Ogznet.com
En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 2020 Paylaş:

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 2020

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 2020

Kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınıza bulaşmasını önlemenin en iyi yollarından biri, bir antivirüs programı kullanmaktır. En iyi ücretsiz antivirüs programı, hafif minimal tasarımı ve genel kötü amaçlı yazılım bulaşmasını önleyen özellikleri nedeniyle Bitdefender’ın Antivirüs Ücretsiz Sürümüdür. Özel siber güvenlik gereksinimlerinize uygun olarak başka ücretsiz virüsten koruma seçenekleri arıyorsanız, en iyi ücretsiz kötü amaçlı yazılımdan koruma programları için diğer seçimlerimize göz atın.

Bilgisayar kullanıcıları kötü amaçlı yazılım saldırılarını engellemek, bilgisayarlarının verimli çalışmasını sağlamak ve online gizlilik ve kişisel bilgilerini korumak için güçlü bir virüsten koruma programına ihtiyaç duyar. En iyi ücretli antivirüs programları, çocukları çevrimiçi ortamda korumak, mobil cihazlarda güvenliği yönetmek ve bilgisayarın güvenlik duvarını, yazılım güncellemelerini ve diğer özelliklerini izlemek için birçok özelliğe sahiptir. Ancak bazı kullanıcılar, bu ekstra özellikler için yıllık bir abonelik ücreti ödemeyi istemez.

Bu tarif size uyuyorsa doğru yere geldiniz. En yaygın kullanılan ücretsiz antivirüs programlarını, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, sistem etkisi, kullanım kolaylığı ve kullanışlı ek özelliklerine göre değerlendirdik.

Peki hangi ücretsiz virüsten koruma programını seçmelisiniz? Bu listede yer alan ücretsiz virüsten koruma programlarından en iyi seçim Bitdefender Antivirus Free Edition olmuştur. Sisteminizi yavaşlatmadan kötü amaçlı yazılımlara karşı mükemmel koruma sağlar.

Bitdefender, "ayarla ve unut" seçeneği barındırır. Kurulumdan sonra, kullanıcı müdahalesine ihtiyaç duymaz.

Bitdefender'in ücretsiz sürümü yalnızca temel özellikleri sunar. Normalde ücretli antivirüs paketlerinde bulunan bir parola yöneticisi veya güvenli bir web tarayıcısı gibi özellikler arıyorsanız,  Avast Free Antivirus sizin için doğru seçim olabilir. Ancak kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma Bitdefender kadar iyi değildir ve performansa etkisi daha fazladır.

İşte yapılan tüm bu değerlendirmelere göre en iyi ücretsiz antivirüs programları listesi 2020.

1. Bitdefender Antivirus Free Edition

Bitdefender Antivirus Free Edition, kullanımı hızlı, ücretsiz ve sadece her bilgisayarın ihtiyaç duyduğu temel koruma özelliklerini sunan bir antivirüs programıdır.

  • Saniyeler içinde kurulur, bilgisayarınızı yavaşlatmadan maksimum hızda çalışır
  • Oyun, görüntü ve video düzenleme ve yoğun kaynak gerektiren uygulamalar için iyidir
  • Temel özellikleri içeren güçlü bir koruma

Bitdefender Antivirus Free EditionBitdefender Antivirus Free Edition, az ilgi gerektiren minimalist bir tasarıma sahiptir. Uygulama herhangi bir yapılandırma içermemesine rağmen, bulut tabanlı algılama kullanarak makinenizi otomatik olarak arka planda tarar ve ardından herhangi bir kötü amaçlı yazılım ile karşılaşırsa daha derin bir tarama gerçekleştirir.

Birlikte verilen gerçek zamanlı virüs kalkanı ek olarak kötü amaçlı URL'leri engeller ve potansiyel tehditlere karşı koruma sağlamak için davranışa dayalı algılama kullanır. Daha yeni özellikler arasında, kimlik çalmaya çalıştığı bilinen sitelere girişte, sizi uyarmak için daha gelişmiş filtreler kullanan dolandırıcılık önleme ve kimlik avı seçenekleri bulunur.

Kötü amaçlı yazılım engelleme ve kaldırma işlemine ek olarak, mükemmel bir anti-rootkit ve kimlik avı koruması yardımcı programı olarak da kullanılabilir.

2. AVG AntiVirus Free

AVG'nin iki önemli özelliği vardır. Birincisi, program sadece virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları aramakla kalmaz, aynı zamanda şüpheli bağlantıları engellemeye, şüpheli indirmeleri önlemeye ve şüpheli e-posta eklerinin kullanılmasını engellemeye yardımcı olacaktır.

AVG AntiVirus Free

İkincisi, AVG’nin Google platformlarına yakınlığıdır. Android platformunda da oldukça popülerdir ve Chrome web tarayıcısı ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Ücretsiz sürüm, bilgisayarınızı hızlandırabileceğini iddia eder ve performans sorunları için taramalar sunar.

Avast ile aynı kötü amaçlı yazılım algılama motorunu kullanıyor. AVG ile virüs, casus yazılım, fidye yazılımı ve diğer kötü amaçlı yazılımları durdurun, güvenli olmayan bağlantıları, indirmeleri ve e-posta eklerini engelleyin, bilgisayar performans sorunlarını tespit edin ve gerçek zamanlı güvenlik güncellemeleri alın.

İlginizi çekebilir

Bilgisayar Güvenliği için En İyi Antivirüs ve Araçlar

Güvenlik uygulamaları konusunda kafanız karışıksa ve bilgisayarınızı nasıl koruyacağınızı bilmiyorsanız, bu kılavuza ihtiyacınız var demektir. Bilgisayarınızı k..

3. Kaspersky Security Cloud

Kaspersky Security Cloud, ödüllü güvenlik teknolojileri kullanarak ve yeni tehditler hakkında otomatik olarak gerçek zamanlı veriler alarak bilgisayarınızı çeşitli dijital tehlikelerden korumaya yardımcı olur.

Kaspersky Security Cloud

Temel antivirüs ve tehdit koruması ile Kaspersky Security Cloud, bilgisayrınızı sık karşılaşılan virüslere, virüslü dosyalara, tehlikeli uygulamalara ve şüpheli web sitelerine karşı korur.

Kaspersky Security Cloud: Ücretsiz, en yüksek güvenlik teknolojileriyle birlikte gelir ve iPad'iniz de dahil olmak üzere PC, mobil cihaz ve tabletlerinizi çeşitli tehlikelerden korumaya yardımcı olmak için yeni tehditlere ilişkin gerçek zamanlı verileri otomatik olarak analiz eder.

Ücretsiz antivirüs tarayıcısı ve temizleyicisi olarak Kaspersky Security Cloud: Ücretsiz yazılımı, iPhone'unuz dahil olmak üzere PC ve mobil cihazlarınızı virüslere, virüslü dosyalara, tehlikeli uygulamalara ve şüpheli sitelere karşı korur.

Antivirüs programı, bilgisayarınızı yavaşlatmadan korumak için tasarlanmıştır. Kaspersky Security Cloud, güncellemeleri otomatik olarak aldığı için antivirüsünüzün her zaman güncel olduğundan emin olursunuz.

4. Avast Ücretsiz Antivirüs

Avast Free Antivirus'deki kötü amaçlı yazılım koruması, komple bir üründür ve bir parola yöneticisi, güvenli bir tarayıcı ve bir ağ tarayıcısı da dahil olmak üzere ücretsiz bir antivirüs programı için en iyi ekstra ürünleri sunar. Program ayrıca çok özelleştirilebilir ve Avast'ın VPN servisine sınırlı erişim sunuyor.

Avast Ücretsiz Antivirüs

Avast Free Antivirus gerçek zamanlı koruma, akıllı tehdit tespiti ve ağınız, parolalarınız ve tarayıcınız için sağladığı ek güvenlikle çıtayı yükseltiyor. Ancak testlerde oldukça ağır bir sistem yüküne neden olduğu görülüyor.

5. Microsoft Windows Defender

Windows 10'un yerleşik virüs korumasıyla bilgisayarınızı güvende tutun. Windows Defender Virüsten Koruma; e-postalar, uygulamalar ve internet üzerinden yayılan virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar gibi yazılım tehditlerine karşı gerçek zamanlı koruma sağlar.

Microsoft Windows Defender

Windows Defender, kötü amaçlı yazılım korumasında Bitdefender veya Kaspersky'yi geçemez, ancak küçük bir sistem performansı etkisi ve tüm tarayıcılar için ebeveyn denetimleri ve koruma dahil olmak üzere şaşırtıcı sayıda ekstra özellik sunar.

6. Avira Ücretsiz Antivirüs

Avira Ücretsiz AntivirüsAvira Free Antivirus, birkaç yıl önce Bitdefender ve Kaspersky listeye girmeden önce, Avast, AVG ve Windows Defender üstünde en iyi ücretsiz antivirüs seçeneğiydi. Çok sayıdaki ekstra özelliği çoğunlukla sadece ücretli servisler içindir ve sistem performansı üzerindeki etkisi oldukça ağırdır. Çok çeşitli kişiselleştirme seçeneklerine sahiptir.

Sizi, fidye yazılımı, truva atları, solucanlar, virüsler ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok kötü amaçlı yazılım saldırısından korur.

7. Panda Ücretsiz Antivirüs

Panda Free Antivirus, yüksek derecede kişiselleştirme seçenekleri ve ilgi çekici bir arayüz ile geliyor.

Panda Ücretsiz Antivirüs

Antivirüs koruması: Her türlü kötü amaçlı yazılıma ve casus yazılıma karşı gerçek zamanlı koruma sağlıyor. Düzenli taramalar zamanlayın ve/veya isteğe bağlı olarak bilgisayarınızı tarayın.

USB koruması: Kötü amaçlı yazılımların USB sürücülerden otomatik olarak çalıştırılmasını önleyerek bilgisayarınızı koruyun. Taktıktan sonra tüm USB sürücülerini tarayın.

Panda Kurtarma Kiti: Ücretsiz bilgisayar kurtarma sistemi. Bilgisayarınız için gelişmiş bir tarama yapın ya da açılmayan virüs bulaşmış bilgisayarları önyüklemek ve temizlemek için bir kurtarma USB sürücüsü oluşturun.

Multimedya / Oyun modu: Bu mod, tamamen güvende kalırken, multimedya içeriği oynatmanızı veya izlemenizi sağlar.

8. Malwarebytes Anti-Malware Ücretsiz

Malwarebytes Anti-Malware Ücretsiz

Malwarebytes Anti-Malware Free, virüsten koruma yazılımı değildir. Kötü amaçlı yazılım temizleme aracı ve daha fazlasıdır. Malwarebytes Anti-Malware Free, bir bilgisayarı enfeksiyondan koruyamaz, ancak sisteminizde bulunan kötü amaçlı yazılımları temizlemek için mükemmel bir iş çıkarır. Ayrıca, önceden yüklenmiş olan herhangi bir virüsten koruma yazılımına müdahale etmez. Herhangi bir antivirüs programının tamamlayıcısı olarak Malwarebytes Anti-Malware Free'yi öneririz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!