Ogznet.com
Twitter’a Alternatif Olarak Bu Sosyal Ağları Deneyin Paylaş:

Twitter’a Alternatif Olarak Bu Sosyal Ağları Deneyin

Twitter’a Alternatif Olarak Bu Sosyal Ağları Deneyin

En İyi 9 Twitter Alternatifi Uygulama 2021

Twitter hala dünyanın en büyük mikro blog platformu olabilir, ancak sanal ortamdaki tek alternatif değildir. Twitter alternatifleri her geçen gün daha popüler hale geliyor ve bunun farklı nedenleri var. Bizde size en iyi Twitter alternatifi uygulamaları listeledik.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

1. Plurk - Twitter'a En Çok Benzeyen Sosyal Ağ

Plurk'ta arkadaşlarınız, aileniz ve benzer fikirlere sahip kişilerle ilginç şeyler keşfedin, bağlantı kurun ve paylaşın.

Tuhaf ya da ciddi olsun, düşüncelerinizi, anlarınızı, videolarınızı, sanat eserlerinizi ya da sadece gündelik hayatın haberlerini paylaşmak gibi kendinizi ifade etmenin sınırsız yolunu bulun.

Plurk kendisini "tuhaf insanlar için sosyal ağ" olarak tanımlar, ancak örgüden Netflix'e kadar çok çeşitli sıradan konuları tartışan insanlar bulacaksınız. Şirket merkezi Tayvan'da olduğu için üyelerin çoğu Asya pop kültürü etrafında yoğunlaşıyor.

Plurk anonim gönderilere izin verir, böylece düşüncelerinizi kişisel hiçbir bilgi paylaşmadan dünyayla paylaşabilirsiniz. Kullanışlı bir zaman çizelgezi özelliği, geçmiş günlerdeki tüm paylaşımları görmenizi sağlayarak eski gönderileri aramanızı kolaylaştırır.

2. Minds - Alternatif Sosyal Ağ

Minds, kullanıcıların gördüğü içerik türlerini belirlemek için algoritmalar kullanmaz. Twitch'e benzer şekilde Minds, diğer kullanıcılara kimin önerileceğine karar vermek için bir jeton sistemi kullanır. Diğer önemli özellikler arasında şifreli sohbet, gruplar ve bloglar bulunur.

Özgürlük, şeffaflık ve mahremiyet ilkeleri altında özgür sohbetler yapmak ve insanları bir araya getirmek için bir sosyal ağ platformu. Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmak için kullanımı kolay araçlarla videolarınızı, bloglarınızı ve fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

3. Mastodon - Kendi Sosyal Ağınızı Oluşturun ve Yönetin

Mastodon - Kendi Sosyal Ağınızı Oluşturun ve Yönetin

Mastodon, Twitter'ın merkeziyetçi olmayan bir alternatifidir. Birçok yönden Twitter'dan daha iyidir. Tüm sosyal medya ağı, her biri belirli bir hedef kitleye hitap eden bir örneği barındıran, dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan farklı sunuculardan oluşur. İster teknoloji meraklısı ister sosyal aktivist olun, Mastodon'da sizin için mutlaka bir sunucu var. Mastodon sunucularının çoğu TootCat davranış kurallarını kullanır, bu da şiddet içeren milliyetçilik, ırkçılık, cinsiyetçilik, yabancı düşmanlığı, Holokost inkar veya Nazi sembolizmi vb. için yer olmadığı anlamına gelir.

Mastodon, Android ve iOS için birden fazla uygulamayı destekler, bu nedenle deneyiminizi özelleştirmek için birçok seçeneğiniz vardır. Burada iOS için Toot ve Android için Tusky'yi öneriyoruz.

4. Amino Apps - Gençler için Güvenli Topluluklar ve Sohbetler

Amino, kullanıcıların belirli konular etrafında merkezlenmiş topluluklar oluşturmasına ve yönetmesine olanak sağlaması açısından Mastodon'a benzer. Çoğu topluluğun Twitter'dan daha katı kuralları vardır, bu iyi çünkü kullanıcı tabanı daha genç tarafta olma eğilimindedir.

Topluluk moderatörleri anketler, testler ve diğer düzgün etkileşimli içerikler oluşturabilir. Amino ayrıca diğer kullanıcılarla video izleyebileceğiniz sesli sohbeti ve "görüntüleme odalarını" da sağlar. Platform, anonimliğe öncelik verir ve farklı topluluklarda farklı görünümler kullanabilirsiniz.

5. Aether - Kendi kendini yöneten topluluklar

Aether - Kendi kendini yöneten topluluklar

Ortak ilgi alanlarına sahip kişileri bulmak için Twitter'a giriyorsanız, Aether başka bir mükemmel alternatiftir. Bireysel topluluklarda, grubun tüm üyeleri tarafından yetkili görülen moderatörler vardır. Kullanıcılar birden fazla anonim hesap oluşturabilir ve herhangi bir toplulukta gönderi paylaşabilir.

Aether'in önemli bir faydası, yaptığınız yorumların sonsuza kadar kalmamasıdır. Birisi her zaman gönderdiğiniz her şeyin ekran görüntüsünü alabilir, ancak tüm içerik sonunda kaybolur. Olumsuz yanı, bir mobil uygulamanın olmamasıdır; Aether'i yalnızca masaüstü uygulamasını indirirseniz kullanabilirsiniz.

6. Peeks Social - Video İzleme Platformu

Twitter'ı video izlemek için kullanıyorsanız, Peeks Social daha iyi bir alternatif olabilir. Belki de Twitch'e daha çok benziyor, çünkü kullanıcılar en sevdikleri içerik oluşturuculara bağış yapabilir. Bu nedenle platforma ağırlıklı olarak oyuncular hakimdir. Bir oyun arkadaşı arıyorsanız, Peeks Social birini bulmak kolaydır.

Peeks Social'ın tek dezavantajı, yetişkin temalı içerikten kaçınmanın zor olmasıdır. +18 içerikli videolar oldukça fazla olduğu için her yaş ve kişi için uygun değildir. Neyse ki, odalarda bir derecelendirme sistemi vardır, bu nedenle videoları izlemeden önce karşınıza ne çıkacağını bilirsiniz.

7. reddit - İnternetin Ön Sayfası

Reddit, konuların veya fikirlerin topluluklarda yaşandığı yerdir. Beğendiğiniz şeyle başlayın ve oradan devam edin. Aralarından seçim yapabileceğiniz 100.000 aktif konu var.

Bir şeye yoğun bir ilginiz varsa, bir grup veya bu durumda Reddit'te bir alt reddit bulabilirsiniz. Web sitesi internetteki "iyi" ve "yeni" içerikle eş anlamlıdır. Reddit'te olmak, en son haberler ve tüm trend olaylardan haberdar olma avantajına sahip olmaktır. Çoğu şey, kendi kuralları olan binlerce alt dizinin içinde gerçekleşir. Yani bir gruptaki topluluğu tercih etmezseniz, onu bırakıp size daha uygun olan başka bir gruba katılabilirsiniz.

8. Ello - Sanatsal Temalı Sosyal Ağ

Sanatsal yeteneklerinizi göstermek için Twitter'a katıldıysanız ancak uzaylı bir kalabalığın arasında kaldıysanız, alternatif bir sosyal medya ağına geçmenin zamanı gelmiştir. Ello, kendisini sanatçılar tarafından ve onlar için inşa edilmiş "küresel bir sanatçılar topluluğu" olarak tanımlıyor.

Ello, sanatçılar, yaratıcılar, yazarlar vb. ile doludur. İster mimari, ister fotoğrafçılık, gazetecilik, tasarım veya müzikle ilgileniyor olun, bu Twitter alternatifinde benzer düşünen insanlar bulabilirsiniz.

9. Tumblr - Kültür, Sanat, Kaos

 

Bu mikroblog web sitesi, her zaman birkaç yaratıcı sanatçı ve özgür düşünür için favori web sitelerinden biri olmuştur. Tumblr, insanların kendilerini ifade etmekten çekinmediği, ilginç konularınızı takip edebileceğiniz ve benzer bir zevkle oldukça kolay arkadaş bulabileceğiniz bir yer.

Tumblr, kullanıcıların mikro bloglar biçiminde içerik yayınlamasına izin verir. Siteye GIF'ler, resimler ve kısa videolar gönderebilirsiniz. Tumblr'ın ayrıca bir "güvenli modu" vardır, yani herhangi bir tür müstehcen içerik görmek istemiyorsanız, hepsini bir düğmeye dokunarak engelleyebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!