Ogznet.com
Ogznet.com
Image by TweSwe from Pixabay

Ücretsiz 3D Model İndirmek için En İyi 10 Web Sitesi

3 boyutlu yazıcılar için gerekli olan 3D model görüntü dosyaları, ücretsiz ve açık kaynak olarak internette mevcuttur. 3D Yazıcı sahipleri bu ücretsiz 3 boyutlu model dosyalarını indirebilir, gereksinime göre özelleştirebilir ve gerekli modeli yapmak için yazıcıya gönderebilir.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Profesyonel bir tasarımcı değilseniz, sıfırdan 3 boyutlu görüntü yapmak için çok fazla hayal gücü, yaratıcılık ve beceri gerekir. Ayrıca 3D görüntüleri tasarlamak için çok fazla zamana ihtiyacınız olabilir. İndirmek için ücretsiz 3D modeller sunan birçok web site var. Resimleri ücretsiz olarak indirebilir ve doğrudan yazıcınıza gönderebilirsiniz. 3 boyutlu modeller bilgisayar grafik tasarımı ve mimari çalışmalar için de kullanılabilir. 3D yazıcılar için ücretsiz 3D model indirebileceğiniz en iyi web sitelerini listeliyoruz.

1. 3D Warehouse

en iyi 3D model indirme sitelerinden biridir

Bu site, indirmek için geniş bir 3D modelleme dosyası koleksiyonuna sahip en iyi 3D model indirme sitelerinden biridir. 3D Warehouse, kendi 3D tasarımınızı yükleyebileceğiniz, tonlarca ücretsiz 3D modeli indirebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz Google SketchUp ile entegre bir platformdur. Fikirlerinizi ve sorularınızı paylaşma seçeneği sadece kayıtlı kullanıcılar için mevcuttur. Bu 3 boyutlu dosyaları indirmek ve kullanmak için mevcut dosya modeliyle uyumlu bir yazılıma ihtiyacınız vardır.

2. TurboSquid

Bu 3D model sitesi, arabalar, mimari detaylar ve çok daha fazlasını içeren geniş bir online katalog yelpazesine sahiptir.

TurboSquid modelleri dünya çapındaki oyun geliştiriciler, haber ajansları, mimarlar, görsel efekt stüdyoları, reklamcılar ve profesyonel tasarımcılar tarafından kullanılmaktadır. TurboSquid’in amacı, tasarımcılara harika bir online 3D model kütüphanesi sunmak ve zamandan tasarruf etmelerini sağlamaktır. Bu 3D model sitesi, arabalar, mimari detaylar ve çok daha fazlasını içeren geniş bir online katalog yelpazesine sahiptir.

3. GrabCAD

GrabCAD, CAD modelleri sağlamayı amaçlayan profesyonel tasarımcılar, mühendisler, üreticiler ve öğrencilerden oluşan büyük bir çevrimiçi topluluktur.

GrabCAD, CAD modelleri sağlamayı amaçlayan profesyonel tasarımcılar, mühendisler, üreticiler ve öğrencilerden oluşan büyük bir çevrimiçi topluluktur. Toplulukta 4.320.000'den fazla üye var ve site veritabanında bulunan 3 boyutlu tasarımlar sürekli güncelliniyor. Çok sayıda aktif 3D içerik uzmanlarının olması, bu web sitesinin en iyi tasarımcı ve mühendislerden bazılarıyla etkileşim için kaynak olmasını sağlar.

4. CGTrader

CGTrader, listedeki diğer web sitelerinin aksine, kullanıcıların ihtiyaç duydukları 3D Modelleri satın almaları için online bir pazar yeridir.

CGTrader, listedeki diğer web sitelerinin aksine, kullanıcıların ihtiyaç duydukları 3D Modelleri satın almaları için online bir pazar yeridir. Ancak yine de, indirmek için bir miktar ücretsiz model de mevcuttur. CGTrader filtreleri ve bileşenlerinin ek özellikleri, kolay göz atmaya ve gereken uygun içeriği bulmaya yardımcı olur. Web sitesi, bir fiyat karşılığında indirilebilecek yüksek kaliteli VR'ye hazır 3B modeller sunar.

