Ücretsiz Online Dosya Dönüştürücü

Ücretsiz Online Dosya Dönüştürücü

/ / Okuma süresi: 5 dk, 12 sn / Yorum (0)
A A A

Ücretsiz video dönüştürücüler, ses dönüştürücüler, görüntü dönüştürücüler ve daha fazlası burada. Üstelik bilgisayarınıza program yüklemeden online olarak bu dönüşümleri yapabilirsiniz.

Bazen, bilgisayarınızdaki herhangi bir programın desteklemediği bir dosya biçimini bulursunuz. Bu olduğunda genellikle iki seçeneğiniz vardır.

Dosyayı açan programı satın alabilir veya dosyayı bilgisayarınızdaki bazı programların desteklediği bir biçime dönüştürmek için ücretsiz dosya dönüştürme yazılımı kullanabilirsiniz. Yada online bir web sitesinden yaralanarak dosya dönüşümü yapabilirsiniz.

Online ve ücretsiz video dönüştürücü (MP4 ve AVI gibi), ses dönüştürücü (MP3, WAV, vb.), resim dönüştürücü(ör. PSD ve PNG) ve belge dönüştürücü (PDF, DOCX, vb.) bağlantısı aşağıda verilmektedir:

1. Ücretsiz Video Dönüştürücü

Free Video Converters

Video dönüştürme yazılımı bir tür video dosyasını başka bir video dosyasına dönüştürür. Çoğu video dönüştürücü, 3GP, AVI, DivX, F4V, FLV, V4V, MKV, MOV, MP4, MPG, SWF, WMV ve daha pek çok popüler formatları destekler. Birçok video dönüştürücü ayrıca, DVD ve BD filmlerini MP4, FLV, AVI, vb. gibi çeşitli diğer video formatlarına dönüştürebilir. Bu çıktı formatlarından bazıları, mobil cihazlarda kullanım için idealdir.

2. Ücretsiz Ses Dönüştürücü

ses dönüştür

Ses dönüştürücü yazılım bir tür ses dosyasını diğerine çevirir. Çoğu ses dönüştürücü program, FLAC, OGG, M4A, MP3, WAV, WMA ve daha pek çok popüler müzik formatını destekler. Bazı ses dönüştürücüleri ayrıca, ses dosyalarını video dosyalarından ayıklayabilir.

Aşağıdaki web site programa gerek kalmaksızın tamamen ücretsiz ses dönüştürücüsü sağlar.

3. Ücretsiz Resim Dönüştürücü

resim dönüştür

Görüntü dönüştürücü yazılım bir tür fotoğraf veya grafik dosyasını diğerine çevirir. En iyi görüntü dönüştürücüleri, yüzlerce ortak ve nadir resim formatını destekler ancak hemen hemen hepsi BMP, EMF, GIF, ICO, JPG, PCX, PDF, PNG, PSD, RAW, TIF, WMF ve diğerlerini dönüştürebilir. Birçok görüntü dönüştürücü aynı zamanda birden fazla dosyayı belirli bir biçimde tek seferde dönüştürmenize olanak tanıyan toplu işlem özelliğine sahiptir.

Mevcut en iyi görüntü dönüştürücülerinden bazıları tamamen ücretsiz ve bazıları bile tamamen çevrimiçi çalışıyor, dolayısıyla bir şey indirmenize gerek yok. Aşağıdaki sitede online olarak resim dönüştürmenizi sağlar.

4. Ücretsiz Belge Dönüştürücü

belge dönüştür

Belge dönüştürücü yazılım, word, excel, veritabanı, sunum vb. gibi bir tür belge dosyasını benzer bir başka türden birine dönüştürür. Çoğu belge dönüştürücü DOC, DOCX, PDF, PPT, PPTX, TIF, TXT, WKS, XLS, XLSX gibi yaygın formatları ve çok daha fazlasını destekler.

Bazı ücretsiz belge dönüştürücüler, daha önce yapamadığınız bilgileri düzenlemenize olanak tanıyan metin formatlı resim formatlarını gerçek metin tabanlı dosyalara bile dönüştürebilir. Buna optik karakter tanıma (OCR) adı verilir.

Bunlardan herhangi birini yapmak için kesinlikle belgeleri dönüştürebilecek bir program satın almayın. Online web site bunların çoğunu yapabilirsiniz.

5. Çeşitli Dosya Biçimleri Dönüştürücü

dönüştür

Açıkçası, tüm dosyalar video, ses, görüntü veya belge tabanlı değildir. Bu sitede ücretsiz disk görüntü dönüştürücüleri (ISO, IMG, vb.), Ücretsiz yazı tipi dönüştürücüler (TTF, OTF, DFONT, vb.), Ücretsiz sıkıştırılmış dosya dönüştürücüleri (ZIP, RAR, 7Z, CAB, vb.) Ve daha fazlası da var.

Yukarıda bahsettiğim tüm dönüştürme işlemlerini yapabilceğiniz bir web sitesi var. Üstelik ücretsiz ve sınırsız. İşte adresi, tıklayın ve dönüştürmeye başlayın;

http://www.online-convert.com/

Sizinde bildiğiniz online dönüştürme siteleri varsa lütfen yorumlardan bizimle paylaşın.

 

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1332 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Ücretsiz Online Dosya Dönüştürücü konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Ücretsiz Online Dosya Dönüştürücü ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz Online Dosya Dönüştürücü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.