En İyi Ücretsiz Ses Dönüştürücü Programlar

En İyi Ücretsiz Ses Dönüştürücü Programlar

En iyi Ücretsiz 10 Ses Dönüştürme Programı 2020

Image by Becca Clark from Pixabay

Windows için en iyi ücretsiz ses dönüştürücü programlarının bir listesi. Bu ücretsiz ses dönüştürücü programlar aracılığıyla kolayca ses dosyalarını dönüştürebilirsiniz. Bu dönüştürücüler tarafından desteklenen ses dosya formatlarından bazıları MP3, AAC, WMA, WAV, FLAC ve OGG'dir.

Bu dönüştürücülerin çoğunda, dönüştürme işlemini hızlandırmak için toplu ses dönüştürme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, bazı programlar ses parametrelerini (ses kalitesi, bitrate, oran vb.) ayarlamak için bazı araçlar da sunar. Ses biçimlerini dönüştürmenin yanı sıra, çoğu dönüştürücü dahili ses oynatıcısıyla birlikte geldiğinden, bu dönüştürücüleri sesi dinlemek için de kullanabilirsiniz.

1. FFmpeg Batch AV Converter

FFmpeg Batch AV Converter

FFmpeg Batch AV Converter, Windows için ücretsiz bir açık kaynak ses dönüştürücü programdır. Adından da anlaşılacağı gibi, bir FFmpeg tabanlı toplu ses / video dönüştürücü programdır. Bunu kullanarak, MP3, AAC, AC3, FLAC, WAV, MP4, MKV, HEVC ve daha fazlası gibi birçok biçimde hem ses hem de video dosyalarını dönüştürebilirsiniz.

2. Audacity

Audacity

Audacity, ses dönüştürücü program olarak ta kullanılabilen popüler bir ses düzenleme programıdır. Windows, Linux ve macOS üzerinde çalışır. Dönüştürme işlemine başlamadan önce, gerekirse giriş sesini geliştirmek için bu yazılımın ses düzenleme özelliklerini kullanabilirsiniz. Çeşitli düzenleme araçlarıile birlikte, mp3, WAV, MIDI, FLAC, OGG ve daha fazlası gibi birçok giriş ve çıkış ses formatını destekler.

3. Mobile Media Converter

Mobile Media Converter

Mobile Media Converter, Mp3, Windows Media Audio (wma), Ogg Vorbis Audio (ogg), Wave Audio (wav), MPEG video, AVI, Windows Media Video (wmv), Flash Video (flv), QuickTime Video (mov) ve yaygın olarak kullanılan mobil cihazlar / telefon formatları AMR ve 3GP video gibi popüler masaüstü ses ve video biçimleri arasında dönüştürme yapmak için ücretsiz bir ses ve video dönüştürücü programdır. iPod/iPhone ve PSP uyumlu MP4 video desteklenir. Ayrıca, internet üzerinden yeni biçimleri veya aygıtları kaldırıp ekleyebilirsiniz.

Entegre bir YouTube indiricisi ile doğrudan video indirmek ve dönüştürmek için kullanılabilir. Dailymotion, Photobucket videoları, blip.tv, Soundcloud ve Youku gibi popüler siteler de desteklenmektedir. Videoları zil sesi oluşturma veya başka bir amaç için kırpabilirsiniz.

4. fmedia

fmedia

fmedia, Windows, Linux ve FreeBSD için başka bir ücretsiz açık kaynaklı ses dönüştürücü programdır. Sisteminize yüklemeden kullanabileceğiniz taşınabilir bir programdır. Ses dosyalarını çalabilir ve harici ses olarak kaydedebilirsiniz. Ayrıca, birden fazla ses formatı (M4A, FLAC, MP3, OPUS vb.) ve M3U8 ve M3U olmak üzere iki çalma listesi formatı için destek sunar.

5. FFaudioConverter

FFaudioConverter

FFaudioConverter Windows ve Linux için bir sonraki ücretsiz açık kaynak ses dönüştürücü programdır. Aynı zamanda taşınabilir bir yazılımdır. Bu program sayesinde MP3, OGG Vorbis, Opus, Flac ve WAV formatlarındaki ses dosyalarını dönüştürebilirsiniz. Toplu ses dönüşümlerini desteklediği için aynı anda birden çok ses dosyalasını da dönüştürebilirsiniz. Buna ek olarak, dönüştürme işlemine başlamadan önce ses kalitesi ve oranını ayarlayabileceğiniz ayarlar bölümü de vardır.

İlginizi
çekebilir
Ücretsiz Online Ses Dönüştürücü 6 Site

6. MuConv

MuConv

MuConv, Windows için başka bir ücretsiz açık kaynaklı ses dönüştürücü programdır. Ayrıca yine kurulum gerektirmeyen taşınabilir bir yazılımdır. Bu program WMA, M4A, MPA, AAC, FLAC, AC3 ve daha birçok giriş ses formatını destekler. Ancak, yalnızca WAV, FAAC MPEG-4 ve MP3 olmak üzere dört çıkış ses formatını destekler.

7. WaveShop

WaveShop

WaveShop, ücretsiz açık kaynaklı ses dönüştürücü ve bir ses düzenleme programıdır. WAV, AIFF, MP3, AU, FLAC, MPC, OGA, RAW, VOC ve daha fazlası gibi çeşitli formatlardaki ses dosyalarını destekler. Sesi düzenleme fonksiyonları arasında, sesi yükseltme veya azaltma, ses dalga formunu tersine çevirme, sese bir kanal ekleme, kanalları değiştirme, sesi kesme vb. gibi birçok araç sunar. Birden fazla ses dosyası üzerinde çalışabilirsiniz. Bunun için aynı anda çoklu pencere arayüzü ile geliyor. Düzenledikten sonra, giriş ses dosyasını başka bir biçimde kaydetmek için bu yazılımın Dışa Aktar özelliğini kullanabilirsiniz.

8. fre:ac

fre:ac ses dönüştürücüfre:ac çeşitli popüler biçimler arasında dönüştürme yapabilceğiniz ücretsiz bir ses dönüştürücü ve CD ripper programıdır. Program MP3, MP4/M4A, WMA, Ogg Vorbis, FLAC,AAC, WAV ve Bonk ses dosyası formatları arasında dönüştürme yapar.

Fre:ac ile ses CD'lerinizi MP3 veya WMA dosyalarına kolayca dönüştürebilirsiniz. Klasör ve dosya adı yapısını koruyarak tüm müzik kitaplıklarını bile dönüştürebilirsiniz.

Entegre CD ripper CDDB /freedb online CD veritabanını destekler. Otomatik olarak şarkı bilgilerini sorgular ve ID3v2 veya diğer başlık bilgileri etiketlerine yazar.

Taşınabilir bir uygulamadır ve bir USB bellek üzerinden kullanabilirsiniz. Öğrenmesi ve kullanması kolaydır, ihtiyacınız olduğunda uzman seçenekler sunar. 40 dilde kullanılabilen çok dilli kullanıcı arabirimi vardır. Tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı bir programdır.

9. FlicFlac Audio Converter

FlicFlac Audio ConverterFlicFlac wav, FLAC, MP3, OGG ve APE dosyalarını diğer ses dosyası formatlarından herhangi birine dönüştürmek için taşınabilir (kurulum gerektirmez) yardımcı programıdır.

Dosyaları FlicFlac arabirimine sürükleyebilir veya Windows Gezgini'ndeki sağ tıklama menüsünden dosyaları doğrudan dönüştürebilirsiniz.

Desteklenen Dönüşümler

  • WAV to FLAC · WAV to MP3 · WAV to OGG · WAV to APE
  • FLAC to WAV · FLAC to MP3 · FLAC to OGG · FLAC to APE
  • MP3 to FLAC · MP3 to WAV · MP3 to MP3 (bitrate change) · MP3 to OGG · MP3 to APE
  • OGG to FLAC · OGG to WAV · OGG to MP3 · OGG to APE
  • APE to FLAC · APE to WAV · APE to MP3 · APE to OGG

10. FFmpeg

FFmpeg, Windows, Linux ve macOS için ücretsiz bir açık kaynaklı medya düzenleme programıdır. Bu program sayesinde, medya dosyalarını birleştirme, düzenleme, video dosyalarına filtre ekleme ve daha fazlası gibi çeşitli medya işleme etkinlikleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, ses ve video formatı dönüşümü de mümkündür. Bu programın bir diğer avantajı da neredeyse tüm ses dosyası formatlarını destekleyebilmesidir.

Ancak, diğer ses dönüştürücülerin aksine, grafik kullanıcı arabirimi ile birlikte gelmez. Bu nedenle, kullanmak için ses dönüştürme ve diğer medya düzenleme görevlerini gerçekleştirmek için belirli komutları kullanmanız gerekir.

Ses dosyalarını FFmpeg üzerinden dönüştürmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  • İlk olarak, bir ses dosyasını kopyalayın ve bu programın kurulu olduğu FFmpeg klasörüne yapıştırın.
  • Sonra, bu dönüştürücüyü komut satırında başlatın ve bu komutu girin
ffmpeg.exe -i "input_audio.mp3" "output_audio.wav"
  • Son olarak, dönüştürme işlemini başlatmak için Enter tuşuna basın.

Yukarıdaki komuttan, input_audio.mp3 yerine gerçek ses dosyasının adını ve uzantısını, output_audio.wav yerine çıktı ses dosyasında istediğiniz ad ve uzantıyı kullanın.

Ogznet.com