Program İndir

Ücretsiz Video Dönüştürücü Programlar ve Online Siteler

31 Ekim 2019 1710 26 dk, 41 sn
Ücretsiz Video Dönüştürücü Programlar ve Online Siteler
Abone Ol 
Video dönüştürücü, bir tür video formatını (AVI, MPG, MOV vb.) diğerine dönüştürmenize olanak tanıyan özel bir dosya dönüştürücüsüdür. Formatın desteklenmediği durumlarda belirli bir videoyu istediğiniz formata dönüştürmek için, ücretsiz bir video dönüştürücü yardımcı olabilir. Aşağıda listelenen video dönüştürücü programlar tamamen ücretsizdir.

İşte bugün mevcut en iyi ücretsiz video dönüştürücü programlar ve ücretsiz online video dönüştürücülerin bir listesi:

Any Video Converter

Any Video Converter, ücretsiz kullanımı kolay bir video dönüştürücüdür - sadece kaynak dosyanızı ve çıkış biçimini seçin ve gidin. Gerekirse, toplu dönüştürme, dosya birleştirme ve çerçeve kırpma gibi birçok gelişmiş seçenek de vardır.

 • Giriş Formatları: 3GP, ASF, AVI, DIVX, DVR-MS, F4V, FLV, M4V, MKV , MOV, MP4, MPEG, MPV, QT, RM, WMV (ve 25+ daha fazla)
 • Çıkış Formatları:  AVI, FLV, GIF, MKV, MP4, SWF, WMV (+7 daha fazla)

Any Video Dönüştürücü, Windows 10, 8, 7, Vista, XP ve 2000 işletim sistemlerinde kullanılabilir.

Avidemux

Avidemux, video dönüştürme özellikli, gelişmiş ve kapsamlı özelliklere sahip ücretsiz bir video editörüdür.

Dönüştürmek için dosya menüsünden bir video yükleyin. Arabellek boyutu gibi tüm gelişmiş özellikler menü öğelerinde bulunabilir.

 • Giriş Formatları: 3GP, ASF, AVI, MKV, MP4, MPEG4, QT
 • Çıkış Formatları: AVI, FLV, M1V, M2V, MP4, MPG, MPEG, OGM ve TS

Avidemux, Windows (10, 8, 7, Vista, XP), Linux ve macOS işletim sistemlerinde kullanılabilir.

EncodeHD

EncodeHD, dosyalarınızı çeşitli mobil cihazlar ve oyun sistemleri tarafından okunabilen formatlara dönüştürmeyi kolaylaştıran taşınabilir bir video dönüştürme programıdır.

Video dosyalarını programda açın ve dönüştürülen dosyanın oynatılmasını istediğiniz bir cihaz seçin. Çok fazla seçenek yok, ancak dönüştürülen dosyaları DVD'lere sığdırmak için 4 GB dilimlere bölebilirsiniz.

 • Giriş Formatları: ASF, AVI, DIVX, DVR-MS, FLV, M2V, MKV, MOV, MP4, MPG, MPEG, MTS, M2T, M2TS, OGM, OGG, RM, RMVB, TS, VOB, WMV, WTV ve XVID
 • Çıkış Formatları: Apple TV / iPhone / iPod, BlackBerry 8/9 Serisi, Google Nexus 4/7, Microsoft Xbox 360 / Zune, Nokia E71 / Lumia 920, Samsung Galaxy S2 / S3, Sony PlayStation 3 / PSP, T-Mobile G1 , Western Digital TV ve YouTube HD

EncodeHD, videoları birçok popüler cihazın desteklediği bir formata dönüştürebilse de, önceden kullanabileceğiniz herhangi bir düzenleme özelliği yoktur.

EncodeHD, Windows 10 işletim sistemlerinde çalışır.

Totally Free Converter

Totally Free Converter, basit bir tasarıma sahip ücretsiz bir video dönüştürücü programdır.

Bu programı kullanmak için, ana menüden Video'yu tıklayın, bir kaynak dosya seçin ve ardından dosyayı desteklenen formatlardan biri olarak kaydedin. Fazladan fazla seçenek yok, ancak basit kadar iyi çalışıyor.

 • Giriş Formatları: 3GP, ASF, AVI, FLV, M4V, MKV, MP4, MPG, MPEG, MOV, RM, VOB, WMV ve YUV
 • Çıkış Formatları: 3GP, ASF, AVI, FLV, M4V, MKV, MP4, MPG, MPEG, MOV, RM, VOB, WMV ve YUV

Önemli: TFC'nin web sitesinde dikkatli olun. Genellikle ücretsiz video dönüştürücü yazılımlarının indirme bağlantısı gibi görünen birçok reklam vardır, ancak bunlar yanıltıcıdır. Gerçek indirme düğmesi turuncu renktedir ve lisans, sürüm ve uyumluluk bilgilerinin yanındadır.

Kurulum sırasında, Totally Free Converter birkaç ek program kurmaya çalışır. Bunları yüklemek istemiyorsanız,  her teklif için Reddet'i tıklamanız yeterlidir  .

Totally Free Converter, Windows'un tüm sürümlerinde çalışır.

Clone2Go Free Video Converter

Clone2Go Free Video Converter gerçekten hoş bir arayüze sahip ve video dosyalarını dönüştürme konusunda oldukça hızlı.

 • Giriş Formatları: 3GP, AMV, ASF, AVI, AVS, DAT, DV, DVR-MS, FLV, M1V, M2V, M4V, MKV, MOV, MP4, MPG, MS-DVR, QT, RM, RMVB, VOB ve WMV
 • Çıkış Formatları: AVI, FLV, MPG, MPEG1 ve MPEG2

Program iyi görünüyor ve iyi çalışıyor olsa da, her bir dönüştürme işleminden sonra Profesyonel sürümü yüklemek isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere görüntülenir. Ücretsiz sürümü kullanmaya devam etmek için her zaman bu ekrandan çıkmalısınız.

Windows yüklü bilgisarınızda, Clone2Go Free Video Converter'ı yükleyebilir ve kullanabilirsiniz.

iWisoft Free Video Converter

iWisoft Free Video Converter, birçok popüler dosya formatını destekler.

Birden fazla video dosyası ekleyin ve sonra bunları popüler biçimlere dönüştürün. Video dosyalarını birleştirebilir, video izlerken düzenleyebilir ve ardından dosyaları desteklenen birçok formattan birine dönüştürebilirsiniz.

 • Giriş Formatları: 3G2, 3GP, ASF, AVI, DIF, DIVX, FLV, M2TS, M4V, MJPEG, MJPG, MKV, MOV, MP4, MPEG, MTS, RM, RMVB, VOB, WMV ve XVID
 • Çıkış Formatları: 3G2, 3GP, ASF, AVI, DIVX, DPG, DV, FLV, MOV, MP4, MPEG, MPEG4, RMVB, SWF, TS, VOB, WMV ve XVID

iWisoft Free Video Converter ile ilgili en sıkıntılı durum, program her açıldığında kendi web sitesini açması ve bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmesidir. Bunu devre dışı bırakma seçenekte bulunmuyor.

iWisoft Free Video Converter'ın Windows 7 ile çalışıyor.

DivX Converter

DivX Converter, videoları ultra yüksek tanım ekranlarına uygun çok yüksek bir video çözünürlüğü olan 4K çözünürlüğe dönüştürebilen ücretsiz bir video dönüştürme programıdır.

 • Giriş Formatları:  264, 265, 3G2, 2GP, ASF, AVC, AVI, AVS, DIVX, F4V, H264, H265, HEVC, M4V, MKV, MOV, MP4, RM, RMVB ve WMV
 • Çıkış Formatları:  AVI, DIVX, H264, HEVC, MKV ve MP4

MPG, SVCD, TS ve VOB gibi MPEG2 formatları da DivX Converter ile çalışır, ancak kurulumun ilk 15 günü için geçerlidir.

DivX Converter'ı 4K videolar oluşturmak için kullanmak için,  kurulum sırasında varsayılan olarak seçilmeyen DivX HEVC Eklentisini Etkinleştir seçeneğini seçmelisiniz.

Yükleyici tamamlanmadan önce DivX Converter birkaç başka program yüklemeye çalışır. Bundan kaçınmak istiyorsanız, devam etmeden önce seçeneklerin seçimini kaldırmalısınız.

FFCoder

FFCoder, herkesin kullanmasını kolaylaştıran, basit bir tasarıma sahip ücretsiz bir video dönüştürücüsüdür.

Dönüştürülecek bir video dosyasını, DVD'yi veya tüm klasörü açın. Ardından bir çıktı dosyası seçin ve Başlat'ı tıklayın. Videonun karelerini ve kalitesini / boyutunu değiştirmek gibi bazı gelişmiş ayarlar var.

 • Giriş Formatları: 3GP, 3G2, ASF, AVI, DV, DRC, FLV, GXF, MKV, MP4, MOV, MPG, TS, RM, SWF, WMV ve WEBM.
 • Çıkış Formatları: 3GP, 3G2, ASF, AVI, DV, DRC, FLV, GXF, MKV, MP4, MOV, MPG, TS, RM, SWF, WMV ve WEBM.

İndirdiğiniz dosya 7z formatında ise açmak için ücretsiz 7-Zip programını kullanmanız gerekebilir.

FFCoder, Windows XP ve Windows 10 ve Windows 8'i içeren daha yeni Windows sürümleriyle çalışan taşınabilir bir programdır.

Online Converter

Online Converter, videoları bir URL'den dönüştürmenize bile izin veren kullanımı kolay bir online video dönüştürücüsüdür.

Hizmetin uygun video dönüştürücü sayfasını açabilmesi için dönüştürmek istediğiniz dosyanın biçimini seçmeniz yeterlidir. Buradan, dosyanızı yükleyin ve dönüştürülmüş dosyayı indirmeden önce isteğe bağlı düzenleme ayarlarından herhangi birini düzeltin.

 • Giriş Formatları: 3G2, 3GP, AVI, FLV, MKV, MOV, MP4, MPEG1, MPEG2, OGG, WEBM ve WMV diğerleri arasında. (Çevrimiçi Dönüştürücü ana sayfasındaki hesap makinesini kullanarak bir dosya türünün desteklenip desteklenmediğini kontrol edin.)
 • Çıkış Formatları: 3G2, 3GP, AVI, FLV, MKV, MOV, MP4, MPEG1, MPEG2, OGG, WEBM ve WMV diğerleri arasında.

Online Converter'ın en iyi özelliği, katmanlı PSD'ler gibi bazı dosyaları ZIP arşivi olarak indirebileceğiniz birden fazla görüntü dosyasına dönüştürme yeteneğine sahip olmasıdır.

Online Converter (Windows, Linux, macOS vb.) için hangi işletim sistemini kullandığınız fark etmez, çünkü sadece işlevsel bir tarayıcı gerektirir.

Windows Live Movie Maker

Movie Maker, Windows Live yazılım paketinin bir parçasıdır ve videoları daha sonra çeşitli telefonlarda ve cihazlarda oynatılabilecek farklı biçimlere dönüştürebilir.

Video dosyalarını Movie Maker'a yükleyin, animasyonlar veya görsel efektler ekleyin ve ardından videoyu Dosya menüsünden farklı bir dosya türü olarak kaydedin.

 • Giriş Formatları:  3G2, 3GP, ASF, AVI, DVR-MS, K3G, M1V, M2T, M2TS, M4V, MOD, MOV, MP4, MPEG, MPG, MPV2, MTS, QT, VOB, VM, WMV ve WTV
 • Çıktı Cihazları / Formatları:  Android, Apple iPad / iPhone, Facebook, Flickr, MP4, SkyDrive, Vimeo, YouTube, Windows Phone, WMV ve Zune HD

Kurulum sırasında, paketin bir parçası olan diğer programları almamak için yüklemek istediğiniz programları seçip ardından Fotoğraf Galerisi ve Movie Maker'ı seçmeniz gerekir.

Windows Live Movie Maker, Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve Windows Server 2008 işletim sistemlerine yüklenebilir. Varsayılan olarak Windows Vista ve Windows XP'de (SP2 ve SP3) bulunur.

MediaCoder

MediaCoder, adım adım Yapılandırma Sihirbazı ile video dosyalarını dönüştürmeyi çok kolaylaştırır.

Sihirbaz, bu terimlerin ne anlama geldiğini bilmeseniz bile bir kod çözme yöntemi, çıktı çözünürlüğü ve çıktı formatı seçmenize yardımcı olur - bu ayarlardan bazılarının yanında, gerçekten yardımcı olan açıklamalar bulunmaktadır.

 • Giriş Formatları: 3G2, 3GP, ASF, AVI, F4V, FLV, M2TS, MKV, MOV, MP4, MPEG1, MPEG2, MPEG-TS, OGG ve WMV
 • Çıkış Formatları: 3G2, 3GP, ASF, AVI, F4V, FLV, M2TS, MKV, MOV, MP4, MPEG1, MPEG2, MPEG-TS, OGG ve WMV

İndirme sayfasında Taşınabilir bir sürümü de var.

MediaCoder, Windows 10 da dahil olmak üzere tüm Windows sürümlerinde çalışır.

Free Audio Video Pack

Free Audio Video Pack (daha önce Pazera Video Converters Suite), bir ana paket halinde birleştirilen birçok farklı taşınabilir video dönüştürücüsünden oluşur.

Ana program penceresi hangi dosya formatına dönüştürmek istediğinizi sorar. Süit daha sonra belirttiğiniz dosyayı dönüştürmek için uygun programı başlatır, bu da dönüştürmeyi oldukça kolaylaştırır. 

 • Giriş Formatları: 3GP, AVI, FLV, M4V, MOV, MP4, MPEG, OGV, WEBM ve WMV
 • Çıkış Formatları: 3GP, AVI, FLV, M4V, MOV, MP4, MPEG, OGV, WEBM ve WMV

İndirme, 7z dosyası biçimindedir, bu nedenle açmak için 7-Zip gibi ücretsiz bir programa ihtiyacınız olacak demektir.

Free Audio Video Pack ile ilgili sıkıntı, kaynak video dosyasının biçimini dönüştürmeden önce bilmeniz gerektiği, bu da çoğu diğer video dönüştürücü programlarından daha fazla bir adım.

Free Audio Video Pack, Windows 10, 8, 7, Vista, XP ve Windows Server 2008 ve 2003'e kurulabilir.

Format Factory

Format Factory çok fonksiyonlu bir medya dönüştürücüsüdür.

Önce videonuzun dönüştürülmesi gereken dosya türünü seçin, ardından dosyayı yükleyin. Ses kanalı, en boy oranı ve bit hızını düzenleme gibi gelişmiş seçenekler mevcuttur.

 • Giriş Formatları: 3GP, AVI, FLV, MP4, MPG, SWF ve WMV
 • Çıkış Formatları: 3GP, AVI, FLV, MP4, MPG, SWF ve WMV

Kurulum sırasında Format Factory, istemeyebileceğiniz bir programı yüklemeye çalışır. Yükleyiciden çıkarak bunu kolayca durdurun, daha sonra Format Factory'yi açıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

Format Factory, Windows 10 ile çalışır.

Freemake Video Converter

Freemake Video Converter kullanımı gerçekten çok kolay bir programdır. Çıktı biçimlerinden herhangi birine dönüştürmek için bir veya daha fazla video dosyası yükleyin.

Dosyaları tek bir dosyada birleştirmenize ve hatta videoları doğrudan DVD'ye yazmanıza olanak tanıyan gelişmiş seçenekler mevcuttur. Ayrıca altyazı ekleyebilir ve video uzunluğunu programın içinden düzenleyebilirsiniz.

 • Giriş Formatları: 3G2, 3GP, AVCHD, AVI, DV, FLV, MKV, MOV, MP4, MPG, MTS, QT, RM, SWF , TOD, TS, WMV (+97 daha fazla)
 • Çıkış Formatları: 3GP, AVI, FLV, HTML5, ISO, MKV, MP3, MP4, MPEG, SWF ve WMV

Tüm Windows sürümleri, Freemake Video Converter'ı çalıştırabilmelidir.

Birkaç antivirüs bu programı güvensiz veya şüpheli olarak tanımlamaktadır. Gerçekten kötü amaçlı bir şey içerdiği durumlarda bu programı kullanırken aktif olarak çalışan bir antivirüs programı kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Bu video dönüştürücünün bir sıkıntısıda, programın dönüştürülen videolara filigran eklemesidir.

Free Video Converter (Extensoft)

Extensoft tarafından sunulan Free Video Converter'ın kullanımı gerçekten kolaydır. Arayüzü, kullanımı ve anlaşılması kolaydır.

 • Giriş Formatları: AVI, FLV, MOV, MP4, MPEG, MPG, MTS, QT, RM, RMVB ve WMV (Extensoft'un web sitesi "ve bilgisayarınız tarafından tanınan diğerleri (Direct Show)" - onaylamanız durumunda bana bildirin Daha)
 • Çıkış Formatları: AVI, MP4, MPEG1, MPEG2, QuickTime ve WMV

Extensoft Free Video Converter, Windows'un tüm sürümleriyle çalışır.

Free Video Converter (Koyote)

Free Video Converter, dönüştürülen video dosyasının tam olarak hangi cihazda oynatılacağını bilmenizi sağlar. Bir videoyu içe aktarmak için Dosya ekle'yi tıklayın ve ardından hazır ayarlardan herhangi birini seçin. Dönüştürmeden önce ekran boyutunu, en boy oranlı radyoyu ve FPS'yi özelleştirebilirsiniz.

 • Giriş Formatları:  3GP, ASF, AVI, DIVX, FLV, M1V, M2TS, MKV, MPG, MPEG, MOV, MP4, MTS, OGM, VOB ve WMV
 • Çıkış Formatları: 3G2, 3GP, DVD (NTSC veya PAL), FLV, MPEG1, MPEG2 ve MPEG4

Kurulum sırasında, Free Video Converter bir araç çubuğu ve bir internet tarayıcısı kurmaya çalışır ve varsayılan ana sayfanızı değiştirmeye çalışır, ancak bunları kolayca atlayabilirsiniz.

Free Video Converter, Windows 10'da kullanılabilir.

Oxelon Media Converter

Oxelon Media Converter kullanımı gerçekten kolaydır. Program penceresinden bir dosya yükleyin ya da bilgisayarınızdaki herhangi bir video dosyasını sağ tıklayın ve sağ tıklama bağlam menüsünden dönüştürmeyi seçin.

Bu programda, videonun genişliğini ve yüksekliğini veya kare hızını değiştirmek gibi bazı temel ayarlar vardır.

 • Giriş Formatları: 3G2, 3GP, ASF, AVI, DV, DVD, FFM, FLV, GIF, M1V, M2V, M4V, MOV, MP4, MPEG1, MPEG2, PSP, RM, SVCD, VCD ve VOB
 • Çıkış Formatları: 3G2, 3GP, ASF, AVI, DV, DVD, FFM, FLV, GIF, M1V, M2V, M4V, MOV, MP4, MPEG1, MPEG2, PSP, RM, SVCD, VCD ve VOB

Bu programdaki sıkıntı, Oxelon Media Converter'den her çıktığınızda geliştiricinin web sitesinin açılmasıdır. Ancak bunu ayarlardan kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.

Oxelon Media Converter, Windows 10'da kullanılabilir.

Internet Video Converter

Internet Video Converter, en büyük formatları destekleyen ücretsiz bir video dönüştürücüsüdür.

Program başlangıçta kafa karıştırıcı görünüyor, ancak adımları izlerseniz kullanımı oldukça kolaydır. İlk önce bir video seçin, farklı kaydetmek için formatı seçin ve ardından dosyayı dönüştürmeden önce Format Uygula'yı tıklayın.

 • Giriş Formatları: 3GP, ASF, AVI, DAT, DIVX, DPG, FLV, MKV, MOD, MP4, MPEG, MPG, MTS, OGG, OGM, QT, RAM, RM, RMVB, VOB ve WMV
 • Çıkış Formatları: 3GP, AVI, MOV, MP4, MPG ve WMV

Internet Video Converter'ı indirmek için indirme sayfasını açın ve ardından IVC STANDART Sürümü'ne gidin. Hem portatif hem de normal kurulumlu versiyon mevcuttur.

Miro Video Converter

Miro, açık kaynaklı medya oynatıcıları ile ünlüdür, ancak aynı zamanda ücretsiz bir video dönüştürücüsü de vardır.

Miro Video Converter basitleştirilmiş bir arayüze sahiptir. Videoları programa sürükleyip bırakın ve videoyu dışa aktarmak istediğiniz cihazı veya formatı seçin.

 • Giriş Formatları: AVI, FLV, H264, MKV, MOV, Theora, WMV ve XVID
 • Çıktı Formatları: Ogg, MP3, MP4, Theora ve Webm

Kurulum sırasında Miro Video Converter, istemeyebileceğiniz ek programlar yüklemeye çalışır.  Kurulum sırasında Reddet düğmesini seçerek bundan kaçının.

Miro Video Converter, macOS, Linux ve Windows'un tüm sürümlerinde çalışır.

Kiss DejaVu Enc

Kiss DejaVu Enc, kullanımı kolay bir video dönüştürücüsüdür. İlk ekran karışık gibi görünse de, tüm gerekli ayarlar ön taraftadır ve bulunması zor değildir.

 • Giriş Formatları: AVI, AVS, CDA, FLV, MP4, MPG, TS ve VOB
 • Çıkış Formatları: FLV, MP4, MPG ve SVI

Bu programdaki sıkıntı, gerçek dosyayı açmak yerine video dosyasının bulunduğu klasörü açmanız gerektiğidir. Bu biraz kafa karıştırıcı olabilir, ancak daha fazla kullanmaya başladığınızda alışılabilir.

Kiss DejaVu Enc, Windows 10'da çalışıyor.

MPEG Streamclip

MPEG Streamclip, dosya menüsünde gizlenmiş tüm karmaşık seçenekleri görene kadar basit bir program gibi görünüyor.

Programa bir videoyu Dosya menüsünden yükleyin ve ardından ortak bir format olarak kaydedin veya Dosya menüsünden de desteklenen başka bir formata aktarın. Kaydetmeden önce bir videoyu döndürebilir veya kırpabilirsiniz.

 • Giriş Formatları: AC3, AIFF, AUD, AVI, AVR, DAT, DV, M1A, M1V, M2P, M2T, M2V, MMV, MMV, MOD, MP2, MP4, MPA, MPEG, MPV, PS, PVR, REC, TP0, TS , VDR, VID, VOB ve VRO
 • Çıkış Formatları: AVI, DV, MPEG4 ve QT

Bilgisayarınızda bulunan bir video dosyasını dönüştürmek yerine, bir URL’den veya DVD’den de yükleyebilirsiniz.

MPEG Streamclip tamamen taşınabilir (yüklemeye gerek yok), ancak QuickTime'ın kurulmasını gerektiriyor. MPEG Streamclip resmi olarak Windows 7, Vista, XP ve 2000 ile çalışır.

En yeni sürümü Windows 10'da çalışıyor.

İlginizi
çekebilir
Twitter için En İyi 3 Video Dönüştürücü

HandBrake

HandBrake, mobil cihazınızla çalışacak herhangi bir video dosyasını dönüştürmek için en kullanışlı ücretsiz video dönüştürücüsü.

 • Giriş Formatları: AVI, FLV, OGM, M4V, MP4, MOV, MPG, WMV, VOB (DVD), WMV ve XVID
 • Çıkış Formatları: MP4 ve MKV

HandBrake'te pek çok farklı dosya türü girişi var, ancak ne yazık ki sadece iki çıktı biçimini destekler.

HandBrake, Windows 10, 8, 7 ve Vista'nın yanı sıra macOS ve Ubuntu'ya da yüklenebilir.

Prism Video Converter

Prism Video Converter, bir DVD'den kolayca video çekmenizi ve desteklenen çıkış biçimlerinden herhangi birine dönüştürmenizi sağlar.

Alternatif olarak, Burn menü düğmesini seçerek video dosyalarını disk tarafından okunabilen bir formata dönüştürebilirsiniz. Ayrıca bir videoyu yeniden boyutlandırın veya dönüştürmeden önce efektler ekleyin.

 • Giriş Formatları: 3GP, ASF, AVI, DIVX, DV, FLV, M4V, MKV, MOD, MOV, MP4, MPEG, MPG, OGM, VOB ve WMV
 • Çıkış Formatları: 3GP, ASF, AVI, DV, FLV, GIF, MOV, MP4, MPG, RM, SWF ve WMV

Prism Video Converter, Pro veya Ücretsiz olarak kullanılabilir. Ücretsiz sürümü, Get it Free adlı bölümün altındaki sağ taraftaki indirme sayfasından edinin .

Kurulum sırasında, Prism Video Converter ek video ve görüntü düzenleme yazılımı kurmanızı ister. Bu programları yüklemek istemiyorsanız, seçmeden kolayca atlayın.

macOS ve Windows (10, 8, 7, Vista ve XP) işetim sistemlerinde çalışmaktadır.

Quick AVI Creator

Quick AVI Creator, birkaç büyük dönüştürme biçimini destekleyen bir video dönüştürücüsüdür.

Bir dosya yükleyin, nereye kaydedileceğini seçin ve ardından bir çıktı biçimi seçin. Çok fazla seçenek yok, ancak dönüştürme yaparken kullanılacak altyazı veya ses parçalarını seçebilirsiniz.

 • Giriş Formatları: ASF, AVI, DIVX, DVD, FLV, F4V, MKV, MP4, MPEG ve WMV
 • Çıkış Formatları: AVI, MKV ve MP4

Quick AVI Creator, videoları büyük bir dosya türü listesine dışa aktarmazken, neyse ki üç popüler formatı destekliyor.

Windows 7'de kullanmanız önerilir. Windows 10'da Quick AVI Creator'ı düzgün çalışmıyor.

STOIK Video Converter

STOIK Video Converter kullanımı oldukça kolaydır ve dosyaları dönüştürmek için popüler AVI formatını destekler .

Sadece bir veya daha fazla video dosyası yükleyin, bir çıktı biçimi seçin ve ardından dosyayı nereye kaydedeceğinizi seçin. Kaydı dönüştürme başlamak butona basın için.

 • Giriş Formatları: 3GPP, 3GPP2, AVI, MKV, MOV, MP4, MPEG2, MPEG4, MPEG-TS, MPG4, QT ve WMV
 • Çıkış Formatları: AVI ve WMV

STOIK Video Converter'ı kullanmanın büyük bir dezavantajı, kaydedebileceğiniz düzenleme yeteneklerinin ve dosya biçimlerinin çoğunun yalnızca Pro sürümünüz varsa kullanılabilir olmasıdır. 

STOIK Video Converter, Windows 7, Vista ve XP ile uyumludur. Windows 10'da düzgün çalışmayabilir.

SUPER

SUPER birçok popüler çıktı formatını destekleyen bir video dönüştürücüsüdür.

SUPER'in arayüzü ve tasarımı kullanıcı dostu ya da modern bir program değildir, ancak birçok giriş formatını destekler ve filigran olmadan yüksek kalitede dönüşümler yapabilir.

 • Giriş Formatları: 3G2, 3GP, AMV, ASF, AVI, DAT, DVR-MS, F4V, FLC, FLI, FLV, FLV, GXF, IFO, M2TS, M4V, MKV, MOV, MP4, MPG, MTV, MXF, MXG, NSV , OGG, OGM, QT, RAM, RM, STR, SWF, TMF, TS, TY, VIV, VOB, WEBM, WMV ve WTV'dir.
 • Çıkış Formatları: 3G2, 3GP, ASF, AVI, DV, FLV, M2TS, MKV, MOV, MP4, MPG, OGG, SWF, TS ve WMV.

SUPER ile ilgili en kötü şey, kurulum sırasında birkaç ek program yüklemeniz gerekecek gibi görünmesidir. Gerçek SUPER kurulum sihirbazını ortaya çıkarmak ve diğer yazılımı kurmaktan kaçınmak için bu pencereden çıkın.

SUPER Windows'un çoğu sürümüyle çalışıyor.

WinFF

WinFF, düzenleme ve kırpma gibi popüler formatları ve özellikleri destekleyen bir video dönüştürme programıdır.

Önce bir çıktı cihazı veya dosya formatı seçin ve ardından bir video dosyasını içe aktarmak için Ekle'ye tıklayın. Diğer seçeneklerin yanı sıra videoyu kırpın veya döndürün ve sonra bitirmek için Dönüştür'ü tıklatın.

