İşletmeniz için Ücretsiz Bir Logo Oluşturmak için 5 Site

İşletmeniz için Ücretsiz Bir Logo Oluşturmak için 5 Site

Her işletmenin bir logoya ihtiyacı vardır. Ancak her işletme sahibi bunu yapabilecek tasarım becerilerine sahip değildir. Bir sanatçı olmasanız bile, bu sitelerde ücretsiz olarak bir dizi temel logo oluşturabilirsiniz.

Bu sitelerden bazıları, karıştırma ve eşleştirme öğeleri ile logo tasarım işinizi basit bir şekilde yapar. Diğerleri ise kendi tarzınızı oluşturmak için simgeler, yazı tipleri veya renkler bulmanıza yardımcı olacaktır. Burada herkes için bir şeyler var. Bu yazıdan sonra, Illustrator'da logo tasarlamayı bilen bir uzman olmanıza gerek kalmayacak.

1. Launchaco Logo Oluşturucu (Web)

Launchaco, en basit ücretsiz logo oluşturucusudur. Tasarım beceriniz yoksa ve başlamak için birkaç temel fikir edinmek istiyorsanız, denemek için en iyi web uygulaması budur.

İlk olarak, firmanızın adını yazın, Launchaco daha sonra çeşitli yazı tipleri sunar. Bunlardan birini seçin. Ardından, bir renk şeması seçin. Ve sonra Launchaco'nun kütüphanesinden en fazla üç adet seçebileceğiniz ikon seçin.

Birkaç saniye sonra, Launchaco size farklı logolar gösterecektir. Yazı tiplerini, renk paletlerini ve simgeleri uygun gördüğü şekilde karıştıracak ve eşleştirecektir. Aşağı kaydırmaya devam edin; site daha fazla logo seçeneği oluşturmaya devam edecektir. Neredeyse sonsuz.

Birini seçtiyseniz, daha fazla düzenleme yapabilirsiniz. Uygun gördüğünüz renk, metin, simge veya düzeni değiştirin. İş ortaklarınıza göstermek için hızlı bir paylaşım seçeneği var ya da paketin tamamını zip dosyası olarak indirebilirsiniz.

Pakette simgeler, firmanızın adının yanında farklı konumlara yerleştirilmiş ikon seçenekleri ve tek renkli seçenekler de yer alıyor. Bir metin dosyası, kullanılan fontların yanı sıra simgenin tasarımcısını da gösterir, böylece daha fazla düzenleme yapabilir veya bir tasarımcıyla çalışabilirsiniz.

2. Logo Foundry (Android | iOS): Cep Telefonları İçin Ücretsiz Logo Oluşturucu

Cep telefonunuzdan bir logo oluşturmak istiyorsanız, Logo Foundry uygulaması en iyi seçimdir. Ücretsiz simgeler ve fontlardan oluşan büyük bir havuza sahiptir, düzenlemesi kolaydır ve herhangi bir filigran olmadan indirilebilir logolar sunar.

Uygulama, şekil veya metin ekleyeceğiniz bir ızgara düzeni sağlar ve ızgara, öğeleri kolayca hizalamanıza yardımcı olur. Çok çeşitli simgeler ve yazı tipleri, logo oluşturmak için tasarlanmıştır, bu nedenle Google Fonts veya diğer ücretsiz kaynaklarda bir font seçmekten biraz farklı seçenekler göreceksiniz.

Her şekil veya metin kutusu opaklık, renk tonları, yansıtma vb. seçeneklerle istediğiniz kadar düzenlenebilir. Kaydedilmiş bir logo her zaman son ürün değildir, çünkü daha sonra PNG veya JPEG olarak indirdikten sonra bile değiştirebilirsiniz.

3. Logo Dust ve Free Minimal Logos (Web): Ücretsiz ve Açık Kaynak Logolar

İşiniz için bir logo tasarlamak istediğinizde bu hizmet için ücret ödersiniz. Ancak logolarını ve simgelerini internette ücretsiz sunan bazı tasarımcılar var. İşletmeler bunları ticari amaçlarla kullanabilirler.

Logo Dust, hem kişisel hem de ticari projeler için, herkes tarafından kullanılan, sınırsız kez indirilebilen 47 adet ücretsiz logo havuzuna sahiptir. SVG vektör dosyası formatına sahip olursunuz, bu sayede logonun boyutunu kalite kaybı yaşamadan artırabilir ve renk gibi diğer unsurları kolayca değiştirebilirsiniz.

Matt Nunney'in Ücretsiz Minimal Logoları, minimalist tasarım standartlarına uyan logo koleksiyonuyla benzer bir sitedir. Bu logolar PowerPoint dosyaları biçiminde gelir ve bu da logoları metin ile düzenlemeyi kolaylaştırır. Ancak bunları kolayca bir resim düzenleyiciye kopyalayabilir ve SVG'ye veya diğer biçimlere dönüştürebilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Logo Tasarımı Araçları
İlginizi Çekebilir

En İyi Ücretsiz Logo Tasarımı Araçları

4. Logomak (Web)

Logomak, logo yapımı için bir rehberdir. Sizin için bir logo oluşturmaz, ancak ne yapmak istediğinizi temel alarak yazı tipi ve renk seçeneklerini daraltmanıza yardımcı olur.

Öncelikle, bulunduğunuz sektörü seçin ve iletmek istediğiniz mesajı en iyi tanımlayan üç etiketi seçin. Endüstriniz veya ana değeriniz listede yoksa, en yakın olanı seçin.

Seçimlerinize bağlı olarak, Logomak, logonuz için her bir renge dayalı çoklu renk şemaları ile birlikte üç ana renk seçecektir. Bir tasarımcı değilseniz, bu önemli bir bilgidir.

Benzer şekilde, Logomak, etiketlerinizi temel alarak yazı tipi seçenekleri sunacaktır. Neye benzeyeceğinin bir önizlemesini görmek için şirket adınızı yazıp yazı tiplerini indirebilirsiniz.

Logomak tarafından otomatik olarak oluşturulan birkaç logo indirebilirsiniz. Renk şemalarının ve yazı tiplerinin temel noktalarına sahip olduktan sonra, tasarım yazılımıyla bağlantı kurmayı ve kendi orijinal logonuzu oluşturmayı çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

5. Logo Rank (Web): AI, Logonuzun Ne Kadar İyi Göründüğünü Test Ediyor

Yapay zeka, Logonuzun Ne Kadar İyi Göründüğünü Test Ediyor

Yani bir logo yaptınız, ya da tasarımcınız sizin için yaptı. Web üzerinde uygulama yapan ücretli logolardan biri olan Brandmark, bir milyondan fazla logo ile eğitilmiş bir AI (yapay zeka) sistemine dayanarak, bu logonun gerçekte ne kadar iyi olduğunu test etmek için ücretsiz bir araca sahip.

Logonuzu yükleyin ve Logo Rank üç ana parametreyi test edecek. Benzersizlik, kafanızı karıştırmak için bağlı olan mevcut birkaç logoya çok benzeyip benzememediğini test eder. Bir mesafeden kolayca tanınabiliyorsa okunabilirlik testleri. Renk / kontrast, insanların olumlu tepki gösterip göstermemesi gerektiğini test eder.

Üç testi birleştirerek, bu logoya bağlı kalmanız veya yenisini almanız gerekip gerekmediğini belirlemenize yardımcı olacak olan Logo Sıralaması'ndan genel bir puan alacaksınız. Stok simgelerine sahip logolar oluşturuyorsanız, bu araç özellikle tasarım becerilerinizi iki kez kontrol etmek için kullanışlıdır.

Logo Yapabileceğiniz En İyi 5 Program
İlginizi Çekebilir

Logo Yapabileceğiniz En İyi 5 Program

Microsoft Word ile bir Logo Tasarlayın
İyi bir logo oluşturmak için Adobe Illustrator gibi profesyonel bir yazılıma ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bu doğru değil. Logodan ne istediğinizi net bir şekilde biliyorsanız, yukarıdaki yönergeleri kullanabilir ve mevcut yazılımlarınızı kullanabilirsiniz.

Paint gibi basit bir resim editörü bile yapar, ancak Microsoft Word ile kolayca bir logo oluşturabilirsiniz.

Kaynak : https://www.makeuseof.com/tag/free-sites-create-automatically-generate-logo-business/

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile