En iyi ücretsiz MMORPG Oyunları

En iyi ücretsiz MMORPG Oyunları
Image from YouTube

Burada, oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz MMORPG oyunları bulunmaktadır. MMORPG, çok sayıda oyuncunun bilgisayarlarından veya oyun konsollarından internete bağlanarak birlikte oynadığı, oyun esnasında çeşitli karakterlere büründüğü devasa video oyunu türüdür.

1. Defiance 2050

Defiance 2050'de arkadaşlarınıza katılın ve benzeri olmayan devasa bir çevrimiçi nişancı oyununda bir Ark Avcısı olun. Tamamen özelleştirilebilir silahlar ve sınıflar arasından seçim yapın, benzersiz bir fütüristik dünyayı keşfedin ve destansı hızlı tempolu üçüncü şahıs nişancı savaşına katılın.

  • Bir bilim kurgu öyküsünde bir Ark Avcısı olarak şöhret ve servet peşinde olun
  • Devasa bir dünyada üçüncü şahıs avcı mücadelesinde savaşın
  • Uzaylı ırklarına karşı yüzlerce diğer oyuncuyla birlikte savaşın
  • Binlerce eşsiz sınıf, silah ve geliştirme kullanarak kusursuz bir Ark Avcısı oluşturun
  • En fazla 4 kişiden oluşan ekiplere katılın ve mücadele edin

2. Guild Wars 2

Guild Wars 2, tüm zamanların en beğenilen çok oyunculu oyunlarından biridir. Guild Wars 2, World of Warcraft'tan daha iyi ve aylık bir ücret ödemeden daha iyi bir oyun deneyimi sunuyor.

Oyuncuları zorlu baskın ortamlarda birlikte çalışmaya zorlayan derinlik ve zorluklardan yoksun olsa da, Guild Wars 2'deki sistem oyuncuları takım kurmaya teşvik eder.

Oyun içi mücevher mağazası ayrıca geliştirici ArenaNet'in oyundan para kazanmaya devam etmesine ve yeni içerik oluşturmasına izin verirken aynı zamanda yeni oyuncuların ücretsiz olarak geçmesine izin veriyor. Özel sezonluk etkinlikler ve diğer içerik güncellemeleri, oyunun başlamasından birkaç yıl sonra yeni bağlar, hikaye etkinlikleri, zorluklar ve silahlar gibi ek içerikler de ekledi.

3. Rift

Telara'nın büyülü dünyasına girin ve benzeri görülmemiş bir sınıf sistemi ve dinamik, açık dünya savaşlarını büyük bir ölçekte yaşayın. Arkadaşınızın yanında savaşın, efsanelerin ruhlarını ele geçirin ve kahramanca görevinizi yerine getirin.

Oyun 2011 yılında piyasaya sürüldüğünde, çarpıcı ortamlar, mükemmel hazırlanmış karakter modelleri ve benzer oyunların en iyi yönlerinden bazıları ile en istikrarlı ve geniş MMO'lardan biriydi. Hikaye ilerledikçe oyun daha ilginç hale gelir ve oyunun genişleyen ortamlarına bir şeytani varlık açığa çıkaran düzensiz, boyutsal riftleri kapatmaya başlarsınız.

Rift'in en iyi özelliği esnek ve sürükleyici bir sınıf sistemidir. Oyuncular, iki karşıt gruptan birini (Guardians veya Defiant) ve ardından altı yarıştan birini son olarak büyücü, haydut, din adamı veya savaşçı gibi standart bir arketip seçerek oyuna başlar. Ek olarak, oyuncular alt sınıflar gibi işlev gören ve aynı zamanda ayrıntılı bir yetenek ağacı kullanarak karakterlerini geliştiren üç ruhu ele geçirirler. Bu kişiselleştirme seviyesi oyunun stratejisine katkıda bulunur ve eşlik eden zindanları çok daha dinamik ve ilgi çekici hale getirir. Öğrenme eğrisi seviye 50'den sonra bile diktir, ancak özgünlük bu yüzdendir.

4. Star Wars: The Old Republic

Görseller oldukça iyi ve kullanıcılar grafik ayarlarını çok çeşitli oyun platformlarına uyacak şekilde kolayca özelleştirebilirler. Oyun mekaniği, gerçek zamanlı, kısayol tuşu tabanlı dövüşe dayanır ve raylar üzerinde uzay savaşı ve PvP savaş bölgeleri şeklinde ek varyasyonlar sunar.

Çevrimiçi olmasına rağmen, Star Wars: The Old Republic keyifli bir solo deneyimdir. Oyuncular, Republic ya da Empire olmak üzere iki fraksiyondan birini seçiyor ve gücün her iki tarafına özgü dört ayrı karakter sınıfından birini seçiyorlar. Republic seçerseniz, kaçakçı, asker, Jedi Knight ve Jedi Consular'ına erişiminiz olurken, Empire seçerseniz bir ödül avcısı, Sith savaşçısı, Empire ajanı ve Sith Engizisyon Mahkemesi olmak için seçenekler sunar. Hikaye odaklı SWTOR, Star Wars evrenindeki en ödüllendirici ve zorlu oyunlardan birini sunar.

SWTOR beş yıldan fazla bir süredir piyasada olmasına rağmen BioWare yeni içerikler eklemeye devam ediyor. Onslaught adlı bir genişleme 2019'da yayınlandı ve Galactic Republic gibi yeni bir hikaye eklendi.

5. TERA

TERA, hızlı aksiyon savaşına sahip çarpıcı bir fantezi MMO oyunudur; geniş, muhteşem bir dünya; ve son derece özelleştirilebilir karakterler. En iyisi, TERA oynamak için ücretsizdir.

TERA'da, yoğun ve ödüllendirici bir taktik savaş deneyimi için saldırılarınızı hedefler, atlar ve zamanlarsınız. TERA'nın geniş içeriği, karakter oluşturmadan seviye 65 ve ötesine kadar tamamen ücretsizdir.

TERA, her kahramanın kendine özgü bir görünüm gerektirdiğini anlar, böylece oyuncular yedi farklı ırk, on karakter sınıfı ve sayısız yüz ve saç stili arasından seçim yapabilir. Daha da fazla çeşitlilik eklemek için, oyuncular zırhlarını geniş bir renk yelpazesiyle boyayabilir, egzotik aksesuarlar ekleyebilir veya zırhlarını tamamen tam vücut kostümleriyle kaplayabilirler.

Tehlikeli zindanlarda ve açık dünya avcılık bölgelerinde Big-Ass Canavarlarını indirmek için arkadaşlarınızla takım kurun veya PvP becerilerinizi TERA'nın sunduğu birçok savaş alanından birinde diğer oyunculara karşı test edin.

Yedi karakter yarışı ve on oynanabilir sınıfla, karakterinizi bireysel oyun tarzınıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Kurak çöller, buzlu tundralar, bunaltıcı ormanlar ve çok daha fazlası gibi çeşitli ortamlarda sayısız canavar türüyle savaşarak tarih ve yetenek bakımından zengin bir oyun dünyasında binlerce göreve başlayacaksınız.

Oyun kumandaları için yeniden tasarlanan ve optimize edilen bir arayüze sahip TERA, oturma odası koltuğunuzun rahatlığında etkileyici bir MMO deneyimi sunuyor!

İlginizi
çekebilir
Bilgisayarda Oynanabilecek En İyi Strateji Oyunları

6. Lord of the Rings Online

Oyun, 2007'deki ilk çıkışından bu yana önemli değişiklikler geçirdi, ancak çekirdek mekaniği ve oynanış aşağı yukarı aynı kaldı. En son genişleme, Minas Morgul, 2019'un sonlarında geldi ve yeni bir yarış ekledi.

Hikaye hala epik, oyuncuları hem kitaplardan hem de filmlerden tanınabilir figürlerle dolu tanıdık alanlardan geçiriyor. Karakter ilerlemesi ve PvP savaşı sınırlıdır, ancak esasen Sauron'un kölelerinden birinin rolünü oynamanıza izin veren eylemler ve Monster Play gibi ek öğeler, oyunun görünüşte basit yaklaşımına daha fazla derinlik katar.

7. Neverwinter

Başlangıçta PC için 2013'te piyasaya sürülen, ancak Xbox One ve PS4'te de mevcut olan oyun, sağlam PvE ve PvP deneyimlerine sahiptir.

Oyunun performansı, bir konsolda veya düşük kaliteli bir PC'de yüksek seviyeli bölgelerdeyken zorlanabilir. Oyun, mükemmel büyü efektleri ve ses tasarımı ile kendinizi oyuna kaptırmanızı yada çıkmanızı sağlayacak fantastik oyunların iki önemsiz yönünü içeriyor.

İletişim kanallarının eksikliği ve inanılmaz derecede pahalı bir oyun içi mağazası, bu oyunun bazı zayıf yönleri gibi görünüyor. Yine de bu zayıf yönlere rağmen, Neverwinter, listemizdeki MMO'ların çoğuna göre farklı bir his sağlayan hızlı tempolu bir oyundur.

8. Dungeons and Dragons Online

Çoğumuz için, Dungeons and Dragons her zaman dışlanmış olma korkusuyla kendimize sakladığımız bir oyun olmuştur. Bununla birlikte, DDO, doğrudan çerçeveye entegre edilmiş kapsamlı özelleştirmelere sahip bir oyundur. Listemizdeki diğer oyunlardan daha fazla sınıfa sahip olan karakter oluşturma araçları, oyuncuların karakterinizin beceri setlerinin yönlerini zahmetsizce birleştirebileceği dinamik bir çoklu sınıf sistemi ile deneyim yapmasına izin verir.

2006'da başlatılan DDO, özellikle görsel açıdan daha yeni, sık güncellenen oyunlara göre geride kalıyor. Oyun Tera gibi daha yeni MMO'ların çokgen derinliğini ve canlı ayrıntılarını barındırmıyor. Bununla birlikte, Stormreach'in hiç bitmeyen savunması etrafında dönen hikaye oyunu cazip hale getiriyor.

9. Aion Online

Oyuncular, her biri 10. seviyeye ulaştığınızda ikiye bölünmüş altı ayrı sınıfa sahip olan Asmodyalıları veya parlak Elyos'u seçerek başlar ve daha sonra Atreia'nın çarpıcı ortamlarına itilir.

Aion'un gerçek çağrısı hem PvE hem de PvP bileşenlerini dengeleme yeteneğinde yatar. Savaş, hızlı, tempolu ve duyarlı, zincir saldırılarına dayanıyor ve türe özgü benzersiz uçuş mekaniğini içeriyor.

Çoğu bölge uçuşa yasak bölge olarak tanımlansa da, oyuncular bölgeler içinde herhangi bir yüksek atlama noktasından kayabilirler. Aion, kanatlarınızı kazanmak için biraz zaman gerekse bile, hemen keyif alabileceğiniz, güzel bir oyundur. Ek mevsimsel olaylar ve hikayeler size daha büyük içerik güncellemeleri arasında bile geri dönmek için bir neden verir.

Sadece kendi ekipmanınızı yapmak veya evcil hayvan toplamak isteseniz bile, Aion Online'da zaman geçirmek için iyi bir neden bulacaksınız.

10. DC Universe Online

DC Universe Online, 2011'de piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra ücretli aboneliğini bıraktı, ancak oyun hala “premium” bir oyunda olduğu gibi aksiyon dolu MMO eğlencesi sunuyor. DC Evrendeki kurgusal süper kahramanlara ve kötü adamlara dayanarak, oyuncular ya sıfırdan bir karakter yaratarak ya da Süpermen, Batman ve benzeri ünlü DC karakterlerden esinlenerek başlar. Oyunun geri kalanı Metropolis ve Gotham City'ye dağılmış basmakalıp öldürme toplama görevleri ve standart RPG benzeri bir tarzda ortaya çıkıyor.

Uzun süreli oyuncular, oyundan çıkıp seviye sınırına ulaştıktan sonra düzenli olarak geniş günlük görevler ve ek oyunsonu içeriği akışı bekleyebilirler. Görevleri tamamladığınızda ödüller kazanır ve kahramanınızı özelleştirmek için tonlarca farklı öğe alınırsınız.

DC Universe Online şu anda PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC'de mevcuttur.

İlginizi
çekebilir
En İyi 7 Online FPS Tarayıcı Oyunu

11. Runescape

Bir oyunun 200 milyondan fazla oyuncuya sahip olması durumunda türünün en iyisi olmadığını iddia etmek zor. Runescape, 2001'deki ilk çıkışından bu yana bir dizi tasarım ve oyun revizyonu gerçekleştirdi.

Tarayıcı tabanlı MMORPG'nin en son sürümü, oyunun önceki yorumlarından çok farklı değil. Runescape, MMORPG'yi basit ve tanıdık bir şekilde ele alıyor. Görev ve savaş basittir ve tipik olarak bir düşmanı öldürme ve ganimetini toplamayı gerektirir. Bu içeriğin çoğu ücretli bir aboneliğin arkasında gizli kalıyor, ancak ücretsiz içerik bile ilgi çekici ve eğlenceli.

12. MapleStory

MapleStory 2, 3D perspektifine geçerek kelimenin tam anlamıyla yeni bir keşif boyutu açıyor. Maceranız ilerledikçe seçebileceğiniz çok sayıda sınıf ve öğeyle, dünyanızı ve karakterinizi formda gördüğünüz gibi özelleştirebilirsiniz.

MapleStory 2, okçu ve şövalye gibi klasik rol oynayan tropiklere sahiptir, aynı zamanda sihir ve yakın dövüş savaşını harmanlayan bir karakter sınıfı olan “Runeblade” de vardır. Ayrıca son derece güçlü saldırılar oluşturmak için içsel öfkeyi kullanan “Berserker” ve lazerle donatılmış bir uydu tarafından desteklenen top kullanan “Heavy Gunner” da var.

Arkadaşınızla bir patronu yenmek için kahramanınızı tehlikeli bir zindana götürmekle ilgilenmiyorsanız, her zaman kendi evinizi oluşturabilir, sıfırdan tasarlayabilir, müzik besteleyebilir veya hatta diğer oyuncularla özel mini oyunlar oynayabilirsiniz. Başlamak sadece birkaç dakikanızı alır.

13. Secret World Legends

Funcom'un Secret World Legends oyunu, 2012'de çıkan The Secret World'ün 2017 güncellemesidir. Konumlar Londra, New York ve Seul gibi gerçek dünyadaki yerleri temel alır. H.P. gibi yazarların eserlerinden esinlenen doğaüstü varlıklar Lovecraft dünyanın her yerinde tezahür etti ve modern dünyayı bu hayali kötülüklere karşı savunmak size kalmış.

Uğursuz canavarlar ve tanıdık yerliler Secret World Legends oyununu geleneksel MMORPG oyunlarından uzaklaştırır. Bunun yerine, görevler daha çok bulmaca ve bilmeceler gibidir.

14. ArcheAge Unchained

Yeni ArcheAge: Unchained, orijinal ArcheAge'ın bütün ve çeşitli dünyasını herkes için kullanılabilir hale getiriyor.
Güçlü premium içerik olmadan, oyun her oyuncu tarzı için eşit bir oyun alanı sunar. Güç ve ilerleme sadece kendi isteklerinizle sınırlıdır.

ArcheAge: Unchained yeni bir sistem olan ArchePasses'e sahiptir. Oyuncular her 3 aylık sezonda Combat, Vocation veya Equipment gibi ana oyun stilleri için ayarlanmış 3 farklı pasa erişebilecek. Bu geçişlerin her birinin tamamlanması için yaklaşık 1 ay gerekir.

Her geçiş, paylaşılan bir ilerleme ile iki parçaya bölünecektir. Geçişlerinizi yükseltmek ve bir sonraki katmanın ödüllerini açmak için görevleri tamamlamanız gerekecektir.

Ogznet.com