Uykuya Hızlı Bir Şekilde Dalmak için Bu Askeri Meditasyonu Deneyin

Uykuya Hızlı Bir Şekilde Dalmak için Bu Askeri Meditasyonu Deneyin

/ / Okuma süresi: 6 dk, 38 sn / Yorum (0)
A A A

Hızlı uyumaya mı ihtiyacın var? ABD Donanması Uçuş Öncesi Okulu'nda geliştirilen bir yüzyıl ortası gevşeme tekniği, sözde birkaç dakika içinde çalışıyor. Bu sihir olmayabilir, ama vücudunuzu ve zihninizi rahatlatmak için oldukça iyi bir yol gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir
Uyku Eksikliği Gerçekten Beyninize Zarar Verebilir mi?

Uyku Eksikliği Gerçekten Beyninize Zarar Verebilir mi?

Araştırmacılar, uykusuzluktan bilişsel keskinliğe kadar her şeyi etkileyen, uykusuzluğun sağlığınız için kötü olabileceğini uzun zamandır biliyorlar. Son zamanlardaki bazı araştırmalar, uzun uyanıklık dönemlerinin aslında beyinde uzun süreli hasarlar..

Uyku için özetlenen temel bilgiler, vücudunuzu kısmen rahatlatmak ve daha sonra on saniye boyunca zihninizi tamamen temizlemeye çalışmaktır. İşte bir senaryo:

 • Diliniz, çeneniz ve göz çevrenizdeki kaslar da dahil olmak üzere yüzünüzdeki kasları gevşetin.
 • Omuzlarını gidecekleri kadar alçalt. Ardından bir kolunuzun üst ve alt tarafını rahatlatın, sonra diğerini de rahatlatın.
 • Nefes al ve göğsünü rahatlat.
 • Son olarak, bacaklarınızı, ilk olarak uyluklarınızı ve daha sonra baldırlarınızı rahatlatın.

Listedeki, her vücut parçasını tamamen dinlendirmek için bir buçuk dakikanızı ayırın ve sonra 10 saniye boyunca zihninizi temizlemeye çalışın. Manliness sanatının bildirdiği gibi, Bud Winter (programı tasarlayan) bu zihinsel görüntülerden birini seçmenizi önerir:

 • Sakin bir gölde bir kanoda yatarken, üzerinizdeki mavi gökyüzünden başka bir şey yok.
 • Bir zifiri kara odada siyah kadife hamak içinde uzanmak.
 • “Düşünme, düşünme, düşünme” diyerek on saniye boyunca tekrar tekrar söyleyin.

Bu tanıdık geliyorsa, benzer bir dizinin-vücudunuzu kısmen gevşetmenin-hemen hemen her uyku meditasyon yolunun temelini oluşturmasıdır. Bu işe yarıyor mu? Kesinlikle Evet.
Ama bu hile gerçekten uykuya dalmanın en iyi veya en hızlı yolu nedir? Mevcut Hava Kuvvetleri web sitesinde, belirli, zorunlu iki dakikalık bir komuttan bahsetmeden bir sürü uyku önerisi var.

Bu, II. Dünya Savaşı'nda ABD savaş uçağı pilotları ile olan şeydi. Ordu, pilotlarının çoğunun, stres ve sonuçta ortaya çıkan uykusuzluk nedeniyle korkunç, kaçınılmaz kararlar aldığını fark etti. Pilotlar saat kaç olsa bile, rahat edemezler ve uyuyamazlardı. Böylece stres ve yorgunluk, ölümcül bir hata yapana kadar devam etti. Kimse o adam olmak istemiyor.

ABD Donanması Uçuş Öncesi Okulunda yukarıda bahsettiğimiz, herhangi bir koşulda, iki dakikadan kısa bir sürede gece veya gündüz uykuya dalmak için bilimsel bir yöntem geliştirdi. Altı haftalık uygulamadan sonra, pilotların yüzde 96'sı iki dakika veya daha kısa sürede uykuya dalardı. Kahve içtikten sonra veya arka planda makineli tüfek atış yapsa bile.

Yani bu adımları izlerseniz, uykuya dalmak kolay olacaktır.

Eğitimde, Pilotlar, bir sandalyede dik otururken uyuya kalmayı öğrenmişlerdi. Huzursuz hissettiğin zaman uyumak için zor bir pozisyon. Sandalyelere oturarak, ayaklarını düz bir yere koydular ve ellerini kucaklarına bıraktılar.
Yani yatmak için bir uyku mat ya da oda bir bonus.

Şimdi pozisyonunu aldın, her şey yüzle ilgili. Bunu duygularınızın merkez üssü olarak düşünün. Gözlerini kapat ve yavaşça ve derin nefes al.
Daha sonra yüz kaslarınızın 43'ünü gevşetin - gözlerinizi kırpmayın veya çatıklık yapmayın. Alnınız pürüzsüz olmalı. Bırak her şey yoluna girsin. Yanaklarını, ağzını, dilini ve çenesini rahatlatırken nefes al.

Gözlerin kapalı, ama tamamen gevşek olduklarından emin olmak istiyorsun. Gözlerini kontrol eden altı kas var; onları rahatlat ve cansız hisset.

Yüzünü rahatlatır ve göz çukurlarının gevşekleşmesine izin verirsen, vücudunun geri kalanına gevşemenin vaktini gösterirsiniz.

Üst vücudunu güneye gönder. Şmdi her şey omuzlarla ilgili. Vücudunu aşağı çekiyormuş gibi, gidebildikleri kadar düşmelerine izin ver. Boynunun arkasının cansız olduğunu hissetmelisin. Tüm kaslar daha da gevşek olsun.

Derin nefes al. Sonra yavaşça nefes verin, tüm gerginliği dışarı üfleyin.

Sıradaki kolların. Hakim tarafınla başla. Sağ elini uzatırsan sağa odaklan. Rahatla ve vücudunu indir. Rahatlamıyorsa, önce gergin olun, sonra bırak gitsin.

Ardından sağ ön kolunuza geçin. Limp göndermeye odaklan. Sonunda el ve parmakların geliyor. Bacaklarına karşı ölü bir ağırlık gibi düşmelerine izin verin. Baskın tarafınızı bitirdiğinizde, diğer kolunuzla işlem üzerinde çalışın.

Üst vücudun, sana batıyormuş gibi güzel ve berrak olmalı. Orada yarıdan daha fazlasın.

Bacaklarına ne demelisin, sonraki durak bacakların. Sağ uyluk kasının, ölü bir ağırlık gibi kalmasını söyle. O zaman aynı şeyi sağ baldır kaslarına söyle. Sonra ayak bileğiniz için de aynı şeyi yapın. Bacağınız yere gömüldüğü için kasların gevşekleştiğini hissedin.

İşlemi sol bacak ile tekrarlayın, uyluk, sonra da baldır, sonra bileğiniz ve ayağınız.

Şimdi, vücudunuzdaki her kasın yüzünüzden ayağınıza kadar gevşetidi. Rahat durumunuzu derin uykuya dönüştürmek için yapmanız gereken sadece bir şey var.

Hiçbir şey hakkında düşünmemek. Son adım 10 saniye boyunca fikrinizi silmektir. Bu kadar. O gün neyin yanlış gittiğini veya ne zaman ayağa kalkmak gerektiğini veya eşinizi aramaya ne zaman ihtiyacınız olduğunu düşünmeyin. Bunları yapmak tüm hareketleri içerir. Bu sadece onları düşünmek demek, kaslarınızı istemsiz olarak sözleşmeye hazırlamak için yeterlidir.

Bunun yerine, zihnini hala korumalısın. Kafanda statik bir görüntüyü tutarak bunu yapabilirsiniz. Zifiri siyah bir odada rahat bir kanepede uzanmış olduğunu hayal edin. Bu resmi 10 saniye boyunca aklınızda tutun.

Bu işe yaramazsa, “düşünmeyin… düşünmeyin… düşünmeyin” kelimelerini en az 10 saniye boyunca tekrar tekrar söyleyin. Bu, herhangi bir düşünceyi açığa çıkaracak ve beynini yormayı bırakacaktır.
Fiziksel olarak rahatlamış olduğunuzda ve zihniniz hala en az 10 saniye sürdüğünde, uykuda olacaksınız.

Hemen hemen uykuya dalmayı düşünün. Çevrenizde ne kadar şey olduğu ya da nasıl hissettiğiniz önemli değil. Tüm bu arka plan gürültüsünü engelleyebilmek. Vücudunuzu nasıl yavaşlatacağınızı bilmek, zihninizi kapatmak ve sıfırlamak için kendinize izin verin.

Her şey daha kolay olacak. Zihnin daha net olacak. Kararlarınız daha iyi olacak. Daha fazla enerjiniz olacak ve vücudunuzu her geçen gün daha da ileriye götürebileceksiniz.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 352 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Uykuya Hızlı Bir Şekilde Dalmak için Bu Askeri Meditasyonu Deneyin konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Uykuya Hızlı Bir Şekilde Dalmak için Bu Askeri Meditasyonu Deneyin ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uykuya Hızlı Bir Şekilde Dalmak için Bu Askeri Meditasyonu Deneyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.