Ücretsiz ve Telif Hakkı Olmayan Arka Plan Müzikleri İndirmek İçin 5 Website

Ücretsiz ve Telif Hakkı Olmayan Arka Plan Müzikleri İndirmek İçin 5 Website

YouTube'da telif hakkı kısıtlaması olan bir videodan fon müziği almayın. Muhtemelen telif hakkı sıkıntısı yaşarsınız. Bunun yerine, bu yazıdaki sitelerin birinden ücretsiz ve telifsiz müzikleri indirip kullanın.

Çok popüler olacak bir çalışma ya da sadece aileniz ve arkadaşlarınızın görmesi için bir şeyler gönderiyor olmanız farketmez. Diğer insanlar yaptığınız çalışmayı görüyorsa, o müziğin telif hakkı sahibi hak talebinde bulunabilir ve videonuzu YouTube gibi sitelerden kaldırtabilir. Bu nedenle YouTube, en sevdiğiniz videoların ortadan kaybolması ile ünlüdür.

Bunun için en iyisi, telif hakkı içermeyen veya telifsiz müzikleri kullanmaktır. Bu siteler, açıklamasında kaynağa bir bağlantı eklediğiniz sürece size ücretsiz olan arka plan fon müziği seçeneklerini sunar.

Thematic

Thematic, profesyonel müzisyenlerin Youtube'da kullanabilecekleri ücretsiz müziklere sahiptir.

Thematic, çoğu YouTube içerik oluşturucusunun sanatçı ve müzisyenlerden ücretsiz şarkılar araması yaptığı bir hizmettir. Erişmek için Thematic üyesi olmanız gerekir, ancak kaydolmak için bir kredi kartına vs. ihtiyacınız yoktur.

Üye olduktan sonra, bir kaç popüler Thematic müzik kataloğunu görebileceksiniz.

Tabi bu müzikleri kullanmak için bazı kurallar var. Thematic üyelerinin, YouTube veya Instagram'daki şarkıları kullanmak için belirli bir atıf linkini ve stilini izlemesi gerekiyor ve bunlar videonuzu yasal olarak yayınlamak için gereklidir. Ancak bu koşulları sağladığınız sürece, videolarınız için harika, profesyonelce yapılmış bir fon müziği elde edersiniz.

WOWA

WOWA'nın web sitesinde sadece 20 parça var. Tarzları değişiktir ve hepsini ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ancak bu site buradaki diğer sitelerin hepsinden farklı, çünkü parçalar bir Creative Commons Zero (CC0) lisansıyla geliyor.

Creative Commons lisanslarını bilmiyorsanız, CC0 lisansı herhangi bir eseri ücretsiz, kişisel veya ticari nedenlerle kullanmanıza, uygun gördüğünüz şekilde ve atıfta bulunmadan düzenlemenize olanak sağlar. Bu, WOWA’daki müziklerle ne istersen onu yapabileceğin anlamına geliyor ve bunun için YouTube açıklamasına bir bağlantı eklemek zorunda değilsin demektir.

WOWA'ya arada yeni parçalar eklenir. Bir dahaki sefere yeni müziklerin gelip gelmediğini bilmek istiyorsanız, uyarılar için bültene abone olabilirsiniz.

Icons8 Fugue

Icons8, ücretsiz stok simgeleri ve fotoğraflar için iyi bilinen bir kaynaktır ve artık ücretsiz olarak harika müzik ve ses parçaları sunar. Her parça ücretsiz yüksek kaliteli bir MP3 olarak bilgisayarınıza indirilebilir veya WAV dosyasının kilidini açmak için ödeme yapabilirsiniz.

Müzik koleksiyonu üç kategoriye ayrılmıştır: temalar, türler ve ruh hali. Her biri, seçimlerinizi daha da ayrıntılandırmak ve aradığınızı hızlı bir şekilde bulmak için alt kategorilere sahiptir.

Elbette bir de arama fonksiyonu var. Ancak, muhtemelen neye ihtiyacınız olduğunu bulmak için sitede çok sayıda etiket kullanmaktan daha iyidir.

TeknoAXE

TeknoAXE indirmek için ücretsiz ve telif hakkı olmayan büyük bir müzik koleksiyonuna sahiptir.

Dokuz yıldır, müzisyen ve YouTuber TeknoAXE yeni müzikler yapıyor internetteki herkesin bunları ücretsiz kullanmasına izin veriyor. Bu parçaların çoğu elektronik dans müziği, rock ve metaldir, ancak birçok tematik kompozisyon da vardır.

CC 4.0 lisansı orijinal bağlantıya atıfta bulunmanız ve herhangi bir değişiklik yapıp yapmadığınızı bildirmeniz gerektiği anlamına gelir. Buna karşılık, birkaç türe yayılmış yaklaşık 1.500 şarkı, hatta komedi, drama, korku vb. barındırır. Birkaç parçayı dinlediğinizde muhtemelen, “Ben bunu daha önce duymuştum” diye düşünebilirsiniz. Çünkü TeknoAXE'nin müzikleri YouTube'da yaygın olarak kullanılıyor.

En yeni müzikleri için TeknoAXE'in YouTube kanalını takip edebilirsiniz. Genellikle her hafta yeni bir parça yükler ve bu popüler hale gelmeden videonuz için yeni bir ses bulmanın iyi bir yoludur.

CCHound

İnternet ortamı telifsiz, Creative Commons korumalı müziklerle doludur ancak hepsi mükemmel değildir. Bu yüzden bazı insanlar sık kullanılanlarını seçmek ve onları CCHound'a eklemek için bir araya geldi.

Koleksiyon artık aktif bir şekilde güncellenmiyor, ancak var olanlarda bile, Jamendo veya SoundCloud gibi sitelerdeki çok sayıda telifsiz parça arasında dolaşmak yerine en iyileri bulmak için iyi bir yol. Etiketlere, türlere göre göz atabilir veya bir şey arayabilirsiniz. Her müzik için ücretsiz ve telifsiz bir şekilde kullanıp kullanamayacağınızı açıkça belirtiyor.

CCHound'ta bir şey bulamazsanız, kaynaklarına gitmeniz gerekebilir. Ücretsiz Creative Commons müziğine sahip bu site koleksiyonu zevkinize uygun bir parça bulmanıza yardımcı olmalı.

Android için Ücretsiz Müzik İndirme Uygulamaları

Boş zamanlarınızda veya herhangi bir işte müzik dinlemeyi seviyor musunuz? O zaman doğru sayfaya geldiniz, müzikleri MP3 formatında kolayca indirebileceğiniz en iyi Android uygulamalarını paylaşacağız.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.