10 Ücretsiz Güvenlik Duvarı Programı

10 Ücretsiz Güvenlik Duvarı Programı

/ / Okuma süresi: 10 dk, 47 sn / Yorum (0)
A A A

Windows için en iyi ücretsiz güvenlik duvarı programlarını sizin için listeledik. Windows'un dahili bir güvenlik duvarı var, ancak kurabileceğiniz alternatif ve tamamen ücretsiz güvenlik duvarı programları olduğunu biliyor muydunuz?

Microsoft'un işletim sistemine yerleşik olarak gelen güvenlik duvarından daha fazla özellik ve seçenek sunar. Bu programlardan birini yükledikten sonra yerleşik Windows Güvenlik Duvarı'nın devre dışı bırakıldığını kontrol etmeniz iyi bir fikir olacaktır. İki katlı savunma setine ihtiyacınız yoktur. Çünkü iki güvenlik duvarının aynı anda çalışması korumadan çok zarar verebilir.

Bulabildiğimiz en iyi ücretsiz güvenlik duvarı programlarından 10'u aşağıda listelenmiştir:

Not: Aşağıdaki ücretsiz güvenlik duvarı programlarının listesi, özellikler, kullanım kolaylığı, yazılım güncelleme geçmişi ve çok daha fazlası gibi bir dizi kritere dayanan en iyi durumdan en kötü duruma kadar sıralanır.

Önemli: Ücretsiz bir güvenlik duvarı iyi bir antivirüsün yerini tutmaz! Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılım ve bununla ilgili doğru araçlar için tarama konusunda internet üzerinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Comodo Firewall

Comodo Firewall

Comodo Firewall, sanal internet tarayıcı, bir reklam engelleyici, özel DNS sunucuları, oyun modu ve sanal kiosk sunar; ayrıca, herhangi bir işlemi veya programı ağdan ayrılmayı / girmeyi kolayca engeller.

Comodo Firewall, ne kadar güvenilir olduğunu göstermek için çalışan tüm işlemleri tarar ve Derecelendirme Tarama seçeneğine sahiptir. Bilgisayarınızda bir çeşit zararlı yazılımın çalıştığından şüpheleniyorsanız, bu özellikle faydalı olur.

Comodo KillSwitch, çalışan tüm işlemleri listeler ve istemediğiniz herhangi bir şeyi sonlandırmak veya engellemek için Comodo Firewall'ın bir gelişmiş bir parçasıdır. Ayrıca bilgisayarınızdaki tüm uygulamaları ve hizmetleri bu pencereden de görebilirsiniz.

Comodo Firewall, 200 MB'ın biraz üzerinde büyük bir yükleyici dosyası içeriyor. Comodo Free Firewall, Windows 10, 8 ve 7'de çalışır

Not: Comodo Firewall, ilk kurulum sırasında yükleyicinin ilk ekranında bu seçeneğin seçimini kaldırmadığınız sürece, varsayılan giriş sayfanızı ve arama motorunuzu değiştirecektir.

AVS Firewall

AVS Firewall

AVS Firewall çok kolay bir arayüze sahiptir ve herkesin kullanabileceği kadar kolaydır.

Bilgisayarınızı kötü niyetli kayıt defteri değişikliklerinden, açılır pencerelerden, flash banner'lar ve çoğu reklamdan korur. Zaten listede yoksa, reklamlar ve afişler için engellenecek URL'leri özelleştirebilirsiniz. Belirli IP adreslerini, bağlantı noktalarını ve programları kabul etmek ve reddetmek çok kolaydır.

AVS Güvenlik Duvarı, sadece web sitelerinin açık bir listesine erişim izni veren bir bölüm olan Ebeveyn Kontrolü'nü içerir. Yetkisiz değişiklikleri önlemek için AVS Güvenlik Duvarı'nın bu bölümünü şifre ile koruyabilirsiniz.

AVS Firewall, Windows 8, 7, Vista ve XP'de çalışır.

Not: Kurulum sırasında, yükleme seçimini kaldırmazsanız, AVS Firewall kayıt defteri temizleme yazılımını yükleyecektir.

Güncelleme: AVS Firewall, sürekli olarak güncellenen AVS programlarının bir parçası olmayacak gibi görünüyor, ancak hala Windows'un daha eski bir sürümünü çalıştırıyorsanız, hala mükemmel bir ücretsiz güvenlik duvarı.

TinyWall

tinywall

TinyWall, tonlarca bildirim görüntülemeden sizi koruyan ve çoğu diğer güvenlik duvarı yazılımı gibi komut isteminde bulunan başka bir ücretsiz güvenlik duvarı programıdır.

Bilgisayarınızı güvenli listeye ekleyebileceği programlar için TinyWall'da bir uygulama tarayıcı içeriyor. Ayrıca, bir işlemi, dosyayı veya hizmeti elle seçebilir ve kalıcı veya belirli bir saat için güvenlik duvarı izinleri verebilirsiniz.

TinyWall'ı Autolearn modunda çalıştırabilir ve hangi programların ağa erişmesini istediğinizi öğretebilir ve böylece hepsini açabilir ve daha sonra tüm güvenilir programlarınızı güvenli listeye hızlı bir şekilde eklemek için modu kapatabilirsiniz.

Bağlantılar monitörü, açık bağlantı noktalarının yanı sıra internete bağlanan tüm etkin işlemleri gösterir. İşlemi aniden sona erdirmek için bu bağlantılardan birine sağ tıklayabilir veya çevrimiçi virüs taraması için diğer seçeneklerin yanında VirusTotal'a da gönderebilirsiniz. TinyWall ayrıca, virüsleri ve solucanları barındırdığı bilinen adresleri engeller, Windows Güvenlik Duvarı'nda yapılan değişiklikleri korur, parola korumalı olabilir ve hosts dosyasını istenmeyen değişikliklerden koruyabilir.

Not: TinyWall yalnızca Windows Vista ve sonraki Windows 10, 8 ve 7 sürümleri ile çalışır. Windows XP desteklenmez.

NetDefender

netdefender

NetDefender, Windows için oldukça basit bir güvenlik duvarı programıdır.

Herhangi bir adresi engellemek veya izin vermek için bir kaynak ve hedef IP adresi ve bağlantı noktası numarası ile protokol tanımlayabilirsiniz. Bu, FTP veya başka herhangi bir bağlantı noktasının ağ üzerinde kullanılmasını engelleyebileceğiniz anlamına gelir.

NetDefender ayrıca bir port tarayıcı içerir; böylece hangisini kapatmak isteyebileceğinizi anlamanıza yardımcı olması için hangi portların makinenizde açık olduğunu görebilirsiniz. NetDefender yalnızca Windows XP ve Windows 2000'de çalışmaktadır, ancak Windows 7 veya Windows 8'de sorun yaşanmamıştır.

ZoneAlarm Free Firewall

zonealarm firewall

ZoneAlarm Free Firewall, ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall'ın temel sürümü ancak antivirüs kısmı olmadan. Bununla birlikte, bu güvenlik duvarı programının yanında bir virüs tarayıcısına sahip olmak isterseniz, bu bölümü daha sonraki bir tarihte yüklemeye ekleyebilirsiniz.

Kurulum sırasında, iki güvenlik türünün biriyle ZoneAlarm Free Firewall kurma seçeneğiniz var: AUTO-LEARN veya MAX SECURITY. Bunlardan birincisi, davranışınıza göre değişiklik yaparken ikincisi, her bir uygulama ayarını manuel olarak kontrol edebilmenizi sağlar.

ZoneAlarm Free Firewall kötü niyetli değişiklikleri önlemek için hosts dosyasını kilitleyebilir, daha az rahatsızlık için uyarıları otomatik olarak yönetmek için Game Mode'a girer, yetkisiz değişiklikleri önlemek için bu ayarları korur ve hatta güvenlik durum raporlarını e-postayla gönderir.

Ayrıca, genel ve özel ağların güvenlik modunu kolayca kaydırıcı ayarı ile ayarlamak için ZoneAlarm Free Firewall'ı kullanabilirsiniz. Ağdaki herkesin size bağlanıp bağlanamayacağını ayarlamak için aygıtı güvenlik duvarı korumasından orta veya yüksek olarak kaydırıp belirli ağlar için dosya ve yazıcı paylaşımını kısıtlamaya izin verebilirsiniz.

Not: Kurulum sırasında özel yükleme seçin ve ZoneAlarm Free Firewall'dan başka herhangi bir şey yüklememek için Tüm teklifleri atla'yı tıklayın.

ZoneAlarm Free Firewall, Windows 10, 8, 7, Vista ve XP ile çalışır.

PeerBlock

PeerBlock

PeerBlock, çoğu güvenlik duvarı programından farklıdır çünkü programları engellemek yerine belirli kategori türleri altındaki IP adreslerinin tüm listelerini engeller.

PeerBlock'un, giden ve gelen bağlantılara erişimi engellemek için kullanacağı IP adresleri listesini yükleyerek çalışır. Bu, listelenen adreslerin herhangi birinin ağınızda bilgisayarınıza erişmeyeceği anlamına gelir. Örneğin, P2P, işletme ISP'leri, eğitim, reklamlar veya casus yazılım olarak etiketlenmiş IP adreslerini engellemek için önceden oluşturulmuş yerlerin bir listesini PeerBlock'a yükleyebilirsiniz. Hatta tüm ülkeleri ve organizasyonları engelleyebilirsiniz.

I-BlockList'ten birkaç ücretsiz bloğu engellemek veya kullanmak için kendi adres listenizi yapabilirsiniz. PeerBlock'a eklediğiniz listeler herhangi bir müdahale yapılmaksızın düzenli ve otomatik olarak güncellenebilir.

PeerBlock, Windows 10, 8, 7, Vista ve XP'de çalışır.

Privatefirewall

Privatefirewall

Benzersiz ayarlar ve güvenlik duvarı kuralları arasında kolayca geçiş yapmayı sağlayan Privatefirewall'da üç profil var.

İzin verilen veya engellenen uygulamaların listesi tanımak ve değiştirmek çok kolaydır. Listeye yeni uygulamalar ekleyebilir ve hangilerinin engellendiğini ve hangilerinin izin verildiğini açıkça görebilirsiniz.

Görev çubuğunun bildirim alanında Privatefirewall simgesini sağ tıklattığınızda, herhangi bir istem veya ekstra düğme olmadan trafiği hızlı bir şekilde engelleyebilir veya süzebilirsiniz. Bu, aynı anda tüm ağ etkinliklerini hızlı bir şekilde durdurmanın çok basit bir yoludur.

Giden e-postaları kısıtlamak, belirli IP adreslerini engellemek, bir ağa erişimi reddetmek ve özel web sitelerine erişimi devre dışı bırakmak için Privatefirewall'u da kullanabilirsiniz.

Outpost Firewall

Outpost Firewall

Outpost Firewall'un nasıl çalıştığına dair pek bilgi yok çünkü kullanmak zor. Bununla birlikte, sizi kazanabilecek birkaç gelişmiş ayarı var.

İlk başlatmada kurallar iyi bilinen uygulamalar için otomatik olarak oluşturulabilir, ki bu da popüler programlarınız varsa el ile tanımlamanıza gerek kalmaz.

Diğer güvenlik duvarı programlarında olduğu gibi, Outpost Firewall da engelleme / izin listesine özel programlar eklemenize ve belirli IP adreslerini ve bağlantı noktalarını tanımasına izin verir veya reddeder.

Bazı özellikler yalnızca Outpost Firewall'ın profesyonel sürümünde çalışır; bu nedenle bazen tam sürümünü satın almanız istenebilir.

R-Firewall

R-Firewall

R-Firewall, bir güvenlik duvarı programında bulmayı umduğunuz tüm özelliklere sahiptir ancak arayüzü kullanmak çok kolay değildir.

Taramayı anahtar kelimeyle sonlandıran bir içerik engelleyici, çerezleri / javascript / pop-up'ları / ActiveX'i engellemek için bir posta filtresi, reklamları kaldırmak için bir engelleyici ve reklamları URL'ye göre engellemek için genel bir reklam engelleyici var.

Ashampoo FireWall

Ashampoo FireWall

Ashampoo FireWall ilk başlatıldığında, hangi programlara ağın kullanılmasına izin verileceği veya engelleneceği ve programını kurmak için Kolay Mod'da veya Uzman Modundaki bir sihirbazdan geçmek için bir seçenek sunulur.

Öğrenme Modu özelliği iyidir, çünkü her şeyin engellendiği varsayılıyor. Bu, programların İnternet erişimini talep etmeye başlaması anlamına gelir; elle onlara izin vermeniz ve daha sonra Ashampoo FireWall'ı seçtiğiniz şeyi hatırlamak için ayarlamanız gerekir.

Ashampoo FireWall'da Tümünü Bloke et özelliğini beğendik çünkü tıklanması ile hemen tüm gelen ve giden bağlantıları durdurur. Bir virüsün bilgisayarınıza bulaştığından şüpheleniyorsanız ve bu da bir sunucu ile iletişim kuruyor veya ağınızdan dosyaları aktarmak istiyorsa bu özellik mükemmel bir yöntemdir.

Bu programı kullanmak için ücretsiz bir lisans kodu almanız gerekmektedir.

Not: Ashampoo FireWall yalnızca Windows XP ve Windows 2000 ile çalışır. Bu, ücretsiz güvenlik duvarının listemizin en alt kısmında yer almasının bir diğer nedendir!

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1731 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" 10 Ücretsiz Güvenlik Duvarı Programı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere 10 Ücretsiz Güvenlik Duvarı Programı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda 10 Ücretsiz Güvenlik Duvarı Programı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.