Web Sitenize Ziyaretçi Çekmenin 4 Yolu

Web Sitenize Ziyaretçi Çekmenin 4 Yolu

Ziyaretçilerinizin birçoğunu web sitenize ilk kez girdiklerinde satışa dönüştürmek önemlidir, çünkü bu sizin tek şansınız olabilir. Web sitesi ziyaretçilerinizin yüzde 70 ila 96'sı, ilk tarama oturumundan sonra ayrıldıktan sonra asla geri dönmeyecek.

Dönüşüm sağlama olasılığınızı artırmanın en kolay yolu, bu ziyaretçilerin ilgisini çekmesidir - web sitenizde kaldıkları süre boyunca, dönüşüm sağlama şansları o kadar yüksektir. Ziyaretçilerinizi web sitenizde daha uzun tutmanın dört yolu vardır.

1. Her Sayfaya Stratejik Uyarıları Yerleştirin

Web sitenizdeki her sayfanın, sonuçta gelir oluşturmaya yol açan bir tür harekete geçirici mesaja sahip olması gerekir. Örneğin, bir blog gönderisinde, web sitenizdeki diğer alakalı içeriklere veya belirli bir ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgiye bağlantılar bulunmalıdır. Birisi satın alma ile ilgileniyor, ancak tetiği çekmek için tam olarak hazır değil, onları ek bilgiye itmek, bu ziyaret sırasında onları dönüştürmek için gereken her şey olabilir.

Ziyaretçinin e-posta adresini gönderdikten sonra erişilebilen geçişli içerik de oluşturabilirsiniz. Geçitli içeriğin bazı örnekleri derinlemesine raporları, örnek olayları ve videoları içerir.
Bu, ziyaretçilerin önünde etkileşimde bulunmaları için yalnızca ek içerik yerleştirmekle kalmaz, aynı zamanda gelecekte pazarlayabileceğiniz e-posta listenize eklemeye de yardımcı olur. Ancak, e-postaları toplamanın savaşın sadece yarısı olduğunu unutmayın. E-posta listenizden gelir elde etmek için yayınlanabilirliği optimize etmenizi sağlamanız gerekir.

2. Birkaç Çıkış Amaçlı Pop-up Teklifi Oluşturun

Ziyaretçinin web sitenizi terk etmek üzereyken tetikleyen pop-up'lar çok etkili olabilir. Ziyaretçinin bulunduğu sayfaya bağlı olarak bunu kullanmanın birkaç farklı yolu vardır. Bazı örnekler:

Blog yayınları: Ziyaretçilere alakalı bir blog gönderisine yeniden yönlendirilme fırsatı sunan içeriğe özel çıkış pop-up'ları tasarlayabilirsiniz. Bu sayfayı sayfa başına getirerek, ziyaretçiyi dönüşüm hedefinize doğru yönlendirmeye yardımcı olabilecek ek bilgilere yönlendirin.

Ürün sayfaları: Bir ziyaretçi bir ürün sayfasını bırakmaya çalışıyorsa, onlara sadece inceledikleri belirli ürünle ilgili yorumları veya bilgilendirici içerik parçalarını okuma fırsatı verin. Sık sorulan soruları yanıtlayan içerik yazın; yaygın satış öncesi soruları yanıtlarsanız, bu ziyaretçiyi dönüştürme olasılığını büyük ölçüde artırırsınız.

Alışveriş Sepeti: Alışveriş sepetinden vazgeçme ücreti her yıl milyarlarca dolar. Eğer sepetinde ziyaretçinin tutmaya çalışmak özel teklifler veya indirim kodları sunmak mümkün olmakla birlikte, aynı zamanda böyle bir inceleme veya bonservis sayfa olarak, sepetiniz terk etmeye çalışırsanız web sitenizin belirli sayfalarına onları almak sunabilir.

3. Çekici Görsel İçeriği Kullanın

Sitenizdeki ortalama sürenizi artırmanın en kolay yollarından biri, web sitenize çok sayıda görsel içerik eklemektir. Explainer videoları, bir ürün veya hizmeti açıklarken ziyaretçilerinizin ilgisini korumak için harika ve Infographics genellikle metin tabanlı blog gönderilerinden daha uzun ziyaret sürelerine sahip olacaktır.

Bazı web siteleri, özellikle de belirli bir hedefe sahip açılış sayfaları, ziyaretçiyi dönüşüm hedefini tamamlamaya yetecek kadar uzun tutmak için görsel öğeler kullanabilir. Seyahat Vizesine bir örnek olarak bakın; Ziyaretçiyi, dönüşüm hunisinin başladığı yere çekmesi için bir eylem.

Web sitelerinin bu görsel özelliği yoksa, bir ziyaretçi gezinip gidebilir. Video arka planı, ziyaretçinin arama seçeneklerini minimum alanlarla görmesine neden olur. Bu web sitesini ziyaret eden biri bunu yapıyor çünkü ihtiyaç var - Bu şekilde dikkat çekilmesi, ilk adımın tamamlanma olasılığını artırır ve web sitesinde daha uzun süre tutmaktır.

4. İçeriğinizin Kolayca Gözden Geçirilmesini Sağlayın

İçeriğinizi birden fazla parçaya ayırmak, tüketmeyi daha kolay hale getirmek önemlidir. Sadece hızlı bir şekilde gözden geçirse bile. Başlıkları ve alt başlıkları doğru biçimlendirme stiliyle birlikte doğru kullanırsanız, mesajınızı ziyaretçilerinize dikkatleri kayarsa bile iletebilirsiniz.

İçeriğinizin ne olduğu önemli değil - konu alakasız. Bu blog yayına benzer şekilde biçimlendirmeniz gerekiyor. İkiden fazla üç cümle olmayan bite boyutlu paragraflar, açıklayıcı başlıklar ve madde işaretleri içerir. Bu, blog yayınının hızlı bir şekilde gözden geçirilmesini ve ana noktalardan uzaklaşılmasını mümkün kılar.

Tüm ziyaretçiler, içeriğiniz için kelime kelimenizi okumayacaklardır, bu yüzden ana puanlarınızı hızlı bir şekilde gözden geçirebilirsiniz.
Bu ziyaretçinin bir ürün sayfasına veya ek bilgilere ulaşma şansını büyük ölçüde artıracaktır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 322 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Web Sitenize Ziyaretçi Çekmenin 4 Yolu konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Web Sitenize Ziyaretçi Çekmenin 4 Yolu ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Web Sitenize Ziyaretçi Çekmenin 4 Yolu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al