eklemek için yıllık abonelik alabilirsiniz. Tüm sistemi kapsar ve genellikle üçüncü taraflarca yapılan virüsten koruma testlerinde iyi puan alır. Sistem kaynakları için çok hafif bir seçenek değil. Ancak, sisteminize Norton, AVG veya diğer benzer antivirüs uygulamaları gibi daha ağır seçenekler arasında değildir.

Malwarebytes

Fiyat: Ücretsiz ve Ücretli Seçenekler

Malwarebytes, Windows'taki en popüler antivirüs ve anti-malware uygulamalarından biridir. Ücretsiz sürümü süper hafif ve sadece temel özellikleri kapsar. Temel olarak kötü amaçlı yazılım taramasını ve kaldırılmasını içerir. Yıllık ücretli bir tam sürümü var. Bu seçenek web tarama koruması, fidye yazılımı koruması ve daha gelişmiş antivirüs taraması ekler. On cihaza kadar çalışan, yıllık bir seçenek de mevcut. Bunun ücretsiz sürümü arka planda, muhtemelen varlığını asla farketmeyeceğiniz bir noktaya kadar uzanıyor. Ek olarak, çoğu testte çok iyi puan alma eğilimindedir.

Windows Defender

Fiyat: Ücretsiz

Windows Defender, eskiden olduğundan çok daha iyi. Windows Güvenlik Duvarı da dahil olmak üzere Windows 10'daki birçok varsayılan güvenlik seçeneğiyle doğrudan tümleştirilir. Ek olarak düzenli ve sık güncellemeler alır. Windows 10 çalıştıran herkes Defender'ı çalışırken görür ve bildirimler biraz can sıkıcı olsa da, aslında bir ton sistem kaynağını da kullanmıyor. Bu, Windows 7 ve hatta Windows 8'de gördüğümüz saçmalıkla aynı şey değil. Bu, Google Chrome gibi daha güvenli bir tarayıcı ve VirusTotal.com veya Malwarebytes gibi ücretsiz araçlar ile yeterince iyidir. Bu seçeneklerin hepsi de ücretsiz.

Avast veya Avg

Fiyat: Ücretsiz ve Ücretli Seçenekler

Avast 2016 yılında AVG'yi satın aldı. Bu yüzden ikisi tek maddede. Her ikiside iyi seçimlerdir, ücretsiz seçenekler ve biraz makul fiyatlandırma var. Özelliklerden bazıları, sistem taramaları ve web tarayıcı koruması gibi olağan şeyleri içerir. Ayrıca, fidye yazılımı önleme, anti-malware işlevselliği ve daha fazlası ile birlikte gelir. Premium versiyonlar ayrıca daha fazla özellik ile birlikte geliyor. Düşük RAM veya daha eski CPU'lu eski Mac'ler için bu harika olmayabilir. Şimdilik bu virüsten koruma uygulamalarının ücretsiz sürümlerini öneriyoruz.

Kaspersky

Fiyat: Ücretsiz ve Ücretli Seçenekler

Kaspersky, antivirüs oyununda bir başka büyük isim. Bu, Windows ve Mac için de geçerlidir. Her durumda, Kaspersky rutin olarak antivirüs testlerinde iyi puan alıyor ve rakiplerinin çoğundan daha ucuz. Ücretsiz sürümü biraz yetersiz. Bitdefender, Avast, AVG ve Malwarebytes, Mac için daha iyi ücretsiz sürümlere sahip. Ancak, profesyonel sürümde bankacılık koruması, gelişmiş sistem taramaları ve daha pek çok şey ekleniyor.

Sophos

Fiyat: Ücretsiz ve Ücretli Seçenekler

Sophos, antivirüs koruması söz konusu olduğunda iyidir. Kurumsal seçenekleri son derece güçlü. Ayrıca kişisel bilgisayarlar için de versiyonları var. Mac için bu uygulamanın ücretsiz sürümü gerçekten harika. Hafif, güçlü ve gerçek zamanlı koruma, uzaktan yönetim, web'de gezinme koruması ve ebeveyn denetimleri gibi özellikler içerir. Fidye yazılımı koruması, daha iyi müşteri desteği ve bazı ek gizlilik koruması özellikleri sunar. Fiyatı için iyi, ancak ücretsiz sürümü kolayca Mac için en iyi ücretsiz antivirüs uygulaması.

Clamav

Fiyat: Ücretsiz

ClamAV, Linux için popüler ve açık kaynaklı bir antivirüs uygulamasıdır. Ubuntu, Debian, SuSE, RedHat, Fedora, Mandriva, Gentoo ve diğerleri de dahil olmak üzere bir dizi dağıtım için uygun. Tek başına bu onu bu alanda popüler bir seçenek yapar. Uygulama profesyonel kullanıcılar için bir komut satırı tarayıcısı içerir. Ek olarak, temelde her dosya türü için de destek içerir. Bu, herhangi bir şeyi tarayabileceği ve olası riskler veritabanına göre karşılaştırabileceği anlamına gelir. Veritabanı da sık sık güncellemeler alıyor. Bu, abonelik veya benzeri bir şey olmadan tamamen ücretsizdir.

Snort

Fiyat: Ücretsiz ve Ücretli Seçenekler

Snort biraz farklı bir şeydir. Geleneksel anlamda sizi virüslerden veya zararlı yazılımlardan korumaz. Bunun yerine, bilgisayarınıza gelen ve giden tüm internet trafiğini izler. Oradan, sisteminize yönelik her türlü saldırı, giriş veya diğer potansiyel tehditleri tanımlayabilirsiniz. Özelliklerden bazıları, gerçek zamanlı trafik analizi, paket günlüğü, protokol analizi ve diğer bazı temizleme araçlarını içerir. Bu oldukça karmaşık. Sadece neyi aramayı bilen veya öğrenmeye istekli olanlara tavsiye ediyoruz. Abonelik seçeneği bazı hediyeler ekler, ancak uygulamanın % 90'ını ücretsiz kullanabilirsiniz. Yerel olarak Fedora, CentOS ve FreeBSD için kullanılabilir.

Linux için Güvenlik Uygulamaları

Tails OS (Linux)

Fiyat: Ücretsiz

Bunun gibi, gerçek bir çözüme sahip olmak için Linux'a bakın. Tonlarca ekstra güvenlikli Linux dağıtımları var. Bazı popüler seçenekler arasında Tails (yukarıda bağlantılı), Whonix, Qubes OS ve Subgraph OS bulunur. Genellikle Debian veya Fedora gibi popüler dağıtımlara dayanırlar. Böylece, geliştirilmiş güvenlikle birlikte iyi uygulama desteği alırsınız. Yapılandırmalar ve eklenen araçlar, saldırganların size ulaşmasını çok zorlaştırıyor. Tabii ki, bu bir işletim sistemi kurulumunu gerektiriyor ve bu oldukça sıkıcı. Ayrıca, bunlar her şeyden korunmaz. Yine de süper temiz bir fikir ve çoğu şey için oldukça iyi çalışıyor.

iOS için Güvenlik Uygulamaları

Safari

Fiyat: Ücretsiz

Safari aslında oldukça güvenli bir tarayıcıdır. İnternette birçok sorunlu şeyi önler. Bu, tehlikeli URL'lerin engellenmesini ve çoğu zaman gerçekleşmeden önce kimlik avı dolandırıcılığını içerir. Virüsten koruma uygulamalarının çoğu, tarama koruması için tehlikeli URL’lerin bir veritabanına sahiptir. Safari'nin büyük olasılıkla aynı olana erişimi var. Bunu yalnızca iPhone'unuzda veya iPad'inizde kullanmak size oldukça sağlam bir gezinme koruması sağlar. Artı, cihazınızda zaten var, ücretsiz ve aslında oldukça iyi çalışıyor.

Sophos Mobile Security

Fiyat: Ücretsiz

Aynı ürünü iki kez bir listeye koymaktan hoşlanmıyoruz, ancak Sophos bunun için bir istisna kazanıyor. iOS'taki virüsten koruma uygulamaları genellikle etkisizdir, çünkü sistem o kadar kapalıdır ki uygulamalar tehlikeleri engellemek için yeterli erişim sağlayamazlar. Bu da size fazla koruma sağlamak için yeterli erişime sahip olmadıkları anlamına gelir. Sophos bunu anlıyor gibi gözüküyor ve diğer antivirüs uygulamalarından farklı çalışıyor. Bu özellikler arasında tarama koruması, şifre yönetimi, çok faktörlü kimlik doğrulama ve bazı WiFi güvenlik özellikleri bulunur. Virüsten koruma uygulamalarının gerçekte iOS'ta yapabilecekleri şeyler. Ayrıca, Sophos burada tamamen ücretsizdir ve bu onu platformdaki en iyi mobil güvenlik uygulaması yapar. Bir Android sürümü de var ve buda çok iyi.

TunnelBear VPN & Wifi Proxy

Fiyat: Ücretsiz ve Ücretli Seçenekler

TunnelBear, iPhone ve iPad'deki birçok iyi VPN'den biridir. Aylık 500 MB ücretsiz veri sunar. Bu, e-postanızı kontrol etmek veya havaalanının genel WiFi'sindeki bir mesaja cevap vermek için fazlasıyla yeterli. Abonelik katmanları rakiplere kıyasla ucuzdur. Uygulamanın kendisi AES-256 bit şifrelemeye, küresel bir VPN ağına, kesin bir kayıt tutmama politikasına ve basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Başlangıçta sizi göremezlerse bilgisayar korsanlarından korunmanıza gerek yoktur, değil mi? Halka açık WiFi'de sörf yaparken her zaman bir VPN'niz olmalıdır.

Android için Güvenlik Uygulamaları

Security Master - Antivirus, VPN, AppLock, Booster

Fiyat: Ücretsiz

Cheetah Mobile uygulamalarını genellikle önermiyoruz. Bu üreticinin uygulamaları işe yaramaz ve aslında cihazınızın daha kötü çalışmasına neden olur. Ancak, virüsten koruma uygulamaları fena değil. Süper basit ve ücretsiz bir seçenek. Temelde cihazınızı tarar ve sonra beklemede kalır ve hiçbir şey yapmaz. Harici SD kartlarda çalışır ve taramaları zamanlayabilirsiniz. Bu, tüm bu uygulamanın yaptığı ile ilgili. Bir ton sistem kaynağı olmayan daha düşük seviye cihazlar için iyidir. Uygulama tamamen ücretsizdir.

TrustGo Antivirus & Mobile Security

Fiyat: Ücretsiz

TrustGo Android'de bir başka nadir ve ücretsiz antivirüs uygulaması. Bu uygulama bi ton özellik listesine sahiptir. Veri yedekleme seçeneği, tam antivirüs ve kötü amaçlı yazılımdan koruma taramaları, uygulama kilidi, web tarama koruması ve hatta telefonlar için hırsızlık önleme modu içerir. Ayarlar menünüz, herhangi bir uygulamanın yapabileceğinden daha iyi bir iş çıkarır. Sistem yöneticisi kaynaklarınızı göstermek konusunda iyidir, ancak çalışan uygulamaları kapatmak için kesinlikle kullanmanızı önermeyiz. TrustGo mükemmel bir antivirüs uygulamasıdır.

Google Play Protect

Fiyat: Ücretsiz

Google Play Protect, Android'in yerel uygulama korumasıdır. Google Play'in bir parçası olarak çalışır ve arka planda daima cihazınızda bulunur. Uygulamaları tarar, bunları Google Play Store sürümüyle karşılaştırır ve istenmeyen hiçbir şeyin olmamasını sağlar. Tamamen ücretsizdir ve kullanmak için hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Ayrıca, tüm uygulamalarınız için doğrudan Google Play Store'a bağlanır. Bu nedenle, Google Play'de bir uygulamanın bir sorunu varsa, Play Protect zarar vermeden önce onu hemen cihazınızdan kaldırabilir. Google Play Protect hakkında daha fazla bilgi edinmek için yukarıdaki bağlantıya basabilirsiniz.

2018'in En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları
İlginizi Çekebilir

2018'in En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Android için En İyi 15 Antivirüs ve Anti-malware Uygulaması
İlginizi Çekebilir

Android için En İyi 15 Antivirüs ve Anti-malware Uygulaması

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile