Ogznet.com
Ücretsiz ve Online Video Düzenleme Araçları Paylaş:

Ücretsiz ve Online Video Düzenleme Araçları

Ücretsiz ve Online Video Düzenleme Araçları

En iyi online video düzenleme programı

Kişisel işleriniz veya eğlence için video düzenlerken bir cihazınıza video düzenleme programı yüklemeniz gerekmez. Ara sıra video düzenliyorsanız, bir uygulamayı yüklemek veya bir siteye kaydolmak gereksiz. Kayıt gerektirmeyen online video düzenleme araçları ile basit video düzenleme işlerinin çoğunu yapabilirsiniz.

Program, indirmeksizin ücretsiz online video editörleri ile video düzenleme işleri iyi yapan web siteler var. Örneğin, herhangi bir videoyu kolayca yeniden boyutlandırabilir, döndürebilir, kırpabilir veya kesebilir ve küçültebilirsiniz. Altyazı bile ekleyebilir veya sesi artırabilirsiniz. Ancak, daha fazla video düzenleme aracına ihtiyacınız varsa, bunları kullanmak için kaydolmanız gereken gelişmiş ücretsiz online video düzenleme sitelerine geçin.

1. Kapwing: Sosyal medya için videoları yeniden boyutlandır ve altyazı ekleyin

Videolarınızı her sosyal medya platformunda mükemmel görünecek şekilde yeniden boyutlandırmak basit ve ücretsiz olmalıdır. Bu nedenle, yalnızca birkaç tıklamayla herhangi bir videoyu online olarak yeniden boyutlandırmanın en kolay yolu bu sitede. Kapwing, genel video düzenleme görevleri için bir dizi araç içerir. Bunlardan ikisi diğerlerini geride bırakıyor: sosyal ağlar için bir video boyutlandırma ve altyazı eklemek için bir araç.

Kapwing - ücretsiz online video düzenleme ve video yeniden boyutlandırma
image from kapwing.com

Kapwing'in ücretsiz düzenleyicisi, yatay bir videoyu dikey biçimde yeniden boyutlandırmanıza veya dikey bir videoya yatay biçimde güzel görünmesi için dolgu eklemenize yardımcı olabilir. Yeni bir gönderi için mükemmel kısmı ayırmak için bir videoyu da kırpabilirsiniz. Kapwing's Studio Editor'da bulunan birçok araç gibi, herhangi bir yazılım indirmeden ve hatta bir hesaba kaydolmadan videoları ücretsiz olarak yeniden boyutlandırmaya başlayabilirsiniz.

Yeniden boyutlandırma aracı, videonuzu popüler sosyal ağlar için en uygun boyuta anında uydurur. Videonuzu yükleyin ve ne için yeniden boyutlandırmak istediğinizi seçin: Instagram, Facebook, Twitter veya Snapchat. Kapwing bunun için yerleşik ayarlara sahiptir ve size de bir önizleme gösterir. Videoyu bu sosyal ağda yayınlayın veya sabit sürücünüze indirin.

Altyazı aracı oldukça basit. Videoyu istediğiniz yerde duraklatın ve metni ekleyin. Daha fazla metin için yeni bir satır ve yeni bir zaman damgası oluşturun. Altyazı eklemek için gördüğümüz süper kolay ve en iyi online video düzenleme programı. Bu özellikler, Kapwing'i ücretsiz online video düzenleme editörleri arasında en önemli noktalardan biri haline getiriyor.

2. VideoLouder: Herhangi bir videonun sesini artırın veya azaltın

VideoLouder, videoyu düzenleme işine girmeden, videonun ses düzeyini artırmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir hizmettir. Video ses seviyesini doğrudan web tarayıcınızdan online olarak artırın. Bir videoyu daha yüksek sesli yapmak için faydalı hizmet. Sadece video dosyasını seçin ve ardından "Video Yükle" düğmesini tıklayın. Video uzunluğuna ve internet hızınıza bağlı olarak biraz zaman alabilir.

VideoLouder, 500 MB'a kadar olan herhangi bir AVI, MPEG, MP4, MOV veya XVID dosyası ile çalışır. Bu kadar kolay, ancak dosya formatını değiştiremezsiniz. Site ayrıca, ilk yüklemeden birkaç saat sonra videoyu sunucularından kaldırarak gizliliğinizi de korur.

Kapwing gibi VideoLouder, daha büyük bir video düzenleme araçlarının bir parçasıdır. Herhangi bir video dosyasının sesini de çıkarabilirsiniz. Ayrıca bir video boyutu küçültme uygulaması da var.

3. Compressify: Kaliteyi etkilemeden video dosya boyutunu azaltın

Sosyal ağlar, videoların dosya boyutunu büyük ölçüde sınırlar. Bu nedenle, çok büyük boyutlu bir videounuz varsa, kalite kaybı olmadan video boyutunu küçültmek için dosyayı Compressify aracında düzenleyin.

Compressify - Kaliteyi etkilemeden video dosya boyutunu azalt
image from compressify.herokuapp.com

Compressify, optimum azaltılmış bit hızını otomatik olarak algılamak için bir algoritma kullanır ve dosyayı yeniden kodlar, video dosyalarını görsel olarak aynı karelerle ve neredeyse aynı tarayıcı uyumluluğuyla %20-60 oranında sıkıştırır. En iyi sonuçlar için orijinal videonuzdan sıkıştırma işlemini yapın.

Compressify, internet ortamındaki videolar için tasarlanmış bir dosya formatı olan Google’ın WebM formatını kullanmakta. Video, orijinalden yüzde 20 ila 60 daha küçük hale getirilir. Tüm büyük sosyal ağlar WebM'yi destekliyor, bu yüzden bu video tipiin kullanmakta fayda var. Ve dosya sıkıştırmasının ne kadar iyi olduğunu görmek için sitedeki öncesi-sonrası karşılaştırmasını kontrol edebilirsiniz.

4. RotateMyVideo.net: Herhangi bir videoyu hızlı bir şekilde döndürün

Akıllı telefondan video çekmek daha sonra sıkıntı olabilir. Yatay videolar Instagram'da veya Snapchat'da garip görünürken, dikey videolar ise yatay ekranlarda iyi görünmüyor. Bu gibi bir durumda RotateMyVideo basit bir çözümdür.

 

Sabit diskinizden bir video yükleyin ve onu döndürmeye hazırsınız. Videoyu yükledikten sonra düğmeleri ile sola veya sağa döndürün. Videonun en boy oranını da değiştirebilirsiniz, 4:3, 16:9 veya orijinali saklayın arasında geçiş yapabilirsiniz. İşiniz bittiğinde videoyu indirin veya doğrudan sosyal ağlarda paylaşın.

Elbette, büyük bir dosyayla karşılaştığınızda, videoyu döndürmek için çevrimdışı Windows veya Mac araçlarını kullanmanız daha iyi olacaktır. Ancak bu ücretsiz online video editörü küçük boyutlu videolar için iyi çalışır.

5. Online Video Cutter: En iyi hepsi bir arada online video düzenleme aracı

Tüm bu listede hatırlanması gereken tek bir site varsa, bu Online-Video-Cutter online video düzenleme sitesidir. Uzun zamandır yayında ve video düzenleme araçlarının bir İsviçre çakısı gibidir.

Web uygulaması, hemen hemen tüm dosya biçimlerinde ve boyut olarak 4GB'a kadar olan dosyalarla çalışır. Yapabilecekleriniz için hızlı bir liste:

  • Online video kes: Bu web uygulaması, küçük bir video dosyasını kesmeniz gerektiğinde kullanışlıdır. Kurulum gerektirmez ve tarayıcınızda çalışır.
  • Online video kırp: Kırpma, videoyu istediğiniz alan için çerçevelemenize veya çerçeve oranlarını değiştirmenize olanak tanır.
  • Online video döndür: Videonuzu 90, 180 veya 270 derece döndürebilirsiniz. Bir portre sahnesi manzara modunda çekildiğinde veya tam tersi olduğunda faydalı olabilir.
  • Tüm video formatları ile uyumluluk: Uygulama, hemen hemen her video formatını destekler. Dosyanız açılamıyorsa, muhtemelen zarar görmüş veya çok büyük olabilir.
  • Kolay video düzenleme: Dosyanızı yükledikten sonra çıktı dosyasının kalitesini ve biçimini seçebilirsiniz. Karmaşık kontroller yok ve her özellik sadece bir veya iki tık ötede.
  • Gizlilik garantili: Dosyalarınız, onlarla çalışmayı bitirdikten birkaç saat sonra sunucularından otomatik olarak silinir. Senden başka kimse onlara erişemez.
  • Online video düzenleme: Uygulama, video dosyalarını doğrudan tarayıcı pencerenizde düzenleyebilir. 4 GB'a kadar olan dosyalar desteklenmektedir.

Online-Video-Cutter tamamen ücretsizdir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!