Ogznet.com
Android için En İyi Ücretsiz Kamera Uygulamaları Paylaş:

Android için En İyi Ücretsiz Kamera Uygulamaları

Android için En İyi Ücretsiz Kamera Uygulamaları

En iyi 15 Android Kamera Uygulaması

Tüm akıllı telefonlar yerleşik bir kamera uygulaması ile gelir. Ancak, varsayılan kamera, her zaman en iyi fotoğrafları çekmenize yardımcı olmaz. Neyse ki Play Store’da, en iyi fotoğrafları çekmenizi sağlayan çok sayıda kamera uygulaması vardır. İşte, Play Store’da ücretsiz olarak bulabileceğiniz en iyi Android kamera uygulamasının bir listesi. Daha iyi fotoğraflar ve selfie’ler için gelişmiş düzenleme araçlarına sahip en iyi ücretsiz kamera uygulamaları.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Üçüncü taraf Android kamera uygulamaları, benzersiz profesyonel özelliklerle daha iyi akıllı telefon fotoğrafçılığı için daha fazla geliştirme ve optimizasyona sahiptir. Mükemmel fotoğraflar çekmeye veya efektler eklemeye başlamak istiyorsanız, en iyi kamera uygulamaları listemize bir göz atın.

 

Snap Camera, amatör veya profesyonel fotoğrafçılar için gerçek bir kamera deneyimi sunar. Tek bir tıklama ile hızlı bir şekilde HDR kamera deneyimine geçerek fotoğraf ve video çekmenizi sağlar. Kullanıcı arayüzünün kullanımı kolaydır ve odaklanmak için dokun, incelemek için kaydır ve yakınlaştırmak için sıkıştırmak gibi özellikler sunar. Denetleyici ayarları arasında sessiz bir deklanşör, renk ve kontrast, seri çekim modu, otomatik zamanlayıcı, panorama modu, pozlama, ızgara çizgileri ve çok daha fazlası bulunur. Tüm bunların üzerinde çok sayıda ekstra ayar vardır, bunlardan sadece birkaçı resim ve video boyutu, sahne modu, otomatik zamanlayıcı gecikmesi, fotoğraf ve video odak modları, efektler, ISO ve ses ayarlarıdır. Kullanıcılar ayrıca 4K çözünürlükte 16:9 videolar çekebilirler.

Uygulamanın deneme sürümü tüm ücretli özelliklere sahiptir ancak internet bağlantınız varsa, başlatma sırasında 10 saniye gecikme vardır. Bu nedenle, uygulamanın hemen çalışması için interneti kapatmak veya uçak modunu açmak iyi bir fikir olabilir.

2. 1998 Cam - Vintage Camera

 

1998 Cam, adındanda anlaşılacağı üzere fotoğraflar çekip düzenlemek için gerçek bir Vintage Kamera uygulamasıdır. Kamera uygulaması, bir dizi farklı filtre ve katmanla fotoğraf çekmenizi sağlar. Ardından görüntüleri işleyerek yıllar önceki analog filme sahip bir kamerayla çekilmiş benzersiz bir retro görünüm elde ediyor. Hem portre hem de manzara modunda harika çalışıyor. Film, nostaljik, retro, siyah beyaz, sinematik ve daha fazlası dahil olmak üzere yüzden fazla filtre vardır. Fotoğraflarınızı patlatmak için rengi yüksek doygunlukla artırabilirsiniz.

3. Framelapse - Hızlandırılmış Çekimli Kamera ve Hızlı Hareketli Videolar

 

Framelapse, hızlandırılmış videolar ve hiper atlamalı videolar oluşturmanıza olanak tanır. Uygulama çekici ve sezgisel bir arayüze sahiptir. Belirli bir noktada kaydı otomatik olarak durdurması için bir video süresi ayarlayabilirsiniz. Çeşitli yakınlaştırma ve otomatik odaklama seçenekleri, hızı ayarlamak için çerçeve aralığı, ön ve arka kamera desteği ve işleme süresi olmadan anında oynatma sunar. Diğer özellikler renk efektleri, beyaz dengesi, zamanlayıcı, pozlama telafisi, dinamik önizleme boyutu, video kare hızı ve bir depolama dizini sunar ve ayrıca yüksek kaliteli mp4 formatında video dosyası verir.

Pixel telefonların resmi kamera uygulaması artık uygulama mağazasında diğer akıllı telefonlar için bağımsız bir uygulama olarak mevcuttur. Google kameranın en iyi yanı, DSLR benzeri fotoğraflar için Lens Bulanıklığı, 360º görünümler için yedek fotoğraf, HDR ve Panorama çekimleri gibi birkaç dikkat çekici özelliğiyle birlikte sadeliğidir. Video kaydı için ayrıca ağır çekim videolar, video sabitleme ve daha fazlasını içerir. Genel olarak, Google Kamera, en iyi ücretsiz Android kamera uygulamalarından biridir.

Footej Camera 2, fotoğrafçılık için en yeni kamera uygulamalarından biridir. ISO, Deklanşör Hızı, Odak, entegre bir galeri ve fotoğraf çekmeden önce birçok yapılandırılabilir seçenek için manuel kontrollere sahip, temiz bir kullanıcı arayüzü sunan kamera uygulamasıdır. Diğer özellikler arasında animasyonlu GIF'ler, ağır çekim video çekimi, seri çekim modu, manuel ISO, RAW formatı, video kaydı içinde anlık görüntü ve daha fazlası bulunur. Ekstralar sunan premium paket için uygulama içi satın alımlar yapılabilse de bu ücretsiz bir uygulamadır. Bunlar arasında iyileştirilmiş JPEG kalitesi, 5 dakikadan fazla video süresi, fotoğraf histogramı ve daha fazlası bulunur.

İlginizi çekebilir

Android için En İyi 10 Kamera Uygulaması

Telefonunuzda yüklü olarak gelen kamera uygulaması muhtemelen oldukça iyi, ancak bu geliştirilemeyeceği anlamına gelmiyor. Android, daha da iyi fotoğraflar çekm..

 

Camera ZOOM FX, manuel ayarlarla akıllı telefon fotoğrafçılığı deneyimlerini geliştirmek isteyen uzman fotoğrafçıları hedefleyen profesyonel bir kamera uygulamasıdır. Güçlü bir arayüze sahiptir ve RAW yakalama, birleşik çekim modları, ISO, pozlama, deklanşör hızı, odak ve mesafeyi ayarlama özelliği ile tam manuel DSLR kontrolleri sunar. Sabit çekimler, kolajlar, aksiyon çekimleri ve daha fazlasını oluşturabilir ve belirli eylemler için donanım düğmeleri ayarlayabilirsiniz. Hızlı bir seri çekim modu, zamanlayıcı, sesle etkinleştirme, zaman atlamalı ve çoklu flaş modlarına sahiptir.
Bokeh, Holga, Retro ve Vignette gibi aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce efektin yanı sıra sahne, animasyon ve çerçeveler dahil olmak üzere ücretsiz kamera paketleri vardır. Camera Zoom FX ayrıca fotoğraflarınız ve özel klasörleriniz için bir widget sunar.

Bu, özelliklerle dolu en iyi ücretsiz Android kamera uygulaması. Açık kaynaklı uygulama, başlatıldıktan sonra otomatik olarak fotoğraf çekebilen bir ana ekran widget'ı ve manuel ISO, odak mesafesi, pozlama süresi ve RAW dosyaları için Camera2 API desteği içerir. Kullanışlı özelliklerden biri, otomatik tekrar modu ve zamanlayıcı dahil olmak üzere kullanışlı bir uzaktan kumanda seçeneğidir. Islık gibi belirli bir ses çıkararak veya sesli komut kullanarak uzaktan fotoğraf çekmeyi de tercih edebilirsiniz.

Diğer seçenekler arasında otomatik dengeleme, GPS konum etiketleme, ses seviyesi tuşu yapılandırması, çoklu dokunma ve tek dokunuşla yakınlaştırma, yönü kilitleme ve deklanşör sesini devre dışı bırakma yer alır. Kullanıcı arayüzü, sağ elini kullanan veya sol elini kullanan kullanıcılar için optimize edilebilir.

Adobe Photoshop Camera, fotoğraflarınız için en iyi filtreleri ve efektleri daha fotoğraf çekmeden eklemenizi sağlayan ücretsiz bir fotoğraf editörü kamera uygulamasıdır. En sevdiğiniz sanatçılardan ve etkileyicilerden ilham alan 100'den fazla estetik, lens efekti ve filtrelerle benzersiz tarzınızı gösterin. Ve resim düzenleme veya Photoshop becerisi gerekmeden dünyanızı, istediğiniz şekilde paylaşmak kolaydır.

Filtreler, lensler, gerçek zamanlı Photoshop efektleri, otomatik ton, portre modu kontrolleri ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli özellikler sunar. Örneğin, gökyüzünü sadece birkaç dokunuşla değiştirebilir, sanatsal filtreler uygulayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Kullanıcılar çeşitli yeni filtreler ve lensler de indirebilirler. Sahip olunması gereken bir kamera uygulamasıdır.

 

Camera FV-5, odak, pozlama, beyaz dengesi ve hatta enstantane hızı gibi birçok manuel kontrole sahiptir. RAW, kayıpsız PNG ve RGB histogramında fotoğraf çekmek için her şeyi çevirmek isteyen uzman fotoğrafçılar için profesyonel bir kamera uygulaması görevi görür. Tüm bu manuel kontrollerle görüntü yakalayabilmek, en iyi dinamik aralıkları korurken görüntüyü profesyonel düzenleme yazılımında son işlemden geçirmeyi çok kolaylaştırır.

Uygulamanın lite sürümü tamamen işlevseldir ancak belirli çözünürlükle sınırlıdır. Bununla birlikte, ücretli sürüm akıllı telefonunuzun tüm potansiyelini ortaya çıkarır ve ham formatta çekim ekler. Genel olarak, Andorid için en iyi DSLR kamera uygulamalarından biridir.

10. HedgeCam 2 - Gelişmiş Kamera

HedgeCam 2, Camera FV-5'in neredeyse tüm özelliklerini ücretsiz olarak sunar. Odak modlarını, sahne modlarını, renk efektlerini, beyaz dengesini, ISO ve pozlama telafisini destekleyen gelişmiş bir kamera uygulamasıdır. Ayrıca, kullanıcı arayüzünü kendi özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize olanak tanır ve bu, profesyonel fotoğrafçılık için mükemmeldir. Renkleri korumak için HDR (Yüksek Dinamik Aralık) ve DRO (Dinamik Aralık Optimizasyonu) fotoğraf modları da vardır. Diğer bir kullanışlı özellik, diğer kamera uygulamalarında çok nadir görülen, telefonun ivmeölçerini kullanan otomatik görüntü hizalamasıdır. Kısacası, HedgeCam 2, yaratıcılığınızı göstermek için mükemmel bir kamera uygulamasıdır.

11. Camera MX - Fotoğraf ve Video Kamera

 

Camera MX, akıllı telefonlarının üreticisine bakılmaksızın, her Android kullanıcısına kullanımı kolay, ancak tam teşekküllü bir kamera uygulaması sunar. Fotoğraflarınızı tek bir uygulamada oluşturmanıza, düzenlemenize ve yönetmenize olanak tanır. Kullanışlı özellikleri arasında video kayıtlarını duraklatmak veya öne bakan kameranın ekran flaşını etkinleştirmek yer alıyor ve ayrıca sayısız özelliği arasında dönen bir kamera ızgarası sunuyor.

Bu uygulamaya yapılan son güncelleme, canlı çekimler ve canlı duvar kağıtları oluşturma gibi bazı yeni eklemeler getirdi. Uygulamanın indirilmesi ücretsizdir, ancak efekt paketleri gibi bazı özellikler yalnızca uygulama içi satın alımlarla kullanılabilir.

12. ProCam X - Lite (HD Camera Pro)

ProCam X, pozlama, odaklanma, beyaz dengesi, ISO ve profesyonel kamera gibi özellikler üzerinde tam kontrole sahip, mobil fotoğrafçılığınızı bir sonraki seviyeye taşıyacak ve telefonunuzu profesyonel bir kameraya dönüştürecektir. Fotoğrafınızı en iyi şekilde çekin ve hatta videonuzu yüksek çözünürlükte kaydedin.

Sosyal medya meraklıları için daha az filtre ve etkiye sahiptir. Bunun yerine, kamera uygulaması profesyonel odaklı özelliklere odaklanır. Seri çekim modu, yüz tanıma, hızlı ve yavaş hızda 4k video kaydı desteği ve RAW desteği ve birkaç sahne modu veya odak modu ile birlikte manuel kontrollerle daha fazla ayarlanabilir. Premium sürüm, normal sürümden çok daha iyi fotoğraflar çekme yeteneğine sahiptir.

 

HDR Camera+, Night Camera+ ve HD Panorama+ gibi bir dizi üst düzey Android kamera uygulaması, size en iyi, çok amaçlı, tam özellikli kamera uygulamasını sunmak için A Better Camera'da birleştirildi.

Video, hızlandırılmış çekim gibi harika özelliklere sahiptir ve odak kilidi, pozlama kilidi ve beyaz dengesi kilidi ile kullanılabilir.

Üçüncü taraf geliştiricilere açık olan bu uygulama, size şimdiye kadarki en iyi görüntüleme özelliklerinin en eksiksiz setini sağlamak için Android geliştiriciler topluluğunun deneyimini bir araya getiriyor.

Diğer özellikleri arasında zamanlayıcı, ISO seçeneği, beyaz dengesi, HDR, panorama, videolar ve fotoğraflar için zaman atlamalı, RAW çekim, zaman damgası ve çok daha fazlası bulunur.

Camera360, en iyi selfie kamera uygulamalarından biridir. Yüzlerce filtre ve tonlarca güzellik efekti, fotoğraf çekmek için eğlenceli çıkartma ve yeni video çekim modu ile canlı anları yakalamak için geliyor. Kullanıcılar estetik tıp düzeyinde 21 mikro ayarlama ile yüzü yeniden şekillendirme olanağına sahiptir. Camera360 Ultimate, Facebook ve Instagram kullanıcıları için hepsi bir arada kamera uygulamasıdır.

15. Candy Camera - selfie kamerası, fotoğraf editörü

 

Candy Camera, sosyal medyada fotoğraf paylaşmayı sevenler için popüler bir Android kamera uygulamasıdır. RAW desteği ve manuel modlardan yoksun olabilir, ancak bu uygulamanın yapımcıları her gün 7 milyon kişinin selfie çekmek için kullandığını söylüyor. Gerçek zamanlı filtreler, kolaj seçenekleri ve güzelleştirici filtreler sunar ve arkadaşlarla eğlenmenin harika bir yoludur. Güzellik düzenleme araçları arasında kapatıcı, allık, ruj, göz kalemi ve maskara bulunur ve hatta kendinizi daha ince gösterebilir veya dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Benzersiz fotoğraflar oluşturmak için çıkartmalar ekleyebilirsiniz ve bunları yeniden boyutlandırılabilir ve seçtiğiniz yere taşınabilir. Uygulamada ayrıca sessiz çekimler sağlayan sessiz kamera özelliği vardır.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!