Tüm Zamanların En Çok İzlenen 15 YouTube Videosu

Tüm Zamanların En Çok İzlenen 15 YouTube Videosu

Bir milyon izlenmeye ulaşan ilk video, 2005 yılında Ronaldinho'nun yer aldığı bir Nike reklamıydı. 10 yıldan kısa bir süre sonra, bir milyar izlenme sayısına ulaşan ilk video Psy'nin Gangnam Style şarkısı web’in en çok izlenen videosu haline geldi. Ama Gangnam Style hala rekoru elinde tutuyor mu? İşte tüm zamanların en çok izlenen 15 YouTube videosunun geri sayımı…

Her dakika yüzlerce saatlik video YouTube'a yüklenir. Kurucu Jawed Karim'in Nisan 2005'te ilk videoyu yayınlamasından bu yana hizmetin ne kadar ilerlediğini kanıtlayan birçok harika YouTube istatistiğinden biri. bu makalede

15. Major Lazer & DJ Snake – Lean On

Gösterim sayısı: 2,35 milyar

Lean On, Avustralya, İrlanda, Hollanda, Meksika, Yeni Zelanda, Finlandiya, Danimarka ve İsviçre'de bir numaraya giden bir elektronik dans müziğidir. Hem ABD’de hem de İngiltere’de ilk beşi kaptı.

Videonun çoğu Hindistan'ın Maharashtra şehrinde kaydedildi. Stockholm'de bazı çekimler yapıldı.

14. Adele – Hello


Gösterim sayısı: 2,37 milyar

Adele’in 2015 hiti, üçüncü stüdyo albümünden 25'inci single şarkısı. ABD’de bir haftada bir milyondan fazla dijital kopya satan ilk şarkı oldu.

IMAX sinemaları ile işbirliği sayesinde, şarkının videosu, IMAX biçimini kullanan dünyanın ilk videosu oldu. Hello, Vevo'da 100 milyona ulaşan en hızlı videonun rekorunu elinde tutar.

13. Katy Perry – Dark Horse


Gösterim sayısı: 2,37 milyar

Adele'yi iki milyondan az görüntü ile geriden takip eden Katy Perry’nin Dark Horse şarkısı. Bununla birlikte, Perry’nin şarkısı, Adele’in şarkısından neredeyse 12 ay daha fazla süredir YouTube’da. Muhtemelen, yakın gelecekte sıralamaları düşürmesini bekleyebiliriz.

12. Ed Sheeran – Thinking Out Loud


Gösterim sayısı: 2,41 milyar

Video, Sheeran’ın ABD’deki bir şovdan bir yarışmacıyla, balo salonu dansı ile dans ettiği, So You Think You Can Dance’ı sergiliyor.
Çekimden önce şarkıcı gerekli hareketleri öğrenmek zorundaydı. Turda beş hafta boyunca günde birkaç saat eğitildiğini bildirdi.

11. Enrique Iglesias - Bailando


Görüntüleme sayısı: 2.53 milyar

Listedeki ilk reggaeton şarkısı, Enrique Iglesias tarafından Bailando. Iglesias ayrıca şarkıyı İngilizce ve Portekizce yayınladıysa da,
En çok dikkat çeken İspanyol dili sürümüdür.

Gerçekten de, YouTube'da bir milyardan fazla görüntüleme toplayan ilk İspanyolca videoydu.

10. Katy Perry - Roar


Gösterim sayısı: 2,57 milyar

Katy Perry, bu listede iki video ile yer alan sadece iki sanatçıdan biridir. Roar, birkaç ülkede bir numaraya giren pop şarkısı.

Birçok kişi Sara Bareilles’in "Brave" adlı parçasını kopyalamakla suçladı.

9. Taylor Swift - Shake it Off


Gösterim sayısı: 2,60 milyar

8. Maroon Five – Sugar


Gösterim sayısı: 2,69 milyar

Maroon Five's Sugar'ın videosu bu listede en yeni olanı. Grup Düğün Crashers'ın yönetmeni David Dobkin ile ortaklık kurdu ve düğünlerinde çiftlere sürpriz yapmak için Los Angeles'ın etrafında dolaştı.

Video tamamen gerçek. Her düğün için, sadece bir katılımcı sürpriz grubu biliyordu ve grubun kimliğinden bahsetmemişlerdi.

7. Justin Bieber – Sorry


Gösterim sayısı: 2,96 milyar

Bieber’ın ilk 15’deki tek şarkısı bir kez popüler olan Baby’ değildir. Onun yerine, 2015 hit şarkısı, Sorry.

Şarkı akılda kalıcı, ama video trajik olarak kötü (tekrarlayan dans hareketleri sevmediğiniz sürece ve 1990'ların ortalarından itibaren bir moda hissi var).

6. Mark Ronson - Uptown Funk ft. Bruno Mars


Gösterim sayısı: 3,15 milyar

1980'lerin funk müziğinin seslerine yoğun olarak dayanan Uptown Funk, ABD'de 14 ardışık hafta boyunca bir numaralı şarkıydı. Yıl sonu ödüllerinde, iki Grammy ve bir Brit yakaladı.

Ne yazık ki, intihal ve telif hakkı ihlali suçlamalarıyla itham edilen başka bir şarkı; Ronson ve Mars, beş ayrı durumda dava edildi.

5. Psy - Gangnam Tarzı


Gösterim sayısı: 3,18 milyar

Bunun olacağını biliyordun, değildin mi En üstteki şarkıyla birlikte, ilk 15'in en iyi küresel fenomen iki videodan biri.

4. Masha ve Koca Ayı - Recipe for Disaster (Ep. 17)


Gösterim sayısı: 3,21 milyar

Bunu beklemiyordun değil mi? Kesinlikle bizde. Masha and The Bear – Recipe for Disaster (Ep. 17), YouTube'daki en çok izlenen müzik olmayan videodur ve tüm zamanların dördüncüsüdür.

Animasyonlu çocuk şovu - Rusça olan - Masha'nın ve onun evcil hayvanının hikayesini anlattığı gibi, beladan uzak durmaya çalışıyorlar.

3. Ed Sheeran – Shape of You


Gösterim sayısı: 3,65 milyar

Ed Sheeran, Katy Perry ile listede iki videoya sahip ikinci sanatçı olarak katılıyor. The Shape of You, Jamaikalı dancehall müziği üzerinde yoğunlaşan bir pop şarkısı. 34 ülkede bir numaraydı. Videoda Amerikalı dansçı Jennie Pegouskie ve emekli sumo güreşçisi Yamamotoyama Ryuta bulunuyor.

2. Wiz Khalifa – See You Again ft. Charlie Puth


Gösterim sayısı: 3,67 milyar

You Again Again Furious 7 filmi için yazılmıştır ve filmin ölen yıldız yıldızı Paul Walker için bir vefa şarkısı olarak hazırlanmıştır.
Walker, 2013 yılında bir araba kazasında öldüğünde filmin ortasındaydı. Walker'ın kardeşleri Caleb ve Cody, kalan sahneleri tamamlamak için stand-in olarak kullanıldı.

1. Luis Fonsi – Despacito ft. Daddy Yankee


Gösterim sayısı: 5,37 milyar

Şarkı 47 ülkede bir numaraya yükseldi ve bir üst altıda ilk 10'u yaptı. 1996 yılında Macarena’dan bu yana ABD’de bir numaraya oturan ilk İspanyol şarkısı oldu.

Şarkı aynı zamanda bir şarkının en hızlı sürede yani sadece 97 günde bir milyar izlenmeye ulaşması ile bir rekor kırdı. Karşılaştırıldığında, aynı dönüm noktasına ulaşmak için Gangnam Style'ı beş ay sürdü.

Youtube GO ile Youtube Videolarını İndirin
İlginizi Çekebilir

Youtube GO ile Youtube Videolarını İndirin

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile