Ogznet.com
Web Sitenizin Mobil Görünümünü Test Edin Paylaş:

Web Sitenizin Mobil Görünümünü Test Edin

Web Sitenizin Mobil Görünümünü Test Edin

Web sitenizin mobil veya farklı çözünürlükteki web tarayıcılarında nasıl göründüğünü test etmek için herhangi bir eklentiye ihtiyacınız yok. Chrome veya Yandex gibi Chromium tabanlı web tarayıcılarında bunu basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Binbir zahmetle web sitesi oluşturup bunu mobil uyumlu olup olmadığını yada nasıl göründüğünü kolay bir şekidle test edebilirsiniz. Çünkü Google artık mobil uyumlu sitelere daha fazla önem vermekte ve aramalarda mobile uygun sitelere öncelik vermektedir.

Web sitenizin trafiği daha çok mobil tarayıcılardan geliyorsa bu daha da önemli hale geliyor. Sitenizin farklı cihazlara uyumlu olarak görüntülenmesini sağlamak için mobil uyumluluk testini yapmanız gerekecektir. Ancak bunu yaparken her seferinde akıllı telefonu elinize alıp deneyemezsiniz. Her değişiklikte telefonun web tarayıcısını açıp bakmak zor bir iş.

Ama tüm bunlara gerek kalmadan bir Chrome kullanıcısıysanız herhangi bir eklenti bile kurmadan basit adımlarla sitenizi mobil uyumluluk için kontrol edebilirsiniz. Bunun için;

  1. Chrome web tarayısından test etmek istediğiniz siteyi açın.
  2. Klavyeden F12 tuşuna basarak Devoleper Tool sekmesini açın. Tarayıcının sağ tarafında kaynak kodların yer aldığı bir pencere açılacak.
  3. Bu pencereden yine bu araçtaki “Toggle device emulation” menüsünde yer alan telefon ve tablet simgesine tıklayın.
  4. Sitenizin mobil görünümü hazır olacak. Sol taraftaki bu pencerenin üst kısmında farklı telefon tipleri ve çözünürlük ayarları için özelleştirme yapabilirsiniz.
chrome mobil görünüm testi
Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!