Ogznet.com
İlişkinizin Uzun Süreli Olacağına Dair 10 İşaret Paylaş:

İlişkinizin Uzun Süreli Olacağına Dair 10 İşaret

İlişkinizin Uzun Süreli Olacağına Dair 10 İşaret

Uzun süreli ilişkinin 10 işareti

Bazen sonsuza dek sürecek bir ilişki bulmak imkansız gibi gelir. Bu durumda bir ilişkinin uzun süreli olacağını düşüren şey nedir? İlişkinizin uzun süre devam edip edemeyeceğini bilmek istiyorsanız, birkaç şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir.

Etrafınızdaki pek çok kişinin ilişkisi dağılırken, bazı insanların kendi ilişkilerinin devam edip etmeyeceğini merak etmeye başlaması şaşırtıcı değildir. Öyleyse, gerçekten "bir" olduğunuzu nasıl anlarsınız?

Bu konuda şüpheleri olan biriyseniz, uzun süre devam edecek bir ilişkide olduğunuza dair bu 10 işarete bakın.

İlişkinin Uzun Ömürlü Olacağını Gösteren 10 İşaret

1. İletişim

Belli bir rotası olan ilişkiler, bir şeyler hakkında konuşan iki kişiyi de içerir. Sadece en sevdiğiniz filmlerden veya şarkılardan bahsetmiyorum. Yaşam kararları, iyi hisler ve kötü düşünceler gibi önemli şeylerden bahsediyorum. Birbirleriyle konuşan çiftler birlikte kalırlar çünkü sorunları ağırlaşmadan çözerler.

Ayrıca, ruh eşleri zamirler, edatlar, bağlaçlar ve niceleyiciler gibi aynı işlev sözcüklerini kullanır. Siz ve partneriniz bu alışkanlığı paylaşırsanız, ilişkinizi bir arada tutma olasılığınız daha yüksektir.

2. Dürüstlük

Güven, tüm ilişkilerin temel bir unsurudur. Her partner diğerine güvenmelidir. Hepimiz dürüstlüğün en iyi politika olduğunu biliyoruz. Sevgilinizin doğruyu söylediğini merak etmenize gerek yok.

Partneriniz size saygı duyarsa, sizden herhangi bir gerçeği saklamaya çalışmayacaktır. Size asla yalan söylemezler, aslında sizden hiçbir şey gizleme ihtiyacı hissetmezler. İlişkide sır olmaz.

İlişkinizde sır yoksa, kesinlikle size saygı duyan biriyle birlikte olduğunuz anlamına gelir.

3. Birlikte gülmek

Eşleşen veya en azından benzer bir mizah duygusu çok önemlidir. Birlikte gülemezseniz, sıfır gelecek vardır.

Araştırmalar, kahkahanın fiziksel ve zihinsel sağlığımız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğunu ve iyi hissetme hormonlarının, endorfinlerin salınımını tetikleyebileceğini gösteriyor. Bu nedenle, birçok uzman için 'ilişkinin yapılacaklar listesi' nin başında diğer yarınızla gülmenin yer alması şaşırtıcı değildir.

Şakalar ayrıca insanların bağlantı kurmasına yardımcı olur. Güzel bir gülüşü paylaşmak, iş ve kişisel ilişkileri geliştirmenin harika bir yoludur. Ve akıl sağlığı açısından bakıldığında, araştırmalar gülmenin depresyonu hafifletebileceğini ve yalnızlık duygularını azaltabileceğini gösteriyor.

4. Plan yapmak

İkiniz de bu ilişkiye birlikte girdiniz ve zaman zaman gelecekteki planlarınızdan bahsedebilirsiniz.

Birlikte yaşamaya karar vermemiş olabilirsiniz, ancak bu, sizi şimdiki zamanda birlikte keyif almaktan alıkoyacak bir şekilde değildir.

Birlikte hedefler belirlemek, partnerinizle yaşamak istediğiniz yaşam tarzı için planlar yapmak ve ilişki boyunca bunları gözden geçirmek, birlikte bir yaşamı hayal ederken birbirinize bağlı kalmanıza yardımcı olur.

5. Birbirinizi gerçekten tanımak

Sevdiğiniz kişinin “gerçek siz” in giderek daha fazla farkına vardığını ve en derin ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olmaya çalıştığını hissetmeye başladığınızda, zengin ve doyurucu bir deneyimin eşiğinde olursunuz.

Bir ilişkide kalmanın en iyi yolunun ilgi alanlarınızı korumak olduğunu unutmayın.

İki kişi aşık olduğunda, kendilerini ve birbirlerini farklı kimlikleri ve kişisel fikirleri, ilgi alanları ve arkadaşları olan ayrı bireyler olarak deneyimliyorlar. Bireysellikleri, onları birbirleri için çekici kılan şeydir ve elbette ikiniz de birbirinizi gerçekten tanıyorsanız.

6. Birbirini desteklemek

Birbirinizin tutkularından ya da gelecek planlarından hoşlansanız da hoşlanmasanız da, onun başarılı olmasını ve sevdikleri her şeyde mutlu olmasını istediğiniz de birini dürüstçe önemsiyorsunuzdur. Bu, bir hedefin peşinden koşmaya çalıştıklarında onların yanında durmak anlamına gelir.

Yargılama değil, anlayış ve güven ancak birbirlerinin duygularına karşı yıllarca süren şefkatle oluşur. Kendinize şunu sorun: İyi ya da olumsuz bir durumda birbirinizin arkasında durabiliyor musunuz? Eğer cevap evet ise o zaman uzun mesafe ilişki için umut vardır.

Kendinize karşı nazik ve daha az yargılayıcı olun ve eşinize karşı aynı tutumu uygulayın. Bu, ilişkinizin gelişmesi ve başarılı olması için en iyi ortamı sağlayacaktır.

7. Saygı

Birbirinizin sınırlarına saygı duyun ve tutkuların ve hayallerin peşinden koşmanız için birbirinizi cesaretlendirin. Dans etmeyi seviyorsan, seni bunu yapmaya davet ederler. Eğer seyahat etmeyi seviyorsanız ve o sevmiyorsa, sizi, bunu arkadaşlarınızla yapmaya teşvik ederler.

Onlardan tüm duygusal ihtiyaçlarınızı karşılamalarını beklemiyorsunuz, bu yüzden diğer insanlarla da takılıyorsunuz (arkadaşlar, aile vb.). Duygusal ihtiyaçlarınızın bir kısmını başkaları aracılığıyla karşılıyorsunuz ve bu onları tehdit etmiyor.

Partneriniz hayatınızdaki en önemli kişidir, ancak tek önemli kişi değildir. Asla sizi geçersiz, aptal veya muhtaç hissettirmezler.

8. Ten uyumu

Bazı insanlar bir ilişkide seksin abartıldığını düşünürken, diğerleri seksin eşinizle önemli olmasının birçok nedeni olduğuna inanıyor. Aşık olduğunuzda, ikinizi diğerlerinden farklı bir şekilde birbirine bağlayabilir.

Diğer faktörlerin sağlıklı bir ilişki kurduğunu biliyoruz, ancak bu dikkate alınması gereken iyi bir kriter.

9. Birlikte eğlenmek

İlişkilerin başlangıcı çok heyecan vericidir çünkü ayaklarınız yerden kesilir. Ama gündelik hayatın sıradan şeylerini; akşam yemeği yemek, market alışverişi yapmak, bahçede çalışmak, kanepede oturup TV izlemek gibi şeyleri beraber yaptığınızda ve kendinizi onun yanında rahat hissettiğinizde, işte bu aşktır.

Birlikte takılmak, gününüzü paylaşmak, kucaklaşmak, oynamak, birlikte gülmek ve ağlamak için zaman ayırmak, bunların hepsi ilişkiyi iyileştirici seçimlerdir. Buna sahip olmak, bağınızı daha güçlü tutar.

Yapılacaklar listenizdeki her şeyin üstünü çizmeye odaklanmak, ilişkinizi yok edebilir. Çiftler, görüşmek için zaman olduğunda gelişirler ve gündelik işleri bitirmek için ayrı kaldıklarında dağılırlar.

10. Ortak ilgi alanları

Yüksek bağlılık ile karakterize edilen uzun vadeli ilişkiler için, daha fazla benzerlik gerekir.

Öyleyse kendinize; değerler, hedefler, boş zaman tercihleri vb. konularda sizin ve yeni partnerinizin ne kadar benzer olduğunuza dair bazı zor sorular sorun.

İlişkinin potansiyel kalıcı gücü hakkında size iyi bir fikir verebilir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!