Ogznet.com
En İyi Program Kaldırma Programları Paylaş:

En İyi Program Kaldırma Programları

En İyi Program Kaldırma Programları

En İyi Uninstaller Programları 2021

Bilgisayarınızda yüklü programları tamamen kaldırmak için en iyi ücretsiz kalıntı bırakmadan program kaldırma Uninstaller yazılımları. Bu ücretsiz programlar, sistem programlarını veya kendi yüklediğiniz programları tamamen kaldırmanıza yardımcı olur.

Standart program kaldırma yazılımlarından farklı olarak, bu uninstaller yazılımları, kayıt defteri verileri, dosyalar, boş klasörler vb. gibi kaldırılmış yazılımların artıklarınıda siler. Çoğu durumda, kaldırılmış programların sistem kayıt defterinde biriken kalıntıları sistemi yavaşlatır. Bu uninstaller programları, kaldırma işleminden sonra kalıntıların birikmesini önleyerek, dolaylı olarak sisteminizin yavaşlamasını da önler.

Bu programların bazılarında, aynı anda birden fazla programı kaldırabileceğiniz toplu kaldırma özelliğini de var. Bunun yanı sıra, bazı programlarda kullanışlı bir Force Uninstall (zorlu kaldır) özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik, Windows varsayılan program kaldırma özelliği tarafından kaldırılamayan programları kaldırmak için kullanışlı olabilir. Sonradan yüklediğiniz programların yanı sıra, bu program kaldırıcıların bazıları Windows uygulamalarını da tamamen kaldırabilir. Ayrıca bu uninstall programlarında, Önemsiz Dosya Temizleyici, Kısayol Düzeltici, Kayıt Defteri Temizleyici, Dosya Parçalayıcı vb. gibi bir çok ek özellik de bulunmaktadır.

HiBit Uninstaller, bilgisayarınızdaki programları tamamen kaldırmak için kullanabilceğiniz ücretsiz bir programdır. Bu program sayesinde programları, Windows uygulamalarını ve üçüncü taraf uygulamalarını kolayca kaldırabilirsiniz. Kaldırma işlemini tamamladıktan sonra, sistem kayıt defteri girdileri, boş klasörler, dosyalar vb. gibi kaldırılmış programların kalıntılarını bulup bunları da kaldırır. Buna ek olarak, kaldırılamayan programları ve uygulamaları tamamen kaldırabileceğiniz bir zorlu kaldırma özelliği de sunar.

Basit ve kullanıcı dostu arayüzü ile programları hızlıca ve tamamen kaldırmanıza izin verir. Ayrıca yeni kurulan programları otomatik olarak eski programlardan ayırır. Belirli bir yüklü programı bulmak için standart bir arama çubuğu da mevcuttur. Sisteminizi temizlemek ve yönetmek için birçok araç barındırır.

Ek özellikler:

 • Tarayıcı Uzantısı Yöneticisi: Web tarayıcınızdaki yüklü eklentileri görüntüleyebilir, yönetebilir ve kaldırabilirsiniz. Google Chrome, Opera, Internet Explorer ve Microsoft Edge olmak üzere dört popüler web tarayıcısını destekler.
 • Kayıt Defteri Temizleyicisi: Programların ve uygulamaların kayıt defteri verilerini onarmanıza ve kaldırmanıza olanak sağlar.
 • File Shredder: Bu özellik sayesinde veri ve dosyaları hiç bir araçla bir daha geri getirilemeyecek şekilde silebilirsiniz.
 • Kısayol Tamiri: Sisteminizdeki bozuk kısayolları tarar ve siler.

Bulk Crap Uninstaller, yüklü programları tamamen kaldırmak için ücretsiz açık kaynaklı bir programdır. Bu program kaldırıcı, Windows uygulamalarını ve yüklü programları geride kalıntı bırakmadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu programın öne çıkan özelliği, kullanıcı izni olmaksızın arka planda yüklü programı kaldıran sessiz bir kaldırma moduyla gelmesidir.

 

Kaldırmak istediğiniz programı kolayca bulabilmeniz için güçlü bir filtreleme sistemi vardır. Çeşitli programlar tipleri için ayrı renklendirme yapar. Bunun yanı sıra, arayüzünde belirli bir program veya uygulamayı bulmak için bir arama çubuğu da bulunmaktadır.

Ek özellikler:

 • Kayıt Defteri Anahtarını Sil: Yüklü olan programı kaldırmadan kayıt defteri anahtarı verilerini silebilirsiniz.
 • Yedekleme Oluştur: Birden fazla programın kayıt defteri verilerinin bir yedeğini oluşturabilirsiniz.
 • Verileri Dışa Aktar: Seçilen programların bilgilerini XML dosyası biçiminde dışa aktarmanıza olanak tanır.

ZSoft Uninstaller, yüklü programları tamamen kaldırmak için başka bir ücretsiz programdır. Bu program sayesinde, yüklü programı sisteminizden tamamen kaldırabilirsiniz. Bu program aracılığıyla program kaldırma işlemi oldukça basittir. 

Özellikleri:

 • Bir kurulumun tamamen kaldırabilmesi için analiz edin (işlem ikiye bölündüğü için bilgisayarın yeniden başlatılmasını da destekler: Kurulumdan önce ve sonra)
 • Bir programı kaldırdıktan sonra kalıntıları arar
 • Bilgisayarınızda başlangıçta başlayan programların temizlenmesi
 • Geçici dosyaları bulma ve silme
 • Boş klasörleri bulma ve silme
 • Yüklü olmayan programların kalıntılarını silme
 • Windows Güncellemelerini Gizler

Absolute Uninstaller, yüklü programları tamamen kaldırmak için başka bir ücretsiz program. Bu program sayesinde, programları geride artık bırakmadan toplu bir şekilde kaldırabilirsiniz. Ayrıca, yakın zamanda yüklenmiş programları, büyük programları, nadiren kullanılan programları ve Windows güncellemelerini bulmanıza yardımcı olan bazı kullanışlı program filtleri de sunar. Bunun yanında, belirli bir programı bulmak için basit bir arama seçeneği de mevcut.

 • Hızlı ve Kullanıcı Dostu

Absolute Uninstaller, yerleşik Program Ekle / Kaldır uygulamasından daha hızlı açılır ve en son yüklenen programları farklı gösterir. Böylece kaldırmak istediğiniz uygulamayı kolayca bulabilirsiniz. İstediğiniz uygulamayı kullanışlı bir arama fonksiyonu ile de arayabilirsiniz.

 • İşlevlerin Çeşitliliği

Aynı anda birden fazla programı kaldırabilir, uygulamalar arayabilir, girişleri kaldırabilir veya geri yükleyebilir, program özelliklerini değiştirebilir, program destek bilgilerini kontrol edebilir, komut satırını görüntüleyebilir, geçersiz girişleri otomatik olarak düzeltebilir, kaldırma bilgilerini yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

 • Tamamen Kaldır

Absolute Uninstaller, geride hiçbir şey bırakmadan programları tamamen kaldırmanıza yardımcı olan eksiksiz bir program kaldırıcıdır.

Bilgisayarınız, birçok program yükledikten sonra yavaşladı mı? IObit Uninstaller bu problemi sizin için çözer. Sisteminizle yüklü gelen programlar da dahil olmak üzere istenmeyen yazılımları tek bir tıklamayla kaldırmak için tasarlanmıştır. Yeni yükleme izleyicisi, program yüklemesi sırasında yapılan tüm değişiklikleri, ileride geri alınabilmeleri için günlüğe kaydederek, tüm programları tamamen kaldırmanıza yardımcı olur.

Kötü amaçlı araç çubukları ve eklentiler, tarama verilerinizi kaydedebilir veya çalabilir ve ayrıca internet hızınızı yavaşlatabilir. IObit Uninstaller gizliliğinizi korumak için tarayıcı eklentilerini ve araç çubuklarını kaldırabilir. Ve genişletilmiş veritabanı ile Chrome, Firefox, Edge ve Internet Explorer’daki zararlı eklenti ve araç çubuğunu tanımlayabilir. Kötü amaçlı eklentilerin kaldırılmasıyla, gizlilik sızıntısı olasılığı olmayacaktır. Tarayıcınız daha hızlı ve daha güvenli çalışacaktır.

IObit Uninstaller, yalnızca programları kaldırmaz, aynı zamanda artıkları da temizler. Ayrıca, programlarınızın güvenli olduğundan emin olmak için tüm yazılımlar için mevcut güncellemeleri hatırlatabilir.

Bu program sayesinde, aynı anda birden fazla programı kaldırabilir ve ayrıca kayıt defterindeki girişler, kurulum dosyaları, program klasörleri vb. gibi tüm artıklarını kaldırabilirsiniz. Programların yanı sıra, üçüncü bir yazılımla birlikte gelen tüm paket yazılımları da tamamen kaldırabilir. Kaldırmak istediğiniz programı bulmak için bir arama çubuğu da mevcuttur. Bunun yanı sıra, programların boyutlarına, kurulum tarihlerine, kullanım sayılarına vb. gibi sıralayabilirsiniz.

Geek Uninstaller, yüklü programları tamamen kaldırmak için ücretsiz bir program. Ayrıca, kurulum yapmadan kullanabileceğiniz hafif ve taşınabilir bir sürümü de var. Bu program sayesinde hem programları hem de Windows uygulamalarını kolayca kaldırabilirsiniz. Buna ek olarak, Windows varsayılan kaldırma özelliğini kullanarak kaldırılması mümkün olmayan inatçı programları kaldırabileceğiniz güçlü bir Zorlu Kaldırma özelliği de sunar.

 • Derin ve hızlı taramayı gerçekleştirir ve kalıntıları siler. PC'nizi temiz tutar!
 • Kaldırılamayan programları kaldırmak için Zorlu Kaldırma işlevi.
 • Basit kullanıcı arabirimi ile mükemmel görünümlü ve şaşırtıcı derecede işlevsel. 40'dan fazla dil desteği.
 • Windows Mağazası Uygulamalarını Kaldırma - Windows 8 / 8.1 / 10'da Windows Mağazası uygulamalarını kaldırın.
 • Portable sürümü ile herhangi bir 32 ve 64 bit Windows üzerinde çalışır

Revo Uninstaller ile yüklenen program ve uygulamalar ile varsayılan sistem uygulamalarını kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Ana arayüzünde, tüm yüklü programları, faydalı bir program arama özelliği ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Yüklü Windows 10 uygulamalarını görüntülemek için, Windows Apps seçeneğine tıklamanız gerekir. Arayüzünden bir uygulamayı veya programı kolayca seçebilir ve programı kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ek özellikler:

 • Autorun Manager - Windows başlangıç uygulamalarını kontrol eder
 • Önemsiz Dosya Temizleyici - gereksiz dosyaları kaldırın
 • Windows Araçları - tek bir yerde faydalı Windows araçları
 • Tarayıcı Temizleyici - Internet tarayıcı geçmişini temizler
 • MS Office Cleaner - Microsoft Office geçmişini temizler
 • Windows Cleaner - gereksiz dosyaları bilgisayarınızdan kaldırın
 • Derin Silici - kalıcı olarak gizli verileri sil
 • Kurtarılamaz Sil - dosyaları ve klasörleri kalıcı olarak sil

Wise Program Uninstaller, kaldırmak istediğiniz programları ve girişleri tamamen ve temiz bir şekilde kaldırmak için profesyonel bir yardımcı programdır. Ayrıca, gereksiz programları güvenle ve zorla kaldırabilir. Aradığınız programları hızla bulmak için bir arama seçeneği sunar.

Yerleşik tarama motoru, programın bilgisayarınızdan tamamen kaldırıldığından emin olmak için, kurulumdan sonra kalan tüm ilgili dosyaları, klasörleri ve kayıt defteri öğelerini tarayacak ve silecektir.

Bazı inatçı veya bozuk bir kaldırıcıya sahip programlar geleneksel yöntemlerle kaldırılamazlar. Wise Program Uninstaller programının 'Zorla Kaldır' seçeneği, sisteminizdeki bu programla ilişkili tüm dosya ve kayıtlara karşı tarar ve bunları, yazılım hiç yüklememiş gibi tamamen siler.

Sonuç

Bu programlar içinde en optimum özellikleri sunan ücretsiz program kaldırma aracı HiBit Uninstaller programıdır. Çünkü geride artık bırakmadan birden fazla programı aynı anda kaldırabilir. Ayrıca, hem sistem hem de üçüncü taraf yüklü Windows uygulamalarını tamamen silebilir. Kaldırlamayan programları kolaylıkla kaldırabilen Force Uninstall özelliğini de seveceksiniz.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!