Ogznet.com
Her Bilgisayarda Olması Gereken Ücretsiz Faydalı Programlar Paylaş:

Her Bilgisayarda Olması Gereken Ücretsiz Faydalı Programlar

Her Bilgisayarda Olması Gereken Ücretsiz Faydalı Programlar

Bilgisayarlarınızda bulunması gereken değişik işlevlerdeki ücretsiz programlar.

1. CDex

CDex programı ile müzik CD'lerindeki şarkıları MP3 formatına dönüştürüp CD'ye gerek kalmaksızın dinleyebilirsiniz.

CDex, ayrıca parçaları FLAC, AAC, WMA veya OGG gibi diğer formatlarda da verebilir. CDex ayrıca, otomatik olarak ripping işleminin bir parçası olarak eklenebilen ID3V1 ve ID3V2 etiketleri gibi birçok ses dosyası etiketi formatını da destekler.

Özellikleri:

 • Albüm bilgilerini cdplayer.ini dosyasına / listesinden okuyun / saklayın
 • Yerel ve / veya uzak bir CD Veritabanından (CDDB) albüm bilgilerini okuma / saklama
 • CD-Text Desteği (CD sürücünüz destekliyorsa)
 • Gelişmiş titreşim düzeltmesi
 • İz ilerlemesini ve titreme kontrolünü gösterir
 • Ses sinyalinin normalleşmesi
 • Birçok üreticiden birçok CD-Sürücüyü destekler
 • Harici WAV dosyalarının dönüştürülmesi
 • M3U ve PLS çalma listesi dosyaları için destek
 • Hepsinden iyisi, ücretsiz (GPL lisansı, kaynak kodu mevcut)

Clamwin Free Antivirus bilgisayarınızı virüslerden temizlemek için kullanabileceğiniz bir program. Programın anlık koruma özelliği bulunmamaktadır. Sadece siz tarama yaptırdığınızda zararlı yazılımları bulup siliyor.

ClamWin Free Antivirus, dünya çapında günlük 600.000'den fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Kolay bir yükleyici ve açık kaynak koduyla birlikte gelir. Tamamen ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Virüs ve casus yazılım için yüksek algılama oranları;
 • Tarama zamanlayıcısı;
 • Düzenli olarak güncellenen Virüs Veritabanının otomatik olarak indirilmesi.
 • Bağımsız virüs tarayıcı ve Microsoft Windows Gezgini'ne sağ tıklama menüsü entegrasyonu;
 • Virüs bulaşan ekleri otomatik olarak kaldırmak için Microsoft Outlook'a ekleyin.

Classic Shell başlat menüsünü klasik tazrda sevenler için değiştirir. Üç farklı şekilde başlat menüsü görüntüsünü ve işlevini ayarlayabilirsiniz. Windows 10 desteği vardır.

Classic Shell, verimliliğinizi ve Windows'un kullanılabilirliğini artıran, bilgisayarı istediğiniz gibi kullanmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir yazılımdır.

Özellikleri:

 • Birden fazla stil ve dış görünüm ile son derece özelleştirilebilir bir başlat menüsü
 • En son kullanılan, sık kullanılan veya sabitlenmiş programlara hızlı erişim
 • Programları, ayarları, dosyaları ve belgeleri kolayca bulun
 • Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 için Başlat düğmesi
 • Windows Gezgini için araç çubuğu ve durum çubuğu
 • Internet Explorer için altyazı ve durum çubuğu

Cobian Backup basit bir veri yedekleme programıdır.

Cobian Backup, dizinleriniz ve dosyalarınız için otomatik yedekleme yapmak için kullanılabilecek bir dosya yedekleme programıdır. Cobian Backup, aynı bilgisayardaki başka bir yere, ağa ve hatta bir FTP sunucusuna yedekleyebilir. Program sıkıştırma ve şifrelemeyi destekler.

Double Commander Windows Explorer için alternatif bir dosya yönetim uygulamasıdır.

Dizinleri simetrik veya asimetrik olarak karşılaştırın ve senkronize edin
Bu özellik çok faydalı olabilecek bir özelliktir. Dosyaları dizine ve alt dizine göre gösterir. Bunları tarih / saat ve dosya boyutuna göre karşılaştırır. Biri farklı veya aynı olan dosyalara odaklanabilir.

İki benzer bölme
Bölmeler bir taraftan diğerine kopyalanabilir. Bölmeler, kopyalanan veya yedeklenenlerle karşılaştırıldığında orijinal dizinleri temsil edebilir. Bunlar daha sonra senkronizasyon dizini özelliğinde daha ayrıntılı bir şekilde eşleştirilebilir.

Sekmeli gezinti
Sekmeler dizinler içindir. Sekmelerin kümeleri, aynı iki paneli üretmek üzere yeniden yüklenebilecek dosyalara ve ayarlanmış ve kaydedilmiş sekmelere kaydedilebilir. Sekmeler, değişiklik yapılmasına izin vermeyecek veya alt sekmeleri yeni sekmelerde açacak şekilde yapılandırılabilir, böylece orijinal sekme sağlam ve kullanılabilir durumda kalır.

Total Commander WCX, WDX ve WLX Windows eklentilerini destekler.

Verilerinizi geri dönüşüm imkanı olmayacak şekilde silmenizi sağlar. Windows için geliştirilmiş ve özenle seçilmiş desenlerle birkaç kez üzerine yazarak hassas verileri sabit diskinizden tamamen kaldırmanıza olanak sağlayan gelişmiş bir güvenlik aracıdır. Dosyaları, klasörleri ve daha önce silinen verileri geri dönüştürülemez şekilde siler. Son derece özelleştirilebilir bir Zamanlayıcı ile çalışır.

Everything Search Engine çok hızlı bir şekilde dosya veya klasör aramınıza yardımcı olur. Sistem kaynaklarını tüketmez.

"Everything" dosya ve klasörleri isimleri ile arandığında anında bulan Windows için geliştirilmiş olan bir arama motorudur. Windows'un aramasının aksine "Everything" başlangıçta bilgisayarınızdaki tüm dosya ve klasörleri gösterir. Görüntülenen dosya ve klasörleri sınırlamak için arama yerine yazabilirsiniz.

"Everything" yalnızca dosya ve klasör adlarını indeksler ve veritabanını oluşturması yalnızca birkaç saniye sürer. Yeni kurulmuş Windows 10'un (120,000 civarında dosya) indekslenmesi yaklaşık 1 saniye sürer. 1,000,000 dosya yaklaşık 1 dakika sürer.

Evet, "Everything" dosya içeriklerini içerik: arama özelliği ile arayabilir. Dosya içeriği indekslenmiyor, içerik araması yavaştır.

FreeCAD açık kaynak kodlu 3D çizim yapabileceğiniz bir programdır. FreeCAD, öncelikle herhangi bir boyuttaki gerçek yaşam nesnelerini tasarlamak için yapılmış açık kaynaklı bir parametrik 3D modelleyicidir. Parametrik modelleme, model geçmişinize geri dönüp parametrelerini değiştirerek tasarımınızı kolayca değiştirmenize olanak sağlar.

FreeCAD, geometri kısıtlı 2D şekilleri çizmenize ve bunları başka nesneler oluşturmak için temel olarak kullanmanıza izin verir. Yüksek kalitede üretime hazır çizimler oluşturmak için boyutları ayarlamak veya 3B modellerden tasarım ayrıntılarını almak için birçok bileşen içerir.

FreeCAD, çok özelleştirilebilir ve genişletilebilir bir yazılımdır (Windows, Mac ve Linux). STEP, IGES, STL, SVG, DXF, OBJ, IFC, DAE ve diğerleri gibi birçok açık dosya formatını okur ve yazar; bu sayede iş akışınıza sorunsuzca entegre edilebilir.

FreeCAD, ürün tasarımı, makine mühendisliği ve mimarlık gibi geniş bir kullanım yelpazesine uyacak şekilde tasarlanmıştır. Bir hobi, programcı, deneyimli bir CAD kullanıcısı, öğrenci ya da öğretmen olun, FreeCAD ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

İlginizi çekebilir

Windows bilgisayarda olması gereken programlar 2021

Deneyiminizi geliştirmek ve bilgisayarınızın performansını artırmak için Windows 10 bilgisayarda olması gereken programları listeliyoruz. Çok sayıda kategori ve..

Burada tanıttığımız tüm programlar açık kaynak kodlu programlardır. Yani ücretsizdirler. Birçoğu ücretli eşdeğer programlarla yarışabilecek kalitedir.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!