Ücretsiz Bilgisayar Oyunları İndirmek İçin 4 Site

Ücretsiz Bilgisayar Oyunları İndirmek İçin 4 Site

Bir kuruş ödemeden harika oyunlar oynamak ister misiniz? O zaman iki seçeneğin var. Yasadışı rotayı takip edebilir ve video oyunları için internet korsanlığına başvurabilir veya yasalar dahilinde kalarak ücretsiz oyunlara ulaşabilirsiniz. Bu sitelerde çok iyi ücretsiz oyunlar var. 5-10 yıl öncesindeki bazı premium oyunları artık ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Civilization V, Grand Theft Auto V veya Destiny 2 gibi ana akım oyunlarını ücretsiz olarak yasal olarak indirebilecek misiniz? Muhtemelen değil. Ancak, aşağıdaki siteleri kullanarak en az bir yasal ücretsiz oyun bulacağınızı garanti ediyoruz.

1. Steam

Steam, dijital oyunlar edinmek için ilk hedeftir. Ücretsiz oyunlar için Steam'in ücretsiz oyun bölümüne gidin. Tarza, kategoriye, özelliklere ve işletim sistemine göre filtreleyebilirsiniz. Ayrıca Yeni Çıkanlar, En Popüler ve Yakında çıkanlar görünebilir. Ya da bir arama terimi ile daraltabilirsiniz.

Steam'deki ücretsiz oyun bölümü sadece 3.200 oyundan ulaşmıştır. Her oyuna sadece bir saatlik bir zaman vermiş olsanız bile, bu hala 133 günlük eğlence gününe denk gelir - ve bu oyunların çoğu, Dota 2, Paladins, Brawlhalla, Duelyst ve Warframe de dahil olmak üzere harikadır.

Ayrıca, tüm oyunun para harcamaya değer olup olmadığını görmek için 2.400'den fazla demo oyuna sahip olan Steam'in Demo bölümüne de bakabilirsiniz.

2. itch.io

2000'lerin sonlarına doğru indie oyunları rönesansına kadar, indie oyunlarının çirkin ve sıkıcı olmak için korkunç bir ünü vardı. Günümüzde, indie oyunları etraftaki en iyi oyunlardan bazılarıdır. Undertale, Path of Exile, Braid, Spelunky ve The Binding of Isaac tek geliştiriciler veya küçük geliştirme ekipleri tarafından yapılan tüm oyunları düşünün.

Ve daha yüksek kaliteli indie oyunlarının pazara girdiğini görmeye başlıyoruz, bu yüzden itch.io harika bir platform. Hem ücretli hem de bedava indie oyunlarında uzmanlaşmıştır.

itch.io ücretsiz bölümü 126.000 üzerinde içerik barındırır. Hepsi iyi değil elbette, ama bol miktarda seçenek var. Büyük oyun stüdyolarından sıkıldıysanız, bu bağımsız oyunlar, oyuna olan sevginizi sürdürmek için mükemmel olabilir.

3. GOG

Steam'de oyun almak istemeyenlerin birçok nedeni var, ancak en büyük sebep Steam oyunlarının DRM olmasıdır. Steam kapanırsa veya hesabınızı herhangi bir nedenle yasaklarsa, satın aldığınız tüm oyunlara erişiminizi kaybedersiniz.

Bu nedenle, bir çok oyuncu, durum ne zaman olursa olsun, Steam üzerinden GOG kullanmayı tercih eder. GOG, Steam gibi bir oyun dağıtım platformudur, ancak tüm oyunları DRM'sizdir - oyunlarınız GOG hesabınıza bağlı değildir, bu yüzden GOG kapanırsa bile indirdiğiniz oyunlara erişebilirsiniz. GOG'deki oyunların çoğu Linux'ta da oynanabilir, bu tür bir şeye girerseniz hoş bir bonus.

Bunun dezavantajı, GOG'un kütüphane büyüklüğünün Steam'in sunduğu içeriklere yaklaşmamasıdır. GOG'un toplam içerik boyutu 2.700'den fazla oyun ve ücretsiz bölümü ise yaklaşık 70 oyunu içeriyor.

Oyunlar için Diğer Ücretsiz ve Yasal Seçenekler
Belki de yukarıdaki platformlardan memnun değilsiniz. İndirmek ve oynamak için herhangi bir şeye mal olmayacak yüksek kaliteli oyunlar bulmak için bir sürü başka yol var - bunlar elde etmek bu kadar basit olmayacaklar.

Ücretsiz olarak yayınlanan ticari oyunlarda Wikipedia sayfasıyla başlamanızı öneririm. En yenileri bulmak için yıllara göre sıralayın (eski oyunlar modern işletim sistemleriyle uyumlu olmayabilir). Ayrıca, Reddit'te /r/FreeGames ve /r/FreeGamesOnSteam ile her türlü freebie teklifi deneyebilirsiniz.

Diğer önemli platformlar arasında IndieDB (geliştirme içi indie oyunlarının bir veri tabanı ) ve ModDB (geliştirme içi oyun modları ve indie oyunlarının bir veritabanı) bulunmaktadır.

En İyi Oyun ve İnceleme Siteleri
İlginizi Çekebilir

En İyi Oyun ve İnceleme Siteleri

En İyi Dizüstü Oyun Bilgisayarları 2018
İlginizi Çekebilir

En İyi Dizüstü Oyun Bilgisayarları 2018

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile