Ogznet.com
Ogznet.com

Uygulamaları Gizlemek için En İyi 6 Ücretsiz Android Launcher Uygulaması

Google Play Store’da çok sayıda launcher uygulaması var. Bunlar içindeki önemli bir özellik, uygulamaları devre dışı bırakmadan gizleme yeteneğidir. Burada, Android uygulamalarını gizleyebilen 6 ücretsiz Android Launcher uygulamasını listeledik.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

İşte uygulamaları gizleme seçeneği sunan en iyi Android Launcher uygulamaları.

1. POCO Launcher

  • Ücretsiz

Xiaomi'nin ilk akla gelen launcher uygulaması MIUI'dir. Ancak, Xiaomi'nin başka bir launcher uygulaması daha var. POCO Launcher olarak bilinen ve tüm Android telefonlar için kullanılabilir bir launcher uygulaması.

Bu launcher uygulamasını kullanarak telefonda yüklü diğer uygulamaları gizlemek için başlatıcı ayarlarını açın. Bunun için ana ekranda bir boşluğa uzunca dokunun. Ayarlar'a ve ardından Diğer'e dokunun.

Aşağı kaydırın ve Uygulama simgelerini gizle'nin yanındaki geçişi etkinleştirin. Bu tek seferlik bir adım.

Şimdi, ana ekranda yukarı kaydırarak POCO Launcher'ın uygulama çekmecesini açın. Ardından, sol kenardan iki kez sağa kaydırın.

Uygulamaları gizle ekranını göreceksiniz. Uygulamalarınızı kilitlemek için Şifre Belirle üzerine dokunun.

POCO Launcher

İşiniz bittiğinde Uygulama ekle üzerine dokunun. Gizlemek istediğiniz uygulamaları seçin. Onaylamak için üst taraftaki onay simgesine dokunun.

Simgelerin artık telefonunuzdan gizlendiğini göreceksiniz. Gizli uygulamaları açmak veya daha fazla uygulamayı gizlemek için uygulama çekmecesinde sol kenardan iki kez hızlıca kaydırın.

Uygulamaları gizlemek dışında düzeni özelleştirebilir, bildirim rozetleri (sayı ve noktalar) etkinleştirebilir, karanlık modu kullanabilir ve klasör oluşturabilirsiniz. Ayrıca, uygulamaların kendi kategorilerinde otomatik olarak gruplandırıldığı akıllı kategoriler özelliğiyle birlikte gelir. Ve yine uygulamaları renklerine göre düzenlemenizi sağlayan benzersiz bir özelliğe sahip olursunuz.

2. Evie Launcher

  • Ücretsiz

Evie Launcher, diğer harika özelliklerin yanı sıra uygulamaları gizleme yeteneği ile ön plana çıkıyor.

Evie Launcher

Uygulamaları Evie Launcher'da gizlemek için başlatıcı ayarlarını açın. Bunu yapmak için, ana ekranda boş bir alana uzunca dokunun. Ayarlar diyalog kutusuna dokunun. Aşağı kaydırın ve Uygulamaları gizle üzerine dokunun. Yanlarındaki kutuyu işaretleyerek gizlemek istediğiniz uygulamaları seçin. Ayarlardaki geçişi açarak uygulamaları Evie aramasından gizleyebilirsiniz.

Uygulamaları kullanmak için, yukarıdaki adımları tekrarlayıp ardından kutunun işaretini kaldırarak onu göstermeniz gerekir. Diğer Evie Launcher özellikleri arasında bildirim rozetleri, jestler, simge paketlerini değiştirme, dock'u gizleme ve daha fazlası yer alır.

3.  Microsoft Launcher

  • Ücretsiz

Android telefonunuzdaki uygulamaları gizlemenizi sağlayan başka bir launcher uygulaması Microsoft Launcher.

Microsoft Launcher

Microsoft Launcher'ı kullanarak uygulamaları gizlemek için ana ekranda boş bir alana uzunca dokunun ve Başlatıcı Ayarları'nı seçin. Ana Ekran'a gidin.

Gizli uygulamalar üzerine dokunun. Ardından, Uygulamaları gizle üzerine dokunun ve görünmez yapmak için uygulamaları seçin.

Uygulamaları göstermek için adımları tekrarlayın ve uygulamanın yanındaki Göster'i tıklayın. Başlatıcı, gizli uygulamalarla ilgili daha fazla özellik sunar. Bunlar arasında şifre ekleme ve dock'ta uygulamaların etkinleştirilmesi yer alır. Bu ayarlara erişmek için Gizli uygulamalar ekranının üst kısmındaki ayarlar simgesine hafifçe dokunun. Evie Launcher'a benzer şekilde, uygulamaları arama sonuçlarından da gizleyebilirsiniz.

İlginizi
çekebilir

En İyi 15 Android Launcher Uygulaması 2019

4. Lawnchair 2 (Beta)

  • Ücretsiz

Uygulamaları gizle seçeneğiyle gelen Pixel Launcher alternatiflerini arıyorsanız, Lawnchair Launcher'ı kontrol etmelisiniz. Bir sürü harika özellik içeren Pixel Launcher. Bu başlatıcıdaki uygulamaları gizleme söz konusu olduğunda, ayarlarını açmanız gerekir. Bunun için ana ekrana uzunca dokunun ve Ana Sayfa Ayarları'nı seçin. Çekmeceye gidin.

Lawnchair 2 (Beta)

Gizli Uygulama Kısayolları'na dokunun. Gizlemek istediğiniz uygulamaları seçin

Başlatıcı, gizli uygulamaları aramadan gizlemek veya göstermek için özel bir seçenek sunmaz, ancak uygulamalar varsayılan olarak aramadan gizlenir. Ancak, simge ana ekrana eklenirse silinmez. Bu yüzden manuel olarak kaldırmanız gerekir.

Lawnchair, bir bakışta widget, simge ve etiket özelleştirme, jestler ve daha fazlası gibi özellikler sunar. Google Feed'i destekleyen çok az sayıdaki launcher uygulamaları arasındadır. Uygulamaları gizlemede de size yardımcı olacaktır.


5. CPL (Customized Pixel Launcher)

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

CPL (Customized Pixel Launcher)

Bir başka özelleştirilebilir ve güçlü launcher uygulaması, CPL'dir (Özelleştirilmiş Piksel Launcher). Uygulamaları gizlemek için ana ekrandan başlatıcı ayarlarını açın. Tüm uygulamalar üzerine dokunun. Aşağı kaydırın ve Uygulamaları gizle üzerine dokunun. Gizlemek istediğiniz uygulamaları seçin.

Ayrıca, bir uygulama simgesini basılı tutarak uygulamaları gizleyebilir veya gösterebilirsiniz. Simgeye uzunca dokunup, ardından, Uygulamayı gizle seçeneğini seçin.

Diğer özellikleri arasında widget desteği, ana ekran ve uygulama çekmecesi, klasörler ve daha fazlası için birden fazla özelleştirmeyi içerir. Hareketleri ve kısayolları da destekler.

6. U Launcher 3D

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

U Launcher 3D

HD günlük duvar kağıtları, canlı duvar kağıtları, temalar, ana ekrandaki canlı efektler, emojiler ve benzer özellikler gibi bazı farklı özelleştirmeler sunan bir launcher istiyorsanız, U Launcher'ı denemelisiniz.

U Launcher'ı kullanarak uygulamaları gizlemek için ana ekrandan sıkıştırma hareketini kullanın. Bir şifre belirleyin ve uygulamaları gizlemek için üstteki uygulama ekle simgesini kullanın. Uygulamaları görüntülemek veya göstermek için, sıkıştırma hareketini tekrar kullanın.

İlginizi
çekebilir

En İyi Android Launcher Uygulamaları

7. APUS Launcher

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

APUS Launcher

Uygulamaları gizlemek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek popüler Android Launcher uygulamalarından biri olan Apus Launcher.

APUS, ana ekrandaki uygulamaları iki parmakla yukarı kaydırma hareketiyle tüm kullanıcılardan gizler. Kullanıcılar akıllı telefonlarında yüklü herhangi bir uygulamayı gizleyebilir ve ayrıca uygulamayı kilitlemek için şifre ekleyebilir. Gizli uygulamalar arama veya uygulama listesinin hiçbir yerinde görünmez.

Diğer uygulama kilitlerinden farklı olarak APUS “Uygulamaları Gizle” özelliği, kullanıcıların izin ayarları olmadan uygulama kilidini etkinleştirir. Şifre seçeneğinin, kullanıcı unutması durumunda şifreyi kurtarmak için gizli soruları da vardır.

APUS Launcher arama özelliği ile cep telefonunuzdaki uygulamaları, ayarları ve daha fazlası dahil olmak üzere her şeyi arayabilirsiniz. Ancak Uygulamaları Gizle'de bulunan uygulamalar APUS Araması sırasında görünmez.

Ayrıca APUS Launcher'ın temaları ve duvar kağıtları kullanıcılar tarafından en çok sevilen özelliklerindendir. APUS her hafta yeni reklam öğesiyle Duvar Kağıtları ve Temaları günceller. APUS ayrıca kullanıcıların Google ve Facebook kullanarak giriş yapmalarına ve kendi duvar kağıtlarını göndermelerine izin verir.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz