Twitter için En İyi 3 Video Dönüştürücü

Twitter için En İyi 3 Video Dönüştürücü

/ Okuma süresi: 5 dk, 22 sn / Yorum (0)
A A A

Bir Twitter kullanıcısıysanız, video yüklemenin kolay bir iş olmadığını artık biliyorsunuzdur. Mikro blog sitelerinin çok sayıda kısıtlaması, kendi kurallarına uymayan videoları yüklemek için biraz zor hale getirir. Örneğin, yüksek bit hızlarına sahip 4K videoları yükleyemezsiniz. Peki, bunlar gibi durumlarda ne yapabilirsiniz? Doğru yere geldiniz.

Twitter İçin En İyi 3 Video Dönüştürücü

Bugün, videoları Twitter'a yükleme görevini kolaylaştıracak birkaç çevrimiçi video dönüştürücüsünü keşfedelim. Ama başlamadan önce, bu kısıtlamaların neler olduğunu kontrol edelim.

Kısıtlamalar Nelerdir?
Facebook ve Instagram’dan farklı olarak Twitter, herhangi bir videoyu hemen yüklemenize izin vermez. Dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri, dosya boyutunun 512MB geçemez ve uzunluğu iki dakikadan fazla ve yirmi saniye (140 saniye) olmamalıdır. Ayrıca, medya dosyası YUV4:2:0 piksel biçiminde olmalı ve maksimum 1920 x 1200 (veya 1200 X 1920) çözünürlüğüne sahip olmalıdır.

Dosya boyutu 512 MB'yi geçemez

En önemli kural, videoların mobilden yüklenirken MP4 formatında veya MOV formatında olması gerektiğidir. Bu, eğer MKV veya AVI formatlarında dosyalarınız varsa, önce bunları dönüştürmeniz gerekeceği anlamına gelir.

Tarayıcıdan yükleme yaparken, Twitter, H264 video codec'i ve AAC ses codec'i kullanarak MP4 video dosyasını yüklemenizi sağlar.

Twitter Video Yükleme Kısıtlaması Nasıl Geçilir?

Bu bölümde, göreve yardımcı olacak üç çevrimiçi araç ele alacağız. Bu üçü farklı kullanım amaçlarına sahiptir ve gereksinimlerinize bağlı olarak bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz.

1. Online Convert
Online Convert, size bol seçenek sunan bir all-in-one araçtır. Dosyaları yalnızca bilgisayarınızdan değil, aynı zamanda Dropbox veya Google Drive'dan da dosyaları seçebilirsiniz. Dahası, videolarınızı GIF’lere de dönüştürebilirsiniz. Bu aracın en dikkate değer özelliği, çıktı dosyanız için gerekli olan kare hızlarını bile seçebilmenizdir. Yüksek kare hızlarına sahip, yüksek çözünürlüklü bir içeriğe sahip olduğunuzda kullanışlı olur.

Videolarınızı GIF’lere de dönüştürebilirsiniz.

Bu aracı kullanmak için tek yapmanız gereken dosyayı yüklemektir. Google Drive veya Dropbox'tan yüklüyorsanız, önceden izin vermeniz gerekir. Ardından, uygun kare hızlarını ve video önayarlarını seçin. Başlangıç ​​ve bitiş zamanını girmek için ayar isteğe bağlıdır. Bunu yaptıktan sonra, Start Conversion düğmesine basın ve optimize edilmiş dosya birkaç dakika içinde hazır olacaktır.

Bu Çevrimiçi Dönüştürme hakkında iyi olan şey, daha sonra e-posta ile göndermeniz gerektiğinde videoyu bir zip dosyası olarak indirebilmenizdir. Ayrıca, doğrudan Google Drive ve Dropbox'a da yükleyebilirsiniz. 

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Online Convert, Twitter'ın neredeyse tüm video kısıtlamalarına hitap eden bir araç kutusudur.

2. Video Cutter
Video Cutter'ın işi basit - videoları belirli bir uzunlukta kırpmak. Ancak Twitter'ın web versiyonu bile bunu yapmanıza izin veriyor. Peki, neden ekstra araç kullanmak?

Video Cutter'ın gizli ekstra özellikleri vardır. Birincisi, çıktı dosyanızın kalitesini (1080p, 720p ve 480p) ve ayrıca dosyanın biçimini seçebilirsiniz.

Yani, bir AVI dosyanız varsa, hızlıca dönüştürebilir ve yükleyebilirsiniz. Ayrıca, videolarınızı Twitter tarafından izin verilen en boy oranına göre kırpmanıza da olanak tanır.

Not: Video Cutter'un çalışması için Flash'ın etkinleştirilmiş olması gerekir.

3. Video Smaller
Video Smaller, yalnızca dosyanızın boyutunu azaltmak istiyorsanız, kullanmanız gereken araçtır. Bu araç, video boyutunu minimum kalitede kayıpla düşürmeyi vaad ediyor. Online Convert'den farklı olarak, dosya dönüştürme özelliğine sahip değildir, bu yüzden karşıya yüklediğiniz dosyanın MP4 biçiminde olduğundan emin olmanız gerekir.

Sahip olduğu şey, videonun çerçeve genişliğini yönlendirmeye göre ölçekleyebileceğiniz düzgün bir ölçekleme aracıdır. Ayrıca, videodan sesi kesmak istiyorsanız, bunu yapma seçeneği de kullanılabilir.

Bir dosya dönüştükten sonra, Video Smaller size sıkıştırma yüzdesini ve aynı zamanda çıktı dosyasının boyutunu gösterir. Bir dosyayı dönüştürmek için, yükledikten sonra başlangıç ​​ve bitiş noktasını seçin ve Kes'e tıklayın. Boyutuna bağlı olarak, arka plan süreci biraz zaman alabilir.

Online Convert'e benzer şekilde, daha sonra kullanmak üzere dosyayı Google Drive'a veya Dropbox'a kaydetmeyi seçebilirsiniz. 

Sonuç
Kısacası herhangi bir sorun olmadan videoları Twitter'a yükleyebilirsiniz. Telefon kamerasını kullanarak çekilen videolar için, varsayılan format genellikle MP4 olduğundan ve genellikle standart 1920 x 1200 çözünürlükte olduğundan bu büyük bir problem değildir. Bununla birlikte, çözünürlük ve dosya formatı farklı olabileceğinden, videoları doğrudan DSLR'lardan almak o kadar kolay değildir. 

İlginizi Çekebilir
Twitter'a Alternatif Olarak Bu Sosyal Ağları Deneyin

Twitter'a Alternatif Olarak Bu Sosyal Ağları Deneyin

Twitter'da en popüler konulardan biri şu anda Twitter'dan çıkıp çıkmama gibi görünüyor. Kötüye kullanım, “mikroblog” platformunda yaygınlaşıyor ve her gün, moderatörlerin kontrolü altında taciz ve kötü davranışlar sergilendiğine dair şikayetler görül..

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 333 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Twitter için En İyi 3 Video Dönüştürücü konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Twitter için En İyi 3 Video Dönüştürücü ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter için En İyi 3 Video Dönüştürücü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.