Ücretsiz Oynanabilen Açık Kaynak Koda Sahip 6 Tek Kişilik Oyun
Ücretsiz Oynanabilen Açık Kaynak Koda Sahip 6 Tek Kişilik Oyun

Ücretsiz Oynanabilen Açık Kaynak Koda Sahip 6 Tek Kişilik Oyun

Açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir şekilde oyanayabileceğiniz 6 adet tek kişilik oyun bu yazıda. Açık kaynak kodlu oyunlardan, sizlere 6 oyun önerisi sunacağız. Kodlama bilginiz varsa bu oyunların kodlarını karıştırarak kendi oyunlarınızı da yapabilirsiniz.

Dünyada çok miktarda açık kaynaklı yazılım var. Aynı şekilde, bir ton oyun da var. Ancak açık kaynak oyun olur mu? İnteraktif eğlence geliştirme söz konusu olduğunda, insanlar kodlarını paylaşmak istemeyecek kadar bencil görünmüyor.

Web'de dolaşan açık kaynaklı oyunların olmadığını söylemek yanlış değil. Pek azını bulacaksınız. Ancak bir dezavantaj var: Birçoğu açıkça çok oyunculu düşünceyle tasarlandı.

Bununla birlikte, çok oyunculu PC oyunları herkes için iyi değildir. Şahsen tek oyunculu oyunları tercih ediyorum. Tek kişilik oyunlarda, yalnız oynasanız bile saatlerce eğlenmenizi sağlayan birkaç iyi açık kaynak kodlu oyun bulunmaktadır. Artı, bunları ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Aşağıdaki oyunlardan her birinin Linux'a yüklenmesi kolaydır, ancak Windows ve MacOS içinde sürümleri mevcuttur.

1. Endless Sky

Endless Sky, Escape Velocity'den esinlenilerek yapılmış bir oyundur. Seçtiğiniz bir banka ipoteğini kullanarak satın aldığınız ucuz bir gemide pilot olarak başlıyorsunuz oyuna.

Ardından, yük nakletmek, insanları galakside taşımak, korsanlarla savaşmak veya kendinizi bir korsan haline getirmek yoluyla borcunuzu ödersiniz.

Sonunda geminizi değiştirip filonuzun büyüklüğünü artırırsınız. Her biri kendi karakterine sahip birçok keşfedilecek gezegenler ve uyduları var.

Geminizi yere indirdikten sonra bir iç savaş patlak verir. Bir taraf seçebilir veya karmaşadan tamamen uzak durabilirsiniz. Yapacağınız şey size kalmış.

Oyunda temel olarak 200'den fazla yıldız sistemi ve 50'den fazla gemi satın alınıyor, bu nedenle görmek ve yapmak için çok şey var.
Oyuncular aynı zamanda daha geniş Endless Sky topluluğu ile paylaşmak için gemi ve misyonlar geliştirebilirler.

İndirin: Windows, MacOS ve Linux

2. The Battle for Wesnoth

Wesnoth Savaşı, Fire Emblem ve Final Fantasy Tactics serisine benzer, sıra tabanlı strateji oyunudur. Bir erkek ya da kadın kahramanı seçerek ve bir dizi savaşın anlatıldığı bir serüvene başlayacaksınız.

Birimler deneyim kazandıkça, farklı askeri tipleri bulurlar. Bu, savaş gücünün yapısında bol miktarda seçenek ve çeşitlilik sunar.

The Battle for Wesnoth son derece iddialı bir isim bu oyun için. Oyunda harika animasyonlar bulamayacak olsanız da, hikaye stillileri, karakter portreleri ve genel sanat tasarımı, bunun ticari bir unvan olarak geçmesi için yeterince iyidir (eskiye kıyasla).

Oyun, çok sayıda tek kişilik bölüm içeriyor ve kendi bölümlerinizi oluşturmanıza veya başkalarını eklemenize izin verir. Wesnoth'un çok oyunculu bir bileşeni olsa da, daha önce hiç oynamadım; tek oyunculu içerik yeterlidir bence. Her iki durumda da, ister tek oyunculu isterse de çok oyunculu olsun, The Battle for Wesnoth var olan en iyi açık kaynak oyunlarından biridir.

İndirin: Windows, macOS ve Linux

3. FreedroidRPG

FreedroidRPG, şahsen oynamadığım listedeki tek oyundur, ancak beğenecek çok şey var. Tux olarak oynadığınız bir Diablo klon düşünün. Yakın dövüş ve menzil silahlarıyla savaşıyorsunuz ve kullanmanız için 50'den fazla öğe var. Geliştiriciler, oyunun on saatlik tek oyunculu içerik sunduğunu iddia ediyor.
Multiplayer Diablo serisinin en büyük özelliğidir, ancak oyunu tek başına oynamak daha eğlencelidir. Böylece, FreedroidRPG yalnızca tek oyuncuya odaklanır. Oyunculara hikayeyi hangi yöne çekmek istediklerini seçme özgürlüğü de veriliyor. Bu sadece "bedava" bir oyun için mantıklıdır, ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir işletim sisteminin maskotu üzerine kurulmuştur.

İndirin: Windows, macOS ve Linux

4. AstroMenance

AstroMenace iyi eski moda bir üstten-aşağı ateş etme oyunu. Gemiyi yaklaşan dövüşçülerin ateşinden koruyun ve ateş edin. Daha sonra, farklı türde veya daha gelişmiş silahlar için ateş gücünüzü değiştirebilirsiniz. Alternatif olarak, daha büyük veya daha hızlı bir model için tüm geminizi değiştirebilirsiniz.

Oyun 2D iken, görseller 3D'dir. Kötü değil, bir PlayStation oyunu değil ama olumlu tarafı, güçlü bir oyun donanımına ihtiyacınız olmadığı anlamına geliyor.

İndirin: Windows, MacOS ve Linux

5. SuperTuxKart

SuperTuxKart aslında iyi bir tek kişilik oyun özelliğine sahip. Hikaye modu, ses kesintileri ile tamamlanmış bir 3D animasyon ile açılıyor. Elbette, bu tür animasyonlar PlayStation çağından bu yana oyunlarda yaygınlaştı ancak açık kaynak başlıklarında nadir bulunan bir özellik.
SuperTuxKart, birçok önde gelen açık kaynak projesini temsil eden çeşitli maskot özellikli. Linux'un Tux'u, GIMP'nin Wilbur'u, Krita's Kiki, Xfce'nin Xue'si ve diğerleri gibi yarışabilirsiniz.

Buradaki başarı, çoklu oyunculu yarışlarda kullanabileceğiniz parçaların kilidini açar.

İndirin: Windows, macOS, Linux

6. Neverball

Neverball ilhamını Super Monkey Ball ekolünden alır. Oyun, yüzün üzerinde zorluktan oluşur ve her biri bir madeni para toplaya bir topun bir hedefe taşınmasını gerektirir. Etabı tamamlamak için bazen belirli sayıda madalyonun olması gerekir.

Topu oynamak yerine çevreyi kontrol edersiniz. Farenizi nasıl hareket ettiriseniz zemin açısını ve topun içeri girdiği yönü belirlersiniz.

Oyun basit bir konseptin ne kadar eğlenceli olabileceğini gösterir.

İndirin: Windows, MacOS ve Linux

Açık Kaynaklı Tek Kişilik Oyunları Seviyor musunuz?
Bu sitelerde çok daha fazla sayıda tek kişilik açık kaynak oyun bulacaksınız. FreeCiv (Civilization) ve FreeCol (Colonization) gibi.

Valyria Tear, umut veren bir esin kaynağı Japon rol yapma oyunu, ancak içerik şu an için kısa.

Frozen Bubble ve onlarca büyük bulmaca oyununu da unutmayın. Tüm bu listeyi tek başına doldurabilen bir tür.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 205 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Bültenimize katılın ve bizi takip ederek yeni yazılardan haberdar olun!

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

İstanbul Firma, İlan, Gezi Rehberi ve Haberleri instagram takipçi satın alreklamreklam
Daily ShikakuDaily BridgesDiscover PetraSlide and Roll
Internet Download Manager

Internet Download Manager

25 May 2018 / İnternet
Microsoft Silverlight

Microsoft Silverlight

25 May 2018 / İnternet
Photo Slide Show

Photo Slide Show

23 May 2018 / Multimedya
Folder Lock

Folder Lock

20 May 2018 / Güvenlik
Internet Download Manager

Internet Download Manager

25 May 2018 / İnternet
Microsoft Silverlight

Microsoft Silverlight

25 May 2018 / İnternet
Photo Slide Show

Photo Slide Show

23 May 2018 / Multimedya
Folder Lock

Folder Lock

20 May 2018 / Güvenlik
Emsisoft Anti-Malware

Emsisoft Anti-Malware

19 May 2018 / Güvenlik