5. Ücretsiz 3D Modeller (free3d.com)

Ücretsiz 3D model (free3d.com) kullanıcıların modellerini yüklemesini sağlar.

Ücretsiz 3D model (free3d.com) kullanıcıların kendi modellemelerini yüklemesini sağlar. Dolayısıyla site, bu içeriklerden sorumlu değildir.
Bu 3D model dosyaları, Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 License 3.0 lisansı altında lisanslanmıştır ve tasarımcılara atıfta bulunduğunuz sürece dosyayı dağıtmakta ve değiştirmekte özgürsünüz.

6. 3DM3.com

3DM3 3D model sitesi, CG sanat meraklıları için kaliteli içerik sağlar.

3DM3 3D model sitesi, CG sanat meraklıları için kaliteli içerik sağlar, ziyaretçilere ilham verir, onları eğitir ve güçlü içerikler sağlar. 3B modeller için en çok kullanılan indirme sitelerinden biridir.

3DM3.com, 21 Mart 2001'de 3D teknolojileri dünyasının ilgisini çeken kişiler için kuruldu. Yapılan haberler, çarpıcı röportajlar ve en iyi üst düzey içerikle, dijital sanat içeriğinin derinliğini ve kalitesini 3DM3.com'dan başka hiçbir yerde bulamazsınız.

7. archive3D

Ücretsiz 3B modelleri için yapılandırılmış en büyük dizin sitesi.

Ücretsiz 3B modelleri için yapılandırılmış en büyük dizin sitesi. Bir modeli indirmek için kayıt olmanız gerekmez. Archive3D, binlerce 3B tasarımcı için günlük uğranılan bir rutindir. Arayüz basit bir tasarıma sahiptir. Site, kategoriler arasında geçiş, kullanım ve gezinme kolaylığı ile dikkat çekiyor. Paylaşılacak 1500'ün üzerinde model var. 3DMax gibi uygulamalar için gms ve 3ds gibi popüler model formatları desteklenmektedir.

8. 3DModelFree

3dmodelfree.com, kaliteli 3D modellerden oluşan bir koleksiyona sahiptir ve koleksiyonu haftalık olarak güncellenmektedir.

3dmodelfree.com, kaliteli 3D modellerden oluşan bir koleksiyona sahiptir ve koleksiyonu haftalık olarak güncellenmektedir. Bu sitede bir düzineden fazla 3D dosya formatı vardır. Bu dosyalar, 3D yazıcıya göndermek için doğrudan sisteminize indirilebilen STL, SKP, .X, .3DS, OBJ, .B3D vb. gibi yaygın formatlardır.

9. 3D ContentCentral

3D ContentCentral, esas olarak ücretsiz 3D ve 2D CAD modelleri sunar.

3D ContentCentral, esas olarak ücretsiz 3D ve 2D CAD modelleri sunar. Kullanıcıların katkıda bulunduğu ve tedarikçi onaylı parçaların, montajların ve daha fazlasının olduğu ücretsiz 3B ve 2B CAD Modelleri vardır. 3D ContentCentral, uygun 3D modeli bulmak, kendi çalışmanızı yüklemek ve belirli bir 3B modelin kullanılması için talepte bulunmanıza izin veren sitedir.

10. 3DTotal

3DTotal, çeşitli eğitim ürünleri, ilham verici bir galeri, ücretsiz bir doku kitaplığı ve çeşitli konularda yüzlerce ücretsiz eğitim sunan, dünyanın önde gelen CG sanat web sitelerinden biridir.

3DTotal, çeşitli eğitim ürünleri, ilham verici bir galeri, ücretsiz bir doku kitaplığı ve çeşitli konularda yüzlerce ücretsiz eğitim sunan, dünyanın önde gelen CG sanat web sitelerinden biridir. 3B model web sitesi, 3B modeller için samimi ve eğitici bir ortam yaratmaya çalışmaktadır. Hem amatör hem de deneyimli CG sanatçıları yetiştirmeye yardımcı olur. Ayrıca, bu web sitesi, dünyanın en iyi bilgisayarları tarafından üretilen sanat eserlerinden bazıları olarak sergilenen 3B modellerinin indirilmesine de olanak sağlar.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz