Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

/ Okuma süresi: 4 dk, 16 sn / Yorum (0)
A A A

Merhaba, Twitter hesabını nasıl sileceğimizi paylaşacağımız ile ilgili yeni bir yayınla geri döndük. Twitter hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız ve twitter hesabını silme adımlarını bilmiyorsanız, bu yazıyı okuyun.

Şimdi, Twitter hesabınızı kalıcı olarak silmenin harika ve basit anlaşılabilir rehberine gidelim.

Twitter nedir?

Rehbere gitmeden önce Twitter hakkında size daha fazla bilgi vermek istiyorum. Twitter sosyal ağın bir parçası, temelde bir mikroblog sitesi. Bu site hashtag ile ünlüdür. Twitter üzerinden birbirinizle sohbet edemezsiniz. Twitter üzerinde birçok ünlü kişilik ve organizasyonun yanı sıra çok sayıda profesyonel hesap vardır.

Twitter Hesabını Silme Nedenin Nedir?
Twitter hesabını silmek için birçok sebep olabilir. Belki de Twitter hesabını nasıl kullanacağınızı bilmiyorsunuzdur. Her şey bir sebep olabilir, sonuçta, twitter hesabını silmek istedin. Bu yüzden, twitter hesabınızı kolayca nasıl silebileceğinizle ilgili eğitime geçelim.

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?
Twitter hesabınızı silmek istediniz ve nasıl sileceğiniz hakkında daha fazla bilgi sahibi değilsiniz. Ardından, hesabınızı silmeniz için size bir rehber sunacağım. Aşağıdaki adımları takip edin.

1. Bilgisayardan silme işlemine git

Hesabınızı bir mobil cihaz veya akıllı telefonla silemezsiniz. Twitter, mobil platformdaki hesap silme özelliğini desteklemiyor. Bu yüzden bilgisayardan işlemlerin yapılması tavsiye edilir. Dolayısıyla, bir mobil cihazınız varsa, önce bir bilgisayar bulmalı ve ardından ikinci adıma devam ettirmelisiniz.

2. Twitter hesabına giriş yapın

Şimdi bir bilgisayarı aldıktan sonra. Tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna http://www.twitter.com yazın. Sonra Twitter açılınca kullanıcı adı ve şifre gibi hesap bilgileriyle Twitter'e giriş yapın. Giriş seçeneğini sağ üst köşeden bulabilirsiniz.

3. Ayarlara git

Başarılı bir şekilde Twitter'e giriş yaptıktan sonra. Ayarlara gidin. Sağ üst köşede, profil resmini göreceksiniz, o resme tıklayınız. Profil resmine tıkladıktan sonra, açılır menü görünecektir. Bir ayar seçin ve ayar menüsüne tıklayın.

4. Tweetlerinizi Yedekleyin (İsteğe Bağlı)

Tweetlerinizin bir kopyasını almak istiyorsanız, Twitter hesabınızı silmeden önce Twitter tweets'lerinizi kolayca yedekleyebilirsiniz. Böylece, ayarları tıkladıktan sonra, tüm ayarları içeren bir sayfa alacaksınız, orada birçok ayar var. İmlecinizi sayfanın altına kaydırın, bu düğmeyi tıklayarak "Arşivinizi İste" yazan bir düğme görürsünüz.

Tweet'lerinizi kolayca yedekleyebileceksiniz. Bu nedenle, twitter hesabınızı devre dışı bırakmadan önce tüm tweet'inizin bir kopyasını almanız önerilir. Gelecekte, bu size yardımcı olacaktır.

5. Hesabı Devre Dışı Bırakma

Şimdi tweet'lerin yedeğini aldıktan sonra. Bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
Hesabı devre dışı bırakmak için “Hesabımı Devre Dışı Bırak” butonuna tıkladığınızda, bu düğmeyi “arşivinizi isteyin” bölümünde bulabilirsiniz.

6. Bilgileri dikkatli bir şekilde okuyunuz

Hesabımı devre dışı bıraktıktan sonra hesabınızın devre dışı bırakılmasıyla ilgili bazı önemli bilgilere sahip bir ekran görünecektir. Bu yüzden tüm bilgileri dikkatli bir şekilde okuyun. Okuduktan Deactivate@Username tıklayın

7. Son adım

Tüm bilgileri okuduktan sonra hesabınızı devre dışı bırakmak için tıkladınız. Devre dışı bırak düğmesine tıkladıktan sonra, şifrenizi girmeniz ve ardından devre dışı bırakmak için tıklamanız gereken bir açılır pencere açılır.

Şimdi bitirdiniz ve hesabınız devre dışı bırakıldı.

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Silme

Yukarıdaki yöntemi uygulayarak Twitter hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz, ancak bir kez daha giriş yaptığınızda tüm verilerinize erişebileceksiniz. Ama twitter hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, ne kadar zaman alır? Genellikle, bilgide
Hesabınızın Twitter'dan kalıcı olarak kaldırılmasının 30 gün sürdüğünü okursunuz. Hesabın devre dışı bırakılmasından sonra giriş yapmazsanız, 30 gün sonra otomatik olarak hesabınız twitter'dan kalıcı olarak silinir. Ancak bu dönemde bir kez bile giriş yaptığınızda, tekrar tüm yukarıdaki adımları takip ederek 30 gün boyunca beklemek zorunda kalırsınız.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 509 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir? konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir? ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.