Ubuntu artık Windows Mağazasından indirilebilir

Ubuntu artık Windows Mağazasından indirilebilir

Microsoft bu yılın başlarında Build 2017 geliştirici konferansında Ubuntu'nun Windows Mağazasına gireceğini ve popüler Linux dağıtımının indirilebileceğini açıkladı.

Mağazaya giren diğer iki Linux dağıtımı olan Ubuntu - benzeri SUSE Linux ve Fedora, Windows 10'la birlikte bir havuzda çalışıyor ve Windows 10 ile dosya ve donanıma paylaşımlı erişime sahip, bağımsız bir kurulum olarak düzenli komut satırı yardımcı programları sunuyor.

Kullanıcılar Ubuntu'yu kurmak için Denetim Masası'na (daha yeni Windows 10 Ayarları uygulaması değil) gitmeli ve "Windows özelliklerini açma veya kapama" menüsünü seçmelidir. Burada, yeniden başlatmanın ardından Ubuntu'nun çalışmasına izin verecek olan "Windows Subsystem for Linux" u seçebileceksiniz.

ubuntu


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 526 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Ubuntu artık Windows Mağazasından indirilebilir konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Ubuntu artık Windows Mağazasından indirilebilir ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ubuntu artık Windows Mağazasından indirilebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al