Ücretsiz Sınırsız Wi-Fi İnternet Erişimi Nasıl Bulunur

Ücretsiz Sınırsız Wi-Fi İnternet Erişimi Nasıl Bulunur

Nerede olursanız olun ücretsiz WiFi bulmanın birkaç yolu var. Ücretsiz WiFi bulmak için yola çıkmadan önce WiFi Hotspot bulucu kullanabilir ve bilgileri kendiniz hazırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir Ücretsiz Wi-Fi Noktası Bulmanıza Yardımcı Olacak Uygulamalar

Ücretsiz Wi-Fi Noktası Bulmanıza Yardımcı Olacak Uygulamalar

Kahve dükkanlarından havaalanlarına, dünya yavaş yavaş ihtiyacı olan herkese ücretsiz Wi-Fi erişim noktalarını açıyor. Fakat bunları bulmak zor olabilir veya daha güvenli olanları kullanmanız gerekir. Birkaç uygulama ve harita, nereye giderseniz gidin güvenilir bir ücretsiz Wi-Fi bağlantısı sağlayacaktır.

Unutmayın, her zaman genele açık WiFi ağlarında güvenlik sorunları vardır. Ücretsiz Wi-Fi bağlantısının tadını çıkarırken kişisel bilgilerinizi nasıl koruyacağınıza dikkat edin. Ayrıca, birçok durumda, ücretsiz WiFi yavaş ve sinir bozucu olabilir.

İşletme ve Otellerde Ücretsiz Wi-Fi
Her büyük şehrin hemen her köşesinde bir Starbucks kahve dükkanı bulunur ancak ücretsiz WiFi arayan insanlar için popüler bir seçenek değildir.

Bazı oteller ayrıca sadakat veya ödül programlarına katılırlarsa ücretsiz Wi-Fi sunarlar — sadece bu ağlar üzerinden inanılmaz hızlar beklemeyin.

Ayrıca, adliyeler, müzeler, kitapçılar ve spor salonları da dahil olmak üzere WiFi aramayı düşünmemeniz gereken birkaç rastgele yer var. Aşağıda listelenen hotspot bulucuları, bu konumlardan daha fazlasını bulmanın harika bir yoludur.

Kablosuz Bağlantı Noktası Bulucuları Kullanma
Bölgenizde hangi işletmelerin veya konumların ücretsiz WiFi sunduğunu öğrenmek için, aşağıdaki Hotspot bulucularından birini kullanabilirsiniz:

WiFi Free Spot
Küresel veritabanı Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Avustralya, Kanada, Güney ve Orta Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya'da ücretsiz WiFi konumları içerir.

Yerler ülkeye, eyalete ve şehre göre ayrılır ve kütüphaneleri, otelleri, restoranları ve hatta ulaşım modlarını içerir. Veri tabanı, adresleri ve web sitelerine bağlantıları içerir.

WiFi Map
Veritabanını yanınızda götürmek istiyorsanız, dikkate değer bazı harika mobil uygulamalar var. WiFi Haritası, ücretsiz iOS ve Android uygulaması olarak kullanılabilir, Amerika, Avrupa, Asya, Avustralya, Orta Doğu ve Afrika'da 100 milyonun üzerinde noktaya sahiptir.

Uygulama aynı zamanda şifre korumalı ağlar için kullanıcı tarafından sağlanan şifreleri de içerir ve WiFi hotspot'un bulunduğunuz yerden ne kadar uzakta olduğunu bilmenizi sağlar. (Bu şifreleri görmek için, bazı reklamlarla uğraşmak zorunda kalacaksınız.) Ücretsiz sürümü ile, yakındaki wifi noktaları bir listede mevcut konumunuzun 2,5 mil yarıçapında görebilirsiniz. Ayrıca, başka yerlere harita üzerinde kaydırma ve yakınlaştırma yaparak da bakabilirsiniz.

Uygulamayı kullanarak bir hesap için kaydolursanız, çevrimdışı haritalara da erişebilirsiniz. Seyahat ederken kesinlikle kullanışlı olacak, böylelikle aşırı dolaşım ücretlerinden kaçınabilirsiniz.

WeFiPro
Daha fazla seçenek arıyorsanız, iOS ve Android kullanıcıları için de kullanılabilen WeFiPro'yu inceleyin. Ayrıca ücretsiz WiFi bilgilerinin bir veritabanını, uygulama, bulunduğunuz yere bağlı olarak en hızlı ağı dikkate aldığına otomatik olarak bağlanır.

WiFox
Ücretli bir uygulama olarak veya web sitesi üzerinden ücretsiz olarak kullanılabilir. WiFox, dünya çapında havalimanı salonları için kitle kaynaklı ve düzenli olarak güncellenen kablosuz şifreler haritasıdır. Listelenen tüm şifreleri görmek için seçtiğiniz havalimanına filtre uygulamak kolaydır.

Ücretli uygulamayı kullanmanın avantajı, kaydedilmiş haritalara çevrimdışı erişim sağlamanızdır. Bu, seyahat halindeyken kullanışlı olacaktır.

İlginizi Çekebilir Facebook, Dünya Çapındaki 'Find Wi-Fi' Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Facebook, Dünya Çapındaki 'Find Wi-Fi' Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Facebook, mobil kullanıcıların erişilebilir Wi-Fi ağları bulmasına yardımcı olmak için tasarlanan yeni özelliklerinden birini geliştiriyor.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 241 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Ücretsiz Sınırsız Wi-Fi İnternet Erişimi Nasıl Bulunur konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Ücretsiz Sınırsız Wi-Fi İnternet Erişimi Nasıl Bulunur ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz Sınırsız Wi-Fi İnternet Erişimi Nasıl Bulunur ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Vuubi Kadın