Bilgisayar

Ücretsiz Windows 10 Yükseltmesi Nasıl Yapılır?

26 Ekim 2019 771 2 dk, 29 sn
Ücretsiz Windows 10 Yükseltmesi Nasıl Yapılır?
Image by 2023583 from Pixabay
Abone Ol 
Microsoft, Windows 7 kullanan kişilerin Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltme yapmalarına yardımcı olmak için bir yol sundu. Birçok Windows kullanıcısı hala Windows 10 ücretsiz yükseltmesine erişebiliyor. Sizde halen Windows 10’a yükseltme işlemini yapmadıysanız, Windows 7’yi kolayca Windows 10’a yükseltebilirsiniz. 

Windows 7'den Windows 10'a ücretsiz yükseltme hala mümkün olsa da, aslında bu işlem 2016'da sona erecek şekilde ayarlandı, bu nedenle ücretsiz yükseltme işlemi herhangi bir zamanda kaldırılabilir.

Windows 10 Yükseltme Nasıl Yapılır?

Birçok kullanıcı, yalnızca Windows 7 ürün anahtarlarını kullanarak Windows 10'a yükseltme yapabilir. Yardımcı araçlar kullanarak Windows 10'a yükseltmek için yapmanız gerekenler:

Herhangi bir Windows güncellemesine başlamadan önce, tüm dosyalarınızı ve uygulamalarınızı veya lisanslarınızı taşınabilir bir sabit sürücüye veya buluta yedeklediğinizden emin olun. Bu şekilde, eğer bir şeyler ters giderse, verileri kaybetmeden geri yükleyebilirsiniz.

1. Windows Creation aracını indirmek için Microsoft'un resmi sitesine gidin, ardından Aracı şimdi indirin butonuna tıklayıp dosyayı indirin ve bilgisayarınızda çalıştırın.

2. Bu Bilgisayarı Şimdi Yükselt seçeneğini seçin.

Gerekli tüm Windows 10 yükseltme dosyalarını indirmek biraz zaman alabilir, bu yüzden biraz sabırlı olmanız gerekiyor.

3. İndirme işlemi tamamlandığında, size Windows 7'den Windows 10'a aktarmak istedikleriniz sorulur. Aktarma seçenekleriniz:

  • Yalnızca veri: Bu, bilgisayarınızdaki tüm verileri (dosyalar, klasörler, resimler vb.) yeni işletim sistemine kopyalar.
  • Veri ve uygulamalar: Yukarıdakilere ek olarak, bu aynı zamanda tüm uygulamalarınızı yeni işletim sistemine kopyalar. Ancak, yeni işletim sistemi ile uyumlu olmayan bazı uygulamalar olabilir, bu nedenle bu uygulamaları veya en azından lisans anahtarlarını yedeklediğinizden emin olun.
  • Hiçbir şey: Bu, verilerinizin veya uygulamalarınızın hiçbirini yeni işletim sistemine kopyalamaz. Esasen sıfır ve yeni bir işletim sistemiyle başlıyorsunuz.
İlginizi
çekebilir
Windows 10 Türkçe ISO Dosyası İndirme

En az çaba için, mevcut verilerinizin çoğunu ve mümkün olan uyumlu uygulamaları taşımak için Veri ve uygulamaları seçmeniz önerilir. Bu, yükseltme işlemi tamamlandığında hızlıca bilgisayarı kullanmaya başlayabilirsiniz.

4. Yükseltme işlemine başlamak için İleri'yi seçin.

İşlem yapılmadan önce bilgisayarınız birkaç kez yeniden başlatılır ve yüklemeyi tamamlamak için soruları yanıtlamanız istenebilir.

5. Tamamlandıktan sonra, bilgisayarınız Windows 10 işletim sistemi ile açılır.

İlginizi
çekebilir
Orijinal Windows 10 Lisans Anahtarı Nasıl Bulunur?


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için, İletişim sayfası aracılığıyla site yöneticisiyle irtibat kurabilirsiniz.


Günlük yeni bloglar için abone olun!


İlginizi Çekebilir

Windows 10'da IP Adresi Nasıl Bulunur?

Windows 10'da IP Adresi Nasıl Bulunur?

Bilgisayar 04 Ağustos 2020 04 Ağustos 2020

Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

Yukarı kaydır