Twitter Takipçileriniz Neden Azalıyor?

Twitter Takipçileriniz Neden Azalıyor?

Twitter bir bahar temizliği ile milyonlarca hesabı temizliyor. İyi haber, bu Twitter'daki ölü hesapların bazılarını temizleyecektir. Kötü haber, özellikle de popülerseniz, takipçi sayınızda önemli bir düşüş yaşanacağıdır.

Twitter Bir Bahar Temizliği Var

Twitter'ın şu anda 330 milyon aktif kullanıcısı var. Bu sağlam bir sayıdır. Ancak, Facebook’un milyarlarca kullanıcısıyla kıyaslandığında aktif kullanıcıların ötesinde, uzun zaman önce Twitter'dan vazgeçen milyonlarca aktif kullanıcı var.

Evi temizlemek için, Twitter şu anda milyonlarca hesabı siliyor. Geçtiğimiz günlerde, bot ya da spam olduğu rapor edilen 70 milyon hesap askıya alındı. Ve şimdi Twitter, kilitli hesapları takipçi sayımlarından kaldırıyor.

Kilitli Hesaplara Hoş Geldiniz
Kilitli hesaplar, Twitter'ın çeşitli nedenlerle önceden kilitlenmiş olduğu hesaplardır. Muhtemelen gerçek insanlara aittir (botlar yerine),
Ancak Twitter, şüpheli bir oyun olmadığından (hackerlardan ve benzerlerinden) emin oluncaya kadar şüpheli davranışlar nedeniyle kilitledi.

Bir Twitter blog yayınında Twitter, bir hesabı kilitleme nedenlerinin “büyük miktarda istenmeyen yanıt veya tweet atma, yanıltıcı bağlantılar tweet atma veya çok sayıda hesap söz konusu olduktan sonra hesabı engelliyorsa” ifadesini içerir.

Bir hesabı kilitlediğinde, Twitter sahibiyle iletişim kurar ve erişimi yeniden kazanmak için şifresini sıfırlamasını ister. Maalesef, bu genellikle olmaz, dolayısıyla bu kilitli hesaplar etkin değil. Dolayısıyla Twitter’ın bunları kaldırır.
Twitter, çoğu insanın ortalama dört takipçi kaybettiğini iddia ediyor. Bununla birlikte, takipçi sayısı arttıkça, kayıp sayısı da o kadar yüksektir. Bu, ünlülerin ve politikacıların binlerce takipçisinin toplu olarak bir anda silindiğini gösterir.

Burada hatırlanması gereken önemli nokta, bu hesapların zaten bir şey yapmadığıdır. Bu nedenle, Twitter bunları temizleyebilir.

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Merhaba, Twitter hesabını nasıl sileceğimizi paylaşacağımız ile ilgili yeni bir yayınla geri döndük. Twitter hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız ve twitter hesabını silme adımlarını bilmiyorsanız, bu yazıyı okuyun.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.