Ogznet.com

Ücretsiz Wi-Fi İnternet Bağlantısı Nasıl Bulunur?

Bedava Wi-Fi İnternet Bağlantısı Nasıl Bulunur?

Ücretsiz Wi-Fi ağı bulmak, bulunduğunuz konuma göre sandığınızdan kolay olabilir. İşte nerede olursanız olun ücretsiz ve sınırsız Wi-Fi bulmanın bazı yolları.

Image by rawpixel.com

Nerede olursanız olun bedava internet bulmanın birkaç yolu var. Ücretsiz internet bağlantısı bulmak için yola çıkmadan önce WiFi Erişim Noktası Bulucuları kullanabilirsiniz.

Unutmayın, halka açık Wi-Fi ile ilgili her zaman güvenlik sorunları vardır ve bu da sizi bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız bırakabilir. Ücretsiz internet bağlantısının tadını çıkarırken kişisel bilgilerinizi nasıl koruyacağınıza dikkat edin. Ayrıca, birçok durumda, ücretsiz Wi-Fi yavaş ve sinir bozucu olabilir.

İşletmelerde ve Otellerde Ücretsiz Wi-Fi Ağı Bulma

Her büyük şehrin hemen her alışveriş merkezinde bir Starbucks olduğundan, bu kafenin ücretsiz Wi-Fi (ve sıcak içecek) arayanlar için popüler bir seçenek olması şaşırtıcı değil.

ücretsiz WiFi startbucks
Photo by Daniel Korpai on Unsplash

Ayrıca onlarca kahve dükkanı, restoran, fast food dükkanı, alışveriş merkezi ve perakendeci de ücretsiz Wi-Fi noktasıdır. Diğer yerlerin yanı sıra aşağıdaki konumlarda ücretsiz internet bulabilirsiniz:

 • Starbucks
 • Apple Stores
 • McDonald's
 • Subway

Bazı oteller de ücretsiz WiFi sunar. Yalnız bu ağlar üzerinden inanılmaz hızlar beklemeyin.

Kitapçılar ve spor salonları dahil olmak üzere bedava internet aramayı düşünebileceğiniz epeyce rastgele yer vardır. Aşağıda listelenen hotspot bulucular, bu konumlardan daha fazlasını bulmanın harika bir yoludur.

  İlginizi
  çekebilir
  Ücretsiz Wi-Fi Noktası Bulmanıza Yardımcı Olacak Uygulamalar

  Bedava İnternet için Wi-Fi Hotspot Bulucuları Kullanma

  Bölgenizde hangi işletmelerin veya konumların ücretsiz WiFi bağlantısı sunduğunu öğrenmek için aşağıdaki Hotspot buluculardan birini kullanabilirsiniz:

  WiFi Free Spot

  Küresel veritabanı, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Avustralya, Kanada, Güney ve Orta Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya'daki ücretsiz WiFi konumlarını içerir.

  Konumlar ülkeye, eyalete ve şehre göre bölünmüştür ve kütüphaneleri, otelleri, restoranları ve hatta ulaşım yöntemlerini içerir. Veritabanı, konumların adreslerine ve web sitelerine bağlantılar içerir.

  WiFi Map

  • iOS | Android
  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

  Bedava internet bağlantısı konumlarına her zaman ulaşmak istiyorsanız, dikkate değer bazı güzel mobil uygulamalar var. WiFi Map, ücretsiz iOS ve Android uygulaması olarak kullanılabilir ve Amerika, Avrupa, Asya, Avustralya, Orta Doğu ve Afrika'da 100 milyonun üzerinde bedva internet noktasına sahiptir.

   

  Uygulama aynı zamanda şifre korumalı ağlar için kullanıcı tarafından sağlanan şifreleri de içerir ve WiFi hotspot'un bulunduğunuz yerden ne kadar uzakta olduğunu bilmenizi sağlar (Bu şifreleri görmek için, bazı reklamları görmek zorunda kalacaksınız). Ücretsiz sürümü ile, yakındaki wifi noktaları bir listede mevcut konumunuzun 4 km yarıçapında görebilirsiniz. Ayrıca, başka yerlere harita üzerinde kaydırma ve yakınlaştırma yaparak da bakabilirsiniz.

  Uygulamayı kullanarak bir hesap için kaydolursanız, çevrimdışı haritalara da erişebilirsiniz. Seyahat ederken kesinlikle kullanışlı olacaktır. Böylelikle uçuk telefon faturalarından kurtulabilirsiniz.

  WiFox

  WiFox - WiFox dünyanın dört bir yanındaki havaalanı ve bekleme salonu wifi parolalarını içeren ve sürekli güncellenen bir haritadır.

  WiFox dünyanın dört bir yanındaki havaalanı ve bekleme salonu wifi parolalarını içeren ve sürekli güncellenen bir haritadır. Harita görünümünde, kablosuz bilgilerinin mevcut olduğu herhangi bir wifi simgesine dokunup ilgili düğmeyi kullanarak parolayı panoya kopyalayabilirsiniz. Harita çevrimdışı da kullanılabilir; böylece seyahat ederken WiFox kullanmak için İnternet bağlantısı gerekmez.

  Ücretli uygulamayı kullanmanın avantajı, kaydedilmiş haritalara çevrimdışı erişim sağlamanızdır. Bu, seyahat halindeyken kullanışlı olacaktır.

  İlginizi
  çekebilir
  Facebook, Dünya Çapındaki 'Find Wi-Fi' Özelliğini Kullanıma Sunuyor
  Wi-Fi Space - Wi-Fi etkin noktalarını bulmanıza yardımcı olacak bir web uygulamasıdır.

  Wi-Fi Space, Wi-Fi etkin noktalarını bulmanıza yardımcı olacak bir web uygulamasıdır. Renk kodlu harita, ücretsiz Wi-Fi'yi (yeşil), bilinen şifreli özel ağları (sarı) ve bilinmeyen şifreli (kırmızı) özel ağları kolayca ve hızlı bir şekilde tanımanıza yardımcı olur.

  Siteyi yüklediğinizde, yakınlaştırılabilir harita sayfanın üst kısmında görüntülenir. Doğrudan harita üzerinde veya konum kataloğunu kullanarak şehre göre de arama yapabilirsiniz.

  Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz