Ogznet.com
Yalnızca Birkaç Tıklama ile Ücretsiz Logo Yapma Araçları Paylaş:

Yalnızca Birkaç Tıklama ile Ücretsiz Logo Yapma Araçları

Yalnızca Birkaç Tıklama ile Ücretsiz Logo Yapma Araçları

Ücretsiz Logo Tasarlama Siteleri - Online Logo Yap

Her işletmenin bir logoya ihtiyacı vardır. Ancak her işletme sahibi bunu yapabilecek tasarım becerilerine sahip değildir. Bir tasarım programı kullanma yeteneğine sahip olmasanız bile, bu sitelerle ücretsiz olarak bir logo tasarlayıp, oluşturduğunuz logoyu indirebilirsiniz.

Bu sitelerden bazıları, karıştırma ve eşleştirme öğeleri ile logo tasarım işinizi basit bir şekilde yapar. Diğerleri ise kendi tarzınızı oluşturmak için simgeler, yazı tipleri veya renklerle düzenşeme yapmanıza yardımcı olur. Burada herkes için bir şeyler var. Bu yazıdan sonra, Illustrator'da logo tasarlamayı bilen bir uzman olmanıza gerek kalmayacak.

1. Hatchful Shopify (Web)

Hatchful Shopify

Hatchful Shopify e-ticaret platformu, ücretsiz ve sadece birkaç tıklamayla logo oluşturmanıza yardımcı olur. İşletmenizin özelliklerine dayalı özel bir logo oluşturmak için yüzlerce profesyonel şablon arasından seçim yapabilirsiniz. İş kategorisini, bir veya daha fazla görsel stilini, işletme adınızı ve logoyu kullanmak istediğiniz tüm yerleri belirtebileceğiniz basit bir dört aşamalı işlemi tamamlamanız gerekir.

Daha sonra Hatchful, yapay zeka algoritması ile oluşturulan birden çok logo seçeneğini sunar. Ayrıca seçtiğiniz logo, renk, yazı tipi, düzen ve ikonografi açısından özelleştirmenize olanak tanır. Hatchful profesyonel tasarım becerilerine gerek kalmadan, hızlı bir şekilde online logo yapmak için en iyi araçlardan biridir.

2. Launchaco Logo Oluşturucu (Web)

Launchaco, en basit ücretsiz logo oluşturucularından biridir. Tasarım beceriniz yoksa ve başlamak için birkaç temel fikir edinmek istiyorsanız, denemek için en iyi web uygulamasıdır.

İlk olarak, firmanızın adını yazın, Launchaco daha sonra çeşitli yazı tipleri sunar. Bunlardan birini seçin. Ardından, bir renk şeması seçin. Ve sonra Launchaco'nun kütüphanesinden en fazla üç adet seçebileceğiniz ikon seçin.

 

Birkaç saniye sonra, Launchaco size farklı logolar gösterecektir. Yazı tiplerini, renk paletlerini ve simgeleri uygun gördüğü şekilde karıştıracak ve eşleştirecektir. Aşağı kaydırmaya devam edin; site daha fazla logo seçeneği oluşturmaya devam edecektir.

Birini seçtiyseniz, daha fazla düzenleme yapabilirsiniz. Uygun gördüğünüz renk, metin, simge veya düzeni değiştirin. İş ortaklarınıza göstermek için hızlı bir paylaşım seçeneği var ya da paketin tamamını zip dosyası olarak indirebilirsiniz.

Pakette simgeler, firmanızın adının yanında farklı konumlara yerleştirilmiş ikon seçenekleri ve tek renkli seçenekler de yer alıyor. Bir metin dosyası, kullanılan fontların yanı sıra simgenin tasarımcısını da gösterir, böylece daha fazla düzenleme yapabilir veya bir tasarımcıyla çalışabilirsiniz.

3. Canva (Web)

canva

Canva, birden fazla tasarım seçeneği sunan harika bir logo yapma uygulamasıdır. Yüzlerce önceden yapılmış logo şablonu içeren kullanıcı dostu bir sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir. Sektörünüzü seçebilir ve markanıza en uygun şablonu bulabilirsiniz. Canva, logonuzun tüm tasarım düzenini değiştirmenize olanak sağlarken, seçtiğiniz şablonu istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Örneğin, yazı tipi türünü ve boyutunu, rengini, aralığını, hizalamayı ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz.

Eğer isteğinize göre bir şablon bulamazsanız, Canva sıfırdan logolar yapmak için en iyi araçlardan biridir. Logo oluşturucu, kendi logonuzu oluşturmak için kullanabileceğiniz ızgaralar, şekiller, çerçeveler, çıkartmalar ve çizimler gibi birden çok yerleşik öğeyle birlikte gelir.

Logo oluşturucu uygulamasını kullanmak ve logonuzu PNG formatında indirmek ücretsizdir, ancak bazı özellikler (logoyu şeffaf arka planla indirmek gibi) ücretlidir.

4. Logo Foundry (iOS): Cep Telefonundan Ücretsiz Logo Tasarımı Yap

Cep telefonunuzdan bir logo oluşturmak istiyorsanız, Logo Foundry en iyi uygulamalardan biridir. Ücretsiz simgeler ve fontlardan oluşan büyük bir veritabanına sahiptir, düzenlemesi kolaydır ve herhangi bir filigran olmadan indirilebilir logolar sunar.

Uygulama, şekil veya metin ekleyeceğiniz bir ızgara düzeni sağlar ve ızgara, öğeleri kolayca hizalamanıza yardımcı olur. Çok çeşitli simgeler ve yazı tipleri, logo oluşturmak için sunulmuştur. Bu nedenle Google Fonts veya diğer ücretsiz kaynaklardan bir font seçmekten biraz farklı seçenekler göreceksiniz.

Her şekil veya metin kutusu opaklık, renk tonları, yansıtma vb. seçeneklerle istediğiniz kadar düzenlenebilir. Kaydedilmiş bir logo her zaman son ürün değildir, çünkü daha sonra PNG veya JPEG olarak indirdikten sonra bile değiştirebilirsiniz.

5. Logo Dust ve Free Minimal Logos (Web): Ücretsiz ve Açık Kaynak Logolar

Bir logo tasarlanmasını istediğinizde bu hizmet için bir ücret ödersiniz. Ancak logolarını ve simgelerini internette ücretsiz sunan bazı tasarımcılar var. İşletmeler bunları ticari amaçlarla kullanabilirler.

Logo Dust, hem kişisel hem de ticari projeler için, herkes tarafından kullanılan, sınırsız kez indirilebilen 47 adet ücretsiz logo havuzuna sahiptir. SVG vektör dosyası formatına sahip olursunuz, bu sayede logonun boyutunu kalite kaybı yaşamadan artırabilir ve renk gibi diğer unsurları kolayca değiştirebilirsiniz.

Matt Nunney'in Ücretsiz Minimal Logoları, minimalist tasarım standartlarına uyan logo koleksiyonuyla benzer bir sitedir. Bu logolar PowerPoint dosyaları biçiminde gelir ve bu da logoları metin ile düzenlemeyi kolaylaştırır. Ancak bunları kolayca bir resim düzenleyiciye kopyalayabilir ve SVG'ye veya diğer biçimlere dönüştürebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

En İyi Ücretsiz Logo Tasarımı Araçları

Şirketiniz veya web siteniz için bir logoya sahip olmak, günümüzde markanızın yaratılmasına yardımcı olduğu için çok talep görüyor. Kuruluşunuzun (sosyal veya t..

6. Logomak (Web)

Logomak, logo yapımı için bir rehberdir. Sizin için bir logo oluşturmaz, ancak ne yapmak istediğinizi temel alarak yazı tipi ve renk seçeneklerini daraltmanıza yardımcı olur.

Öncelikle, bulunduğunuz sektörü seçin ve iletmek istediğiniz mesajı en iyi tanımlayan üç etiketi seçin. Endüstriniz veya ana değeriniz listede yoksa, en yakın olanı seçin.

Seçimlerinize bağlı olarak, Logomak, logonuz için her bir renge dayalı çoklu renk şemaları ile birlikte üç ana renk seçecektir. Bir tasarımcı değilseniz, bu önemli bir bilgidir.

Benzer şekilde, Logomak, etiketlerinizi temel alarak yazı tipi seçenekleri sunacaktır. Neye benzeyeceğinin bir önizlemesini görmek için şirket adınızı yazıp yazı tiplerini indirebilirsiniz.

Logomak tarafından otomatik olarak oluşturulan birkaç logo indirebilirsiniz. Renk şemalarının ve yazı tiplerinin temel noktalarına sahip olduktan sonra, tasarım yazılımıyla bağlantı kurmayı ve kendi orijinal logonuzu oluşturmayı çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

7. Logo Rank (Web): AI, Logonuzun Ne Kadar İyi Göründüğünü Test Ediyor

Yani bir logo yaptınız, ya da tasarımcınız sizin için yaptı. Web üzerinde uygulama yapan ücretli logolardan biri olan Brandmark, bir milyondan fazla logo ile eğitilmiş bir AI (yapay zeka) sistemine dayanarak, bu logonun gerçekte ne kadar iyi olduğunu test etmek için ücretsiz bir araca sahip.

Logonuzu yükleyin ve Logo Rank üç ana parametreyi test edecek. Benzersizlik, kafanızı karıştırmak için bağlı olan mevcut birkaç logoya çok benzeyip benzememediğini test eder. Bir mesafeden kolayca tanınabiliyorsa okunabilirlik testleri. Renk / kontrast, insanların olumlu tepki gösterip göstermemesi gerektiğini test eder.

Üç testi birleştirerek, bu logoya bağlı kalmanız veya yenisini almanız gerekip gerekmediğini belirlemenize yardımcı olacak olan Logo Sıralaması'ndan genel bir puan alacaksınız. Stok simgelerine sahip logolar oluşturuyorsanız, bu araç özellikle tasarım becerilerinizi iki kez kontrol etmek için kullanışlıdır.

Squarespace Logo Maker

Squarespace Logo Maker, popüler Squarespace web sitesi oluşturucu tarafından sunulan ücretsiz logo tasarlama uygulamasıdır. Logo editörü, kullanışlı ızgara tabanlı bir arka plan ve önizleme işlevselliği ile birlikte gelir. İşletmenizin adını uygulamaya yazarak logonuzu tasarlamaya başlayın.

Logonuza benzersiz bir simge de ekleyebilirsiniz. Yerleşik arama işlevi sayesinde, arama çubuğuna doğru anahtar kelimeleri girerek uygun bir simgeyi hızla bulabilirsiniz.

Squarespace Logo Maker bu listedeki diğer araçların çoğu kadar özelleştirme seçenekleri ile birlikte gelmese de, logonuzun renklerini ve yazı tiplerini de değiştirebilirsiniz. Muhtemelen bu uygulamanın en büyük eksikliği sadece PNG formatında logonuzu indirebilirsiniz. Ancak, ücretsizdir.

İlginizi çekebilir

Logo Yapabileceğiniz En İyi 5 Program

Günümüz dünyasındaki en önemli tasarım trendlerinde birisi olarak logolar ön planda yer alıyor. Öyle ki artık yalnızca işletmeler ya da büyük markalar değil hem..

Microsoft Word ile bir Logo Tasarlayın

İyi bir logo oluşturmak için Adobe Illustrator gibi profesyonel bir yazılıma ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bu doğru değil. Logodan ne istediğinizi net bir şekilde biliyorsanız, yukarıdaki yönergeleri kullanabilir ve mevcut yazılımlarınızı kullanabilirsiniz.

Paint gibi basit bir resim editörü bile yapar, ancak Microsoft Word ile kolayca bir logo oluşturabilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!