En İyi 13 Video Düzenleme Programı

En İyi 13 Video Düzenleme Programı

Windows Movie Maker, hiç şüphesiz, video düzenleme ve video oluşturma işlemleri için temel programdı. Ancak daha ileri düzenlemeler için yetersizdi. Ekstra bileşenlere ihtiyaç duyduğunuzda bu video düzenleme programlarını güvenle kullanabilirsiniz.

İşte video düzenlemek için en iyi 15 Video Düzenleme Programının bir listesi:

1. Cyberlink power director

Cyberlink power director, profesyonel efektler arasından seçimler yapabileceğiniz en iyi video editörlerinden biridir. Makul bir fiyata sahip video editörlerinden biri ve amatör bir film yapımcısı veya editörün ihtiyaç duyacağı neredeyse tüm özelliklere sahiptir. Slayt gösterisi oluşturucusu, içe aktarılan resimlerinizden otomatik olarak harika slayt gösterisi oluşturur.

2. Camtasia

Camtasia, YouTuber'lar için tartışmasız en iyi video editörüdür. Hevesli bir YouTuber iseniz ve eğitici videolar yapmayı planlıyorsanız ve çok fazla düzenleme yapmıyorsanız, Camtasia'nın ekranın istenen kısmını yakınlaştırmak için istenen nesneleri çevrelemek gibi birçok efekt sunan kullanımı kolay ve hızlı bir programdır.

Camtasia, Windows ve Mac'te profesyonel görünümlü videolar kaydetmeyi ve oluşturmayı kolaylaştırır.

3. Adobe Premiere Pro CC

Adobe Premiere Pro CC, gerçek bir video düzenlem programına ihtiyaç duyduğunuzda bulundurulacak, tamamen deneyimli, kaliteli ve uzman bir yazılımdır. Program olaylara dayalı video değiştirme sürecine eşlik eder ve filmleri değiştirmek için kullanılır. Adobe Premiere Pro CC'ye Creative Cloud takımının bir parçası olarak erişilebilir.

Tüm Photoshop kayıtlarınızı Adobe Premiere Pro uygulamasına içe aktarabilirsiniz. Bu video düzenleme yazılımı, yerel kamera organizasyonları, çok çeşitli modüller ile After Effects, Photoshop ve diğer Adobe yazılımları ile entegre çalışır.

4. DaVinci Resolve (Free)

Davinci Resolve, Adobe premier pro veya Sony Vegas gibi en pahalı video editörünün yapabileceği hemen hemen her şeyi yapabilen çok gelişmiş özelliklere sahip bir video editörüdür. İlk başta, ücretsiz bir yazılımın nasıl bu kadar profesyonel olabileceği gerçeği karşısında şaşıracaksınız. Belki ileride bu programı ücretli yapmak için daha fazla kullanıcı tabanı toplamak, satış stratejisi olabilir.

DaVinci Resolve (Free)

Tek bir uygulamada düzenleme, görsel efektler, hareketli grafikler, renk düzeltme ve ses sonrası prodüksiyonu için devrim yaratan araçlar!

5. Shotcut (Açık Kaynak)

Shotcut ücretsiz, açık kaynaklı, platformlar arası bir video editörüdür.

Shotcut, video düzenlemek için Windows Movie Maker programına en iyi açık kaynaklı alternatiftir. Bu video düzenleme programı, kırpma, kesme, birleştirme ve zaman çizelgesi vb. gibi yeni başlayanlar için uygun en temel video düzenleme özelliklerine sahiptir ve en iyi yanı tamamen ücretsizdir.

6. VSDC (Ücretsiz)

Her ne kadar VSDC, profesyonel bir video editörünün işlevselliğine ve GUI'sine sahip olmasa da, internette mevcut olan ücretsiz kılavuzları kullanarak profesyonel bir video editörünün yapabileceği hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.

VSDC

Video editörü, video dosyalarını düzenlemek ve çeşitli görsel ve işitsel efektleri içeren karmaşıklıktaki videoları oluşturmak içindir. Program zengin işlevsellik sunar ve basit ve sezgisel bir arayüze sahip olup, minimum çaba sarf ederek video oluşturmanıza olanak tanır.

AVI, MP4, MKV, MPG, WMV, 3GP, FLV ve diğerleri gibi hemen hemen tüm popüler kodek ve video formatlarını destekler; ses dosyaları: MP3, WAV, WMA, FLAC, PCM, OGG, AAC, M4A, AMR ve diğerleri; görüntü dosyaları: BMP, JPG, PNG, PSD, ICO, TIFF vb.

7. Kdenlive

Kdenlive, Linux veya Mac OS X sistemine sahip cihazınız için sahip olabileceğiniz en iyi açık kaynaklı bir video düzenleme yazılımıdır. Kdenlive tamamen ücretsizdir ve kullanılan birçok mükemmel özelliklere sahiptir.

Kdenlive birinci sınıf video editörleri gibi oldukça profesyoneldir. Kdenlive sadece film yapımcıları için başarılı bir seçenek değil, ayrıca iş dünyasında bu programı kullanmak isteyenler için yeterince yetenekli bir alternatiftir.

8. AVS Video Editor

AVS Video Editor, Windows Movie Maker gibi, önemli öğelere ihtiyaç duyan, ancak video oluşturma görevini neredeyse hiç zaman kaybetmeden yapma şansı veren ideal bir seçenektir. AVS Video Editor, çok çeşitli medya tiplerini destekler ve ayrıca geniş bir codec desteğine sahiptir.

Arayüz temelde Movie Maker ile benzer. Aynı şekilde, yerel medya düzenlemeleri için iyi bir destek seviyesine sahiptir ve kameralarınız ve cihazlarınızla entegre bir şekilde çalışabilirsiniz. Aynı zamanda, çıktıları, Facebook ve Flickr gibi sosyal medyalarda paylaşmanıza yardımcı olur.

AVS Video Editor

Videoları kesin, kırpın, bölün, birleştirin, döndürün, karıştırın. Efektler ve bindirmeler uygulayın, menüler, ses, metinler ve altyazılar ekleyin. 300 yenilikçi video efektleri ve geçişler arasında seçim yapın.

Video dosyalarını (AVI, VOB, MP4, DVD, WMV, 3GP, MOV, MKV, popüler codec kod çözücüleri H.264, MPEG-4, H.263 vs. kullanarak) düzenleyin ve kaydedin. Videoyu farklı kare boyutlarında işleyin: HD, Full HD, 2K Quad HD, 4K Ultra HD ve DCI 4K.

9. Lightworks 12

Lightworks 12, profesyonel video düzenleme bileşenleri sunar. Değişen yetenekleri ile farklı alanlar için kullanım sağlar. Bu yazılımın iki versiyonu bulunmaktador; ücretsiz ve ücretli seçenekler. Ücretsiz seçenek bazı kısıtlamalara sahip. Örneğin, Full HD videoları ve diğer bazı ilgili öğeleri desteklemiyor.

Windows için En İyi Ücretsiz Video Düzenleyiciler
İlginizi Çekebilir

Windows için En İyi Ücretsiz Video Düzenleyiciler

10. Pitivi

Pitivi, herkese, profesyonel video düzenlemede ihtiyaç duyulan pek çok şeyi sağlayan açık kaynaklı bir video düzenleme programıdır. Programın arayüzü sezgisel olarak tasarlanmış olup, Pitivi'yi her durumda, video düzenlemedeki ustalık seviyesinden yararlanabilecek şekilde yeterlidir.

pitivi

GStreamer sisteminin desteğiyle ortalama bir düzenlem programından bekleyeceğiniz özelliklerin tümüne sahiptir. Linux için bir video düzenleme programı gerektiğinde Pitivi'yi kullanabilirsiniz. Açıkça söylemek gerekirse, Pitivi Linux için çok iyi bir Movie Maker seçeneğidir.

Yalnızca 70'ten fazla endüstri standardı geçişe ve yüzün üzerinde video ve ses efektine erişim sunmakla kalmaz, aynı zamanda tüm efektlerin özelliklerini ana kareler ile canlandırarak filmlerinize gerçek bir dinamizm ekleyebilirsiniz.

11. Jahshaka

Jahshaka, sloganında şöyle diyor: “Sanatçılar için yaratılmış sanal gerçeklik geliştirme, yayınlama ve oynatma platformu.” Jahshaka, açık kaynak bir programdır. Jahshaka, modül tabanlı bir düzenleme programıdır ve istediğiniz modülü kullanabilirsiniz.

Jahshaka

Jahshaka, sanal varlıkların, sahnelerin ve dünyaların yaratılması, dağıtılması ve para kazanma için eksiksiz bir çözümdür. Size güçlü proje yönetimi, sürükleyici 3B içerik oluşturma, çevrimiçi ve çevrimdışı oynatma ve çevrimiçi yayınlama veya kendi yarattıklarınızı barındırma yeteneği dahil olmak üzere ihtiyacınız olan araçları sunar.

12. Corel Video Studio Pro

Corel Video Studio Pro

 

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı çarpıcı filmlere dönüştürün. Corel VideoStudio Pro 2019, hikayenizi anlatmanıza yardımcı olmak için ödüllü kullanım kolaylığı ve çığır açan yaratıcılık kombinasyonunu eğlenceli yeni özelliklerle genişletiyor. Yüzlerce yaratıcı efekte dokunun, zarif başlıklar oluşturun, aynı anda birden fazla video gösterin ve daha fazlasını yapın! VideoStudio Pro 2019 ile anılarınızı filme dönüştürün.

13. Ezvid

Ezvid'i kullanmak ücretsiz, hızlı ve süper basittir. Basitçe açın, medyanızı etkinliklerin akışına taşıyın ve özelleştirin ve düzenlemeye başlayın. Ezvid, ekran kaydı, ses kombinasyonu, web kamerası, facecam ve diğer harika bileşenleri sunar. Yalnızca birkaç tıklamayla videonuza içerik, resim ve müzik ekleyebilirsiniz. Hepsinden iyisi, videonuzu değiştirmeye karar verdiğinizde, özellikle Ezvid'ten YouTube'a aktarabilirsiniz. Geniş bir marj ile en zorlu ve en çekici ücretsiz video editörü yöneticisini keşfedebilirsiniz.

Ezvid For Windows, YouTube, Facebook ve diğer kullanıcı tarafından oluşturulan içerik web siteleri için milyonlarca video oluşturmak için kullanılan tam özellikli bir video düzenleyici ve ekran kaydedicidir.

macOS için En İyi 8 Ücretsiz Video Düzenleyicisi
İlginizi Çekebilir

macOS için En İyi 8 Ücretsiz Video Düzenleyicisi

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile