Ogznet.com
Verimliliğinizi Arttırmak İçin En İyi 5 Yapılacaklar Listesi Uygulaması Paylaş:

Verimliliğinizi Arttırmak İçin En İyi 5 Yapılacaklar Listesi Uygulaması

Verimliliğinizi Arttırmak İçin En İyi 5 Yapılacaklar Listesi Uygulaması

En iyi yapılacaklar listesi uygulamalarını ve nasıl çalıştıklarını özetledik. Verimliliğinizi ve organizasyonunuzu artırmak için bir uygulama mı arıyorsunuz? İşte en iyi beş seçenek.

Hepimiz meşgulüz. Aslında, bu günlerde insanların uğraştığı çok şey var. Tüketici Araştırmaları Dergisi'nde yayınlanan bir makalede Harvardlı araştırmacılar, Columbia ve Georgetown, “yavaş bir yaşam tarzı yerine yoğun ve aşırı çalışan bir yaşam tarzının, arzulanan bir statü sembolü haline geldiğini” yazdı. Fakat bizim görevlerimiz sürekli büyümeye devam ediyor ve bu işler yakın zamanda yavaşlayacak gibi görünmüyor. İyi haber: Uzun vadeli bir hedefi daha küçük, daha kolay anlaşılır hale getirmeye çalışın. 

Any.do

any.do

Any.do’nun temiz arayüzü, görevlerin, listelerin ve hatırlatıcıların kolayca girilmesini sağlar ve ayrıca zamana veya konuma göre sizi ping olarak ayarlayabilirsiniz.
Çatışmaya hazır kullanıcılar, geçmiş görevlere dayalı bir kelime öbeğini yazmanızı sağlayan “Akıllı Öneri” özelliğini beğeneceklerdir. Arkadaşınızla bir seyahat planlıyorsanız veya aileniz için alışveriş yapıyorsanız, liste paylaşımından veya görev özelliklerinin atanmasından yararlanın. Ayrıca, uygulama yapay zeka sınırına giriyor. Yakında "Any.do Assistant" özelliğini yayınlamayı planlıyor. Asistan, listenizde sizin için yapabileceği görevleri işaretlemek için AI kullanacaktır - onaylarsanız, akıllı robotlar (veya insanlar) kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

Kullanıcılar Ne Diyor? Bir yorumcu şöyle yazıyor: “Genelde yorum yazmam ama bu uygulama harika.
Bu yüzden uygulamayı gerçekten sevdiğimi biliyorsunuz. Bir başkası: Günüm çok meşguldür ve bu onu organize etmeme ve yönetmeme izin veriyor. Tamamen tavsiye ederim. ”

  • Uyumlu: iPhone, Android
  • Maliyet: Ücretsiz (Premium sürüm ücretli)

Things

things

Nesneleri temiz ve kolay... Arayüzü anladığınızda, görevlerinizi zamanlamayla (“Bugün”, “Yaklaşan”, “Herzaman”, “Bir Gün”) veya kategoriye göre (“Aile,” “İş”, “Hobiler” vb.) görüntüler. Başka bir şey mi? Ayrıca alt kategoriler altında yapılacaklar listelerini de listeleyebilirsiniz - örneğin, “Aile” altında, “Tayland'a Seyahat”, ardından “Kitapla Uçuş” veya “Döviz Kuru” gibi görevler listelenebilir.
”Uygulamanın takvim özelliğini kullanıyorsanız, her gün, aşağıdaki öğelerden en üstte ve yapılacaklar listelerinde gruplandırılmış etkinlikler olacaktır. Ayrıca, uygulama yeni bir görev oluşturma işlemini basitleştirdi - istediğiniz zaman etiketleri, son tarihler ve başlangıç ​​tarihlerini ekleyebilir, ancak siz istemezsiniz.

Kullanıcılar Ne Diyor? Bir yorumcu şunları yazıyor: “Kullandığım sayısız uygulamadan,
Ve bir iPhone aldığımdan beri son sekiz yıl boyunca indirdiğim sonsuz, yüzlerce uygulamadan, bu uygulamanın hayat kalitemi diğerlerinden daha fazla geliştirdiğini düşünüyorum. ”Bir başka deyişle:“ Kullanımı sezgisel ve Bir eylemi gerçekleştirecek dokunma sayısı, denediğim diğer daha pahalı uygulamalardan daha az görünüyor. ”

  • Uyumlu: iPhone
  • Maliyet: Bir kere ücret ödemeli

Todoist

todoist

Organizasyon meraklıları, Todoist’in görev oluşturma özelliğini takdir edecektir. Görevinizi yazmanıza, bir kategori eklemenize izin verir (“Ev” gibi), belirli zamanlarda veya günlerde tekrarlamak, bir öncelik seviyesi belirlemek veya başka bir kişiye atamak için ayarlayın. Yapılacaklar listelerini kategoriye veya saate göre görüntüleyebilir (“Bugün” gibi) ve her listede görevler sıralı olarak görünür ve ivedilikle renk kodlu olarak görüntülenir. Başka bir tekil özellik mi? Uygulama verimliliğinizi gösterir, tamamladığınız görevlerin sayısını gösterir ve hatta en uzun “çizginizi” çizer.

Kullanıcılar Ne Diyor? Bir yorumcu şöyle yazıyor: “Bilgisayarda listeler yapabilmeyi ve bunları telefonumda görüntüleyebileceğimi ya da güncelleyebileceğimi seviyorum.” Diyor ki: “İlk incelemeyi yaptım çünkü bu uygulama hak ediyor.”

Uyumlu: iPhone, Android
Maliyet: Ücretsiz (Premium sürüm yıllık ücretli)

Ike

ike

Eisenhower işlerin nasıl yapılmasına yardımcı olabilir? Ike, isminin öncelik matrisi göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır ve “önemli” ve “acil” görevler arasındaki farkı özetlemektedir. Basit bir ızgara düzeninde tasarlanan dört ana kategori vardır: “Odaklanma”, “Hedefler”, “Uyumluluk” ve “Arkacı” - ve diğer yapılacaklar listesi uygulamalarının aksine, yaptığınız ilk şey bir göreve öncelik vermektir. Ayrıca, tek seferlik veya tekrarlanan bitiş tarihlerini ve konum hatırlatıcılarını da ekleyebilirsiniz.

Kullanıcılar Ne Diyor: Bir yorumcu şöyle yazıyor: “To-do list, benim istediğim şekilde benim için hiçbir zaman işe yaramadı, ama bu görevlerin üstesinden gelmek, ihtiyaçlarımı tam olarak karşıladı. ”Diyor ki:“ Neredeyse mükemmel işlevsellikle birleştirilen sezgisel bir arayüz, Ike'yi zaman yönetimi tercihim uygulaması haline getiriyor. ”

  • Uyumlu: Android
  • Maliyet: Ücretsiz (Premium sürüm bir kerelik ücretli)

Clear

clear

Clear’in yapılacaklar listesindeki devrimci yaklaşımı kendi arayüzünde yer alıyor: düğmeler yok, tüm arayüz hareketleri dokunmatik . Geleneksel olarak - "Notlar" uygulamasına veya bir kalem ve kağıda dönüşen yapılacaklar listesi, uygulamanın sadeliğini takdir etmelidir. Her görev bir renktir.

Isı haritası renkleri (kırmızı, turuncu ve sarı tonları) ile aciliyet için kodlanmış ve ayrı listeler hayatınızın herhangi bir alanını haritalandırmanızı sağlar. Uygulamanın odağı basit olduğu için, son tarihlere veya yinelenen görevlere izin vermez.

Kullanıcılar Ne Diyor? Bir yorumcu şöyle yazıyor: “Temel, çok özelleştirilebilir, bildirim yapmayan bir görev yöneticisi istiyorsanız, ve yüksek güçte bir kullanıcı değilsiniz, bu uygulama Apple evreninizde güzel bir şekilde çalışıyor. ”Bir başkası şöyle diyor:“ Bunu yaklaşık 18 ay boyunca kullandım. Genellikle bir ay sonra bir yapılacaklar uygulaması döküyorum. ”

  • Uyumlu: iPhone
  • Maliyet: Bir kerelik ücret
Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!