VLC'yi Kullanarak Ekran Kaydı Yapma

VLC'yi Kullanarak Ekran Kaydı Yapma

VLC Media Player, çok yönlü video aracıdır, gizlenmiş başka bir özelliği var. Ekstra herhangi bir yazılım olmadan ekranınızı kaydedebilir. Peki nasıl, işte böyle.

Bazı noktalarda masaüstünüzün videosunu kaydetmeniz gerekebilir. Belki favori oyunun görüntülerini çekebilir veya yaşadığınız bir sorunun adımlarını kaydedebilirsiniz. Ekran kaydı için pek çok özel araç bulunmaktadır, ancak muhtemelen önceden bilmeden kurulmuş bir programınız var bunun için.

VLC Media Player ekran kaydı yapmanız için size gerekli özellikleri sunar. Sadece bu program ile ekran kaydı yapabilirsiniz.

VLC'yi Kullanarak Ekranınızı Kaydetme

 1. VLC Media Player'ı Başlat Menüsü'nden arayarak açın.
 2. Araç çubuğunda Medya sekmesini tıklayın ve Dönüştür / Kaydet'i seçin.
 3. Capture Device sekmesine geçin. Burada, Yakalama modu açılır liste kutusunu Masaüstü olarak değiştirin.
 4. İstenen kare hızı kutusuna saniyede bir dizi kare ayarlayın. Temel ekran kayıtları için,
 5. 15FPS'de sorunsuz çalışır. Yüksek kaliteli bir kayıta ihtiyacınız varsa, 30FPS'yi deneyin. Daha yüksek bir kare hızı, daha güzel bir kayıt sağlar ancak daha büyük dosya boyutu anlamına gelir. Bir sonraki iletişim kutusunu açmak için Dönüştür/Kaydet düğmesini tıklayın.
  vlc ekran kaydı
 6. Hedef dosya kutusunun yanındaki Gözat'ı seçin ve ekran kaydını kaydetmek için bir yer seçin.
 7. Kaydı başlatmak için bunu yaptıktan sonra Başlat'ı tıklayın. VLC, ekranın üzerinde her şeyi kaydediyor ve bunu yaptığının bir izi olmaz.
  vlc ekran kaydı
 8. Kaydı durdurmak için, VLC'nin arabirimindeki Durdur düğmesine tıklayın ve otomatik olarak dosyayı kaydeder. Daha önce belirttiğiniz yerde MP4 formatında dosyayı bulacaksınız.

Ekranınızın hızlı bir şekilde kaydedilmesi için gereken tek şey budur. VLC, özel kayıt cihazları gibi gelişmiş özellikler sunmuyor, ancak bir kullanımı kolay bir ekran kaydı sunuyor. Artık ekranınızda olanları istediğiniz zaman paylaşabilirsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1012 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" VLC'yi Kullanarak Ekran Kaydı Yapma konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere VLC'yi Kullanarak Ekran Kaydı Yapma ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda VLC'yi Kullanarak Ekran Kaydı Yapma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al