Ücretsiz PHP Hotel Rezervasyon Scripti

Ücretsiz PHP Hotel Rezervasyon Scripti

/ / Okuma süresi: 5 dk, 53 sn

Otel, araç kiralama şirketleri ve diğer pek çok işletme, sitelerine eklenen rezervasyon işlevlerine ihtiyaç duyar - aşağıda indirebileceğiniz ücretsiz rezervasyon scripti ile, bu tür rezervasyon işlevlerini hızlı bir şekilde ekleyebilir veya basit bir bağımsız rezervasyon sitesi oluşturabilirsiniz.

Otel Rezervasyon scripti PHP dilindede yazılmıştır ve herhangi bir MySQL veritabanı kullanmamaktadır. Bilgi, XML dosyalarında kaydedilir. Ayrıca rezervasyon, farklı oda tipleri, site ayarları ve diğer ayarları yönetmek için kullanıcı dostu bir yönetim paneli ile birlikte geliyor.

Ayrıca, kurulumu çok kolaydır - veritabanı kullanılmadığı için, sadece (aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz) dosyalarını, yüklemek istediğiniz web sitenize veya klasörünüze kopyalamak yeterlidir.

PHP Otel Rezervasyonu, kişisel veya ticari web sitelerinizde ve projelerinizde kullanabileceğiniz tamamen ücretsiz bir scriptir.

PHP Hotel Rezervasyon Scripti Özellikleri

Rezervasyon formu ve arama sonuçları sayfası ana sayfada bulunur. Anasayfa, kullanıcıların misafir sayısını, check-in ve check-out tarihlerini ve ardından arama sonuçlarını seçmesini sağlayan bir rezervasyon formu gösterir. Seçilen tarihler için müsait oda listesi görüntülenir. Kullanıcılar tercih ettikleri odayı seçebilir ve rezervasyon detaylarını doldurarak rezervasyonu tamamlayabilirler.

Rezervasyonları, odaları ve ayarları yönetmek için yönetim paneli

Script ile gelen yönetim paneli, yöneticinin yeni rezervasyonları görmesini ve yönetmesini sağlar.
Onları onaylayın veya reddedin, oda tiplerini yönetin, yeni odalar ekleyin veya mevcut olanları ve diğerlerini yönetin.
Ayrıca, web sitesi saat dilimi, sitede görüntülenen para birimi, tarih biçimi, yönetici e-postası vb. gibi farklı ayarların yönetilmesine de izin verir.

Kolay ve veritabansız kurulum

PHP Otel Rezervasyonunun kurulması, dosyalarının üzerinde kurulu olmasını istediğiniz klasöre veya web sitesine kopyalamak kadar kolaydır. Ne bir web yükleyiciyi çalıştırmak ne de herhangi bir veritabanını oluşturmak gerekli değildir - bilgi XML dosyalarında saklanır ve MySQL veya başka bir veritabanı kullanılmaz.

Farklı projelere çeviri yapmak ve uyarlamak kolaydır

PHP Otel Rezervasyonu tercüme etmek kolaydır. Ana siteye ve herhangi bir dile çevrilebilen yönetici paneline ait kelimeleri ve mesajları içeren bir dil (metin) dosyası kullanıyor.

Farklı kelimeler ve metinler kolaylıkla değiştirilebildiğinden, bu da farklı proje türlerine uyum sağlamayı mümkün kılar. Örneğin Odalar kelimesi Arabalar olarak değiştirilebilir ve bunun yerine bir araba rezervasyon sitesi olarak kullanılabilir gibi.

Rezervasyon onaylama ve kullanıcılara mesaj gönderme

Yönetim panelindeki rezervasyon onaylama işlevi, yöneticinin rezervasyonları onaylamasına ve rezervasyon onayını alarak kullanıcılara (müşterilere) e-posta mesajları göndermesine izin verir.

Yönetici panelinden ayarlar yönetimi

Yönetici panelindeki Ayarlar yönetimi sayfası, web sitesinde görüntülenen para birimi, tarih ve saat biçimi ve diğerleri gibi farklı site ayarlarını değiştirmek için kullanılabilir.

Oda tipleri yönetimi

Yönetici mevcut oda tiplerini düzenleyebilir veya başlığı girerek yenilerini ekleyebilir, oda açıklaması, oda için maksimum konuk sayısı, bu tür odalar için oda sayısı ve odası resimleri yükleme.

Mevcut oda tipleri, kullanıcılar aramalarını yaptıktan sonra ön tarafta görüntülenir.

Resimler yükleme ve sürükle ve bırak görüntü yönetimi

Scriptte bir jQuery çoklu dosya yükleme eklentisi kullanılır. Böylece aynı anda birden çok görüntü yükleyebilirsiniz. Resimler yüklendiğinde, resimlerin yüklenmesi için bir ilerleme çubuğu görüntülenir - yüklenen resimler daha sonra değiştirilip siparişin içerdiği sürükle ve bırak işleviyle değiştirilir.

Onaylanmış Rezervasyonlar sayfası

Onaylanan rezervasyonlar sayfası, site yöneticisi tarafından onaylanmış olan, sitede önceden yapılmış tüm rezervasyonların bir arşivini gösterir.

Arama sonuçlarını ve oda detayları sayfasını listeleme

Arama sonuçları sayfası, kullanıcının arama kriterine göre mevcut odaları gösterir.

Tıklandığında, oda detayları sayfasında oda için mevcut tüm resimlerin bir galeri (güzel fotoğraf galerisi kullanılarak) dahil tüm oda bilgileri gösterilecektir.

İletişim Formu

İletişim formu kullanıcıların yöneticiye ulaşmasını sağlar. Mesajlar, yönetim panelindeki yönetici setinin e-posta adresine e-posta ile gönderilir.
Daha iyi bir spam koruması için iletişim formunda bir CAPTCHA görüntüsü (insan doğrulama) de eklenir.

Bootstrap 3 şablonu ile özelleştirmek kolaydır

Yönetim panelinin yanı sıra ana web sitesi, duyarlı (bootstrap 3) şablonlarını ve tasarımını kullanıyor. Tasarım, farklı cihazlara ve farklı ekran boyutlarına, tabletlere, bilgisayarlara ve akıllı telefonlara uyar.
Bootstrap 3 şablonlarının kullanımı, diğer önyükleme şablonlarıyla entegrasyonu kolaylaştırır ve ayrıca site ve yönetim paneli renklerini ve tasarımını özelleştirir.

Mevcut html sitelerinde de eklemeyi kolaylaştırmak için, php rezervasyon scripti bir iframe kodu kullanarak da eklenebilir (lütfen aşağıdan kontrol edin).

1) iframe kodunu kullanarak ekleme
Bir iframe kodunu eklemek, zaten bir html web siteniz varsa ve rezervasyon işlevini eklemek istiyorsanız yararlı olabilir.

Bu yaklaşımı kullanmak isterseniz, lütfen scripti tercih ettiğiniz bir etki alanı / klasöre yükleyin, örneğin www.alanadiniz.com/rezervasyon yapın ve ardından bu kodu html sayfanıza ekleyin:

<iframe frameborder="0" src="http://www.yourdomain.com/rezervasyon/iframe.php" width="100%" height="800"></iframe>

Www.alanadiniz yerini değiştirmeniz gerekiyor. Üzerine kurduğunuz gerçek yol / url ile com/rezervasyon yapın ve mevcut tasarımınıza uyacak şekilde genişlik ve yükseklik parametrelerinin değerlerini de değiştirebilirsiniz.

Demo: http://demos.netartmedia.net/booking-demo/

Admin Panel: http://demos.netartmedia.net/booking-demo/

Kullanıcı adı: administrator  Şifre: abc123


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 4 kez değerlendirilmiş ve ortalama 4 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1889 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Ücretsiz PHP Hotel Rezervasyon Scripti konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Ücretsiz PHP Hotel Rezervasyon Scripti ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz PHP Hotel Rezervasyon Scripti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "