Bilgisayarınızın USB çıkışından ne kadarlık bir güç çıkışı olduğunu hiç merak ettiniz mi? Bu konuda bilgi sahibi olmak için konuyu takip edebilirsiniz.

Herhangi bir cihazınıza, bir USB bağlantısı kullanarak güç sağladığınızda, dizüstü bilgisayarınızdaki USB bağlantı noktasının ne kadar güç sağlayabileceğini bilmeniz önemli olabilir. Bir cihaz, portun sağlayabileceğinden daha fazla güç çekmeye çalışırsa, portu bozma riskiyle karşı karşıya kalırsınız - hatta bir elektriksel arıza ile karşılaşabilirsiniz.

Tüm USB portları eşit enerji sağlamaz. Makinenizde USB 2.0 ve USB 3.0 bağlantılarının bir karışımı olabilir. Bunların her biri farklı çıkışlara sahip olabilir. Bir USB fişinin güç çıkışını bilmek, bağlantı noktalarınızda herhangi bir sorun olup olmadığını belirlemenize de yardımcı olur. Örneğin, bir bağlantı noktası bağlı cihazları normal bir hızda şarj etmezse, güç kaynağının olması gerektiği kadar yüksek olmadığını fark edebilirsiniz.

Neyse ki, bir USB portunun güç çıkışını ölçmek kolaydır.

Bir USB Portunun Güç Çıkışı Nasıl Kontrol Edilir

Bir USB Portunun Güç Çıkışı Nasıl Kontrol Edilir

Windows'ta bir USB bağlantı noktasının güç çıkışını kontrol etmek için, ücretsiz USBDeview'i indirin. Bu taşınabilir bir uygulama olduğundan kurulum gerekmez.

Uygulamayı ilk kez başlattığınızda, kullandığınız tüm USB cihazlarının ve USB bağlantı noktalarınızın bir listesini göreceksiniz.
Makinenizde şu anda aktif olan portlar yeşil bir onay kutusu kullanılarak vurgulanır.

Bir USB portunun ayrıntılarını görmek için, ismine çift tıklayın. Son kullanılan zaman dahil olmak üzere, bağlantı noktasıyla ilgili tüm bilgileri, bağlı olan herhangi bir aygıtı çıkarmanın güvenli olup olmadığını ve daha fazlasını göreceksiniz.
Güç alanını görmek için Portun kaç miliamper sağlayabileceğini gösterecek.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1121 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" USB Portunun Güç Çıkışı Nasıl Kontrol Edilir konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere USB Portunun Güç Çıkışı Nasıl Kontrol Edilir ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda USB Portunun Güç Çıkışı Nasıl Kontrol Edilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "