Ogznet.com
En İyi 34 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi Paylaş:

En İyi 34 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

En İyi 34 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Kaliteli ve En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Hepimiz dijital projelerimizi en iyi şekilde öne plana çıkaracak bir resim arıyoruz. Ancak stok fotoğraf sitelerinin çok fazla olması ve iStock gibi ücretli siteler arasından aradığımız bir fotoğrafı nasıl bulacağız? İyi haber, giderek artan ücretsiz stok fotoğraf sitelerinin bulunmasıdır. Burada en iyi ücretsiz fotoğraf sitelerini bulacaksınız.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Bu yazıda yer alan tüm siteler ücretsiz stok fotoğrafları sunmaktadır. Ancak, lisans değişebilir. Birçoğu “Creative Commons Zero” lisansına sahiptir, yani ticari içerik dahil herhangi bir amaç için kullanmakta serbesttirler. Flickr'dan alınan görüntüler genellikle CC2.0'dır ve bunlar ticari kullanım için ücretsiz olabilir ancak bu özellikler kaynak siteye atıfta bulunmayı gerektirir.

Temel olarak: Şüphe duyduğunuzda lisansı kontrol edin. Daha fazla şüpheniz olduğunda, fotoğrafçıyla iletişim kurun. En çok şüphe duyduğunuzda görüntüyü kullanmayın, bir başkasına geçin!

Lisans çeşitleri hakkında kısa bilgi:

Aşağıdaki kaynaklarda resimlere göz atarken bulabileceğiniz iki tür lisans vardır.

  • Creative Commons Zero (CC0): Bu tür görselleri istediğiniz herhangi bir biçimde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
  • Creative Commons with Attribution: Görselin sahibine uygun atıfta bulunduğunuz sürece görselleri kullanmakta özgürsünüz.

1. Burst

Burst - Ücretsiz, yüksek çözünürlüklü görüntüleri indirin

Burst, Shopify tarafından tasarımcılar, blog yazarları, geliştiriciler ve girişimciler için uygun ücretsiz fotoğraflar içeren yeni oluşturulmuş bir platformdur. Görüntüler, bunları ticari projeler de dahil olmak üzere herhangi bir amaç için kullanmanıza izin veren Creative Commons Zero (CC0) lisansı altında mevcuttur. Tek bir görseli veya tüm koleksiyonu indirebilirsiniz.

Gratisography - Gratisography, kişisel ve ticari projeler için kullanabileceğiniz ücretsiz yüksek çözünürlüklü resimleri barındıran mükemmel bir web sitesidir.

Gratisography, kişisel ve ticari projeler için kullanabileceğiniz ücretsiz yüksek çözünürlüklü resimleri barındıran mükemmel bir web sitesidir. Fotoğrafları incelediğinizde, tüm fotoğraflarda Ryan McGuire'ın yaratıcı yönünü göreceksiniz. Web siteniz için orijinal resimler arıyorsanız, burası en iyi yerdir.

Fancycrave - Fancycrave, hem özgün hem de duygusal açıdan çarpıcı fotoğraflar sunar.

Fancycrave, hem özgün hem de duygusal açıdan çarpıcı fotoğraflar sunar.

Tipik olarak her fotoğraf bir hikaye anlatır ve yüksek çözünürlüktedir. Igor Ovsyannykov, tasarımcı arkadaşlarına ve fotoğraf meraklılarına güzel fotoğraflar sunmak için 2015 yılının başlarında bu web sitesini başlattı.

Güzel, mantıklı fotoğraflar arıyorsanız Fancycrave'i kullanın. Tüm fotoğraflar kişisel veya ticari kullanım için ücretsizdir.

Magdeleine - Bu web sitesinde güzel görseller bulabilirsiniz.

Magdeleine, görüntüleri Doğa, Şehir ve Mimari, İnsanlar, Hayvanlar, Yiyecek, Teknoloji, Nesneler ve Soyut olarak sınıflandırır. Bu web sitesinde güzel görseller bulabilirsiniz.

Ancak, web sitesi hem ücretsiz hem de Atıf gerekli görseller sunduğundan, CC0 / Public Domain kullanarak aramanızı değiştirmeniz gerekir. Görüntülere dünyanın her yerinden hevesli fotoğrafçılar ve fotoğraf meraklıları katkıda bulunmaktadır.

Jay Mantri - Jay Mantri, yüksek kalitede ücretsiz seyahat fotoğrafları sunan popüler bir web sitesidir.

Jay Mantri, yüksek kalitede ücretsiz seyahat fotoğrafları sunan popüler bir web sitesidir. Web sitesi, kullanımı ücretsiz, yüksek kaliteli, güzel fotoğraflar sunan başka bir stok fotoğraf sitesi olan Unsplash'tan esinlenmiştir.

Pexels - en iyi ücretsiz stok fotoğraflar ve videolar

Pexels, ücretsiz stok fotoğraflar için en iyi sitelerden biridir. Web sitesi, hem kişisel hem de ticari amaçlarla kullanabileceğiniz çeşitli alanlardan fotoğraflar sunmaktadır.

Ücretsiz görüntüler sunarak, insanlara platformunda en iyi fotoğraflarından bazılarını paylaşma ve gönderme konusunda ilham veriyor.

Pixabay - Çarpıcı ücretsiz resimler

Pixabay, Creative Common CC0 altında Fotoğraflar, Çizimler, Vektör Grafikleri ve Videolar sunar. Görüntüleri istediğiniz şekilde değiştirebilir, paylaşabilir, dağıtabilirsiniz. Web sitesi, istediğiniz kadar ölçekleyebileceğiniz kaliteli görüntüleri ve vektör grafikleri destekler.

Flickr - On milyarlarca fotoğrafa ve 2 milyon gruba ev sahipliği yapan Flickr topluluğuna katılın.

Flickr, yüksek kaliteli fotoğraflar için en büyük pazar yerlerinden biridir. Web sitesinden farklı atıflara sahip fotoğrafları indirebilirsiniz. Site ücretsiz ve premium görseller sunuyor. Aramanızı ihtiyacınıza göre değiştirebilirsiniz. Stok fotoğraflar ve ücretsiz görseller için en büyük pazar yerlerinden biridir.

Barnimages - Herkes için ücretsiz yüksek çözünürlüklü görüntüler.

Web sitesi, Letonyalı iki fotoğrafçının, Igor Trepeshchenok ve Roman Drits'in çalışmalarını sergiliyor, web siteleriniz ve kişisel projeleriniz için kullanabileceğiniz muhteşem ücretsiz yüksek çözünürlüklü fotoğraflar sunuyor.

Picjumbo - Güzel ücretsiz stok fotoğrafları

Picjumbo, fotoğrafçı ve tasarımcı Viktor Hanacek tarafından hazırlanan ücretsiz bir stok fotoğraf sitesidir. Yapımcının bu web sitesini açmasının nedeni ise, stok fotoğraf sitelerinin daha öncesinde kalite eksikliği nedeniyle fotoğraflarını onaylamamasıydı.

Oldukça ilginç değil mi? Web sitesi, şaşırtıcı derecede yaratıcı görüntüler konusunda tutkulu olan fotoğraf meraklıları için birinci sınıf bir seçenek sunuyor.

Death to Stock - Death to Stock, size en yeni otantik stok fotoğraf ve videoları sağlar

DeathToTheStockPhoto size inanılmaz bir hikayeye sahip görüntüler sunar. Web sitesinden hem ücretsiz hem de premium görselleri kullanabilir ve web sitenizin ziyaretçileriniz için ilginç ve çekici görünmesini sağlayabilirsiniz.

FoodiesFeed - FoodiesFeed, gezgin ruhlu bir web sitesidir ve biraz acıkabilirsiniz.

FoodiesFeed, gezgin ruhlu bir web sitesidir ve biraz acıkabilirsiniz. Bunun nedeni, web sitesinin projelerinizde kullanabileceğiniz çarpıcı yemek fotoğrafları ve resimleri sunmasıdır.

Web sitesinin temel amacı, kullanıcılara dünyanın her yerinden farklı yemek ve mutfak türlerinin fotoğraflarını sunmaktır.

Snapwire Snaps - Her 7 günde bir 7 ücretsiz güzel fotoğraf

Snapwire, dünyanın en yetenekli 200.000'den fazla fotoğrafçısı tarafından olağanüstü fotoğraflar sunulan harika bir platformdur. Web sitesinde “7 günde bir 7 ücretsiz fotoğraf” sloganı vardır.

BucketListly Photos - ÜCRETSİZ SEYAHAT FOTOĞRAFLARI

BucketListly Photos, ücretsiz yaratıcı stok fotoğraflar sunar. Web sitelerinizde ve bloglarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 2800'den fazla güzel seyahat fotoğrafı bulunmaktadır.

Tookapic - Tookapic bir fotoğraf paylaşım platformudur

Tookapic, online girişimleriniz için hem ücretsiz hem de ücretli fotoğrafları indirebileceğiniz ücretsiz bir platformdur. Fotoğraflar, Buzzfeed ve Gary Vaynerchuk gibi en iyi web sitelerinde kullanıldı.

İlginizi çekebilir

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Fotoğraf ve görsellerin telif hakkı vardır. Bir fotoğraf kullanmak istiyorsanız, fotoğrafçıdan izin almanız gerekir. En kolay seçenek ise ücretsiz ve telifsiz b..

Startup Stock Photos - bir sonraki projeniz için hazır olan ücretsiz başlangıç, ofis ve teknoloji stok fotoğraflarıdır.

Startup Stock Photos, başlangıç ​​ekosistemlerine odaklanır ve startup'lar, yayıncılar, içerik küratörleri, blog yazarları, tasarımcılar ve diğer herkes için mükemmel bir kaynak olan hazır görselleri destekler.

Life OF Pix, CC0 / kamu malı lisansı altında yüksek çözünürlüklü ücretsiz fotoğraflar sunar.

Life OF Pix, CC0 / kamu malı lisansı altında yüksek çözünürlüklü ücretsiz fotoğraflar sunar. Girişim, Montreal'den Leeroy reklam ajansı tarafından gerçekleştiriliyor.

Topluluğa bir şeyler geri vermek için katkınızın bir parçası olarak ücretsiz videolar ve görseller bile gönderebilirsiniz.

Free Nature Stock - Royalty-free CC0 doğa stok fotoğrafları ve videoları.

Free Nature Stock, günün en iyi zamanlarında çekilmiş doğal fotoğraflar sunar. Girişim, Adrian Pelletier tarafından gerçekleştirildi; en güzel yerlerden bazılarını içeren tamamen ücretsiz doğa fotoğrafları sunar.

Skitterphoto - ücretsiz fotoğrafları bulabileceğiniz, gösterebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz bir yer

Skitterphoto, her gün yeni resimlerle güncellenen olağanüstü bir stok fotoğraf sitesidir. Web sitesi, esas olarak Hollanda'nın güzelliğini tasvir eden yüksek çözünürlüklü ve farklı fotoğraflar sunuyor.

Picography - Muhteşem, Yüksek Çözünürlüklü, Ücretsiz Fotoğraflar

Picography, çarpıcı kalitede ücretsiz stok fotoğrafları tanıtan bir Gizli Derinlik projesidir. Görselleri istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

MorgueFile - Ticari kullanım için ücretsiz telifsiz stok fotoğraflarına göz atın.

MorgueFile, herkesin ihtiyacına göre kullanabileceği, uygulayabileceği ve değiştirebileceği 350.000'den fazla kamuya açık fotoğraf içeren en büyük stok fotoğraf koleksiyonlarından biridir.

KaboomPics

KaboomPics, iş kurulumları ve ofis kültürü ile ilgili tüm ücretsiz kamuya açık fotoğrafları alabileceğiniz bir web sitesidir. Ziyaretçilerinize profesyonel bir görünüm ve his vereceğini düşündüğünüz herhangi bir fotoğrafı listeden seçebilirsiniz.

ISO Republic - Binlerce Ücretsiz Yüksek Çözünürlüklü CC0 Fotoğrafı ve Videosu

ISO Republic, yaratıcı bir tasarımcı ve hırslı bir fotoğrafçı olan Tom Everley tarafından yönetilen ve işletilen bir web sitesidir. Galerisinden ücretsiz ve birinci sınıf fotoğraflar sağlamak için çarpıcı yaratıcılığını kullanıyor.

Travel Coffee Book - Güzel seyahat anlarını paylaşmak. Tüm fotoğraflar cc0 altında listelenmiştir.

Birçok seyahat fotoğrafı gibi, Travel Coffee Book, kullanımı ücretsiz güzel seyahat anları sunar.

Stocksnap - Her hafta yüzlerce yüksek çözünürlüklü görüntü eklenir.

Stocksnap, yüksek çözünürlüklü görüntülerden oluşan bir kitaplık içerir. Siteye her hafta yeni fotoğraflar eklenir. Tüm fotoğraflar CC0 lisansına tabidir ve hem kişisel hem de ticari projeler için kullanılabilir. Bu, atıf gerekmediği anlamına gelir.

Photo Stock Editor - Ticari kullanım için ücretsiz Stok Fotoğraflar

Photo Stock Editor, kullanıcılara kapsamlı kullanım için muhteşem Public Domain fotoğrafları sunan büyüyen platformlardan biridir.

Little Visuals

Little Visuals'ın kurucusu Nic'in S.A.D.S'den (Ani Yetişkin Ölüm Sendromu) 26 yaşında erken yaşta öldüğü için ilginç bir hikayesi var. Web sitesi ailesi ve arkadaşları tarafından yönetiliyor.

SplitShire - Güzel ve özel ücretsiz stok fotoğraflar.

SplitShire'da telif hakları olmadan gerçek bir görünüme sahip ücretsiz stok fotoğraflar indirin. Platform, hem kişisel hem de profesyonel kullanım için kullanabileceğiniz oldukça yaratıcı fotoğraflar sunar.

Pikwizard - Yüksek Kalite, Ücretsiz Stok Fotoğrafları

Pikwizard, yüksek kaliteli ücretsiz fotoğraflar indirebileceğiniz ücretsiz bir resim galerisi sunar. Platformda ayrıca, en yeni şeyleri kaçırmamanız için trend olan fotoğraflar için özel bir bölüm vardır. Yeni stok görseller bulmak için harika bir yerdir.

Public Domain Archive - Nefes Kesen Ücretsiz Stok Fotoğrafları

Public Domain Archive'ın günlük kullanım için ücretsiz fotoğraflar sunar. Web sitesine her hafta yeni fotoğraflar eklenmektedir. En iyi yanı, her görüntünün uygun bir açıklaması vardır.

GetRefe - GetRefe yüksek kalitede ücretsiz gerçek hayat fotoğrafları sunar.

GetRefe yüksek kalitede ücretsiz gerçek hayat fotoğrafları sunar. Bu görselleri projeleriniz için ücretsiz kullanabilirsiniz.

FreeImages - Projeleriniz için hazır ücretsiz stok görseller bulun

Sivas, binlerce stok fotoğraf içeren sitedir. Bu ücretsiz stok fotoğraf web sitesinde herhangi bir niş ve konu için ücretsiz fotoğraflar bulabilirsiniz.

Unsplash - İnternetin özgürce kullanılabilen görüntü kaynağı.

Unsplash, her 10 günde bir 10 yeni stok fotoğrafla düzenli olarak güncellenen web sitelerinden biridir. Görüntüler, nefes kesen manzaralardan yaratıcı teknoloji fotoğraflarına kadar sunulur. Tüm bunlar yüksek çözünürlüklü ve ücretsiz kullanım içeriyor.

NewOldStock - KAMU ARŞİVLERİNDEN VINTAGE FOTOĞRAFLAR.

NewOldStock, 80'lerin sonlarında ve hatta ondan önce çekilmiş eski fotoğrafları sunuyor.

Yorumlar (1)
  • avatar
    Ümit

    Merhaba çok güzel bir liste olmuş, bu listeye belki gelişmekte olan Türk yapımı bir stok fotoğraf sitesi olan gorseller.com u eklemek istersiniz. İyi günler.

Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!