Ogznet.com
Twitter üye olmadan giriş nasıl yapılır? Paylaş:

Twitter üye olmadan giriş nasıl yapılır?

Twitter üye olmadan giriş nasıl yapılır?

Twitter, üye olmak zorunda kalmadan herkesin mikroblog sosyal ağını kontrol etmesine izin veriyor. Üue olmadan Twitter’da nelerin trend olduğunu görmek veya bir kullanıcının tweet’lerine göz atmak istiyorsanız, size Twitter’ı hesap olmadan nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Üye Olmadan Twitter'ı Kullanabilir misiniz?

Twitter'ın birçok bölümünü üye olmadan kullanabilirsiniz, ancak üye girişi yapmadığınız sürece bazı özellikleri kullanamazsınız.

Twitter'ın üye girişi yapmadan kullanamayacağınız bazı özellikleri şunlardır:

  • Zaman çizelgesi oluşturmuş hesapları takip etme
  • Tweet yazma
  • Tweetleri yanıtlama, beğenme ve retweetleme
  • Birinin profilindeki tweetleri filtrelemek için Medya ve Beğeniler sekmelerini kullanma

Ayrıca, bir hesap olmadan Android veya iPhone için Twitter uygulamasını kullanamazsınız; uygulamayı açtığınız anda oturum açmanızı ister. Ancak, bunun yerine bir mobil tarayıcı kullanarak Twitter web sitesini açtığınızda aşağıdaki özelliklerden birçoğunu kullanabilirsiniz. Bunun için Twitter'ı Chrome, Safari veya başka bir web tarayıcıda açmanız yeterlidir; zaten oturum açıksa gizli pencere kullanın.

Üye girişi yapmadan bir bilgisayar web tarayıcısında Twitter ana sayfasını açtığınızda, herhangi bir şey yapmadan önce giriş yapmanızı ister. Ancak, size bu sorunu aşmanıza izin veren diğer bağlantıları göstereceğiz.

Üye Olmadan Twitter'ın Keşfet Sayfasına Göz Atın

Twitter'ın ana sayfası, üye girişi yapmadan pek birşey yapamayacağınız bir sayfa olduğundan, bunun yerine Keşfet / Twitter sayfasından gezintiye başlamalısınız. İlgini çekebilecek gündemler sekmesinde, çeşitli alanlarda trend olan konuları göreceksiniz.

Konulardan birine tıkladığınızda, ilgili tweet'leri, ayrıca videoları, fotoğrafları ve etkinliğin bir özetini (konuya bağlı olarak) gösterecektir.

Twitter Keşfet - Üye Olmadan Twitter'ın Keşfet Sayfasına Göz Atın
İlginizi çekebilir

Twitter'da Konuma Göre Arama Nasıl Yapılır?

Twitter, dünyanın dört bir yanındaki en büyük etkiye sahip kişilerin, Donald Trump veya Elon Musk olsun, akıllarında ne olduğunu paylaştığı yerdir. Ama dünya ça..

Trend Olan Twitter Haberleri için Üçüncü Taraf Siteleri Kullanın

Trend olan konuları bir bakışta görmek ve Twitter'ın ana sayfasının sağladığından daha fazlasını görmek istiyorsanız, bazı üçüncü taraf hizmetler günün en popüler hashtag'lerini görmek için en iyi yerlerdir. Bu siteler içerikleri görüntülemek için bir hesap gerektirmezler.

trends24 - Twitter trend hashtag ve konuları

Popüler Twitter başlıklarına göz atmak için aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz:

  • Trends24.in: Trends24, en popüler konuları ve son 24 saat içinde Twitter'da neler olup bittiğini, basit bir görünümde saatlik olarak güncellenen bir listesiyle görmenizi sağlar. Saatler içinde bir konunun popülaritesinin nasıl değiştiğini görmek için birini vurgulayın veya daha fazla bilgi görmek ve Twitter'da görüntülemek için üzerine tıklayın. Ülkeye göre filtrelemek için üstteki açılır menüyü kullanın; varsayılan görünüm dünya çapındadır.
  • GetDayTrends: Burada, geçen günün en çok konuşulan konularını ve hashtag'lerini kontrol edebilirsiniz; zaman içinde veya çeşitli bölgelerde popüleritesinin nasıl değiştiklerini görmek için üzerine tıklayın. Ayrıca listenin en üstünde geçmiş verileri kontrol etmek için kullanabileceğiniz bir tarih seçici de bulunur. Sağ taraftaki en popüler hashtag'lere ek olarak, en uzun süredir trend olan hashtag'leri göreceksiniz.

Üye Girişi Yapmadan Twitter'da Arama Yapın

Twitter'da belirli bir şey arıyorsanız, Keşfet sayfasının üst kısmındaki arama çubuğu son derece faydalıdır ve üye girişi yapmadan da kullanılabilir. Önerileri görmek için bir kullanıcı adı, konu veya başka bir anahtar kelime yazın.

Twitter - Üye Girişi Yapmadan Twitter'da Arama Yapın

Twitter, girdiğiniz kelimelerden herhangi biriyle eşleşen hikayeleri ve hesapları gösterir. Hakkında daha fazlasını görmek için bir hikayeye tıklayın veya Twitter'da aramak istediğiniz herhangi bir terimi girin.

Twitter'da belirli bir konuyla ilgili tweet'leri bulmayı kolaylaştıran hashtag'leri unutmayın. Kullanıcıları @kullanıcıadı ile de arayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Twitter'ı Daha Verimli Kullanabilmek için 5 Ücretsiz Araç

Herhangi bir kullanıcının en çok retweet yapılan veya en çok beğenilen tweet'lerini nasıl bulursunuz? Twitter'daki gereksiz içeriği nasıl filtrelersiniz? Bu har..

Twitter'da Gelişmiş Arama Yapmayı Deneyin

Twitter'ın Gelişmiş Araması, kullanmak için bir hesap gerektirmeyen kullanışlı bir araçtır. Birçok seçeneğiyle, aradığınız tweet'i veya kullanıcıyı bulabilirsiniz.

Twitter - Gelişmiş arama

Sonuçlarınızı anahtar kelimelere veya kelime öbeklerine göre sıralayabilir, hashtag ekleyebilir, dile göre filtreleyebilir, hangi hesapların gönderdiğini veya içinde bahsedildiğini ekleyebilir, zamana göre kısıtlayabilir ve hatta minimum beğeni veya retweet miktarını seçebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!