Ogznet.com
Ubuntu artık Windows Mağazasından indirilebilir Paylaş:

Ubuntu artık Windows Mağazasından indirilebilir

Ubuntu artık Windows Mağazasından indirilebilir

Microsoft, geliştirici konferansında Ubuntu’nun Windows Mağazasına gireceğini ve popüler Linux dağıtımının indirilebileceğini açıkladı. Ubuntu on Windows, Ubuntu Terminalini kullanmanıza ve bash, ssh, git, apt ve daha fazlası dahil olmak üzere Ubuntu komut satırı yardımcı programlarını çalıştırmanıza olanak tanır.

Başlatmak için, komut satırı isteminde (cmd) "ubuntu" tanımını kullanın veya Başlat Menüsündeki Ubuntu kutucuğuna tıklayın.

Bu özelliği kullanmak için öncelikle "Windows özelliklerini aç veya kapat" ı kullanıp, "Linux için Windows Alt Sistemi" ni seçip, Tamam'ı tıklayarak bilgisayarı yeniden başlatıp bu uygulamayı kullanmak gerekiyor.

Denetim Masası - Windows özelliklerini aç veya kapat

Kullanıcılar Ubuntu'yu kurmak için Denetim Masası'na (Dikkat: daha yeni Windows 10 Ayarlar uygulaması değil) gitmeli ve "Windows özelliklerini aç veya kapat" menüsünü seçmelidir. Arama kutusuna denetim masası yazarak eski denetim kutusu ayarlarını açabilirsiniz. Denetim masası penceresinde arama kutusuna Windows özelliklerini aç veya kapat yazarak bu seçeneğe erişebilirsiniz.

Windows özelliklerini aç veya kapat

Bu uygulama Windows'a Ubuntu 20.04 LTS sürümünü yükler.

Lütfen uygulama güncellemelerinin Ubuntu kurulumunu değiştirmediğini unutmayın. Yeni bir sürüme yükseltmek için lütfen Ubuntu Terminalinde do-release-upgrade komutunu çalıştırın.

Ubuntu - Windows

Linux için Windows Alt Sistemi hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://wiki.ubuntu.com/WSL

Dosyayı İndir
Daha önce 288 kez indirildi.
Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!