 • Giriş Formatları: AVI, MKV, MOV, MPEG, OGG, VOB ve WEBM
 • Çıkış Formatları / Cihazlar: AVI, BlackBerry, Creative Zen, DV, DVD, Google / Android, Apple iPod, LG, MPEG4, Nokia, Palm, PlayStation 3 / PSP, QT, VCD, Walkman ve WMV

WinFF, Windows 10 ve eski Windows sürümleriyle de çalışır. Ayrıca indirebileceğiniz taşınabilir bir sürümü de var.

Quick Media Converter

Quick Media Converter, birçok dosya formatını destekler ve program, hangi formatın farklı cihazlarda çalıştığını bilmenizi kolaylaştırır.

Programın gezinmesi biraz zor, çünkü ne olduklarını öğrenmek için farenizi farklı menü düğmelerinin üzerine getirmeniz gerekir.

 • Giriş Formatları: 3G2, 3GP, AVI, DTS, DV, DLV, GXF, M4A, MJ2, MJPEG, MKV, MOV, MP4, MPEG1, MPEG2, MPEG4, MVE, OGG, QT, RM ve Cacoon Yazılımında bulabileceğiniz diğerleri Desteklenen Formatlar sayfası.
 • Çıkış Formatları: 3G2, 3GP, AVI, DV, FLV, GXF, MJPEG, MOV, MP4, MPEG1, MPEG2, MPEG4, RM, VOB ve Cacoon Yazılımının Desteklenen Formatları sayfasında bulabileceğiniz diğerleri.

Kurulum sırasında, Quick Media Converter bir araç çubuğu kurmaya ve varsayılan internet ana sayfanızı değiştirmeye çalışır. Bu ekstra değişiklikleri istemiyorsanız, hepsini atlamak için Tümünü Atla'yı tıklayın.

Quick Media Converter, Windows 10 da dahil olmak üzere Windows işletim sistemlerinin 32 bit ve 64 bit sürümlerinde çalışır.

FileZigZag

FileZigZag, birçok popüler video formatını dönüştürecek çevrimiçi bir video dönüştürücü hizmetidir. Siz sadece video dosyasını yükleyin ve dönüştürülen dosyaya bir e-posta bağlantısı için bekleyin.

 • Giriş Formatları: 3G2, 3GP, 3GPP, ASF, AVI, DIVX, F4V, FLV, GVI, M2TS, M4V, MOV, MP4, MPEG, MPG, MKV, MTS, MOD, MXF, OGV, RM, RMVB, SWF, TS , TOD, WEBM, WMV ve VOB
 • Çıkış Formatları: GIF, 3GP, ASF, AVI, FLV, MOV, MP3, MPEG, MPG, OGG, OGV, RA, RM, SWF, WAV, WMA ve WMV

Birçok video dosyasının oldukça büyük olduğu göz önüne alındığında, FileZigZag ile en büyük dezavantaj, videoyu yüklemek ve e-postanızı almak için bekleme süresidir. 

FileZigZag, Windows, Linux ve macOS gibi bir web tarayıcısını destekleyen tüm işletim sistemlerinde çalışır.

Zamzar

Zamzar, en yaygın video formatlarını destekleyen başka bir çevrimiçi video dönüştürücü hizmetidir.

 • Giriş Formatları: 3G2, 3GP, 3GPP, ASF, AVI, F4V, FLV, GVI, M4V, MKV, MOD, MOV, MP4, MPG, MTS, RM, RMVB, TS, VOB ve WMV
 • Çıkış Formatları: 3G2, 3GP, AVI, FLV, MP4, MOV, MP4, MPG ve WMV

Zamzar ile ilgili en kötü şey, çoğu video dosyasının büyüklüğü dikkate alındığında önemli bir dezavantaj olan kaynak dosyalar için 100 MB'lık limitidir. Ayrıca, çevrimiçi bir video dönüştürücü hizmeti için bile Zamzar'ın dönüşüm süresini biraz yavaştır.

Çevrimiçi çalıştığı için Zamzar, bir web tarayıcısı çalıştıran herhangi bir işletim sistemi ile kullanılabilir.

İlginizi
çekebilir
En İyi 12 Ücretsiz Bozuk Video Onarma Programı


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için, İletişim sayfası aracılığıyla site yöneticisiyle irtibat kurabilirsiniz.


Günlük yeni bloglar için abone olun!Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

Yukarı kaydır