Ogznet.com

Android için en iyi ücretsiz uygulamalardan derlenmiş bir liste. Telefonunuzda olmazsa olmaz ücretsiz uygulamaları burada bulabilirsiniz.

Android'in en büyük gücü uygulama ekosistemidir. Dijital markette bi ton Android uygulaması var. İnsanlar bu uygulamaları milyarlarca defa indirdi. Bazıları ücretli bazıları ise tamamen ücretsiz. Genellikle en iyi uygulamalar ücretli olur. Ancak, şaşırtıcı derecede ücretsiz ve bol seçenek te var.

İşte Android için en iyi ücretsiz uygulamalar.

1. 1Weather:Widget Forecast Radar

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

1weather

Hava durumu tahminlerini gösteren bulabileceğiniz en iyi hava durumu uygulamasıdır. Bulunduğunuz yerin ve seçtiğiniz 12 konumun geçerli koşullarını ve tahminlerini izleyin. Mevcut koşullar, tahminler, radar, meteoroloji hakkındaki eğlenceli gerçekler, grafikler ve güneş ve ay doğuş/batış süreleri gibi bilgileri gösterir. Uygulamanın arayüzü materyal tasarıma sahiptir. Pencere sekmeleri bile vardır. Kullanımı ücretsizdir ancak reklam gösterimi var, ufak bir ücret karşılığı bu reklamları da kaldırabilirsiniz. Mükemmel bir ücretsiz uygulamadır.

2. Kilit (AppLock)

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Kilit AppLock

AppLock, bir çok seçenekle birlikte gelen ücretsiz bir Android uygulamasıdır. Ücretsizdir ancak premium özellikler için satın alıp reklamları da kaldırabilirsiniz. Veya reklamları görüntüleyebilir ve hiçbir ücret ödemeden premium özelliklere sahip olabilirsiniz. Uygulama, diğer uygulamalarınızı şifrelerle kilitlemenize izin veren, basit ama güçlü bir uygulamadır; böylece yabancı gözlerden uygulamalarınızı saklayabilirsiniz.

AppLock Kilit ile gizliliğinizi korumak için SMS, Rehber, Gmail, Facebook, Instagram, Snapchat, Galeri, Ayarlar, Arama ve seçtiğiniz herhangi bir uygulamayı kilitleyebilirsiniz.

3. Blue Mail E-posta - Email & Takvim App

 • Ücretsiz

Blue Mail E-posta Email Takvim App

Blue Mail, e-posta hesaplarınızı yönetmek için en iyi ücretsiz Android uygulamalarından biridir. E-postalarınızı kontrol etmenize yardımcı olan basit bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, bir çok e-posta hesabı ekleme desteği, hesaplar için renk kodlaması, uygulama teması, Android Wear desteği ve widget'ları desteklemektedir. Ayrıca, deneyiminizi özelleştirmenize yardımcı olmak için belirli saatlerde bildirimlerin engellenmesi (hesap başına) gibi akıllı özellikler de vardır.

BlueMail, akıllı ve zarif bir kullanıcı deneyimi sunan ve çeşitli sağlayıcılardan sınırsız sayıda posta hesabını yönetebilen, ücretsiz, güvenli, güzel tasarlanmış, evrensel bir e-posta uygulamasıdır. BlueMail, birden fazla e-posta hesabında kişiselleştirmeyi etkinleştirirken akıllı push bildirimleri ve grup e-postalarına izin verir.

4. Google Haberler: Dünyadan ve Türkiye'den Haberler

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Google Haberler Dünyadan ve Türkiye den Haberler

Google Haberler, Türkiye ve dünyadan haberleri bir arad önünüze getiren akıllı bir haber uygulamasıdır. Dünyada ve Türkiye’de olup bitenlerden haberdar olun. Haber kaynaklarınızı özelleştirin ve istediğiniz kategorilerde son gelişmelerden haberdar olun. Ayrıca Sizin İçin sekmesi, ilgilendiğiniz her şeyi tek bir yerden kolayca takip edebilmenizi sağlar.

Ana sayfa özet haberleri, Google Haberler'in sizin için düzenlediği beş haberle gün boyu güncellenir. Özetinizde en önemli manşetlerin, Türkiye'den haberlerin, ister spor ister eğlence olsun ilgilendiğiniz konulardaki son gelişmelerin bir karışımı yer alır.

Her telefonda, her yerde kullanabileceğiniz akıllı haber uygulamasıdır. Google Haberler, farklı telefonlara ve bağlantı düzeylerine sahip kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

5. Gboard - Google Klavye

 • Ücretsiz

Gboard Google Klavye

Gboard, Google'ın resmi klavye uygulamasıdır. Gboard'da hız ve güvenilirlik, kaydırarak yazma, Google sesle yazma ve sevdiğiniz diğer tüm Google Klavye özelliklerinin yanı sıra Google Arama yerleşik olarak bulunmaktadır. Artık uygulama değiştirmeye gerek yok; doğrudan klavyenizden arama yapıp paylaşabilirsiniz.

 • Kaydırarak Yazdırma: Parmağınızı harfler arasında kaydırarak daha hızlı yazın
 • Google sesle yazma: Hareket halindeyken metinleri kolayca dikte edin
 • El yazısı: Düz yazı veya el yazısıyla yazın
 • Arama ve paylaşma: Google'da istediğiniz her şeyi arayıp paylaşmak için G'ye basın
 • Emoji Arama: İstediğiniz emojiyi daha hızlı bulun
 • GIF: En uygun tepkiyi vermenizi sağlayacak GIF'leri arayın ve paylaşın.
 • Birden çok dilde yazma: Artık diller arasında manuel olarak geçiş yapmaya gerek yok. Gboard, etkin dillerinizden herhangi birinde otomatik düzeltme yapıp önerilerde bulunacaktır.
 • Google Çeviri: Klavyede yazarken çevirin

6. Google Drive

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Google Drive

Google Drive paketi, doğrudan Google Drive'a entegre edilmiş bir uygulama grubudur. Uygulama, gerçek Google Drive uygulamasıyla birlikte Google Dokümanlar, Google Slaytlar, Google E-Tablolar, Google Fotoğraflar ve Google Keep'i içerir. Bu uygulamalar, öncelikle dokümanlar, e-tablolar ve slayt gösterileri için ofis kullanımına odaklanır, ancak not alma, fotoğraflarınızı yedekleme ve aklınıza gelebilecek her dosyayı saklamaya da yarar. En iyi yanı, Google Drive'da 15 GB'dan fazla depolama alanına ihtiyacınız olmadığı sürece hepsinin ücretsiz olmasıdır. Çoğu insan bilmiyor ama bunların hepsi mükemmel ücretsiz Android uygulamaları.

7. Yandex Navigasyon - Trafik, GPS ve Haritalar

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Yandex Navigasyon Trafik GPS ve Haritalar

Android telefonlar ve tabletler için tasarlanmış Yandex Navigasyon uygulaması kullanıcı verilerine dayanan, en güncel trafik bilgisine sahip ücretsiz navigasyon ve harita hizmetidir. Canlı trafik haritası ile sürücülere rahat bir ulaşım sağlar.

Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere tüm Türkiye haritasında geçerli olan yol tarifleriyle gideceğiniz yere daha çabuk ulaşırsınız. Yol durumu hakkındaki son gelişmelere ulaşabilmeniz için trafik anlık verilerle güncellenir, canlı trafik bilgisine erişebilmeniz sağlanır.

Yandex Navigasyon tam özellikli bir GPS navigasyon ve harita uygulamasıdır. Rotanızı oluştururken ilki en hızlısı olmak üzere 3 tane alternatif sunar. Trafik sıkışıklığına takılmadan en uygun yol tarifiyle gitmek istediğiniz yere ulaşırsınız. Önerilen rota üzerinde ücretli geçiş varsa navigasyon sizi bu konuda önceden uyarır.

İnternetiniz kesildiğinde yola devam edebilmek için çevrimdışı navigasyonu kullanabilirsiniz. Çevrimdışı navigasyon ile rota oluşturabilir, yer ve adres araması yapabilir, sesli yönlendirme alabilirsiniz.

8. Akakçe Aktüel

 • Ücretsiz

Akakçe Aktüel

Süper marketlerin yanı başımızdaki sokaklara kadar girmesiyle aktüel ürünlere olan ilgi oldukça arttı. Her hafta yenilenen bu ürünlere almasak bile mutlaka göz gezdiririz. Bu uygulama neredeyse tüm market ve değişik firmalara ait aktüel ürünleri çok iyi bir arayüz ile size sunuyor.

Yüzlerce market broşürü bir arada. Mağazaları seç, indirimlerden anında haberdar ol! Günlük alışverişlerinden, temel ihtiyaçlarına Akakçe'nin fiyat uzmanlığından yararlan. Aktüel uygulamasında 100'den fazla mağazanın aktüel broşürleri ve indirim katalogları senin için sunuluyor.

Günlük, haftalık, aylık yayınlanan broşürlerdeki promosyonları, kampanyaları, indirimleri takip et, alışverişlerinde tasarruf et.

9. LastPass Password Manager

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

LastPass Password Manager

LastPass, çevrimiçi hayatı kolaylaştıran ödüllü bir parola yöneticisidir. İnternette birçok şifre kullanıyorsanız bunları akılda tutmak kolay değildir. Ancak aynı şifreyi tüm hesaplarda kullanmak ta hiç akıllıca bir şey değildir. Bu nedenlerden dolayı daha önce neden bir parola yöneticisi kullanmadığınıza şaşıracaksınız.

Şifrelerini ve sitelere girdiğiniz hesap bilgilerini saklamak, güçlü şifreler oluşturmak ve daha fazlası için LastPass kullanın. Tüm bilgisayar ve mobil cihazlardan bilgilerinize güvenli şekilde ulaşın.

Sadece bir tane yönetici parolasını hatırlamanız gerekir. Oda LastPass yönetici parolanız. LastPass giriş blgilerinizi sizin için dolduracak ve giriş bilgilerine ihtiyaç olan her yerde parolanızı senkronize edecektir.

10. Quik - Müzikli fotoğraf için GoPro video editörü

 • Ücretsiz

Quik, GoPro tarafından hazırlanmış bir video editör uygulamasıdır. Kullanmaya değer birkaç video düzenleme uygulamasından biridir ve bu tamamen ücretsizdir.

Quik ile sadece bir kaç dokunuşla harika videolar oluşturabilirsin. Sevdiğin fotoğrafları ve videoları seç, bırak Quik sihrini konuştursun. Saniyeler içinde en harika anları bulur, geçişler ve efektler ekleyip her şeyi müziğin temposuna göre ayarlar. Hikayeni metin, müzik ve daha birçok şey ile özelleştirip sonrasında arkadaşlarınla kolayca paylaş. Düzenlemek hiç bu kadar hızlı veya eğlenceli olmamıştı.

İlginizi
çekebilir
2018 Yılının En İyi Uygulamaları

11. Nova Launcher

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Nova Launcher

Nova Launcher, güçlü, özelleştirilebilir ve çok yönlü bir ana ekran değişimidir. Nova, ana ekranlarınızı geliştirmek için gelişmiş özellikler sunar, ancak yine de herkes için mükemmel ve kullanıcı dostu bir seçenek olmaya devam etmektedir. Nova, ana ekranlarınızı tamamen elden geçirmek ya da daha temiz, daha hızlı bir launcher arıyorsanız en iyi seçimdir.

Nova, Google Play Store'da bulunan binlerce simge temasını desteklemektedir. Ayrıca ekran jest desteği vardır. Özel komutları uygulamak için ana ekranda kaydırın, sıkıştırın, iki kez hafifçe vurun ve daha fazlasını yapın.

12. Wunderlist: To-Do List & Tasks

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Wunderlist dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kişinin fikirlerini, yapılacak işleri ve görülecek yerleri not etmesine yardımcı oluyor. İster sevdiğiniz biriyle alışveriş listesi paylaşın ya da isterse bir proje üzerinde çalışın veya tatile çıkmayı planlayın, Wunderlist listelerinizi paylaşmayı ve hayatınızdaki herkesle işbirliği yapmayı kolaylaştırıyor. Wunderlist, listelerinize her yerde erişebilmeniz için telefonunuz, tabletiniz ve bilgisayarınız arasında eşitleme yapıyor.

Kullanımı kolaydır ve çeşitli görevlerinizi kolay erişim ve organizasyon için farklı kategorilere ayırmanıza izin verir. Temel özellikleri ile yapılacak listeleri gibi şeyleri kolaylıkla oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Görevler ve tüm kategoriler başkalarıyla paylaşılabilir ve bir görev değiştiğinde veya eklendiğinde herkese güncellenir. Ücretsiz sürümü, bir yapılacaklar listesi oluşturmak isteyenler için ihtiyaç duyulandan fazlasını sunar.

13. Podcast Addict

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Podcast Addict

Podcast Addict, podcast hayranları için mükemmel bir podcast uygulaması. Podcast Addict, tek bir uygulamadan Podcast, Radyo, Audiobook, Live stream, YouTube, Twitch, SoundCloud kanalları ve RSS Haber yayınlarını yönetmenizi sağlar.

Aklınıza gelebilecek hemen hemen her podcast bulunuyor. Ayrıca, basit ve etkili bir kullanıcı arayüzü, çok sayıda organizasyonel özellik, çok sayıda oynatma ve indirme özelliği ve tek bir ücretli premium sürüm vardır. Podcast'leri kategorilere göre tarayabilir veya ayrı ayrı arayabilirsiniz. Ayrıca indirme kurallarını ayarlayabilir, çalma listelerini kolayca oluşturabilir ve Android Auto ve Wear OS ile birlikte Chromecast'i ve SONOS'u destekler.

14. ZEDGE™ Zil Sesi, Duvar Kağıdı

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

ZEDGE Zil Sesi Duvar Kağıdı

ZEDGE, telefon, tablet ya da diğer mobil cihazlarınızı kolaylıkla özelleştirmenizi sağlayan ve bedava duvar kağıdı, zil sesi, uygulama simgesi, alarm ve bildirim sesleri sunan en güvenilir uygulamadır.

Çeşitli kategorilerde, hoşunuza gidebilecek çeşitli türlerde çok geniş bir içerik var. Zedge'nin kullanıcıları içeriğin çoğunu kendileri ekliyor. Bu sayede, oldukça çeşitlilik var. Bu uygulamada bir şeyler bulmak oldukça basittir. Tek kötü yanı reklamların sinir bozucu olabilmesi ancak görmezden gelebilirsiniz.

15. TickTick: ToDo List Planner, Reminder & Calendar

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

TickTick ToDo List Planner Reminder Calendar

TickTick, zamanlama yapmanıza, zamanı yönetmenize, odaklanmanıza, son başvuru tarihlerini hatırlatmanıza ve evde, işte ve her yerde yaşamı organize etmenize yardımcı olan basit ve etkili bir yapılacaklar listesi ve görev yöneticisi uygulamasıdır.

TickTick gününüzü en iyi şekilde geçirmenize ve işlerinizi halletmenize yardımcı olmak için burada. Tekrarlayan görevler, hatırlatıcılar, push bildirimleri, çeşitli organizasyonel özellikler ve kategoriler gibi temel özellikleri sunar. Bu uygulama aynı zamanda görevleri ve tüm kategorileri diğer insanlarla paylaşmanıza izin veriyor. Bu, aile kullanımı, işteki küçük ekipler veya diğer bu tür gruplar için mükemmeldir.

TickTick sezgisel tasarımı ve kişiselleştirilmiş özellikleri ile başlamak kolaydır. Yalnızca birkaç saniye içinde görevler ve hatırlatıcılar ekleyin ve sonra gerçekten önemli olan şeylere odaklanın.

16. Windscribe VPN

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Windscribe VPN

Windscribe VPN, internet bağlantınızı güvence altına alan ve çevrimiçi gizliliğinizi korumanıza yardımcı olan bir araçtır. E-posta adresinizi sisteme onaylatırsanız, ayda 10 GB'a kadar bant genişliği kullanmak tamamen ücretsizdir!

Windscribe VPN'de kafa karıştırıcı ayarlar ve seçenek menüleri bulunmaz. Sadece bir kere aç ve gerisini uygulama halletsin.

Ücretsiz Özellikler:

 • Kullanımı kolay, sadece tek bir dokunuşla açın
 • Beyaz ağ listesi - eve geldiğinizde VPN'yi otomatik olarak etkinleştirin / devre dışı bırakın veya başka bir wifi ağına katılın.
 • Bölünmüş Tünel - hangi uygulamaların VPN tünelinden geçeceğini seçin.
 • Tüm verilerinizi şifreler, böylece hiç kimse internet faaliyetlerinizi gözetleyemez
 • Seçim yapabileceğiniz 4 protokol (OpenVPN UDP / TCP, IKEv2, Stealth)
 • 10 ülkedeki sunuculara erişim (ABD, Kanada, İngiltere ve daha fazlası dahil)

17. Indeed İş Arama

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Indeed İş Arama

Dünyanın en kapsamlı iş arama motoru Indeed'de iş arayın. Indeed, tek bir aramayla binlerce şirket ve iş sitesinden onbinlerce işe ücretsiz olarak erişebilmenizi sağlar.
Aramadan başvuruya, Indeed’in iş arama uygulaması iş arayışınızın her adımında size yardımcı olur.

 • Basit, hızlı yüklenen iş araması
 • Cihazınızın GPS özelliği ile yakınınızdaki işleri bulun
 • Son aramanızdan bu yana eklenen yeni işleri görün
 • Hayalinizdeki işi bulmak için pozisyon, şirket ya da konum bazlı arama yapın
 • Tam zamanlı, part time, kontratlı ve freelance işlerin yanısıra staj olanaklarını da görün

18. MYT Müzik

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

MYT Müzik

Myt Müzik, Android telefon ve tabletlerinize hem Mp3 hem de video klip indirmenizi sağlayan ücretsiz bir Android uygulamasıdır. Müzikleri telefonunuza indirmek için yapmanız gereken tek şey indirmek istediğiniz şarkıyı, uygulama yardımıyla aramak ve aradığınız şarkıyı bulduktan sonra indirme butonuna basmaktır.

Android Mp3 indirme alanında piyasada yer alan en iyi uygulamalardan bir tanesi olan Myt Müzik, içerisinde yer alan dahili oynatıcı sayesinde şarkı indirme işlemine başlamadan önce indirmek istediğiniz şarkıları dinlemenize de olanak sağlar.

19. DWG FastView-CAD Görüntüleyici ve Editör

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

DWG FastView CAD Görüntüleyici ve Editör

DWG FastView, GstarCAD, AutoCAD, ProgeCAD, BricsCAD, ZWCAD'den gelen DWG çizimlerini sorunsuz bir şekilde açabilme ve otomatik çizim taslağı hazırlama, planı gözden geçirme ve dxf.etc gibi CAD tasarımlarını görüntüleyebilen 2D / 3D DWG çizimleriyle tamamen uyumludur.

Özellikler:

 • Dwg çizim oluşturma, göz atma ve düzenleme ücretsizdir.
 • PDF, BMP, JPG ve PNG dosya formatlarını destekler, bu dosyaları internet üzerinden paylaşabilirsiniz.
 • Görünüm Modu ve Düzenleme Modu mevcuttur.

Dosya boyutları hakında sınırlama yoktur. Büyük dosyalarda işlem daha uzun sürer. Yerel çizimler üzerinde yeni çizimler oluşturulabilir.

PDF, BMP, JPG ve PNG formatlarını destekler ve çizimlerinizi herkesle paylaşabilirsiniz. CAD çizimlerinizi PDF formatına aktarabilir ve kağıt boyutunu, yönünü, rengini vb. özelleştirebilirsiniz. CAD çizimlerinizi resim formatına (BMP, JPG, PNG) dönüştürebilirsiniz. Ve hepsini DWG FastView tarafından görüntüleyebilir ve paylaşılabilirsiniz.

20. Ücretsiz VPN'li Opera tarayıcı

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Ücretsiz VPN Opera tarayıcı

Opera, Android cihazınız için dahili bir reklam engelleyici ve ücretsiz VPN içeren hızlı ve güvenli bir web tarayıcısıdır. Opera’nın yerleşik reklam engelleyicisi internette daha hızlı gezinme deneyimi sağlar.

Dahili ve ücretsiz VPN ile gizliliğinizi ve güvenliğinizi koruyun. Opera VPN'i özel modda açtığınızda yanlışlıkla konum ve kimlik bilgilerini paylaşmanızı önlemek için IP adresiniz sanal bir adresle değiştirilir.

Opera’nın gece modu karanlıkta ve gözünüzü yormadan en rahat okuma deneyimi için ayarlanabilir aydınlatma seçenekleri sunar. Gece moduna ana menüden kolaylıkla erişim sağlanabilir.

Opera tarayıcı, sayfaları okuma tercihinize göre uyarlamanıza yardımcı olan bir metin boyutu ayarı içerir. Daha da önemlisi, eşsiz bir okuma deneyimi için otomatik metin kaydırma özelliği ile mükemmel bir şekilde uyumludur.

Diğer cihazlarınızdaki tüm yer imlerine, Hızlı Erişim kısayollarına ve açık sekmelere Opera ile erişim olanağına sahip olun. Android'de Opera artık bilgisayarlar için Opera tarayıcı ile kolayca eşitlenebiliyor.

İlginizi
çekebilir
2017 yılının en iyi Android uygulamaları