Ücretsiz Ve En İyi 25 Android Uygulaması

Ücretsiz Ve En İyi 25 Android Uygulaması

Google Play Store'daki uygulama sayısı bu yılın Mart ayında yaklaşık 3,3 milyona ulaşmıştır. Markette aynı işlevselliklere sahip birden çok uygulama var. Bu yüzden, hepsini denemek yerine, ücretsiz ve en iyi Android uygulamalarının bir listesini derleyerek size zaman kazandırdık. Bunlar ayrıca 2018'de cihazınızda bulunması gereken en önemli Android uygulamalarından bazılarıdır.

Yüklemeniz Gereken En İyi 25 Android Uygulaması

1. Launcher Uygulaması: Nova Launcher

Nova Launcher, yıllardır Play Store'da bulunan en iyi Android başlatıcılardan biridir. Launcher, tonlarca kişiselleştirme ile pürüzsüz ve hafiftir. Görünümünü değiştirmek için Play Store'da çok sayıda simge paketi bulunur.

Nova Launcher, uygulama çekmecesinin özelleştirilmesini destekler, kaydırılabilir bir dock, bildirim rozetleri, klasör ve simge özelleştirme ve kullanım kolaylığı için bir düzine jestleri içinde barındırır. İndirmek ücretsizdir, ancak asıl versiyonu bazı kilitli jestler de dahil olmak üzere birçok diğer özelliklerin kilidini açar.

2. Asistan Uygulama: Google Assistant

Google Asistan, Google'ın kullanıcıların gezinmesine, iletişim kurmasına, bildirmesine olanak tanıyan yapay bir kişisel asistandır. Bu 30'dan fazla Süper Faydalı Sesli Komutlar dahil olmak üzere uygulamaları tetiklemek, soru sorma, oyun oynama, plan yapma vb. için Android veya iOS cihazlarınızda Google asistanını kullanabilirsiniz. Android Nougat veya Oreo ve hatta akıllı saatlerde çalışan her türlü Android akıllı telefon için kullanılabilir.

3. Klavye Uygulaması: Swiftkey

SwiftKey klavye dünya çapında 250 milyondan fazla kullanıcı tarafından güvenilen bir uygulamadır. Kullanıcının ne yazmayı planladığını öğrenmek ve tatmin edici bir şekilde tahmin edebilmesini sağlayan yapay zeka kullanır.

Swiftkey, daha hızlı giriş için otomatik düzeltme ve hareketle yazma özellikleri sunar. Ayrıca, dahili bir GIF arama motoru var. Geniş bir tema yelpazesi ve iki dil bilen insanlar için mükemmel bir klavye. Swiftkey, şifre alanlarındaki bilgileri ve kredi kartı numaraları gibi hassas bilgileri saklamaz. Genel olarak, Swiftkey yazım deneyiminizi geliştirecek ve Android cihazınızda sahip olunması gereken bir uygulama olacaktır. En iyi Android klavye uygulamaları arasında öne çıkıyor.

4. Görüntülü Konuşma Uygulaması: Google Duo

Google Duo, basit bir arayüzle Android için en iyi görüntülü arama uygulamalarından biridir. Giriş yapmak ve numaranızı doğrulamak oldukça kolaydır ve standart bir telefon araması yapmak gibi hızlı video görüşmeleri yapabilirsiniz. Eşsiz “Knock Knock” özelliği, çağrıyı almadan önce arayanın canlı bir önizlemesine sahip olmanızı sağlar. Hem Android hem de iOS kullanıcıları için kullanılabilir.

5. Not Alma Uygulaması: Evernote

Evernote, metin, fotoğraf, ses, video, skeçler ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde not almak için bir çapraz platform aracıdır. Bugünün telaşlı yaşamında kendinizi korumak için ihtiyacınız olan bir araçtır. İş akışını kolaylaştırmak için tüm cihazlarınızda senkronize edilir. Evernote ayrıca notlarınıza hızlı erişim için ana ekran widget'larına sahiptir. Her kullanıcı için temel Android uygulamalarından biridir.

6. Office Uygulamaları: WPS Office + PDF

WPS, hepsi bir arada özellikleri olan ücretsiz bir Office Suite uygulamasıdır. Bu tam olarak Microsoft Word, Excel, Powerpoint ile uyumludur ve PDF, sunumlar, elektronik tablolar, not, Google dokümanlar, vb. destekler. Uygulama ayrıca dosya paylaşım yetenekleri ile birlikte ücretsiz bir PDF dönüştürücü, okuyucu, editör, çoklu pencere modu, veri şifreleme, vb. ile birlikte gelir. Sezgisel ve kullanımı kolaydır. Ayrıca belgelerinizi bulut platformuna otomatik olarak kaydetmek için Cloud Drive'a da bağlanabilirsiniz. Genel olarak, en iyi Android ofis uygulamaları biridir.

Foxit Mobile PDF, Android için PDF okuyucuların en iyilerinden biridir. Sonuç olarak, en iyi android uygulama listemizde. Hafif PDF uygulaması ile dosyalarınızı görüntülemenizi sağlar. Android cihazına PDF dosyalarını not edin ve koruyun. Düzenlenmiş belgelerinizi Facebook, Twitter vb. gibi sosyal ağlarla doğrudan paylaşabilirsiniz. Bağlantılı PDF dosyanızı bir dosya bağlantısıyla paylaşabilir, yorumları ve PDF belgelerindeki tartışmaları paylaşabilir ve hatta PDF dosyanızı okuyan veya düzenleyenleri bile izleyebilirsiniz.

7. Haber Uygulaması: Google Haberler

Android için en iyi haber uygulaması Google Haberler uygulaması, haber akışında en alakalı haberleri A.I tekniklerini kullanarak sunmakla bilinir. Kullanılması gereken en iyi haber uygulamalarından biridir. Google Haberler uygulaması, kişiselleştirilmiş haberleri gösteren ve “tam kapsama” ile ilgili farklı yayıncılar tarafından bildirilen haberleri gösteren bir “sizin için” sekmesi sunuyor.

8. Dosya Yöneticisi Uygulaması: ES File Explorer

ES Dosya Gezgini, tüm gerekli özelliklere sahip popüler Android dosya yöneticisi uygulamalarından biridir. Cihazınızda yer açmanıza yardımcı olacak bir Alan Analizcisi ile birlikte gelir. Medyayı diğer ES Dosya Gezgini kullanıcılarıyla WiFi üzerinden paylaşmak kolaydır.

ES Dosya Yöneticisi ayrıca uygulamaları kaldırabileceğiniz / yedekleyebileceğiniz bir Uygulama Yöneticisi ile birlikte gelir. Sistem uygulamalarını root ayrıcalıklarıyla bile kaldırabilirsiniz. “Kök Gezgini” özelliği, rootlu cihazlar için birçok işlevin kilidini açar. Ancak, uygulama çok müdahaleci reklamlar gösterir ve profesyonel kullanıcılarına yöneliktir.

9. Bulut Depolama Uygulaması: Google Drive

Google Drive, dosyalarınızı bulut platformunda depolamak ve bunlara erişmek için boş alan sağlayan muazzam bir bulut depolama hizmetidir. Drive'ınıza kaydettiğiniz tüm dosya ve klasörlere göz atabilir ve herhangi bir dosyayı uygulamadan paylaşabilir, taşıyabilir, indirebilir, yeniden adlandırabilir veya yazdırabilirsiniz.

Ayrıca belgeleri, e-tabloları, formları, sunuları vb. düzenleyebileceğiniz ve bunları Drive'da kaydedebileceğiniz Google Dokümanları, E-Tabloları ve Slaytlarını da kapsar.
Kullanıcılar Google Drive, Gmail ve Google Fotoğraflar'da 15 GB'lık ücretsiz alana erişebilir. Bu önemli Android uygulaması, değerli dosyalarınızı bulutta ücretsiz olarak yedeklemenize yardımcı olur.

10. Anında Mesajlaşma Uygulaması: WhatsApp

WhatsApp ücretsiz, kullanıcıların telefonun internet servisini kullanarak birbirleriyle iletişim kurabilecekleri anlık mesajlaşma uygulaması. Dünya çapında başka herhangi bir kullanıcıya metin mesajı ve sesli mesaj gönderme, bağlantı, görüntü ve konum paylaşma, video görüşmeleri yapma vb. özellikleri sağlar. Güvenli Android mesajlaşma uygulamalarından biridir ve ayrıca bir masaüstü ortamından da erişilebilir.

11. Tarayıcı Uygulaması: Google Chrome

Google Chrome, platformlar arası bir tarayıcı uygulamasıdır. Sınırsız sekmeler, HTML5 desteği, masaüstü senkronizasyonu, favori sitelere hızlı bağlantılar, yerleşik Google arama ve Google çeviri gibi ücretsiz ve gerekli özelliklere sahiptir. Uygulamanın rahat, hızlı ve özelleştirilebilir seçenekleri çok daha güvenli tarama deneyimi sağlar. Google Chrome, mevcut en iyi Android tarayıcılardan biridir.

12. Dosya Paylaşımı Uygulaması: Xender

Xender, cihazınızda bulunması gereken temel Android uygulamalarından biridir. Dosyaları aktarmak veya almak için hiçbir PC yan yazılımı gerekmediğinden, USB veri kablosunu PC ile dosya alışverişi yapmaktan kurtarır. Ayrıca, herhangi bir cihaz arasında dosya transferi için çapraz platform olması sayesinde Bluetooth'dan yüz kat daha hızlıdır.

13. Video Oynatıcı Uygulaması: MX Player

Android için bu video oynatıcı neredeyse tüm birincil video ve ses dosyası formatlarını destekler. Altyazı zaman dilimlerinin düzenlenmesi, hızlı iletme ve ses kontrol hareketleri, videoya yakınlaştırma ve uzaklaştırma için hareketler, ekranda çocuk kilidi ve daha pek çok özellik içerir. MX Player reklamlarla ücretsiz olarak kullanılabilir. Dahası, ekstra işlevsellikler için ek eklentilerle birlikte gelir.

14. Harita Uygulaması: Google Maps

Google Haritalar, gerçek zamanlı GPS navigasyonu, trafik, toplu taşıma ve milyonlarca insanla ilgili ayrıntılar için bir web haritalama hizmetidir. Sokak haritaları, uydu görüntüleri, gerçek zamanlı trafik bilgisi, kısa yol rota planlaması vb.
gibi özellikler ile 200'den fazla ülke ve bölgelerdeki doğru haritaları kapsar. Google harita servislerinin yardımıyla bilinmeyen bir yeri kolaylıkla gezinebilirsiniz. Bu temel Android uygulamalarından biridir.

Haritalar uygulamasında yavaş uygulama hızı veya arayüz zorluğu gibi sorunlarla karşılaşırsanız Android Auto'ya göz atabilirsiniz. Sürüş sırasında dikkatinizin dağılmasını önlemek için tüm cihazınızı otomatik olarak optimize eden başka bir Google navigasyon uygulaması.

15. Fotoğraf Editörü App: PicsArt

100 milyondan fazla indirme ile PicsArt, Android için favori fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. Fotoğraflarınızı özelleştirmek için sahip olduğunuz seçeneklerin sayısıyla neredeyse bunaltır. Uygulama içindeki fotoğrafları paylaşmak için bir sosyal ağa sahiptir. Özellikleri arasında kolaj, fotoğraf, çerçeve, çıkartma, serbest kesim, klonlama aracı, tilt-shift, perspektif değiştirici alet ve çok daha fazlası yer alıyor. Uygulama bazı uygulama içi alımları ve görüntülü reklamlar ile ücretsiz olarak kullanılabilir.

16. Uzaktan Kumanda Uygulaması: Unified Remote

Unified Remote, bir Android cihazdan PC'nizi kontrol etmek için kullanabileceğiniz uygulamalardan biridir. PC'nizi uzaktan kontrol etmek için Bluetooth veya Wifi kullanır ve 90'dan fazla popüler program için destekle gelir. Windows, Linux ve Mac'i destekler ve kurulacak bir sunucu programı gerektirir.

Unified Remote ile “Wake on LAN” özelliğini kullanarak bilgisayarınızı uykudan uzaktan uyandırabilirsiniz. Bu uygulama içinde ekran yansıtma, klavye ve fare, medya oynatıcı kontrolleri vb. gibi tüm gerekli özellikler mevcuttur. Raspberry Pi veya Arduino Yun'u kontrol etmek için bile kullanabilirsiniz. Ücretli sürümleri, Android için özel uzaktan kumandalar ve işlevler de dahil olmak üzere çok sayıda kullanışlı özelliklerin kilidini açar.

17. RSS Okuyucu App: Feedly

Feedly en iyi Android uygulamalarından biridir. Tüm bilgi ve haberleri sizin için tek bir yerde düzenli bir şekilde düzenler. Çevrimiçi dergiler, bloglar, Youtube kanalları ve 40 milyondan fazla yayın bu ücretsiz RSS okuyucu uygulamasında kullanılabilir. Birçok profesyonel, rakipleri ve eğilimleri analiz etmede yardımcı olduğu için pazarın önünde kalmak için kullanıyor.

Feedly RSS tarafından desteklenmektedir ve Facebook, Twitter, Evernote Pinterest, LinkedIn vb. ile entegrasyonlar sunmaktadır. Böylece ağları ve takım arkadaşlarıyla hikayeleri kolayca paylaşabilirsiniz.

18. Şifre Yöneticisi Uygulaması: LastPass

LastPass, özellik açısından zengin bir şifre yöneticisi ve şifrelerinizi ve kişisel bilgilerinizi kilitleyebilen güvenli bir kasadır. Bu, tarayıcılarda ve uygulamalarda girişleri otomatik olarak doldurma özelliğine sahiptir ve anında yeni ve güvenli şifreler oluşturabilir. Bir düzine şifre hatırlamak yerine tek bir şifre ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıca, şifrelerinizi ve verilerinizi tüm cihazlarınızda da senkronize edebilirsiniz. Çok sayıda platformda sezgisel ve hızlıdır.

19. Müzik Keşfetme Uygulaması: Shazam

Shazam, çevrenizde çalan müzikleri anında tanımlayabilen ve birçok müzik sever tarafından kullanılan popüler bir müzik tanıma uygulamasıdır. İhtiyacınız olan tek şey Android cihazınızı şarkının kaynağına yakın tutmaktır ve birkaç saniye sonra uygulama şarkıyı doğru bir şekilde algılar. Ayrıca şarkıları çalabilir ve bunları Spotify çalma listelerine ekleyebilir, Google Play Müzik'te şarkıları tek bir dokunuşla satın alabilir, Facebook hesabınızı bağlayabilirsiniz.

20. Görev Otomasyon Uygulaması: Automate

Automate, basit akış şemalarını kullanarak çeşitli görevleri otomatikleştirmenizi sağlar. Ses, Bluetooth, GPS vb. değiştirmek gibi görevleri gerçekleştirmek için sistem ayarlarını otomatikleştirebilirsiniz. Hatta, konuma, günün saatine, pil düzeyine ve diğer birçok etkinliğe göre görevleri tetiklemenize bile olanak tanır. Bu harika uygulama ile Android cihazınızda neredeyse her şeyi otomatik hale getirebilirsiniz. Hatta popüler otomasyon uygulaması Tasker için plug-in destekler. Android için kesinlikle en iyi uygulamalardan biri.

21. Tarayıcı Uygulaması: Tiny Scanner

Tiny Scanner, her tür belgeyi tarayabilen ve bunları resim dosyası veya PDF olarak kaydedebilen bir tarayıcı uygulamasıdır. Taranan dosyaları adlandırabilir ve düzenleyebilir, bunları e-postayla paylaşabilir, DropBox, Google Drive vb. bulut depolama alanlarında depolayabilirsiniz. Renkli, gri tonlamalı ve siyah beyaz taramalar, sayfa kenarları çıkarma, sayfa boyutlarının ayarlanması, tarih ve zamana göre taramaların sıralanması vb. gibi birçok tarayıcı özelliği ile birlikte gelir. Uygulama hızlı çalışacak şekilde optimize edilmiştir ve ayrıca belgelerinizi bir şifre ile koruyabilirsiniz. .

22. Navigasyon Hareket Uygulamaları: Navigation Gestures

Biliyor musun? Android P'niz yoksa, Navigation Gestures yardımıyla iPhone X benzeri jest navigasyonunu telefonunuza uygulayabilirsiniz. Stok gezinme çubuğunu tamamen gizleyen en iyi Android jest uygulamalarından biri.

Jest uygulaması öncelikle iPhone X navigasyon barını alt kısımda ekler ve telefonunuza farklı hareketler yerleştirmenizi sağlar. Gezinme düğmesinin görünümünü bile değiştirebilirsiniz. Android 9.0 şu anda sadece birkaç android cihazı desteklediğinden, bu en iyi Android uygulaması kesinlikle cihazınızda bulunmalıdır.

23. Alarm Saati Uygulaması: Alarmy (Sleep If U Can)

Sabah alarmı ile kalkamıyorsanız, bu cihazınız için sahip olunması gereken bir Android uygulamasıdır. Bu can sıkıcı müziği ertelemeden önce Alarmy, sabah tembelliğinizi bozarak, bulmacalar ve meydan okumalar yaparak benzersiz bir yola sahiptir. Daha da fazlası, bu zorlukların zorluk seviyenizi tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

Yararlı uygulama, kayıtlı bir yerin anlık görüntüsünü tıklatarak alarmı kapatabileceğiniz bir fotoğraf moduna da sahiptir. “En sinir bozucu uygulama” olarak adlandırılan alarm uygulaması, harika Android uygulamalarınızın bir parçası olmalıdır.

24. Alışkanlık İzleme Uygulamaları: Habit Tracker

En iyi Alarm uygulamasıyla birleştirilmiş bir alışkanlık izleme uygulaması, uzun zamandır bekleyen hedefle başlamak için mükemmel bir kombinasyon olabilir. Habit Tracker, bugün gibi özelleştirilmiş hedefleri belirlediğiniz Android için bir all-in-one hedef izleyici uygulaması, günde iki kez elma yediğimde başarılı bir gün olacak (en azından/tam olarak/en fazla değil).

Bunun dışında, uygulama grafikleri şeklinde detaylı raporlar sunuyor ve hatta mavi hissettiğinizde yakıt ikmali için motivasyon teklifleri sunuyor. Ayrıca uygulama forumlarına katılarak benzer hedefleri olan kişilerle etkileşime girebilirsiniz. Bu, fitness rejiminize eklemeniz gereken en iyi Google uygulamasıdır.

25. Duvar Kağıdı Uygulaması: Walli- HD Duvar Kağıdı & Arka Planlar

Walli sadece bir duvar kağıdı uygulaması değil, tüm dünyadan sanatçı ve tasarımcı için yaratıcı bir alan. Duvar kağıtları Walli ekibi tarafından her gün küratörlüğünü yapıyor. Ayrıca, az sayıda seçilmiş sanatçı da uygulamanın küçük bir kazancına sahip olur. Bir duvar kağıdı uygulamasından beklendiği gibi, uygulamanın her kategoride uygun şekilde yapılandırılmış tüm duvar kağıtları ile kullanımı kolaydır. Bunlara ek olarak, uygulamaya kaydolmak, tüm duvar kağıtlarını farklı cihazlarda da senkronize eder. Tabii ki, farklı uygulamalar arasında yayılmış milyonlarca duvar kağıdı var, ama bu kesinlikle duvar kağıtları için en iyi Android uygulaması.

2018'in En İyi Android Uygulamaları
İlginizi Çekebilir

2018'in En İyi Android Uygulamaları

2017 yılının en iyi Android uygulamaları
İlginizi Çekebilir

2017 yılının en iyi Android uygulamaları

Faydalı olması için ücretsiz ve en iyi 25 Android uygulamasının bu listesini buldunuz mu? Lütfen sizde kendi favori uygulamalarınızı yorumlarda paylaşın.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile